Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie czy wczorajsza wersja driverów rozwiązała jakieś problemy z zielonymi ekranami i crashami? Bo chwilowo przesiadłem się na "zieloną" kartę i czekam na newsy ;)

Edytowane przez zgredzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wczorajsza wersja driverów rozwiązała jakieś problemy z zielonymi ekranami i crashami? Bo chwilowo przesiadłem się na "zieloną" kartę i czekam na newsy ;)

 

Problem w tym, żeby to stwierdzić, to trzeba wcześniej mieć taki kłopot. Tak jak kojarzę aktywne osoby w tym wątku, to chyba nikt nie miał czegoś takiego, za co by odpowiadały sterowniki.

Obawiam się, że musisz sam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ze strony Gigabyte zniknął BIOS w wersji "PERFORMANCE". Ciekawe dlaczego..?

 

EDIT: Już sam wyjaśniłem. Gigabyte zrobił kartę RX 5600 XT rev. 2.0 z fabrycznym BIOS-em PREFORMANCE, gdzie pamięci są taktowane 14000 MHz :E :E :E

Edytowane przez zgredzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wczorajsza wersja driverów rozwiązała jakieś problemy z zielonymi ekranami i crashami? Bo chwilowo przesiadłem się na "zieloną" kartę i czekam na newsy ;)

 

Zielony ekran mam na aorusie jak kręcę vram :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@zgredzik86

już kojarzę, Ty jesteś ten Kolega, co od lutego czeka i ma nadzieję, że przez zmianę sterowników karta zacznie działać poprawnie.

Rozważałeś wariant, że to nie kwestia sterowników i możesz tak czekać w nieskończoność?

Wiem, że to nic nie musi znaczyć, ale tutaj nikt ze sterownikami nie ma takiego kłopotu, żeby waliły się "po całości". Owszem, są jakieś konkretne problemy w grach, z jakimś modelem monitora, z dwoma monitorami, itp.

Wiemy i przerabialiśmy problemy z niestabilnością pamięci, która jest chyba głównym źródłem zwiech.

Jest też jakaś niekonkretna informacja, że dla oszczędności część AIB robiła PCB do RX5600XT (czy tylko te modele?) w zaniżonych standardach (w stosunku do referentów), co przekładało się na przekłamania na ścieżkach w komunikacji rdzenia z pamięciami - co też prowadziło do stałych zwiech (w zależności od wysokości taktowania pamięci), albo mniej częstych jeśli taktowanie było na granicy błędu (wysypka po kilku godzinach).

 

Na moje Twoja karta już dawno powinna być w serwisie Gigabyte, bo być może z tym ostatnim masz do czynienia i jedyne co można zrobić, to ją wymienić na model z lepszej jakości PCB (sporo się zmieniło, kiedy AMD ogłosiło, że model 5600XT ma mieć wyżej taktowaną pamięć).

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu mam za dużo cierpliwości i nadziei ;) A wariant, że to nie kwestia sterowników rozważam jak najbardziej. Wina pozostałego sprzętu to na pewno nie jest, bo aktualnie mam RTX-a wsadzonego i 0 problemów. Tutaj na forum może nikt nie miał takiego przypadku, ale na zagranicznych forach jest masa postów ludzi z takimi problemami jak u mnie. Ale teraz jak już mam na czym grać, to prawdopodobnie skończy się to serwisem mimo wszystko :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale tutaj też ludzie mieli podobne problemy, tylko jak do tej pory okazywało się, że to nie sterownik, ale przetaktowana pamięć, albo problem gdzie indziej w kompie. Navi to nie są karty bezproblemowe, ale mają, że tak powiem, "swoją logikę". Jak już wiesz, co można, a co nie, to wtedy jest OK.

 

Problem z tymi zagranicznymi forami i takim przygodnym postingiem jest taki, że ludzie gdzieś wchodzą i piszą pojedyncze posty jak mają problemy, a zwykle nie piszą, jak te problemy znikają i ich aktywność się kończy. Stąd w sumie nie wiadomo kto je dalej ma i jak sobie z nimi poradził.

Monitoruję kilka forum zagranicznych, ze stałymi rezydentami, nie zauważam, żeby ktoś miał aktualnie tego rodzaju problemy z Navi.

 

To co chyba Ci kiedyś sugerowałem - obniżyć drastycznie taktowanie pamięci. Jeśli po czymś takim karta będzie stabilna, to będzie znaczyło że nie sterownik, ale kiepskie PCB jest problemem. Ale to już kwestia Twojego działania i chęci do tego.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat mi powstał w głowie - drugi monitor :)

Ale jako taki dodatkowy, żeby wrzucić tam jakiś monitoring itp.

 

Z Navi problem wiadomy, przy dwóch monitorach pamięci się będą grzać, poza tym wszelka akceleracja sprzętowa chodząca równolegle do odpalonej gierki będzie albo się zatrzymywać (kiedyś miałem coś takiego jeszcze na GCNach) albo spowalniać grę.

Mam jakąś starą kartę graficzną, którą mógłbym wrzucić do kompa albo wykorzystać iGPU i tam podłączyć 2-gi monitor i to byłoby całkiem niezłe. Z tym że nie mam pojęcia jak wykorzystanie iGPU przekłada się na efekt ogólny na procu (kiedyś zainstalowałem sobie sterownik do Intela, bo używałem QSV do decodingu, bardziej wydajny niż to co AMD daje). Z drugiej strony dziś przy okazji czytania o ostatniej aktualizacji sterowników trafiłem na testy sprzed kilku miesięcy gościa, który miał właśnie pomysł na 3 monitory podłączone pod 2 GPU:

 

Wygląda to tak, jakby jakiś sensowny, najlepszy sposób póki co nie istniał? I każdy miał jakąś wadę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie wrażenia po nowych sterownikach.

Zaczął ponownie działać AMD Link na moim TV Philps z androidem . Nie wiem dokładnie na których sterach przestał się łączyć ale na majowych połączył się od razu , na telefonie działa cały czas bez problemu .

Temperatura w idle jakaś niższa , wcześniej dobijała do 60c i włączał się wentylator (karta pół-pasywna)

Teraz czy oglądam yt czy jakieś stronki temperatura około 50-52c i wentylator nigdy się nie włącza :)

No i już wcześniej wspominałem Civilizacja 6 DX12 działa już ze wszystkimi detalami . :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest już działająca wersja OverdriveNTool. W nowym Adrenaline AMD zmieniło nazwę pliku sterownika i to robiło problem:

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/page-29#post-5793464

 

Teraz jak to znów działa, to taki pomysł miałem odnośnie tych dwóch monitorów i wysokiego taktowania pamięci:

można wykorzystać właśnie OverdriveNTool do obniżenia taktowania na pamięciach do 200MHz, zapisać 2 profile (jeden standardowe taktowanie, drugi obniżone), zrobić 2 ikonki na pulpicie do przełączania taktowania, tutaj jest opis jakich flag użyć żeby wywoływać odpowiedni profil:

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

i w ten sposób sprawa powinna być pod kontrolą

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to ogarniesz to daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak prosto, jak myślałem (lock na min timing pamięci dla każdego stanu jest), ale coś pomyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki temat mi powstał w głowie - drugi monitor :)

Ale jako taki dodatkowy, żeby wrzucić tam jakiś monitoring itp.

 

Z Navi problem wiadomy, przy dwóch monitorach pamięci się będą grzać, poza tym wszelka akceleracja sprzętowa chodząca równolegle do odpalonej gierki będzie albo się zatrzymywać (kiedyś miałem coś takiego jeszcze na GCNach) albo spowalniać grę.

Mam jakąś starą kartę graficzną, którą mógłbym wrzucić do kompa albo wykorzystać iGPU i tam podłączyć 2-gi monitor i to byłoby całkiem niezłe. Z tym że nie mam pojęcia jak wykorzystanie iGPU przekłada się na efekt ogólny na procu (kiedyś zainstalowałem sobie sterownik do Intela, bo używałem QSV do decodingu, bardziej wydajny niż to co AMD daje). Z drugiej strony dziś przy okazji czytania o ostatniej aktualizacji sterowników trafiłem na testy sprzed kilku miesięcy gościa, który miał właśnie pomysł na 3 monitory podłączone pod 2 GPU:

 

Wygląda to tak, jakby jakiś sensowny, najlepszy sposób póki co nie istniał? I każdy miał jakąś wadę?

 

Też mi coś takiego zaświtało (gdzieś w szufladzie leży geforce 610 i chyba 730), ale mam lekki brak linii PCIe (2 dyski nvme, grabber hdmi blackmagic intensity pro). Poza tym konfiguracja dual gpu/dual monitor, gdzie karty są na dodatek różnych producentów, to droga przez mękę.

Ale... postudiowałem trochę dokumentację jądra dotyczącą amdgpu i widzę kilka obejść problemu. Gdy pracuję bez obciążających gpu aplikacji, mogę power_dpm_force_performance_level ustawić na manual, ograniczyć przez pp_dpm_mclk mclk pstates do jednego, najniższego pstate, i przełączać na auto tylko przy wymagających aplikacjach (ręcznie lub skryptem monitorującym obciążenie gpu). Wyręczam w ten sposób mechanizmy systemowe i pewnie będzie szarpnięcie ekranu przy przełączaniu, ale jest to jakieś tymczasowe rozwiązanie do czasu ogarnięcia problemu przez devów od amdgpu.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj wrzuciłem 20.5.1 i klątwa navi mnie dopadła

 

ZaJhDb5.png

 

OK przenosi na stronę AMD :lol2:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś AC Origins? Na R5 1600 AF, RX 5700 i 16GB 3200 mhz gra w miastach/wioskach nie jest w stanie utrzymać 60 fpsów, przedział to 40-50 parę. Niezależnie od ustawień, a gram w 1080p. Poza miastami jest ok. Naprawdę Ubi dał tak ciała z optymalizacją czy coś jest nie tak? Pochwalcie się jak to u Was wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma szans na tym cpu utrzymac stabilnego fps, do tej karty min Ryzen 3600. To nie Ubi, po prostu za wolny procesor do za mocnej karty ;) Gdybys zrobil solidne OC procesora i ramy wykrecil mocno to zapewno byloby lepiej a przy takiej konfiguracji ten proc nadaje sie co najwyzej do gtx 1660.

 

NS28q69.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami NV nie ma tego problemu więc to chyba karta jest upośledzona a nie procesor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z kartami NV nie ma tego problemu więc to chyba karta jest upośledzona a nie procesor ;)

Jak juz wchodzimy w szczegoly to masz bardzo duzy narzut sterownika gpu na cpu w tej grze co wiadomo od bardzo dawna, mocne procesory sobie radza z tym lepiej wiec nie zaklinaj rzeczywistosci bo to nadal za slaby cpu w tym konkretnym przypadku ale widze ze zalaczylo ci sie "mam go" to jak to mozliwe ze za slaby. :E I tak karty zielonych maja mniejszy narzut wiec od strony procesora nie ma takich wymagan ale to nadal nie zmienia faktu ze cpu sobie nie daje rady w tej konkretnej konstelacji ;) Ja bym to podsumowal po prostu za wolny procesor i uposledzone sterowniki, 2in1 :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ten silnik jest poprostu skopany i nic tego nie uratuje. Z miesiac temu robilem testy i poprostu bylem zaszokowany jak to zle dziala. Taka sytuacja: lokacja to grobowiec w AC: Origins, bez zadnych NPC w srodku, jedna prosta sala, kamera gry skierowana na posag. Scena wrecz banalna do wyrenderowania przy normalnie dzialajacym silniku, powinno byc z 200fps. Ile bylo? 48fps i CPU na 45%, GPU na 60%. Moze wprowadzenie Vulkana w AC:Valhalla uratuje troche sytuacje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta poszła na gwarancję. Czas oczekiwania od 2 do 4 tygodni. Dam znać jaki będzie będzie efekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest poprostu skopany i nic tego nie uratuje. Z miesiac temu robilem testy i poprostu bylem zaszokowany jak to zle dziala. Taka sytuacja: lokacja to grobowiec w AC: Origins, bez zadnych NPC w srodku, jedna prosta sala, kamera gry skierowana na posag. Scena wrecz banalna do wyrenderowania przy normalnie dzialajacym silniku, powinno byc z 200fps. Ile bylo? 48fps i CPU na 45%, GPU na 60%. Moze wprowadzenie Vulkana w AC:Valhalla uratuje troche sytuacje.

W Odyssey jest lepiej? Gra mi się podoba, ale nie wiem czy chcę mi się "męczyć" z takim fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Odyssey jest lepiej? Gra mi się podoba, ale nie wiem czy chcę mi się "męczyć" z takim fps.

 

Jest troche lepiej, ale dalej slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest poprostu skopany i nic tego nie uratuje. Z miesiac temu robilem testy i poprostu bylem zaszokowany jak to zle dziala. Taka sytuacja: lokacja to grobowiec w AC: Origins, bez zadnych NPC w srodku, jedna prosta sala, kamera gry skierowana na posag. Scena wrecz banalna do wyrenderowania przy normalnie dzialajacym silniku, powinno byc z 200fps. Ile bylo? 48fps i CPU na 45%, GPU na 60%. Moze wprowadzenie Vulkana w AC:Valhalla uratuje troche sytuacje.

A teraz włóż do tego samego proca kartę od NV i się zdziwisz, jak pięknie poszybuje wykorzystanie CPU do góry. A na koniec ponownie sobie odpowiesz na pytanie, co tu tak naprawdę jest skopane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz włóż do tego samego proca kartę od NV i się zdziwisz, jak pięknie poszybuje wykorzystanie CPU do góry. A na koniec ponownie sobie odpowiesz na pytanie, co tu tak naprawdę jest skopane ;)

 

To mniej więcej tak, jakbyś napisał, że jak ktoś kiepsko mówi po angielsku, to problem z ... językiem angielskim, bo przecież ta osoba po polsku mówi świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem zupełnie odwrotnie. Jeżeli za osobę przyjmiemy ekipę AMD od sterowników, za język angielski Assassin's Creed, a za polski jakąkolwiek grę, która od strony CPU na Radeonach działa dobrze (są takie), no to problem chyba nie jest z tym językiem angielskim, tylko jednak osobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...