Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc przyszlosciowo, nie wiem czy jednak rdna czytając małe navi, nie zostanie zlewane przez amd po premierze big navi. Wydaje mi się, ze bardziej będą optymalizować swoje najmłodsze dzieci, niż starsze. Chociaż może tak nie być.

 

Bez paniki. Nowy układ ma nazwę Navi 20. Gdyby miały być znaczące zmiany w architekturze, pewnie byłaby inna nazwa. Podejrzewam, że po prostu dojdzie "tryb RT" dla CU, usprawnią zarządzanie energią i tyle. Spekuluję, że optymalizacje (nie dotyczące RT) będą efektywne dla całej rodziny.

Konkrety będą wtedy, kiedy AMD ujawni szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zainstalowałem sobie Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint w ramach darmowego weekendu i zauważyłem że wersja na vulkanie strasznie zapycha u mnie pamieć :hmm: Tak jakby miała wycieki pamięci.

Po kilkunastu minutach gry zajętość pamięci dochodzi do 16GB i gra zaczyna bardzo przycinać

Wersja DX11 bez problemów , zajętość pamięci około 7-8 GB cały czas

Sterowniki 20.3.1

 

 

Co ciekawe pierwszy raz widzę żeby detale ultra nie były najwyższe :E

Jest jeszcze coś takiego jak "najwyższe"

Test w benchmarku , ustawienia wszystkie "najwyższe" :

DX11

średnio 74

max 141

min 53

 

Vulkan

średnio 87

max 143

min 60

W oficjalnej prezentacji i na kanale jeden z devów Breakpointa mówił, że na Vulkanie może być alkokowane więcej pamięci niż potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnej prezentacji i na kanale jeden z devów Breakpointa mówił, że na Vulkanie może być alkokowane więcej pamięci niż potrzeba.

Ustawiłem detale na ultra i problem zniknął ,teraz w Vulkanie gra nie zabrała mi więcej niż 8GB Ramu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza czytaniem, że inni chwalą, zadałeś sobie trud, żeby popatrzeć na screeny i filmy?

Owszem, jako metoda upscalingu rzecz jest super, to mogę pochwalić, bo PRAWIE nie widać różnicy. Ale to się nie tyczy zachwycania się efektem końcowym.

Rzecz w tym, dla kogo to PRAWIE jest ok, a dla kogo nie - rzecz gustu i indywidualnego oka (ja widzę taki trudny do opisania efekt braku głębi, pewnie przez rozmycie).

 

Polecam test Digital Foundry, w którym przeczytasz/obejrzysz, że DLSS 2.0 zapewnia jakość lepszą niż natywna rozdzielczość. I takich wniosków w sieci jest dużo więcej, nawet u nas na forum o tym kilka osób pisało. Widziałem porównania, bo pisałem o tym newsa. Nie musisz mi zadawać głupich pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzą, że DLSS 2.0 zapewnia lepszą jakość obrazu od natywnej to niech sobie strzelą baranka o ścianę lol2.gif Pisząc tego typu bzdury tylko się ośmieszają.

 

Nawet na screenach wygląda to gorzej i ten idiotyczny filtr wyostrzający pogłębiający tylko aliasing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzą, że DLSS 2.0 zapewnia lepszą jakość obrazu od natywnej to niech sobie strzelą baranka o ścianę lol2.gif Pisząc tego typu bzdury tylko się ośmieszają.

 

Nawet na screenach wygląda to gorzej i ten idiotyczny filtr wyostrzający pogłębiający tylko aliasing.

W ktorym miejscu wyglada to gorzej :hmm: Zrobilem wiele takich porownan i naprawde z lupa trzeba szukac roznic, poza ostroscia jedynie moze sie czasem rzucic AA jak np tutaj na znaku gasnicy przy DLSS jest kilka zabkow. Zastanawiam sie czy ty widziales tylko filmy na YT czy widziales to na zywo, bo z tego co widze wszyscy co narzekaja to na zywyo tego nie widzieli a osoby ktore graly wypowiadajs sie pozytywnie.

 

Wytlumacz mi co na tym porownaniu wyglada tak zle :hmm: Osobiscie wole ostrzejszy obraz niz mydelko TAA ;)

 

o3xOTi4.png

 

 

1mAZJYd.png

 

Przy TAA ostrosc i szczegolowosc to jest drama w porownaniu do DLSS 2.0

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uu_no9zX068

 

 

Fakt ze jesli ktos gral ciagle z rozmytym TAA co serwuja nam gry to z takim wyostrzeniem moze miec dziwne odczucia na poczatku.

 

Nie pisze tego zeby kogos przekonywac na sile bo ma oczy ale moje chyba widza co innego ;)

 

Taki maly offtop w dziale Navi :E

 

Trzeba czekac na DLSS 3.0, ktory jest pewnie kwestia czasu i moze ten maly procent niezadowolonych ludzi bedzie w koncu zadowolony :D

 

wu48D8M.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Ten sam screen, bez DLSS, zrobiony minutę temu na moim RX 5700

https://imgur.com/DPhUB8V

 

Ja nic nie mówię, ale chyba mój RX 5700 obsługuje DLSS w takim razie :E

Edytowane przez decorator12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykla niedoczytana textura najprawdopodobniej lub jaka anomalia bo jak widzisz ujecie nie jest takie samo, co nie zmienia faktu ze masz blizszy plan oraz reszte filmu oraz moje osbiste porownania ;)

 

Wrzucam jeszcze jedno porownanie, jestem na samym poczatku gry wiec nie za wiele lokacji moge pokazac ale w przyszlosci bedzie wiecej porownan.

 

 

1otkDXv.jpg

 

kwRYAhe.jpg

 

EsFbCYq.jpg

 

HH0Fti0.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko odniosłem do pokazanego porównania z filmiku. Screeny Twojego autorstwa są spoko i widać na nich różnicę na plus.

Niedoczytana tekstura? Dla mnie to po protu obrzydliwy fake który na zrobić hype.

 

PS: napisałem do kolegi z 2070 - wysłałem mu screena jaki Ty podesłałeś z filmu i potem mój. Jak mój zobaczył to powiedział "i to jest Ray Tracing"

 

Kurtyna :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na tych screenach jest 40 vs 64 fps (główny cel DLSS przy minimalizacji utraty jakości) ale według niektórych odpada bo jest różnica pod mikroskopem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na tych screenach jest 40 vs 64 fps (główny cel DLSS przy minimalizacji utraty jakości) ale według niektórych odpada bo jest różnica pod mikroskopem :lol2:

Fajnie tylko że autor filmu ewidentnie kłamie jeśli chodzi o wydajność :E No chyba że odpala grę z RT, to jeszcze mogę zrozumieć.

Na moim RX 5700 jednak... https://imgur.com/F6TNgJj

 

50FPS w 1440p. Jakaś szybka ta RX 5700 skoro ma więcej fps do 2080 :hmm: . Detale max jakie się tylko dało.

A teraz próbuję pokazać te same detale co na tym fejku

https://imgur.com/V2txftn - nawet na ustawieniach najniższych ustawieniach ten filar jest pstry jak brzytwa :E a fps ponad 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko że autor filmu ewidentnie kłamie jeśli chodzi o wydajność :E No chyba że odpala grę z RT, to jeszcze mogę zrozumieć.

Na moim RX 5700 jednak... https://imgur.com/F6TNgJj

 

50FPS w 1440p. Jakaś szybka ta RX 5700 skoro ma więcej fps do 2080 :hmm: . Detale max jakie się tylko dało.

A teraz próbuję pokazać te same detale co na tym fejku

https://imgur.com/V2txftn - nawet na ustawieniach najniższych ustawieniach ten filar jest pstry jak brzytwa :E a fps ponad 120

To jest odpalone z RT co zrszta jest pokazane w dalszej czesci filmy przed gameplay ;)

 

Takie jest zalozenie DLSS zeby przy wlaczonym RT i spadku fps jakos to nadrobic.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt ze jesli ktos gral ciagle z rozmytym TAA co serwuja nam gry to z takim wyostrzeniem moze miec dziwne odczucia na poczatku.

 

 

W punkt, to jest właśnie to, co ja nazywam utratą głębi. Jak w realu patrzysz na rzecz oddaloną o 1 metr, a potem o 10 metrów, to tracisz ostrość. To jest jeden z podstawowych czynników wzroku, który informuje co jest bliżej a co dalej.

Tak jak patrzę na te screeny porównawcze - to jest właśnie problemem. W efekcie działania DLSS 2.0 rzeczy dalsze także stają się ostrzejsze (co może się pewnie podobać, bo wszystko "lepiej" widać), a nie powinny.

 

Popatrzcie na ten zaznaczony obszar, to "wali po oczach" że jest coś zaburzonego w perspektywie:

s1rVG6d.png

 

Polecam test Digital Foundry, w którym przeczytasz/obejrzysz, że DLSS 2.0 zapewnia jakość lepszą niż natywna rozdzielczość.

 

To jest pozbawione logiki, dziwię się, że ktoś za tym bezrefleksyjnie powtarza. Widać, jak jest potrzeba, to się kupi wszystko.

Chyba nie muszę komentować oczywistości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Głebia pola/deapth of field czy jak to zwał.

 

Gra nie ma takiego ficzeru - i nie musi mieć. Takie coś stosuje się w FPS głównie [Killing Floor 2 takie coś ma i działa to przezabawnie]

 

O ile akomodacja oka ma sens itd, to w grach TPP moim zdaniem byłoby bez sensu i to jak cholera - bo nie widziałbyś nic ostrego prócz kawałka pupy sterowanej postaci. Według Ciebie tak to powinno wyglądać? O ile delikatne rozmycie przy np celowaniu... ujdzie w TPP, o tyle w sytuacji tego screena [który jest oszustwemi proszę, nie pogrążajmy się rozkładaniu go], serio kolega Phoenix pokazuje 10x lepsze i wartościowsze screeny.

 

DLSS pomaga, o ile czy obraz wygląda lepiej czy nie to kwestia subiektywna o ile prawdą jest, że rekonstrukcja jest bardzo dobra i dodaje więcej fps niż "magiczna moc DX12 czy Vulkana" i trzeba się z tym pogodzić [ja też muszę jako fanboy Radeonów i chciałbym mieć taki ficzer]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko odniosłem do pokazanego porównania z filmiku. Screeny Twojego autorstwa są spoko i widać na nich różnicę na plus.

Niedoczytana tekstura? Dla mnie to po protu obrzydliwy fake który na zrobić hype.

 

PS: napisałem do kolegi z 2070 - wysłałem mu screena jaki Ty podesłałeś z filmu i potem mój. Jak mój zobaczył to powiedział "i to jest Ray Tracing"

 

Kurtyna :lol2:

Dobre :E i dlatego uważam że RT do dalej gadget nie warty dopłaty (trzeba poczekać na rozwój tej techniki żeby była widoczna różnica w grafice i śmigało to w 144FPS :cool: .

Teraz widzę dużo filmów na YT z nowego Minecrafta z RT. Moja córka w to gra na Integrze i3 8100 i jest zadowolona , nawet zainstalowałem jej shadery i jakoś to śmiga. Jak by zrobili kartę powiedzmy pokroju RTX 2030 :E w cenie 300-400 zł to może bym jej nawet kupił dla tego gadgetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile akomodacja oka ma sens itd, to w grach TPP moim zdaniem byłoby bez sensu i to jak cholera - bo nie widziałbyś nic ostrego prócz kawałka pupy sterowanej postaci. Według Ciebie tak to powinno wyglądać?

 

Tak jak screenach z wyłączonym DLSS :) Przecież ten wygląd i zachowanie głębi nie jest dziełem przypadku, nie powstaje spontanicznie, ale jest efektem celowym. A potem działanie DLSS ten efekt zaburza.

 

... serio kolega Phoenix pokazuje 10x lepsze i wartościowsze screeny.

 

Na większości screenów, które przedstawiają większą głębię jest to dla mnie niestety zauważalne. Po prostu patrzę i wzrok mówi, że coś nie halo. Choćby post #5163, lewa strona z biurkiem i tablicą.

 

DLSS pomaga, o ile czy obraz wygląda lepiej czy nie to kwestia subiektywna o ile prawdą jest, że rekonstrukcja jest bardzo dobra i dodaje więcej fps niż "magiczna moc DX12 czy Vulkana" i trzeba się z tym pogodzić [ja też muszę jako fanboy Radeonów i chciałbym mieć taki ficzer]

 

Wiadomo dlaczego DLSS, tego nie trzeba wyjaśniać. Niemniej dla mojego subiektywnego odczucia coś takiego po prostu odpada. RT na mocne tak, ale bez takich kompromisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten wygląd i zachowanie głębi nie jest dziełem przypadku, nie powstaje spontanicznie, ale jest efektem celowym.

W całej grze masz mydło jak cholera, a ten będzie pitolić o "celowym efekcie" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak screenach z wyłączonym DLSS :) Przecież ten wygląd i zachowanie głębi nie jest dziełem przypadku, nie powstaje spontanicznie, ale jest efektem celowym. A potem działanie DLSS ten efekt zaburza.

 

Mówisz o czymś czego nawet nie ma w tej grze. Rozmyte masz wszystko od początku do końca. W takim razie najbardziej spodoba Ci się gra odpalona w niższej rozdzielczości + zwykłe skalowanie monitora = dużo efektownego rozmycia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej grze masz mydło jak cholera, a ten będzie pitolić o "celowym efekcie" :lol2:

Ja nadal nie wiem o jakiej on glebi mowi bo ja widzi tylko on sam, wymyslanie czegos na potrzeby swojej odpowiedzi tylko po to zeby komus cos obrzydzic to jest niezle desperacja :E Takze nawet sie w nim w dyskusje nie wdaje, niech mu sie nie podoba ta urojona glebia. Naprawde mam na to wywalone i nikogo to nie interesuje co on pisze :E Bo jak widac potrafia byc w tym temacie co siedza na radeonach i bedac obiektywnym wypowiadac sie pozytywnie o tej technice nie tracac przy tym zdrowego rozsadku.

 

Celowe robienie mydla :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zero kumacji :)

Nie chodzi o żaden efekt całoklatkowego rozmycia.

 

4hZGZZL.png

 

Pierwszy plan: blat stołu, koszyk - są podobnie ostre.

Plan najdalej z tyłu: flaga, teczka, papiery, popielniczka, te pseudo rośliny - tu są różnice w ostrości.

 

Ktoś na innym forum zadał dobre pytanie, dlaczego DLSS nie jest robiony na poziomie tekstur, zamiast na poziomie renderingu całych klatek - nie byłoby wtedy tego efektu straty głębi. Być może zysk w klatkach były sporo mniejszy wtedy.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże to tak jak sharpening w AMD. Co też zaburza głębię ostrości? Zresztą DOF to pierwsze co wyłączam, nie wspominając że to jest sztuczne i bardziej z fotografii niż rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże to tak jak sharpening w AMD. Co też zaburza głębię ostrości? Zresztą DOF to pierwsze co wyłączam, nie wspominając że to jest sztuczne i bardziej z fotografii niż rzeczywistości.

 

DoF włączany w grach to jest trochę inna rzecz - bo tam to robi mocne rozmycie (coś jak w obiektywie, albo na zdjęciu z krótkim czasem ekspozycji). Tu bardziej problem w zbytnim wyostrzaniu, co jest efektem ubocznym tego, co DLSS robi.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy plan: blat stołu, koszyk - są podobnie ostre.

Nie, nie są. A jak dalej uważasz, że są, to polecam badanie wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DoF włączany w grach to jest trochę inna rzecz - bo tam to robi mocne rozmycie (coś jak w obiektywie, albo na zdjęciu z krótkim czasem ekspozycji). Tu bardziej problem w zbytnim wyostrzaniu, co jest efektem ubocznym tego, co DLSS robi.

Proponuje zbadac wzrok, tutaj nie ma zadnego efektu glebi, twoj efekt glebi to rozmydlone TAA i nic wiecej. Jak wyostrzysz obraz na radeonach bedziesz mial to samo. Szkoda tylko ze mydelko TAA rozmydla caly obraz tak samo jak DLSS wyostrza caly obraz wiec twoj efekt glebi to wytwornia twojej wyobrazni :lol2:

 

Pokazujesz mi porownania i zaorales sie przy swoim porownaniu bo blat i koszyk nie sa tak samo ostre, dobrze widac jak blat z DLSS jest bardziej ostry oraz posiada wiecej szczegolow wiec jak moze byc podobny :P

 

W grze, w ktorej nie ma efektu glebi uwazasz ze robi ja mydelko w dodatku podzielone jest to na pierwszy i drugi plan, ktory widzisz tylko TY, co twoja wyobraznia jeszcze wygeneruje na potrzeby twoich wypowiedzi :hmm::E :E :E

 

A to urzadzenie za koszykiem to juz jest pierwszy czy drugi plan :lol2:

 

Zaorales sie juz totalnie, dziekuje :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są. A jak dalej uważasz, że są, to polecam badanie wzroku.

 

A ja polecam lekturę słownika poprawnej polszczyzny, na poprawę czytania ze zrozumieniem.

Jakbym chciał napisać że są takie same, to bym takich słów użył. A tak to w sumie dyskutujesz sam ze sobą :)

 

Pokazujesz mi porownania i zaorales sie przy swoim porownaniu bo blat i koszyk nie sa tak samo ostre.

 

 

I drugi kolega z tym samym problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...