Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Caly komputer a nie karta, nie mozesz miec na samym gpu 260-340W przy napieciu 1050mv ;)

 

Ja po modowaniu gdzie ustawilem 1300mv oraz PL +50% nie przekroczylem 280W gdzie przy chlodzeniu Gigabyte ta karta by sie zapalila a HOT SPOT 130st :E

 

Zreszta jak widze te odczyty gpu oraz HOT SPOT te same w radon software to sie nie dziwie ze pozniej ludzie bladza w odczytach ;)

No ja napisałem że cały zestaw tyle ciągnie a nie karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo te karty mają mega potencjał do OC

Na 99% jest to samo co zwykle 5700

 

To jest karta na granie w FHD, za mniejsze pieniądze, celowo ograniczona przez AMD do tego co jest (taktowanie, pamięć 6GB), żeby nie robiła konkurencji z 5700. A że faktycznie w tym swoim limitowanym zakresie pracy trzyma się 60C, to tylko na plus, bo wiatraki chodzą na pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy ster. I czar wysokich zegarów prysł :E.

Teraz pokazuję 1980-2030mhz, wcześniej pokazywało ponad 2000mhz wedle osd, ale uwaga, fpsy identyczne :). Więc wychodzi na to, że miałem jakiś bug i pokazywało za wysoki zegar rdzenia, lub zegar taki był ale nie przekładał się na wydajność. Memorki latają na 1900mhz, z czego jestem zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wysokiego zegara. AMD usunęło w sterownikach bug, przez który pokazywało zbyt wysokie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest karta na granie w FHD, za mniejsze pieniądze, celowo ograniczona przez AMD do tego co jest (taktowanie, pamięć 6GB), żeby nie robiła konkurencji z 5700. A że faktycznie w tym swoim limitowanym zakresie pracy trzyma się 60C, to tylko na plus, bo wiatraki chodzą na pół gwizdka.

 

pogrywam w prostsze gry przy 3900x i sprawuje sie mega ok przy reso 2.5k

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wysokiego zegara. AMD usunęło w sterownikach bug, przez który pokazywało zbyt wysokie taktowanie.

 

Dokładnie, miałem takie wrażenie.

 

Strzeliłem parę benchów na najnowszym sterowniku, tak wyglądają fpsy:

Karta 2120@1.16v pl +2 , memory 1900mhz

 

Rotr wysokie (nic nie zmienione ręcznie)

 

 

8a9f3e656d441481.jpg

 

 

Sotr wysokie:

 

 

c05368be2156c9fb.jpg

 

 

Forza ultra i wysokie: (na sterowniku 20.1.3 miałem 172fps w forzie na ultra w stocku :) )

 

 

6a9ebd0fa57bc7af.jpg

e5b919e5039ac73c.jpg

 

 

Wedle 3dmarków, mój red devil wypada słabo z innymi użytkownikami, nawet jak ja robię oc i porównuję do stocka :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyliście może, że na 20.4.1 zegary w idle nie schodzą poniżej 785W? Jechałem wcześniej długo na 19.12.1 (karta kupiona w listopadzie jakoś właśnie) i miałem w idle 6 Hz - (mój skrin). Wg testów TPU (test przykładowy na Nitro+ z 19.10) też jest 6 Hz - powtarza się to dla wszystkich innych Navi jakie testowali. Niestety nie znalazłem innych recenzji gdzie byłaby o tym mowa, ale te 6 Hz potwierdzają też wyniki znajdowane po różnych forach. EDYD - inna sprawa, że nie zmieniło się napięcie w idle i nadal wynosi 0.7V, no i nie zmieniły się (u mnie) temperatury.

 

Monitor mam jeden, zresztą nie chodzi tu o zegar pamięci, bo ten jest na 200 MHz. Ustawienia w sterownikach miałem i mam bez większych zmian (wcześniejszych na 100% nie pamiętam, ale teraz nic nie ruszałem). UV na 2020 MHz / 1140 mV, PL +50%, pamięci stock, ale z UV cały czas mieszam, bo KC:D jest jakaś wybredna albo co.

 

Nie pamiętam jak w 19.12.1 ten wykresik zegara i napięcia wyglądał, ale teraz wyraźnie zaczyna się od 800 MHz (u mnie oscyluje realnie od 783 do 786).

 

Podepnę dziś za pamięci watomierz do ściany to sprawdzę jak to realnie się na waty przekłada.

 

No ale właśnie jak to u Was wygląda?

 

EDYD - czy to może chodzić tu o ULPS? W sensie, że AMD na twardo to wyłączyli, ponieważ wiele osób się uskarżało na to? O ile rozumiem miało to powodować mikroprzycięcia i duże spadki zegara pod obciążeniem.

 

EDYD - znalazłem takie coś w liście znanych problemów: "Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting." - no ale nie do końca to tłumaczy, czemu HWINFO64 też tak raportuje zegary. EDYD - teraz widzę, że to pojawiło się dopiero w 20.2.2.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5500XT bez zmian jeśli chodzi o odczyty, tj. są cały czas błędne.

 

RzLOOST.png

 

Temp złącza sterownik raportuje 700*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w HWINFO patrzyłeś? Bo u mnie GPU-Z też potrafi podać wariacko wysokie wartości dla różnych pozycji np. pobór mocy czy temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywają się z odczytami GPU-z

 

sd4oBUd.png

 

Pozycje na szaro (gpu clock i voltage) - wówczas GPU-z podaje wartość 0 - tracimy odczyt?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywają się z odczytami GPU-z

sd4oBUd.png

Pozycje na szaro (gpu clock i voltage) - wówczas GPU-z podaje wartość 0 - tracimy odczyt?

 

Potwierdzam, program hwinfo w stanie spoczynku karty, przez większość czasu nie wyświetla informacji o gpu clock, oraz core voltage. Pasek staje się szary.

 

u.jpg

 

Na szczęście ten problem nie występuje podczas obciążenia karty graficznej np. render testem w gpuz.

 

z2.png

 

Czy tylko u mnie minimalna prędkość obrotowa dla wentylatorów to 35% czyli około 1600 obr. na min.?

W jaki sposób mogę ustawić mniejszą wartość np. 28%, czy 30%? lub np. obroty pwm na np. 1000 w stanie spoczynku?

Po wyłączeniu trybu zero obrotów na minutę, program amd sam ustala wartość na 760 obr na min, czyli ok. 24%. Czyli trochę za mało.

 

z1.png

 

Zainstalowałem najnowsze sterowniki w wersji beta 20.4.1. Sprawdzę czy świeża instalacja sterownika dla karty rozwiązała mój problem z rozmytymi teksturami, wyglądającymi jak by renderowały się w zauważalnie mniejszej rozdzielczości.

Smilehunter widzę, ze używasz tego samego radeona 5500, możecie sprawdzić (smilehunter oraz novi ) czy ten sam efekt występuje u was?

 

1.png

 

 

5.jpg

 

 

3.png

 

 

2.png

 

 

4.png

 

 

 

Przeinstaluj sterowniki na ostatnie whql , bety nie zawsze fajnie działają.

Ja takiego problemu nie mam, nawet przed chwilą odpaliłem gierkę i jest oki.

 

Tu masz zrzuty na mojej karcie:

 

 

22067565606cb95c.jpg

7962b27522ddec3e.jpg

334f5e59e484e066.jpg

 

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, mogę sprawdzić za parę minut . Ps ten stalowy przejazd kolejowy to mniej więcej w jakiej lokalizacji jest? Bardzo tragicznie on wygląda. Nie grałem dawno w etesa, a teraz wrzuciłem 20.4.1 sterownik, więc mogę zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam.

Zrzuty ekranu zrobiłem na starszym sterowniku rekomendowanym przez amd czyli Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 Recommended (WHQL), który został opublikowany: 05.03.2020 (początek marca)

Dzisiaj zainstalowałem najnowszy sterownik 20.4.1 z 02.04.2020

Z czasem się okaże czy amd wprowadziło w nim znaczące zmiany: np. poprawki błędów oraz poprawiło stabilność działania.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowy weekend z Gears 5, szybki test w Ultra, RX5700 bez żadnego OC, 1080p

f4084e3a35e0e016.png

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że Gears 5 ma darmowy weekend. Dzięki za przypomnienie :)

Ściągnę 68,3 GB i będę zamulał europejski internet żeby zrobić benchmarka :D

Edytowane przez Maksiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam jakis problem z Gears 5 bo mi zawsze slaby wynik wychodzi przy nowych sterownikach, wczesniej mialem chyba z 12% lepszy.

 

9b552ce8c2a47ef7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakis problem z Gears 5 bo mi zawsze slaby wynik wychodzi przy nowych sterownikach, wczesniej mialem chyba z 12% lepszy.

 

9b552ce8c2a47ef7.png

Jakaś dziwna sieczka z fps u ciebie od połowy testu. Strasznie poszarpne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gpu/cpu fale dunaju na wykresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka. Dziś przerzuciłem aio 360 , bo kolega zabiera 240stkę, i zauważyłem coś dziwnego. Plomba na moim Red devilu w połowie jest odklejona ... Co teraz zrobić z tym fantem, żeby nie stracić gwarancji? Wziąć napisać do sklepu jak się sprawa ma (pewnie najgorsze wyjście jakie mogę teraz zrobić), czy dokleić plombę czymś ? Plomba na redzie, jest tak głęboko schowana, że odklejenie bez jej uszczerbku byłoby praktycznie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep to rękojmia, a producent - gwarancja. Nie ma sensu mieszać obu rzeczy, bo tylko się gmatwa wnioski :)

Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta, które w związku z tym może być dowolnie przez niego obwarowane, w wymogi plomb, ograniczenie do konkretnych form usterek itp.

Rękojmia jest zapisana w prawie i tu nie ma żadnych wymogów (nie ma plomb "rękojmianych"), wyłączeń jakichś rodzajów usterek itp.

Sens gwarancji jest wtedy, kiedy jej czas działania > czas rękojmi (czyli 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyliście może, że na 20.4.1 zegary w idle nie schodzą poniżej 785W? Jechałem wcześniej długo na 19.12.1 (karta kupiona w listopadzie jakoś właśnie) i miałem w idle 6 Hz - (mój skrin). Wg testów TPU (test przykładowy na Nitro+ z 19.10) też jest 6 Hz - powtarza się to dla wszystkich innych Navi jakie testowali. Niestety nie znalazłem innych recenzji gdzie byłaby o tym mowa, ale te 6 Hz potwierdzają też wyniki znajdowane po różnych forach. EDYD - inna sprawa, że nie zmieniło się napięcie w idle i nadal wynosi 0.7V, no i nie zmieniły się (u mnie) temperatury.

 

Monitor mam jeden, zresztą nie chodzi tu o zegar pamięci, bo ten jest na 200 MHz. Ustawienia w sterownikach miałem i mam bez większych zmian (wcześniejszych na 100% nie pamiętam, ale teraz nic nie ruszałem). UV na 2020 MHz / 1140 mV, PL +50%, pamięci stock, ale z UV cały czas mieszam, bo KC:D jest jakaś wybredna albo co.

 

Nie pamiętam jak w 19.12.1 ten wykresik zegara i napięcia wyglądał, ale teraz wyraźnie zaczyna się od 800 MHz (u mnie oscyluje realnie od 783 do 786).

 

Podepnę dziś za pamięci watomierz do ściany to sprawdzę jak to realnie się na waty przekłada.

 

No ale właśnie jak to u Was wygląda?

 

EDYD - czy to może chodzić tu o ULPS? W sensie, że AMD na twardo to wyłączyli, ponieważ wiele osób się uskarżało na to? O ile rozumiem miało to powodować mikroprzycięcia i duże spadki zegara pod obciążeniem.

 

EDYD - znalazłem takie coś w liście znanych problemów: "Performance Metrics Overlay and Radeon WattMan incorrectly report higher than expected idle clock speeds on Radeon RX 5700 series graphics products. Performance and power consumption are not impacted by this incorrect reporting." - no ale nie do końca to tłumaczy, czemu HWINFO64 też tak raportuje zegary. EDYD - teraz widzę, że to pojawiło się dopiero w 20.2.2.

Ja potwierdzam, wszystko to o czym piszesz jest na tych nowszych sterach, ja siedzę cały czas na bodajże 20.1.3 i wszystko chodzi idealnie i mam te taktowanie 6 MHz, dodam że undervolting na 1.060V i 2050 MHz, temperatury super przyjemne 70 stopni rdzeń a Hot spot po 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.2.2 WHQL i to samo. W idle 786MHz. Tak patrzę na to wszystko i po prostu nie mogę wyjść z podziwu jak oni robią wszystko by ich sterowniki były do niczego. Kiedy już jakieś światełko w tunelu się pojawia, bo jakaś rewizja sterów coś naprawia to za chwilkę apiać od nowa. Z kolei na 20.4.1 powrócił black screen (podczas gry w Doom Eternal). To już nawet nie wiem jak komentować.

 

No i te nowe stery pod chipset, których nie można zainstalować ichnim instalatorem. Od kiedy już ludzie o tym piszą na ich forum? I wciąż po staremu.

 

Edit:

Przepraszam 796MHz.

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, u mnie podobnie na 20.4.1. Zaraz po resecie zegar rdzenia jest OK (te kilka MHz, w porywach w akceleracji desktopu wskoczy coś na 400-600MHz). Ale jak odpalę coś 3D, to potem w desktopie taktowanie rdzenia nie schodzi poniżej ~600MHz.

Druga rzecz, chyba też związana ze sterownikiem, bo nic innego nie kojarzę - przestało u mnie działać wygaszanie monitora. Wcześniej po zablokowaniu kompa działało mi wygaszanie monitora na ekranie blokady. Teraz przestało. Sprawdzę jeszcze na poprzednim sterowniku dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery pod chipset wyszły już nowe i da się je w końcu zainstalować, jeżeli chodzi o KC:D to mam ten sam problem. Z tego co udało mi się ustalić AMD nadal nie ogarnęło sterowników pod silniki CryEnigne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu rozwiązania zainstalowałem z powrotem 20.3.1 (wygaszanie monitora bez powodzenia), potem 20.2.2 (wygaszanie dalej nie działało). Machnąłem na to ręką, wróciłem do najnowszych 20.4.1 i ... wygaszanie zaczęło działać :) Co lepsze, zniknęły te problemy z wyższym taktowaniem w desktopie po ponownej instalacji 20.4.1.

Instalowałem każdorazowo bez czyszczenia poprzednich (jedynie reset wattmana do ustawień domyślnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...