Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś problem przy oglądaniu np. filmów?

Co jakiś czas: czasem po 15 min, czasem po 40 min

wyrzuca mi black screen, pozostaje reset kompa.

Zobacz w zdarzeniach Dxdiag czy jakiś proces nie powoduje problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje 5700 XT od listopada, od samego początku żadnych problemów, brak jakichkolwiek BS. Aktualnie karta na 2000 MHz z UV na 1.060V, na stocku łapałem temp. po 110 stopni na Hotspocie i 85 stopni na samej karcie, teraz max po 70 stopni a hotspot 80 stopni. Sterowniki na jakich siedzę to 20.1.4 tylko na nich nie mam problemów z obrotami wentylatora na mojej karcie, wszystko chodzi stabilnie i bez zwiech. W połączeniu z R7 2700 chodzi świetnie, załączam link do 3D Marka test w Time Spy, pokażcie jakie macie wyniki - https://www.3dmark.com/3dm/45428041?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje 5700 XT od listopada, od samego początku żadnych problemów, brak jakichkolwiek BS. Aktualnie karta na 2000 MHz z UV na 1.060V, na stocku łapałem temp. po 110 stopni na Hotspocie i 85 stopni na samej karcie, teraz max po 70 stopni a hotspot 80 stopni. Sterowniki na jakich siedzę to 20.1.4 tylko na nich nie mam problemów z obrotami wentylatora na mojej karcie, wszystko chodzi stabilnie i bez zwiech. W połączeniu z R7 2700 chodzi świetnie, załączam link do 3D Marka test w Time Spy, pokażcie jakie macie wyniki - https://www.3dmark.com/3dm/45428041?

https://www.3dmark.com/3dm/45460172

 

1976Mhz na rdzeniu na Gigabycie 5700

 

Brakuje OC pamięci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem rx 5500 xt 4gb.

Przez około 3 tygodnie karta działała bez zastrzeżeń.

Problemy z kartą pojawiły się tydzień temu.

Pierwszy problem, który zauważyłem to losowe zawieszanie się komputera podczas korzystania z samej przeglądarki internetowej. Np. podczas przeglądania stron oraz oglądania filmów w firefoxie, czy ms edge, po 5 minutach wyświetlał się czarny ekran na monitorze (bez windowsowego kodu z błędem). Na płycie głównej zapalała się biała lampka przy gpu(dbug led). Pomagał tylko reset komputera za pomocą przycisku.

W podglądzie zdarzeń kod 43:

 

b5cbc302c583bd3c.jpg

 

Z tego co przeczytałem w internecie, problem może dotyczyć przyśpieszenia sprzętowego. Wyłączenie tej opcji częściowo rozwiązało problem. Restarty pojawiają się zdecydowanie rzadziej.

Kilka dni po zakupie karty, przetestowałem ją w grach oraz w benchmarkach. Nie zauważyłem żadnych problemów z kartą, oraz z grafiką generowaną w grach.

Problemy zaczęły się ok. tydzień temu. Mimo ustawień np. wysokich, tekstury w grach wyglądają jakby były w zauważalnie niższej rozdzielczości, oraz w dalszej odległości od gracza rozmyte nieostre. Przy okazji zauważyłem zdecydowanie mniejszą ilość efektów graficznych związanych z np. oświetleniem, czy przebłyskami światła. Podczas trwania nocy w grach jest zdecydowanie ciemniej.

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji.

Odinstalowałem stare sterowniki. Przeczyściłem pozostałości programem ddu w trybie awaryjnym.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do chipsetu b450. Następnie pobrałem oraz zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty: Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 (wqhl)

Windows został zainstalowany w listopadzie 2019, po zakupie ryzena 2600.

Czy nowe sterowniki 20.4.1 rozwiązały problem z akceleracją sprzętową w przeglądarkach?

Wyniki z benchmarków: timespy: 4948, firestrike: 12279 skydive: 32246, superposiotion 1.1 (1080p High) 6313, 1080p extreme: 2738

Przykład, czy tak wyglądają ustawienia wysokie/ultra? : https://www47.zippyshare.com/v/dRkT20Vd/file.html

Benchmarki: https://megawrzuta.pl/download/909eca0a18c378443ede1dbbb37090fb.html

 

Na forum amd użytkownicy zgłaszali podobne problemy: https://community.amd.com/thread/239179

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj grubo, aż się boję pomyśleć jakie miałeś temp. ��

65st przy 2200rpm.

 

Gaming X ma tak dobre chlodzenie ze do bicvia rekordow po modowaniu nie trzeba LC bo AIR radzi sobie znakomicie.

 

Na tej karcie udalo mi sie wbic kilka wynikow w top50 na swiecie w 3dmark ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem rx 5500 xt 4gb.

Przez około 3 tygodnie karta działała bez zastrzeżeń.

Problemy z kartą pojawiły się tydzień temu.

Pierwszy problem, który zauważyłem to losowe zawieszanie się komputera podczas korzystania z samej przeglądarki internetowej. Np. podczas przeglądania stron oraz oglądania filmów w firefoxie, czy ms edge, po 5 minutach wyświetlał się czarny ekran na monitorze (bez windowsowego kodu z błędem). Na płycie głównej zapalała się biała lampka przy gpu(dbug led). Pomagał tylko reset komputera za pomocą przycisku.

W podglądzie zdarzeń kod 43:

 

b5cbc302c583bd3c.jpg

 

Z tego co przeczytałem w internecie, problem może dotyczyć przyśpieszenia sprzętowego. Wyłączenie tej opcji częściowo rozwiązało problem. Restarty pojawiają się zdecydowanie rzadziej.

Kilka dni po zakupie karty, przetestowałem ją w grach oraz w benchmarkach. Nie zauważyłem żadnych problemów z kartą, oraz z grafiką generowaną w grach.

Problemy zaczęły się ok. tydzień temu. Mimo ustawień np. wysokich, tekstury w grach wyglądają jakby były w zauważalnie niższej rozdzielczości, oraz w dalszej odległości od gracza rozmyte nieostre. Przy okazji zauważyłem zdecydowanie mniejszą ilość efektów graficznych związanych z np. oświetleniem, czy przebłyskami światła. Podczas trwania nocy w grach jest zdecydowanie ciemniej.

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji.

Odinstalowałem stare sterowniki. Przeczyściłem pozostałości programem ddu w trybie awaryjnym.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki do chipsetu b450. Następnie pobrałem oraz zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty: Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 (wqhl)

Windows został zainstalowany w listopadzie 2019, po zakupie ryzena 2600.

Czy nowe sterowniki 20.4.1 rozwiązały problem z akceleracją sprzętową w przeglądarkach?

Wyniki z benchmarków: timespy: 4948, firestrike: 12279 skydive: 32246, superposiotion 1.1 (1080p High) 6313, 1080p extreme: 2738

Przykład, czy tak wyglądają ustawienia wysokie/ultra? : https://www47.zippyshare.com/v/dRkT20Vd/file.html

Benchmarki: https://megawrzuta.pl/download/909eca0a18c378443ede1dbbb37090fb.html

 

Na forum amd użytkownicy zgłaszali podobne problemy: https://community.amd.com/thread/239179

 

 

Przecież ets jako tako wygląda na skalowaniu 400% , 100 to jest pixeloza jakiej mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

65st przy 2200rpm.

 

Gaming X ma tak dobre chlodzenie ze do bicvia rekordow po modowaniu nie trzeba LC bo AIR radzi sobie znakomicie.

 

Na tej karcie udalo mi sie wbic kilka wynikow w top50 na swiecie w 3dmark ;)

 

Moja sztuka 5700 Gaming X wyciaga 2130mhz przy 1.09v, obrotach 1200-1400rpm, temperatury bardzo niskie. Genialna karta, niby zwykla 5700 (nie-xt) a wyrabia graphic score 9500pkt w TimeSpy na luzie. https://www.3dmark.com/spy/11277386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka 5700 Gaming X wyciaga 2130mhz przy 1.09v, obrotach 1200-1400rpm, temperatury bardzo niskie. Genialna karta, niby zwykla 5700 (nie-xt) a wyrabia graphic score 9500pkt w TimeSpy na luzie. https://www.3dmark.com/spy/11277386

Bardzo ladny wynik.

 

Bo Gaming X to najlepszy model i bije Red Devila i Saphire Nitro ;) Zadna karta nie wypadla w jakimkolwiek tescie lepiej.

 

Moja leciala na zmodowanym bios przy 1300mv, chcialem dac wiecej napiecia ale juz nie moglem bo mnie limitowal program :D

 

Podkrec memki to wycisniesz wiecej aczkolweim na 5700XT krecenie ramu to sztuka dla sztuki bo slabizna straszna.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo ladny wynik.

 

Bo Gaming X to najlepszy model i bije Red Devila i Saphire Nitro ;) Zadna karta nie wypadla w jakimkolwiek tescie lepiej.

 

Moja leciala na zmodowanym bios przy 1300mv, chcialem dac wiecej napiecia ale juz nie moglem bo mnie limitowal program :D

 

Podkrec memki to wycisniesz wiecej aczkolweim na 5700XT krecenie ramu to sztuka dla sztuki bo slabizna straszna.

 

Jak bede mial czas to sie pobawie, nie testowalem granicy max taktowan w ogole. Normalnie mam monitor 1080p to w wiekszosci grach i tak jade na stockowych taktowaniach z UV do 0.850v, sama karta pobiera 85-90W max przy takim napieciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robiles pomiar bo nie wierze w taki pobor pradu nawet na tak niskim napieciu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czym robiles pomiar bo nie wierze w taki pobor pradu nawet na tak niskim napieciu :E

 

Tyle mi pokazywal GPU-Z, Afterburner jak testowalem w grach. Caly zestaw z gniazdka (miernik normalny z allegro) pobieral 190-200w z tego co pamietam (Ryzen 3600 + Tomahawk + 2xSSD). Zrobie testy jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś patent jak sprawdzić stabilność na amd navi? Gram multi, rankedy prawie non stop, a nie chce się denerwować, wole przycisnąć kartę czymś w wolnej chwili, żeby przy grze nie mieć żadnych niespodzianek.

Kiedyś miałem pamięci ustawione na 1820mhz i miałem od razu black screeny, dziś poszedłem o 2 kroki do przodu, dałem na memory 1850mhz, i o dziwo już z godzinkę jest wszystko oki. 3dmark, przeglądarka, wszystko lata. Tu strzeliłem tescik:

 

Timespy: https://www.3dmark.com/3dm/45465815

 

Rdzeń 2120mhz pl +5%, napięcie 1170mV , memory 1850mhz. Zauważyłem, że w 3dmarku coś wentylatory na gpu mi świrują, kręcą okolice 900rpm, mimo że mam wybrane powiedzmy 2000rpm. W grach działają normalnie. Stąd zapewne mam niższe wyniki od innych w 3dmarku, bo termicznie karta mi zegary zrzuca parokrotnie. Na uv też wynik się nie zgadza :).

 

Pewnie to ten słynny bug sterownika, dziwne że tylko w 3dmarku to się buguję. Chyba, że w grach też, ale mając temp w przedziale 65* to ciężko to dostrzec.

 

Firestrike: https://www.3dmark.com/3dm/45466127

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanie z innej beczki, wlasnia sciagnalem najnoiwsze stery swiezo po wmontowaniu karty, wszedlem w adrenaline troche popatrzylem po zakladkach i uderzylo mnie, ze moj 5700 xt ma biezace ustawienia magistrali jako 3.0 x8, a nie x16 jak powinno byc, co moze byc powodem? Uprzedzajac pytanie jakie pewnie by padlo, tak, karta jest w pierwszym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanie z innej beczki, wlasnia sciagnalem najnoiwsze stery swiezo po wmontowaniu karty, wszedlem w adrenaline troche popatrzylem po zakladkach i uderzylo mnie, ze moj 5700 xt ma biezace ustawienia magistrali jako 3.0 x8, a nie x16 jak powinno byc, co moze byc powodem? Uprzedzajac pytanie jakie pewnie by padlo, tak, karta jest w pierwszym slocie.

Możesz to sprawdzić za pomocą gpuz, następnie uruchom wbudowany benchmark. Sprawdź czy wartości są poprawne.

Na forum był podobny przypadek, który dotyczył posiadacza płyty od amd b450: https://forum.pclab.pl/topic/1291386-MSI-B450-PCIE-8x-na-GPU-po-w%C5%82o%C5%BCeniu-dysku-M2/

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ets jako tako wygląda na skalowaniu 400% , 100 to jest pixeloza jakiej mało.

Gdyby mój problem dotyczył tylko ets2, to nie zwrócił bym na to swojej uwagi.

Ten sam problem pojawił się w innych grach, np. fortnite, arma3. Tekstury w grze wyświetlają się w niższej rozdzielczości niż powinny, oraz są rozmazane. Na ustawieniach wysokich. Mimo ustawienia odległości renderowania na max.

Pamiętam, jak wyglądała oprawa graficzna w grach, gdy zamontowałem nową kartę do komputera oraz zrobiłem kilka benchmarków w grach. Gdyby ten sam efekt występował dwa tygodnie temu, to skorzystał bym z 14 dniowego zwrotu. W ets2 dobrze to widać po roślinności, drzewach, które teraz wyglądają jak krzaki. Pasach na jezdni, które mimo ustawień renderowania na maxa są kompletnie rozmazane niedoczytane w dalszej odległości, brak refleksów, odbić od jezdni, od innych obiektów. Wcześniej, czyli 3 tygodnie temu gra wyglądała ładnie na ustawieniach ultra. Obecnie jak ...

Niestety nie wiem czym to jest spowodowane. wadliwymi sterownikami? trefną aktualizacją systemu, lub gier? Jak myślicie czy format systemu mógłby rozwiązać, naprawić problem? Czy karta graficzna uległa uszkodzeniu?

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytanie z innej beczki, wlasnia sciagnalem najnoiwsze stery swiezo po wmontowaniu karty, wszedlem w adrenaline troche popatrzylem po zakladkach i uderzylo mnie, ze moj 5700 xt ma biezace ustawienia magistrali jako 3.0 x8, a nie x16 jak powinno byc, co moze byc powodem? Uprzedzajac pytanie jakie pewnie by padlo, tak, karta jest w pierwszym slocie.

Wartosc PCIE w idle przechodzi nawet do 1.1 ver ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mój problem dotyczył tylko ets2, to nie zwrócił bym na to swojej uwagi.

Ten sam problem pojawił się w innych grach, np. fortnite, arma3. Tekstury w grze wyświetlają się w niższej rozdzielczości niż powinny, oraz są rozmazane. Na ustawieniach wysokich. Mimo ustawienia odległości renderowania na max.

Pamiętam, jak wyglądała oprawa graficzna w grach, gdy zamontowałem nową kartę do komputera oraz zrobiłem kilka benchmarków w grach. Gdyby ten sam efekt występował dwa tygodnie temu, to skorzystał bym z 14 dniowego zwrotu. W ets2 dobrze to widać po roślinności, drzewach, które teraz wyglądają jak krzaki. Pasach na jezdni, które mimo ustawień renderowania na maxa są kompletnie rozmazane niedoczytane w dalszej odległości, brak refleksów, odbić od jezdni, od innych obiektów. Wcześniej, czyli 3 tygodnie temu gra wyglądała ładnie na ustawieniach ultra. Obecnie jak ...

Niestety nie wiem czym to jest spowodowane. wadliwymi sterownikami? trefną aktualizacją systemu, lub gier? Jak myślicie czy format systemu mógłby rozwiązać, naprawić problem? Czy karta graficzna uległa uszkodzeniu?

 

 

Przeinstaluj sterowniki na ostatnie whql , bety nie zawsze fajnie działają.

Ja takiego problemu nie mam, nawet przed chwilą odpaliłem gierkę i jest oki.

 

Tu masz zrzuty na mojej karcie:

 

 

22067565606cb95c.jpg

7962b27522ddec3e.jpg

334f5e59e484e066.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterowniki na ostatnie whql , bety nie zawsze fajnie działają.

Ja takiego problemu nie mam, nawet przed chwilą odpaliłem gierkę i jest oki.

 

Tu masz zrzuty na mojej karcie:

 

 

22067565606cb95c.jpg

7962b27522ddec3e.jpg

334f5e59e484e066.jpg

 

Trzy tygodnie temu zainstalowałem najnowsze, czyli ostatnie dostępne sterowniki z certyfikatem whql: Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL) z 5.marca.2020

Nowsze są dostępne w wersji beta, której wolał bym nie instalować: Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 Optional (2.kwietnia.2020)

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5500-series/amd-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

 

U ciebie tekstury w grze wyglądają dobrze. Jutro wstawię swoje screeny do porównania.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mi pokazywal GPU-Z, Afterburner jak testowalem w grach. Caly zestaw z gniazdka (miernik normalny z allegro) pobieral 190-200w z tego co pamietam (Ryzen 3600 + Tomahawk + 2xSSD). Zrobie testy jeszcze raz.

przy mocnym ograniczeniu CPU voltażem i po UV karty na stock w folding@Home 250W przynajmniej przy projekcie CPU+GPU szło, a mam ten sam CPU i gpu podobne.

 

Do tego karta ma 2x8pin zasilanie, jako jedna z nielicznych 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu zainstalowałem najnowsze, czyli ostatnie dostępne sterowniki z certyfikatem whql: Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL) z 5.marca.2020

Nowsze są dostępne w wersji beta, której wolał bym nie instalować: Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 Optional (2.kwietnia.2020)

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5500-series/amd-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

 

U ciebie tekstury w grze wyglądają dobrze. Jutro wstawię swoje screeny do porównania.

A co wy się boicie tak nowych sterowników ? Przecież jak będzie gorzej to można zainstalować wcześniejsze ;)

BTW jeśli tekstury są niewyraźne może coś z filtrowaniem anizotropowym jest nie tak ? Sprawdź jak masz ustawione w sterownikach i zobacz w grze czy masz x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu zainstalowałem najnowsze, czyli ostatnie dostępne sterowniki z certyfikatem whql: Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL) z 5.marca.2020

Nowsze są dostępne w wersji beta, której wolał bym nie instalować: Adrenalin 2020 Edition 20.4.1 Optional (2.kwietnia.2020)

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5500-series/amd-radeon-rx-5500-series/amd-radeon-rx-5500-xt

 

U ciebie tekstury w grze wyglądają dobrze. Jutro wstawię swoje screeny do porównania.

 

Ja mam teraz betę 20.3.1 jak dobrze napisałem. Ale ten konkretny ster zabrał fps w paru grach, może zainstaluję najnowsze, a do porównania fps w sotr, wgram z powrotem tego 20.3.1 .

Ja w sterowniku mam praktycznie 100% stock,żadnych trybów gry, jedynie w jakieś grze, włączam sobie np antilag i to tyle. Stery beta, to ruletka, jednemu działają a drugiemu krzaczą. Ale można zawsze wrócić. Na tej becie co mam teraz, widzę że mi karta nie sypię black screenami jak jej podkręciłem pamięci na 1850mhz. Zobaczę na dłuższą metę jak to będzie wyglądać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przy mocnym ograniczeniu CPU voltażem i po UV karty na stock w folding@Home 250W przynajmniej przy projekcie CPU+GPU szło, a mam ten sam CPU i gpu podobne.

 

Do tego karta ma 2x8pin zasilanie, jako jedna z nielicznych 5700.

 

Przetestowalem jeszcze raz. Maksimum zanotowane przez GPU-Z to 98W, przy czym gry z DX11 pobieraly raczej 85W. Maksimum jakie widzialem na mierniku z gniazdka to 210W. Wentylator na karcie sie nawet nie wlaczyl podczas testow bo ma stop-fan do 70C. Tutaj screeny https://imgur.com/a/HNlObcf

 

Z tego co gdzies czytalem, MSI Gaming X jakos inaczej zarzadza mocą niz inne karty, nie pobiera niepotrzebnie mocy z pci-e tylko wszystko z kabli 2x8pin. Moze to pomaga z efektywnoscia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc PCIE w idle przechodzi nawet do 1.1 ver ;)

Ale jak pokazuje x8, to już jest coś nie tak ;) Polecam wyczyścić styki karty, prawie zawsze pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...