Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powerlimit to nie jest to samo, co zmniejszanie napięcia. Powerlimit to pobór prądu przy konkretnym napięciu. To nie jest wymienne.

 

Poza tym kwestia UV to temat-rzeka :)

Istotne pytanie - co chcesz osiągnąć?

Moim zdaniem do grania w FHD RX 5700 XT jest mocno na wyrost. Jak ktoś nie ma monitora 260Hz to granie w 200fps daje tylko efekt w postaci większego poboru mocy i generowania temperatury :)

To co powtarzam jak mantrę, realnie sens jest kiedy karta pracuje wewnątrz przedziału FS monitora. Powyżej - nie ma żadnego (monitor nie wyświetli, oko nie zobaczy, lag tylko wzrośnie przez konieczność jakiejś dodatkowej synchronizacji żeby tearing zlikwidować).

Wniosek prosty, dla grania w FHD jest spory sens do zmniejszenia osiągów/taktowania karty. A jak to się zmniejszy, to wtedy jak najbardziej jest przestrzeń do dobrego UV.

 

Jesli FS dziala dobrze, u mnie niestety cos jest nie tak, bo jesli ustawie karte na 75fps i nizej widze wyraznie klatkowanie przy ruchach gora dol. Nawet sterowniki do monitora zainstalowalem i dalej to samo, dopiero spuszczenie karty ze smyczy gdy jest 100+ fps wyglada to dobrze. Dzieje sie to tylko w COD MW. No ale juz mysle nad 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się bawił w podmianę biosu RX 5700 na RX 5700XT ?

Wzrost wydajności faktycznie taki duży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i mnie dopadła klątwa Navi ;) Dołożyłem drugi monitor (teraz jest konfiguracja 32" 1440p60 i 27" 1080p144) no i memclk wskoczył sobie na najwyższy pstate (875MHz) i ani drgnie. Nie pomaga zmniejszenie częstotliwości monitora fullhd do 100, czy nawet 60Hz. Obydwa monitory podłączone po DP. Niespecjalnie mi to przeszkadza, bo temperatura pamięci nie przekracza 50 stopni, wentylatory też się nie włączają w idle. Spróbuję jeszcze pomieszać w linuksie ustawieniami pstates, ale nie sądzę, żeby udało mi się coś zmienić. Skoro to samo dzieje się na różnych systemach operacyjnych to pewnie jest zaszyte w biosie karty.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadła klątwa Navi ;)

 

Coś kojarzę, że czytałem, że problem znika jeśli na obu monitorach jest takie samo odświeżanie ustawione. Ale z tego co napisałeś, to takie ustawienie obu monitorów na 60Hz sprawdzałeś bez powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli FS dziala dobrze, u mnie niestety cos jest nie tak, bo jesli ustawie karte na 75fps i nizej widze wyraznie klatkowanie przy ruchach gora dol. Nawet sterowniki do monitora zainstalowalem i dalej to samo, dopiero spuszczenie karty ze smyczy gdy jest 100+ fps wyglada to dobrze. Dzieje sie to tylko w COD MW. No ale juz mysle nad 144hz.

Klatkowanie to nie jest efekt złej pracy FS, tearing - owszem. Czy przypadkiem nie masz włączonej synchronizacji pionowej w grze albo w ustawieniach Radeona?

Czym ograniczasz fps'y? Jakie wartości ustawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kojarzę, że czytałem, że problem znika jeśli na obu monitorach jest takie samo odświeżanie ustawione. Ale z tego co napisałeś, to takie ustawienie obu monitorów na 60Hz sprawdzałeś bez powodzenia.

Zacytuję forum devów linuksa:

Though there is one issue remaining: In pp_od_clk_voltage, there is only

OD_MCLK:

0: 875MHz

for VRAM. But echo "m 0.. returns invalid, it has to be echo "m 1.. instead.

This should work fine if you have a 60Hz display, but with 1440p 75Hz, Navi VRAM clock is locked to highest to avoid flickering (which is really unfortunate). When applying the above VRAM OC, also one VRAM pstate below maximum gets unlocked, causing flickering with 75Hz. You additionally need to lock to the highest VRAM state then.

The same happens when using custom SPPT.

 

Czyli przy takim setupie jaki mam trzeba z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V sync jak i enhanced sync mam na off, ustawiałem chilla w zakresie 70-75 FPS, potem w samej grze FPS na sztywno i to samo jest (cod MW) Gra pokazuje że FPS jest w zakresie monitora więc powinno działać, natomiast przy ruchu góra dół widzę poziome linie mniej więcej na środku monitora, klatki się nie zgadzają. Dlatego uważam że FS kuleje. Sprawdzę jeszcze jak to wygląda na 60hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś tu się bawił w podmianę biosu RX 5700 na RX 5700XT ?

Wzrost wydajności faktycznie taki duży ?

 

Ja bawiłem się,

mam wersję Pulse,

żeby były znośne temperatury

musiałem zbić napięcie i taktowanie.

Wyszło +100 Mhz realnego zysku, względem

podkręconej wersji na zwykłym biosie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję forum devów linuksa:

 

 

Czyli przy takim setupie jaki mam trzeba z tym żyć.

 

To co wkleiłeś to jest z ticketa o czym innym. Przy problemach z pojedynczym monitorem problemem nie jest częstotliwość odświeżania, ale długość przerwy VBlank (pisaliśmy o tym kilka stron do tyłu).

Przy dwóch monitorach, zerknij tutaj:

 

Poza tym bazując na problemie z pojedynczym monitorem, możesz sprawdzić te VBlanki dla obydwu monitorów. Na Linuxie nie ma CRU, ale z tego co kojarzę z moich RPi masz narzędzia edid, do ściągnięcia tego, co wysyła monitor, ewentualnej modyfikacji i wymuszenia zmian.

Tutaj ktoś o tym pisze, podając konkrety:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V sync jak i enhanced sync mam na off, ustawiałem chilla w zakresie 70-75 FPS, potem w samej grze FPS na sztywno i to samo jest (cod MW) Gra pokazuje że FPS jest w zakresie monitora więc powinno działać, natomiast przy ruchu góra dół widzę poziome linie mniej więcej na środku monitora, klatki się nie zgadzają. Dlatego uważam że FS kuleje. Sprawdzę jeszcze jak to wygląda na 60hz.

 

To co gra pokazuje to jest zwykle jakaś wartość uśredniona. Kłopot z Navi to jest dynamiczna zmiana taktowania, co się przekłada na frametime. Licznik fps'ów w monitorze by ci pokazał, jakie są rzeczywiste zmiany.

Co do chilla, źle go ustawiasz. Jeśli popatrzysz w częstotliwość monitora dla 75Hz (w CRU), to rzeczywista to nie będzie 75Hz ale 74.xxx. Poza tym dla Chilla 75 fps to będzie także 75.13fps. Czyli ustawiając 75 wcale nie ograniczasz fps'ów poniżej zakresu.

Ja grając na 75Hz ustawiałem Chilla na 60 wolne i 70 szybkie i było w miarę dobrze (zdarzały się gdzieś pojedyncze rzeczy, ale w 95% było ok).

To co ci już pisałem, powtórzę, Chill nie jest sztywnym ograniczeniem fps'ów, musisz zostawić margines na to, że jakieś klatki wyskoczą trochę ponad, kiedy karta będzie przyspieszać. Wydaje mi się, że im większy zrobisz przedział między scenami wolnymi a szybkimi, tym mniejsza szansa, że coś wyskoczy powyżej (dlatego monitor 144Hz jest super, bo można wtedy ustawić 75-140 i luz). Na tym co masz, sugeruję 60-70 i sprawdzić efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem coda i okazało się teraz że chill w ogóle przestał ograniczać FPS, leci na full, a nic nie zmieniałem. Może problemem jest sama gra bo odpaliłem bf4 i nie ma tego zjawiska a chill działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem coda i okazało się teraz że chill w ogóle przestał ograniczać FPS, leci na full, a nic nie zmieniałem. Może problemem jest sama gra bo odpaliłem bf4 i nie ma tego zjawiska a chill działa.

 

W opisie do Chilla jest info, że nie działa wszędzie. Spróbuj limitować RTSSem, ten chyba działa ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś to jest z ticketa o czym innym.

Ticket o czym innym, ale to co wkleiłem dotyczy akurat dokładnie istoty problemu.

 

Przy problemach z pojedynczym monitorem problemem nie jest częstotliwość odświeżania, ale długość przerwy VBlank (pisaliśmy o tym kilka stron do tyłu).

Przy dwóch monitorach, zerknij tutaj:

 

Coś kojarzę, Doczytam. Z tym, że u mnie nawet przy konfiguracji 60+60 mam 875MHz.

 

Poza tym bazując na problemie z pojedynczym monitorem, możesz sprawdzić te VBlanki dla obydwu monitorów. Na Linuxie nie ma CRU, ale z tego co kojarzę z moich RPi masz narzędzia edid, do ściągnięcia tego, co wysyła monitor, ewentualnej modyfikacji i wymuszenia zmian.

Tutaj ktoś o tym pisze, podając konkrety:

 

To może być ciekawe, co prawda wątek dotyczy OC monitora i poszerzenia zakresu freesync, ale może uda się coś z tego skleić. Poza tym mam jeszcze w odwodach speca, który programuje edid bezpośrednio gdzieś w eepromach monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie refresh Navi 10, który ma zapełnić mainstream.

Jeśli to prawda szykuje się drastyczny spadek wartości bo

wydajność 5700/5700 xt będzie można dostać w okolicy 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to juz od dawna wiadomo, ze 5700/5700xt straca na wartosci z 50%. Przeciez od kilku miesiecy kazdy trabi zeby nie kupowac teraz bez wyraznej potrzeby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może być ciekawe, co prawda wątek dotyczy OC monitora i poszerzenia zakresu freesync, ale może uda się coś z tego skleić. Poza tym mam jeszcze w odwodach speca, który programuje edid bezpośrednio gdzieś w eepromach monitorów.

 

Wróć te kilka stron do tyłu, było o tym, że Navi wchodzi w te wyższe taktowania kiedy liczba linii VBlank wysyłana przez monitor w EDID jest za krótka. Żeby to rozwiązać pod Windows, bierze się CRU (edytor EDID) i generuje automatyczny EDID w oparciu o ogólny standard LCD. O kilka Hz spada max taktowanie, ale VBlank jest ok. I na takim nowym EDID (zastępującym ten wysłany przez monitor) karta (pamięć) zaczyna działać normalnie.

 

W Linuxie masz inne narzędzia, ale w sumie chodzi o to samo - zapisać EDID, sprawdzić VBlank, jeśli dziwnie krótki, to wyedytować (ustawić jakieś normalne standardy LCD), podać nowy plik jako parametr dla kernela.

 

Zastanawia mnie refresh Navi 10, który ma zapełnić mainstream.

Jeśli to prawda szykuje się drastyczny spadek wartości bo

wydajność 5700/5700 xt będzie można dostać w okolicy 1000.

 

Nie jestem przekonany, czy AMD chce sobie samemu zepsuć rynek. Patrząc do tyłu: Navi było ledwie trochę szybsze od Vega, to co się zmieniło, to pobierana energia. Tutaj może być podobnie, refresh to mogą być te same osiągi ale z mniejszym poziomem energii - i na to bym stawiał. A szybsze modele (z wyższym taktowaniem) pójdą za wyższą cenę. Już dla 5600XT AMD pokazało, że jest w stanie skutecznie ograniczyć taktowanie i nic się z tym nie zrobi. Trend w ciągu ostatnich lat to podwyższanie cen, a nie zmniejszanie, raczej nie ma co liczyć na jego odwrócenie. Poza tym dobór cen nie jest przypadkowy, polityka AMD jest powiązana z cenami NV (trochę więcej za trochę taniej). Jakby te dwie machiny zaczęły realną wojnę cenową, to obie stracą.

Chciałbym się mylić, bo w sumie sam czekam na coś szybszego, ale to jest biznes, a nie organizacje pożytku publicznego :) Jak patrzę do tyłu na moje 3 ostatnie karty od czerwonych, to za każdym razem za wzrost osiągów musiałem zapłacić więcej kasy.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co wkleiłeś to jest z ticketa o czym innym. Przy problemach z pojedynczym monitorem problemem nie jest częstotliwość odświeżania, ale długość przerwy VBlank (pisaliśmy o tym kilka stron do tyłu).

Przy dwóch monitorach, zerknij tutaj:

 

Poza tym bazując na problemie z pojedynczym monitorem, możesz sprawdzić te VBlanki dla obydwu monitorów. Na Linuxie nie ma CRU, ale z tego co kojarzę z moich RPi masz narzędzia edid, do ściągnięcia tego, co wysyła monitor, ewentualnej modyfikacji i wymuszenia zmian.

Tutaj ktoś o tym pisze, podając konkrety:

 

 

OK, read-edid nie działa - to jakieś wykopalisko, mimo że nawet dało się skompilować, to niestety nic nie odczytuje. Na szczęście EDID monitora jest dostępne w

/sys/devices/pci0000:00/0000:00:03.1/0000:0f:00.0/0000:10:00.0/0000:11:00.0/drm/card0/card0-DP-1/edid

wystarczył cat>edid.bin i mam co potrzeba. Do edycji mam wxedid. Wypluł to dla 144Hz: Mój link, VBlank to 77, w przeliczeniu 0.4626ms, czyli wg speców z reddita wszystko powinno grać.

 

I mały update: pojedynczo każdy monitor nie podbija MEMCLK, czy to 1440p60, czy 1080p60, mam 100MHz. Jeśli pracują dwa to niezależnie od VRefresh mam 875MHz (nawet dla 2x60Hz).

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, pytanie do obeznanych w temacie. Jak już mam dodane nagrody do mojego konta na stronie AMD, i odebrane w postaci gier, to mi one już nie znikną? Do dziś trwa promocja podobno z grami, przypisałem gry do konta amd, ale nie wiem czy nie stracą ważności jak na tym koncie zostaną. A jak mają zniknąć to sobie je wole dodać na konto steam niż mają przepaść :P.

Mam tak jak niżej :

 

40c5163fb29cb523.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :) Bo ja Residenta 3 sobie aktywowałem i przypisałem do konta , Monster Hunter World Iceborne sprzedałem ale został mi jeszcze 3 miesiące x-box pass PC do aktywacji . Przepadnie mi ten x-box pass ?

 

"Okres realizacji do 30 czerwca 2020 r.

Oferta wazna od 04/02 2020 do 25/05 2020

W przypadku problemów z aktywacja, skontaktuj sie z AMD tutaj

https://www.amdrewards.com/support"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Game pass do czerwca jak zauważyłeś, na moje oko, gry jak już są "odebrane" na koncie amd, to nie przepadną, ale nie mam pewności... Ptaszki ćwierkają, że dziś jest ostatni dzień na odbiór/aktywację gier... Nie kojarzysz, czy można przesłać grę w formie gifta ? Czy się nie da? Szczerze, ja nie zagram w te gry, a na alledrogo taki stuff kosztuję 150zł :E.

Wszedłem na konto amd, i nie wiedzieć czemu, nie miałem aktywowanego 1 game passa, a dałbym sobie rękę uciąć, że aktywowałem wszystkie :hmm: Przypisało mi kolejne 2 miechy ultimate, i w dodatku mam jeszcze kolejnego passa do odbioru z karty co teraz kupiłem :E.

 

Coś takiego znalazłem, ale mi nic to nie mówi:

 

Jak odebrac swoja gre:

Odwiedz https://www.amdrewards.com/amdrewards/.

Zaloguj sie lub zarejestruj

Postepuj zgodnie z instrukcjami, aby zrealizowac oferte za pomoca dostarczonego kodu.

Oferta wazna od 04/02 2020 do 25/05 2020

W przypadku problemów z aktywacja, skontaktuj sie z AMD tutaj

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, read-edid nie działa - to jakieś wykopalisko, mimo że nawet dało się skompilować, to niestety nic nie odczytuje. Na szczęście EDID monitora jest dostępne w

/sys/devices/pci0000:00/0000:00:03.1/0000:0f:00.0/0000:10:00.0/0000:11:00.0/drm/card0/card0-DP-1/edid

wystarczył cat>edid.bin i mam co potrzeba. Do edycji mam wxedid. Wypluł to dla 144Hz: Mój link, VBlank to 77, w przeliczeniu 0.4626ms, czyli wg speców z reddita wszystko powinno grać.

 

I mały update: pojedynczo każdy monitor nie podbija MEMCLK, czy to 1440p60, czy 1080p60, mam 100MHz. Jeśli pracują dwa to niezależnie od VRefresh mam 875MHz (nawet dla 2x60Hz).

 

Fajnie, że doszedłeś do tego co i jak. Ale w sumie nic to nie dało, te 77 linie VBlank są ok. I tak jak piszesz, pojedynczo każdy monitor działa ok. Coś musi być sknocone w samym sterowniku prawdopodobnie, jestem ciekawy jak to wygląda pod Windowsem (masz możliwość odpalenia Windy?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika podpowiada, że jak już masz klucz wygenerowany w systemie, to masz klucz i tyle. On nie ma okresu ważności przecież. Z kolei "kody licencji" od AMD trzeba aktywować, bo o ich ważności decyduje samo AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi również, tylko one nie są w formie klucza a giftu na tej stronie amd, więc nie mam 100% pewności :<.

Wcześniejsze gry miałem w formie klucza, a tu 2x gift...

 

Coś takiego znalazłem w regulaminie, więc nie dodaję gier na steama, tylko jutro na allegro :E.

"1. OKRES TRWANIA PROMOCJI

a. Okres trwania Promocji: promocja rozpoczyna się 4 lutego 2020 r. o godz. 9:00:00 czasu

wschodniego („ET”) i kończy 30 maja 2020 r. o godz. 23:59:59 ET lub z chwilą wyczerpania

Kuponów z kodem, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Informacje dotyczące

przeliczania stref czasowych należy sprawdzać na zegarze światowym.

b. Okres na dokonanie zakupu: aby otrzymać Kupon z kodem, należy zakupić Objęty Promocją

produkt AMD w Okresie trwania Kampanii od Sprzedawcy uczestniczącego w Kampanii.

[AMD Public Use]

c. Okres realizacji kuponu: aby uzyskać możliwość pobrania Aplikacji, przydzielony Kupon z kodem

należy wykorzystać do 30 czerwca 2020 r. Po tym terminie Kupon z kodem traci ważność.

"

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jestem przekonany, czy AMD chce sobie samemu zepsuć rynek. Patrząc do tyłu: Navi było ledwie trochę szybsze od Vega, to co się zmieniło, to pobierana energia. Tutaj może być podobnie, refresh to mogą być te same osiągi ale z mniejszym poziomem energii - i na to bym stawiał. A szybsze modele (z wyższym taktowaniem) pójdą za wyższą cenę. Już dla 5600XT AMD pokazało, że jest w stanie skutecznie ograniczyć taktowanie i nic się z tym nie zrobi. Trend w ciągu ostatnich lat to podwyższanie cen, a nie zmniejszanie, raczej nie ma co liczyć na jego odwrócenie. Poza tym dobór cen nie jest przypadkowy, polityka AMD jest powiązana z cenami NV (trochę więcej za trochę taniej). Jakby te dwie machiny zaczęły realną wojnę cenową, to obie stracą.

Chciałbym się mylić, bo w sumie sam czekam na coś szybszego, ale to jest biznes, a nie organizacje pożytku publicznego :) Jak patrzę do tyłu na moje 3 ostatnie karty od czerwonych, to za każdym razem za wzrost osiągów musiałem zapłacić więcej kasy.

 

Taki refresh to przedłużenie żywotności Navi 10.

Kluczowe na ile RT się przyjmie. Przy zapowiedzi

gier na ps5,xsx ani słowo nie padło o RT.

Narazie tylko Invidia mówi głównie o RT.

Pewnie tylko wybrane gry będą z niego korzystać

i w niewielkim stopniu.

Na szczęście dużo nie dałem za RX 5700 - 1190.

Pewnie jak złapie RTX 3060 lub coś na RDNA 2

w dobrej cenie to do koszyka i RX 5700 na sprzedaż.

Muszę uważać bo mam na gwarancji do sierpnia 2021 więc

do tego czasu muszę na pewno sprzedać, jeżeli gwarancja minie

to już ciężej i w takim przypadku zostawiłbym aż będzie problem

z graniem medium/60fps/1080p.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki refresh to przedłużenie żywotności Navi 10.

Kluczowe na ile RT się przyjmie. Przy zapowiedzi

gier na ps5,xsx ani słowo nie padło o RT.

Narazie tylko Invidia mówi głównie o RT.

Pewnie tylko wybrane gry będą z niego korzystać

i w niewielkim stopniu.

Na szczęście dużo nie dałem za RX 5700 - 1190.

Pewnie jak złapie RTX 3060 lub coś na RDNA 2

w dobrej cenie to do koszyka i RX 5700 na sprzedaż.

Muszę uważać bo mam na gwarancji do sierpnia 2021 więc

do tego czasu muszę na pewno sprzedać, jeżeli gwarancja minie

to już ciężej i w takim przypadku zostawiłbym aż będzie problem

z graniem medium/60fps/1080p.

 

No właśnie i to jest pytanie, co to znaczy odnośnie RT. Nie mówią nic, bo nie mówią wcale, czy też z tym RT czerwonych jest nie najlepiej (to ich pierwsze podejście do tematu RT). Ja się w sumie nie dziwię gdyby chodziło o to drugie. Jeśli można by zrobić RT w miarę prosto, bez większego kosztu dla mocy przetwarzania karty, to NV by to już zrobiła. Zamiast tego widzimy u NV kombinowanie z dodatkowymi technologiami (a to czas i pieniądze) idącymi w kierunku odciążenia karty z czego się da: upscaling (DLSS), uproszczone kreślenie elementów obrazu (VRS). Zobaczcie ile kasy wymaga sam marketing, żeby w sumie te obydwa elementy, które pogarszają obraz sprzedać masom jako coś extra (i potem słychać bełkot typu DLSS wygląda lepiej niż oryginał itp. :) ). Gdyby NV było w stanie zrobić wydajne RT bez takich sztuczek, albo chociaż mieć jakąś wizję istotnej poprawy wydajności w jakimś przewidywanym czasie, to moim zdaniem by się w takie "technologie poprawiające" nie pakowało.

Realnie, nie sądzę, żeby AMD było w stanie uzyskać lepszy efekt. A chciałbym się mylić, fajnie by było, gdyby był realny RT bez tych uproszczeń od NV.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...