Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa monitory AOC 144Hz DP i LG 60Hz HDMI , i zegary vramów spadają tylko jeśli obydwa działają w trybie 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten AOC u Ciebie leci po bandzie z przerwą VBlank :), pewnie można z niego wycisnąć większą dla 75Hz i pamięć zeszłaby na niskie takty. Ale ogólnie to jest ten sam efekt, który wczoraj testowałem. Już 100Hz na jednym i 60Hz na drugim podbijało zegary.

 

Wygląda to trochę tak, jakby znaczenie miała suma częstotliwości odświeżania, ale to rzecz jasna debilne wyjaśnienie, bo na poziomie karty to jest bez sensu, każdy monitor jest obsługiwany niezależnie, ma inny obraz, kabel, jedynie pamięć w którym ten obraz leży jest wspólna. Wydaje się po eksperymentach, że przerwa VBlank ma tutaj kluczowe znaczenie, co jest logicznie wytłumaczalne (podczas tej przerwy jest jedyny moment, kiedy obraz nie jest wyświetlany, karta nie czyta pamięci, więc można zmienić tej pamięci taktowanie). Ale dlaczego to działa też przy dwóch różnych, nie pokrywających się częstotliwościach odświeżania? U mnie wczoraj 75Hz + 60Hz dawało spadek taktowania pamięci, a przy takich odświeżaniach wspólne VBlank wypada co 4 (75Hz) i 5-ta (60Hz) klatka. No chyba że to wystarczy, żeby właśnie wtedy zmienić taktowanie pamięci (kiedy VBlanki w obu monitorach wypadają w tym samym momencie).

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobre że AdoredTV wypuścił nowy materiał o Big Navi.

Z jego wyliczeń wydajność niby o 47% większa od 2080TI, ciekawe ile przestrzelił.

 

Żeby się nie okazało że będzie max 30%

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych 75Hz jak wygląda VBlank? Były przypadki, że na jednym monitorze przy 75Hz wskakiwało wyższe taktowanie na pamięciach (za krótkie VBlank).

 

Mój błąd - nie mam 75Hz dla tego monitora. 59, 60, 100, 120 i 144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre że AdoredTV wypuścił nowy materiał o Big Navi.

Z jego wyliczeń wydajność niby o 47% większa od 2080TI, ciekawe ile przestrzelił.

 

Żeby się nie okazało że będzie max 30%

Jak przestrzeli (co zwykle robi) to potem powie, że jego źródła się myliły, albo że przecież wszystko się może zmienić przed premierą. Dlatego uwielbiam te kanały od spekulacji, zawsze mają na wszystko wytłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd - nie mam 75Hz dla tego monitora. 59, 60, 100, 120 i 144.

 

Możesz przez CRU dodać sobie nową rozdzielczość z dowolnym odświeżaniem - monitor Freesync pracuje w całym zakresie. Ja tak wczoraj dodałem 75Hz do jednego z monitorów, który oryginalnie w EDID tego nie miał (na potrzeby testów 2x75Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre że AdoredTV wypuścił nowy materiał o Big Navi.

Z jego wyliczeń wydajność niby o 47% większa od 2080TI, ciekawe ile przestrzelił.

 

Żeby się nie okazało że będzie max 30%

Nawet jak bedzie 30% to bedzie historyczny moment dla AMD siegajac tak wysokiego segmentu wydajnosci kart graficznych. Oby tylko nie zawiedli znowu sterownikami a bedzie solidna konkurencja i kazdy z nas na tym dobrze wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pobiera mi nowe stery 20.5.1 :)

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilka poprawek do gier z funkcjami, które mam off :). Coś się zmieniło w osiągach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę kilka poprawek do gier z funkcjami, które mam off :). Coś się zmieniło w osiągach?

Póki co zauważyłem że civilization VI w DX12 już nie crashuje .

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co zauważyłem że civilization VI w DX12 już nie crashuje .

 

Czyli coś tam poprawiają. Zaraz wrzucę jakieś testy u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pamietajcie ze to glownie update dodajacy WDDM 2.7, takze zobaczycie roznice jak macie najnowszy Windows 10 z majowym updatem 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze to glownie update dodajacy WDDM 2.7, takze zobaczycie roznice jak macie najnowszy Windows 10 z majowym updatem 2004

 

U mnie cały czas opcja update'u 2004 się nie pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ja juz mam, ale nie chce mi sie testowac nic teraz. Jedyne co widze ze sie zmienilo to GPU-Z pokazuje kompatyblinosc z WDDM 2.7, DirectX 12.1, Shader Model 6.5, ale niestety Hardware Accelerated GPU Scheduling: Unknown(8).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie cały czas opcja update'u 2004 się nie pojawiła.

Ja też jeszcze nie mam.

 

https://www.windowslatest.com/2020/05/28/windows-10-may-2020-update-issues/

 

BTW

WDDM 2.7 improves multi-monitor refresh rates, which should addresses stuttering when you switch between monitors with different refresh rates

 

Ciekawe czy coś się zmieni w taktowaniu vramu na dwóch monitorach ;)

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OverdriveNTool przestał działać, nie widzi sterownika.

 

Poza tym 3D Mark o jakieś groszki (100pkt) w górę (Time Spy i Firestrike).

 

Co do 2 monitorów to pewnie nic się nie zmieni, bo tak jak nad tym dzisiaj myślałem, to o ile długość VBlank jest istotna przy jednym monitorze, to przy dwóch część wspólna obu VBlanków (na obydwu monitorach), bo tylko wtedy można zmieniać taktowanie pamięci, na której jadą obydwa monitory (czyli wtedy, kiedy nic się nie rysuje na żadnym z monitorów i pamięć nie jest czytana). A że nie ma pomiędzy monitorami żadnej extra synchronizacji tego VBlanka, to im większa częstotliwość to tym gorzej z tą "częścią wspólną" (żeby to się jakoś sensownie pokrywało czy zaczynało w tym samym momencie), a i same pojedyncze VBlanki dla wyższych częstotliwości i rozdzielczości są po prostu bardzo krótkie (więc teoretyczna część wspólna robi się jeszcze krótsza).

To co AMD powinno zrobić (i pewnie NV zrobiła jakiś czas temu, kiedy rozwiązała problem wysokiego taktowania), to zsynchronizować w sterowniku maksymalnie te VBlanki dla obydwu monitorów, żeby część wspólna była taka, jak krótszy z nich. I problem by się rozwiązał.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OverdriveNTool nie działa. ale sraka :|

 

ponoć w niektórych grach pojawił się straszny stuttering. hardware-accelerated gpu scheduling wciąż off i nie da się go wymusić poprzez modyfikację rejestru. chyba dlatego amd tak zwlekało z opublikowaniem sterowników z wddm 2.7 bo zwyczajnie nie dali rady tego dopracować. historia zatoczyła koło - nowa wersja wddm i nowe problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ja też jeszcze nie mam.

 

https://www.windowslatest.com/2020/05/28/windows-10-may-2020-update-issues/

 

BTW

WDDM 2.7 improves multi-monitor refresh rates, which should addresses stuttering when you switch between monitors with different refresh rates

 

Ciekawe czy coś się zmieni w taktowaniu vramu na dwóch monitorach ;)

 

Nic sie nie zmieni bo AMD znowu dalo dupy i nie zaimplementowalo najwazniejszego skladnika WDDM 2.7 czyli Hardware Accelerated GPU Scheduling. Oficjalne stanowisko to "kiedys bedzie". Ampere przybywaj.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia ponoć też nie ma jeszcze pełnego wsparcia wddm 2.7 w obecnych sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia ponoć też nie ma jeszcze pełnego wsparcia wddm 2.7 w obecnych sterownikach.

Nvidia jeszcze nie wypuscila zadnych sterownikow pod majowy update wiec miec nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nvidia jeszcze nie wypuscila zadnych sterownikow pod majowy update wiec miec nie moze.

No to PCLab wprowadza w błąd , info na stronie jest takie :

"Nvidia udostępniła na swoich serwerach nowe sterowniki graficzne GeForce Game Ready 446.14 WHQL w pełni kompatybilne z nową aktualizacją May 2020 Update dla systemu Windows 10"

I komentarz

"W tej chwili tylko Intel ma wsparcie dla WDDM 2.7 w sterownikach swoich iGPU. U nvidii trzeba będzie pewnie trochę poczekać. W wielu miejscach użytkownicy narzekają na BSODy z 450.99 beta."

 

Wiec jeśli nvidia sobie kiepsko z tym radzi to na AMD też jeszcze długooo poczekamy na wsparcie 2.7

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

WDDM 2.7 improves multi-monitor refresh rates, which should addresses stuttering when you switch between monitors with different refresh rates

 

Tutaj twierdzą, że rzecz się tyczy wyłącznie kart NV, które od sporego czasu mają ten problem:

 

Wygląda na to, że poza tym całe to zamieszanie jest zbędne. Na wydajnych maszynach z tego co czytam HAGS daje 0 zysku (ktoś już robił testy w Windows Insider).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to PCLab wprowadza w błąd , info na stronie jest takie :

"Nvidia udostępniła na swoich serwerach nowe sterowniki graficzne GeForce Game Ready 446.14 WHQL w pełni kompatybilne z nową aktualizacją May 2020 Update dla systemu Windows 10"

I komentarz

"W tej chwili tylko Intel ma wsparcie dla WDDM 2.7 w sterownikach swoich iGPU. U nvidii trzeba będzie pewnie trochę poczekać. W wielu miejscach użytkownicy narzekają na BSODy z 450.99 beta."

 

Wiec jeśli nvidia sobie kiepsko z tym radzi to na AMD też jeszcze długooo poczekamy na wsparcie 2.7

Moj blad bo nie doczytalem ze to jest pod majowy update, a na videocardz skad sciaglem nie bylo takieg info.

 

Swoja droga jakies wymierne korzysci sa z WDDM 2.7 poza pelna obsluga DX12 Ultimate :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie tej aktualizacji, prawdopodobnie będzie jakiś porządek z jednoczesnym wykorzystaniem kilku GPU. Aktualnie jest z tym bajzel (okno aplikacji na monitorze 2, a akceleracja z GPU 1), co skutecznie wyklucza granie w trybie borderless window i trzymanie jakichś aplikacji z akceleracją na drugim ekranie (w zamyśle na GPU 2). Źródłem kłopotu jest menedżer okien pulpitu (DWM), czyli MS ma co poprawiać.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...