Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zawitał do mnie Red Dragonik XT :D

 

Testy skoromne póki co:

 

The Crew: wcześniej na 980tce miałem w 4k na niskich ustawieniach spadki w terenach leśnych i miastach do 45fps a poza miastami miałem 60fps.

Teraz na wysokich ustawieniach mam non stop 60fps płynniutkie, kolory piękne. Temp karty 62 stopnie :)

 

Far Cry Primal - na wysokich w 4k również 60fps, aż bałem się wejść do lasu w tych 60fps :E . Temp karty 73 stopnie

 

Karta smukła - duże 2 wentylatory.

Żadnych ledów - dla mnie na plus

 

Póki co jestem bardzo zadowolony :D

W grach masz 73st ale na ile % wtedy karta pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach masz 73st ale na ile % wtedy karta pracuje?

 

Tego jeszcze nie sprawdziłem bo nie miałem odczytu z GPU-Z, teraz mam najnowszą wersję i wszystko jest.

Ściągam Far Cry 5 - sprawdze na ile pracuje, pamięci też sprawdzę Temp ...

 

d287b1e2f00e37c3.jpg

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus chyba od przedwczoraj wisi :).

Ten gigabyte to dobre chłodzenie ma w xt , czy padaka?

Z testu Hardware Unboxed wynika, ze bardzo dobre

 

Tego jeszcze nie sprawdziłem bo nie miałem odczytu z GPU-Z, teraz mam najnowszą wersję i wszystko jest.

Ściągam Far Cry 5 - sprawdze na ile pracuje, pamięci też sprawdzę Temp ...

 

Sprawdź w afterburnerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumowując :

Topowe xt to: Red devil, nitro+ ?

Dobre xt: Pulse, gigabyte , red dragon?

 

Jeszcze jakieś do tej listy się nadają? Interesują mnie karty, w których kości ram się nie gotują, i karta raczej zostanie u mnie na dłużej, jeszcze nie dorosłem do 4k, więc musi ogarniać moje widzimisie fpsowe na 1080p :). Karta pewnie u mnie będzie do końca gwarancji, więc wole wybrać z trochę lepszym chłodzeniem, niż jakąś która będzie się gotować. Powoli przymierzam się do zakupu,stąd te pytanie ;). Kiedyś się pytałem, ale niestety nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi :).

 

Ten test co podlinkowałeś, pokazuję całkowicie coś innego niż widywałem. Jeśli jest tak świetnie jak w tym linku to w sumie gigabyte to jedna z najlepszych wersji xt, nawet wyżej niż red devil, który niby wedle tego co oglądałem jest najlepsza razem z nitro+ na czele , a tu tak kolorowo nie jest :hmm:

 

Komu tu ufać i wierzyć :X ?

 

Ps. Płacąc w proshopie, teoretycznie pokazuję plny, a w rzeczywistości trzeba płacić w koronach ? Jaki jest najlepszy patent, żeby jak najmniej stracić przy przewalutowaniu, jeśli jest wymagane ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumowując :

Topowe xt to: Red devil, nitro+ ?

Dobre xt: Pulse, gigabyte , red dragon?

 

Jeszcze jakieś do tej listy się nadają? Interesują mnie karty, w których kości ram się nie gotują, i karta raczej zostanie u mnie na dłużej, jeszcze nie dorosłem do 4k, więc musi ogarniać moje widzimisie fpsowe na 1080p :). Karta pewnie u mnie będzie do końca gwarancji, więc wole wybrać z trochę lepszym chłodzeniem, niż jakąś która będzie się gotować. Powoli przymierzam się do zakupu,stąd te pytanie ;). Kiedyś się pytałem, ale niestety nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi :).

 

Ten test co podlinkowałeś, pokazuję całkowicie coś innego niż widywałem. Jeśli jest tak świetnie jak w tym linku to w sumie gigabyte to jedna z najlepszych wersji xt, nawet wyżej niż red devil, który niby wedle tego co oglądałem jest najlepsza razem z nitro+ na czele , a tu tak kolorowo nie jest :hmm:

 

Komu tu ufać i wierzyć :X ?

Hardware Unboxed przetestowali najwięcej Radeonów rx5700xt i tam powinieneś szukać odpowiedzi na swoje pytanie ale mniej więcej tak wychodzi jak piszesz. Jednak dodaj to tych temperatur 5-10st przynajmniej na rdzeniu. Tak wychodzi na mojej karcie test otwarta obudow (benchtable), kontra zamknięta obudowa. Pamiętaj, że Ryzen 3600 nie wykorzysta w pełni potencjału tej karty w FHD i nie będzie chodziła w grach na 95-99% tylko w najlepszym przypadku do 90%. Do tego Radka w FHD trzeba i7-9700k/i9-9900k i to najlepiej po OC.

Płaciłem PayU bez żadnego przewalutowania, normalnie w PLN prosto z konta.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, tego gigabyte mam już w koszyku z proshopa, już mam iść do kasy, ale no kuź.wa nie mogę teraz wyłożyć na kartę , muszę "przeczekać" parę dni na kolejną dobrą ofertę :(. Kierując się emocjami, już wklepywałem dane do wysyłki, ale rozum niestety podpowiada, żebym się jeszcze chwilę wstrzymał. Nie dziś to jutro trafi się coś ciekawego (mam nadzieję). A z tą walutą jak jest? PLNY Czy duńskie ? Bo jak coś to chce się przygotować, że tylko zamówię, płacę i czekam na paczkę , jak będzie ciekawa oferta.

 

Elegancko, to czekam na kolejną okazję, już się zarejestruje tam dla wszelakiego spokoju.

W apexie, procek jeszcze wyrabia, ale zmienię na ryzena z wyższym zegarem, i ram na bdie , więc jakoś już powinien sobie radzić :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

 

Wczoraj pograłem w Far Cry 5 na wysokich w 4k i ładnie 57-60fps trzyma ale karta rozkręca się do ~3k rpm, co prawda i tak przy takich obrotach jest zaskakująco cicho ale może da się jakoś te obroty zredukować? nie miałem już czasu sprawdzić bo może mam bios po wyjęciu z pudełka na OC ustawiony (tu pytanie do posiadaczy Red Dragona czy po wyjęciu karty z pudelka mieliście deflautowo bios na OC czy na silent?).

Druga kwestia to chciałbym się pobawić undervoltingiem i prosiłbym o jakieś porady co i gdzie pozmieniać w tym całym Wattmanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RX 5700 w połączeniu z R5 2600 4 Ghz 1080p często się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

 

Wczoraj pograłem w Far Cry 5 na wysokich w 4k i ładnie 57-60fps trzyma ale karta rozkręca się do ~3k rpm, co prawda i tak przy takich obrotach jest zaskakująco cicho ale może da się jakoś te obroty zredukować? nie miałem już czasu sprawdzić bo może mam bios po wyjęciu z pudełka na OC ustawiony (tu pytanie do posiadaczy Red Dragona czy po wyjęciu karty z pudelka mieliście deflautowo bios na OC czy na silent?).

Druga kwestia to chciałbym się pobawić undervoltingiem i prosiłbym o jakieś porady co i gdzie pozmieniać w tym całym Wattmanie.

 

A jakie temperatury (rdzeń, hot spot, pamięci) przy tych 3k rpm? Polecam ci na pierwszy strzał ustawić w wattmanie 1905Mhz i napięcie 1050mV. Zobaczysz jak ładnie ci spadnie pobór prądu i zegar dalej będą w okolicach 1800 MHz. Jak będzie stabilnie to możesz jeszcze trochę zjechać z napięciem. Kolega na MSI Gaming X, za moją namową ustawił 1905 MHz/1025 mV i śmiga na tym od kilku dni bez problemów, a ciśnie dobrze w gierki wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie temperatury (rdzeń, hot spot, pamięci) przy tych 3k rpm? Polecam ci na pierwszy strzał ustawić w wattmanie 1905Mhz i napięcie 1050mV. Zobaczysz jak ładnie ci spadnie pobór prądu i zegar dalej będą w okolicach 1800 MHz. Jak będzie stabilnie to możesz jeszcze trochę zjechać z napięciem. Kolega na MSI Gaming X, za moją namową ustawił 1905 MHz/1025 mV i śmiga na tym od kilku dni bez problemów, a ciśnie dobrze w gierki wink.gif

 

Jednak mam chyba OC ustawione bo karta boostoje przy tych 3k rpm do 1900 mhz czyli to co producent podaje.

Temperatura pamięci nie przekroczyła mi jeszcze ani razu 80 stopni więc Power Color się postarał w tej kwestii.

Hot spot średnio 90 stopni a karta 76 stopni.

No ale będę się jeszcze bawił UV wieczorkiem - dzięki za sugestie co ustawić.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bbandi

 

igorslab (kolo z tomshardware) zrobił fajne narzędzie do okiełznania Navi - klik - no wymaga to lekkiej zabawy z biosem, ale Ty masz dual bios więc w ogóle luzik

 

A jak wolisz ręcznie to power limit do góry i w globalnych ustawieniach Wattmann powolutku, kroczkami obniżasz napięcie dla max zegara. Testujesz, jak działa, to znowu kapkę niżej. Druga szkoła jest taka, że ustalasz sobie np. że chcesz max napięcie 1000 mV, więc ustawiasz takie i obniżasz max zegar (bo do 1000 mV na pewno trzeba będzie trochę obniżyć) i sprawdzasz jaki zegar jest stabilny przy założonym napięciu.

 

klik - tu masz wybrane wyniki dla UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbandi

 

Pamięci fajne temperatury u ciebie mają, ale 3k rpm robi tutaj robotę. Kolega przy tych nastawach które podałem ma na pamięciach 90 stopni (GPU koło 73, hotspot koło 90), tyle że obroty wynoszą 1100-1200 rpm.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest za 1,9k https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBKGGBAMR2130265.htm, więc odrobine można zaoszczędzić, ale w sumie bez szału, najtańszy nieref. jest za 1,7k https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGAXFXAMR2520033.htm tylko trzeba by było sprawdzić w testach, jak raw 2 się sprawuje, to samo w przypadku 5700 DD https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGAXFXAMR2520036.htm w kwocie 1,5k ciekawa propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuje, że nie mam wersji XT,

czuje się taki wybrakowany posiadając non-XT :lol2:

Ile wynosi różnica między wersjami w wydajności przy zegarach 1:1?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałuje, że nie mam wersji XT,

czuje się taki wybrakowany posiadając non-XT :lol2:

Ile wynosi różnica między wersjami w wydajności przy zegarach 1:1?

Lipton na kanale robił Mod xt twojego modelu karty i nawet fajnie to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli chodzi o kwestie sterowników, bolączki zostały naprawione ? Tzn crashe gier i bsody ? Bsody często mnie nawiedzaly i już nie chce przez to przechodzić, a nie chce kupić karty i się wkurzac bo cos crashuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Pewnie znasz ten art @ TPU, ale wklejam tak ogólnie, dla innych zainteresowanych.

 

Swoją XT kupiłem świeżą używkę, ale b poważnie rozważałem nówkę 5700 i flashowanie, tym bardziej, że na wodzie na pewno ładnie by poszła. No ale trudno, jest XT i też trzeba z tym żyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli chodzi o kwestie sterowników, bolączki zostały naprawione ? Tzn crashe gier i bsody ? Bsody często mnie nawiedzaly i już nie chce przez to przechodzić, a nie chce kupić karty i się wkurzac bo cos crashuje:)

U mnie losowo zdarzają sie greenscreeny (średnio 1 dziennie), w grach rzadziej, a częściej w przeglądarce.

 

Panowie pytanko

 

Wczoraj pograłem w Far Cry 5 na wysokich w 4k i ładnie 57-60fps trzyma ale karta rozkręca się do ~3k rpm, co prawda i tak przy takich obrotach jest zaskakująco cicho ale może da się jakoś te obroty zredukować? nie miałem już czasu sprawdzić bo może mam bios po wyjęciu z pudełka na OC ustawiony (tu pytanie do posiadaczy Red Dragona czy po wyjęciu karty z pudelka mieliście deflautowo bios na OC czy na silent?).

Druga kwestia to chciałbym się pobawić undervoltingiem i prosiłbym o jakieś porady co i gdzie pozmieniać w tym całym Wattmanie.

Na razie zostaw UV w spokoju i ustaw sobie krzywą wentylatorów w watmanie. U mnie większa zabawa z UV, powoduje problemy ze stabilnością karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co mało testowałem ale nie wysypało ani raz.

Mam 8śmio letni zasilacz Antec TruePower 650, mój Red Dragon świetnie z nim współpracuje - ani XT ani zasilacz nawet nie pisnął cewkami jak gram w 4k ;)

Na 980tce to jednak cewki grały.

 

Up - dzisiaj ściągam AC Unity bo w 1440p 980tka nie wyrabiała, jak zobaczę 60fps w 4k to będzie miło.

Pobawie się też wentylatorami w Wattmanie.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn jak pojawi się ten greenscreen to musisz resnac kompa, czy po chwili wraca do normy ?

 

Oglądałem testy u Gn, i wychodzi na to że gigabyte gaming oc xt jest od razu za nitro+ i red devilem jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury.

 

Wiem już czego szukać, będę polowal na jedną z tych 3 kart , wpadnie co się dobrego trafi. Przechodził ktoś na xt z rtx2060? Odczulo się wyraźnie wyższa wydajność? Wedle testów średnio +20% zyskam , co by było dla mnie idealne , bo gdzieś tyle mi brakuje do stałych (bez dropow) 240fps w apexie:) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn jak pojawi się ten greenscreen to musisz resnac kompa, czy po chwili wraca do normy ?

 

Oglądałem testy u Gn, i wychodzi na to że gigabyte gaming oc xt jest od razu za nitro+ i red devilem jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury.

 

Wiem już czego szukać, będę polowal na jedną z tych 3 kart , wpadnie co się dobrego trafi. Przechodził ktoś na xt z rtx2060? Odczulo się wyraźnie wyższa wydajność? Wedle testów średnio +20% zyskam , co by było dla mnie idealne , bo gdzieś tyle mi brakuje do stałych (bez dropow) 240fps w apexie:) .

Nie zyskasz tyle, bo twój CPU będzie blokował kartę. Jak zyskasz 10% to raczej będzie maks. W grach od Ubi możesz mieć nawet spadek fpsów, jak ja w AC Origins. Liczyłem na 40-50% w stosunku do GTX1070 i się przeliczyłem, chyba, że w najnowszych grach, gdzie nvidia nie wspiera już pascali.

 

Jak jest greenscreen to muszę resetować kompa. Na razie na najnowszych sterach jeszcze nie miałem gs ale też mało od wczoraj używałem kompa.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak słabo ryzen 3xxx wypada ?

Ryzena chce zmienić na jakiegoś x , mam nadzieję że w grach te 4300mhz będzie trzymał. Ram też chce kupić patrioty 4400cl19 i zejść maksymalnie z timingami , taktowanie takie jakie if pozwoli. Myślisz, że jednak to będzie blokada dla 5700xt? W praktyce ryzen 1600 3.9ghz+ ram 3600cl14 był na poziomie stock ryzena 3600(zegar około 4060mhz w grach) i ram xmp , przy rtx2060 , po oc 3600 widać że te fps idą do góry(głównie minimalny i średni).

 

Na test bw patrzę na dużym przymrużeniem oka , bo wychodzi na to, że do rtx2080s i 1080p z dużą ilością fps nie ma jeszcze procesora:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zyskasz tyle, bo twój CPU będzie blokował kartę. Jak zyskasz 10% to raczej będzie maks. W grach od Ubi możesz mieć nawet spadek fpsów, jak ja w AC Origins. Liczyłem na 40-50% w stosunku do GTX1070 i się przeliczyłem, chyba, że w najnowszych grach, gdzie nvidia nie wspiera już pascali.

 

Jak jest greenscreen to muszę resetować kompa. Na razie na najnowszych sterach jeszcze nie miałem gs ale też mało od wczoraj używałem kompa.

 

Ja przechodziłem z 1070->2060s i realny wzrost wydajności to okolice 22-25% ogólnie, a że 2060s jest słabszy od 5700xt o jakieś 10% to na więcej jak 32-35% wzrostu bym nie liczył względem 1070. To już nie te czasy że każdy wyższy model karty to było 30-40% wzrostu tak jak to była na Pascalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak słabo ryzen 3xxx wypada ?

Ryzena chce zmienić na jakiegoś x , mam nadzieję że w grach te 4300mhz będzie trzymał. Ram też chce kupić patrioty 4400cl19 i zejść maksymalnie z timingami , taktowanie takie jakie if pozwoli. Myślisz, że jednak to będzie blokada dla 5700xt? W praktyce ryzen 1600 3.9ghz+ ram 3600cl14 był na poziomie stock ryzena 3600(zegar około 4060mhz w grach) i ram xmp , przy rtx2060 , po oc 3600 widać że te fps idą do góry(głównie minimalny i średni).

 

Na test bw patrzę na dużym przymrużeniem oka , bo wychodzi na to, że do rtx2080s i 1080p z dużą ilością fps nie ma jeszcze procesora:)

Ostatni test Blacka fajnie pokazuje ograniczenie karty przez CPU:

Szkoda, że nie sprawdzał RX5700/xt ale moim zdaniem ograniczenie byłoby jeszcze większe. Nie zmieniaj na 3700x bo to na razie nic nie da. ja spokojnie czekam na Intela 10 gen i Ryzen 4000 w polowie przyszłego roku.

 

Ja przechodziłem z 1070->2060s i realny wzrost wydajności to okolice 22-25% ogólnie, a że 2060s jest słabszy od 5700xt o jakieś 10% to na więcej jak 32-35% wzrostu bym nie liczył względem 1070. To już nie te czasy że każdy wyższy model karty to było 30-40% wzrostu tak jak to była na Pascalach.

Mam nadzieję, że grudniowe zmiany w sterach AMD dadzą dodatkowego kompa karcie i może wprowadzą boost znany z Sapphire (RIS + obniżona rozdziałka bez straty jakości). Wtedy 40-50% byłoby możliwe, poza Ubigames, gdzie w AC Origins mam -10% w stosunku do GTX1070 i to już po maksymalnej optymalizacji podzespołów pod katem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...