Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

RX 5700 XT Red Dragon

Teraz twoje temp zgadzają się z moimi :)

 

Ale to cena na "naszym" tanim x-komie :), kartę można wyrwać za 1500złociszy co jest już rozsądniejszym wyborem. A może jeszcze na BF spadnie...

A jak jest ze stabilnością rx 5700? Działają bezproblemowa czy zdarzają się blusreeny i zawiechy? Bo różne opinie chodzą na temat nowych radeonów?

Na 19.11.1/2 jeszcze były ale od 3 dni na 19.12.1 nie miałem ani jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony smok zapewnia konkretny ogień(2500rpm, 77 stopni i niezbyt wysoki zegar)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony smok zapewnia konkretny ogień(2500rpm, 77 stopni i niezbyt wysoki zegar)...

Spokojnie jest do okiełznania UV na 1,1v przy 1900mhz, wentylatory nie przekraczają 1800rpm :) Przy okazji wentylatory nawet na 2500rpm nie są tak głośne jak turbina w referencie. Pokaż mi chłodnego GTX 2070 Super oczywiście pomiar w zamkniętej obudowie, a nie na benchtable.

Przy otwartej ubudowie temp GPU masz poniżej 67-68st po tym UV.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod 5700 do zegarów, napięć, limitów mocy wersji XT + UV i w zasadzie każdy non-XT będzie

działał z rozsądnymi temperaturami i zwiększeniem wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej można można mieć Pulse lub Gaming

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560086.htm

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBKGGBAMR2130264.htm

 

Ten DD na kombo.krakow jest za 1,5k https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGAXFXAMR2520036.htm

 

Natomiast za 1,7k można ew. rozważyć nieref. 5700 XT https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGAXFXAMR2520033.htm

 

 

Ceny lepszych wersji XT zaczynają się w okolicach 2k, np. MSI X i Nitro+

https://proline.pl/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-pci-e-gddr6-freesync-p1391595

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBKGMSAMR2500105.htm

morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6-11293-03-40g-6319769/

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560090.htm

 

Troche mnie dziwi że Pulse XT zdrożał i dość często potrafi cenowo stać blisko w/w gpu, gdzie chyba jednak troche bardziej optowałbym za X i Nitro+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jest do okiełznania UV na 1,1v przy 1900mhz, wentylatory nie przekraczają 1800rpm :) Przy okazji wentylatory nawet na 2500rpm nie są tak głośne jak turbina w referencie. Pokaż mi chłodnego GTX 2070 Super oczywiście pomiar w zamkniętej obudowie, a nie na benchtable.

Przy otwartej ubudowie temp GPU masz poniżej 67-68st po tym UV.

 

Te wentylatory na 3k rpm są cichsze od wentylatorów mojego gtx 980 na 2k rpm :) nie wiem czego to zasługa może tej średnicy 100 mm i łożyskowanych wentyli.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po kilku latach nadeszła wiekopomna chwila o zasłużony R9 380 windforce/gigabyte(czy jak to się dokładnie nazywa) będzie musiał pójść na emeryturę.

Od kilkunastu dni staram się brać pod uwagę różne opcje kart do 2tyś. i chyba zdecyduję się na SAPPHIRE RADEON RX 5700 8GB PULSE, uważam że w cenie około 1700 to chyba najsensowniejszy wybór(to moje szacunki więc proszę wziąć na to poprawkę) na yt jest sporo recenzji technicznych tej karty i wypada okazale pod względem głośności pracy i grzania.

Jeżeli ktoś jeszcze rozjaśnił mi czy jest sens dopłacać do "XT" ? generalnie karta będzie obsługiwała trochę już stary monitor tzn. dell ultrasharp u2312hm, nie oczekuję bóg wie jakich efektów. Po prostu chciałbym mieć znowu spokój, nawet grając na mid-high na te parę lat głównie w obszarze wszelakich sandboxów bo w żadne fornity, CeeSy czy Pubgy nie gram.

Ps. konsultant w x-kom doradził mi w tym obszarze cenowym MSI Radeon RX 5700 GAMING X, z tym że ja nie jestem aż taki pewny czy Be Quiet 630w plus bronze 80 da radę z tą kartą na dłuższą metę

Edytowane przez zombine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patrząc na ceny tych radeonow w Polsce to się odechciewa. Albo sklep krzak albo Amazon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Taki Pulse kosztuje około 430usd(wliczam przesyłkę). Czasami mnie korci żeby z ebaya zamówić bo parę razy bez problemu(tzn ceł i watów) doszła mi elektronika czy akcesoria do gitary ale różnica w cenie chyba nie jest warta zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po kilku latach nadeszła wiekopomna chwila o zasłużony R9 380 windforce/gigabyte(czy jak to się dokładnie nazywa) będzie musiał pójść na emeryturę.

Od kilkunastu dni staram się brać pod uwagę różne opcje kart do 2tyś. i chyba zdecyduję się na SAPPHIRE RADEON RX 5700 8GB PULSE, uważam że w cenie około 1700 to chyba najsensowniejszy wybór(to moje szacunki więc proszę wziąć na to poprawkę) na yt jest sporo recenzji technicznych tej karty i wypada okazale pod względem głośności pracy i grzania.

Jeżeli ktoś jeszcze rozjaśnił mi czy jest sens dopłacać do "XT" ? generalnie karta będzie obsługiwała trochę już stary monitor tzn. dell ultrasharp u2312hm, nie oczekuję bóg wie jakich efektów. Po prostu chciałbym mieć znowu spokój, nawet grając na mid-high na te parę lat głównie w obszarze wszelakich sandboxów bo w żadne fornity, CeeSy czy Pubgy nie gram.

Ps. konsultant w x-kom doradził mi w tym obszarze cenowym MSI Radeon RX 5700 GAMING X, z tym że ja nie jestem aż taki pewny czy Be Quiet 630w plus bronze 80 da radę z tą kartą na dłuższą metę

 

U2312HM to FHD 60 Hz, więc 5700 będzie się u Ciebie nudził

Jeśli nie planujesz zmiany na 1440p i/lub 144 Hz, i nie masz parcia na "wszystkie suwaki w prawo", to Ci nawet 580 spokojnie wystarczy, a to koszt ok 700-750 zł, zależnie od wersji (były nawet promki < 600 zł, ale to jakieś tam Armory)

Gaming X to bardzo dobra wersja, ale na pewno droższa, a to już się nie opłaca, bo wkracza na terytorium XT, a Pulse to też b udana wersja

Zasilacz spokojniutko z każdą z tych kart da radę. U mnie teraz komp z podpisu bierze ok 320W AC (karta jeszcze @ stock, mam ją dopiero kilka dni). Nawet jakbym ją bezsensownie mocno pocisnął, to co, może dojdzie do 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do monitora 1080p 60 Hz najlepiej kupić 1660 Super, w xtreem jest za 1050 Palit Gaming Pro. Według mnie kupowanie pod kątem przyszłości nie ma sensu, lepiej teraz karta za 1000 i za 2 lata wymiana na coś w podobnej cenie.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Radeona to poczekaj chwile na rx5500, o wydajnosci 5,2tflops niedługo powinny być jakies testy, a może rx5600 pojawi się jeszcze w tym roku i to będzie chyba najlepszy wybór do fhd. Wracając do obecnej sytuacji z wydajnością w najnowszych grach to lepiej kupić rx590 niż gtx1660super o wydajności 5,4 tflops.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po kilku latach nadeszła wiekopomna chwila o zasłużony R9 380 windforce/gigabyte(czy jak to się dokładnie nazywa) będzie musiał pójść na emeryturę.

Od kilkunastu dni staram się brać pod uwagę różne opcje kart do 2tyś. i chyba zdecyduję się na SAPPHIRE RADEON RX 5700 8GB PULSE, uważam że w cenie około 1700 to chyba najsensowniejszy wybór(to moje szacunki więc proszę wziąć na to poprawkę) na yt jest sporo recenzji technicznych tej karty i wypada okazale pod względem głośności pracy i grzania.

Jeżeli ktoś jeszcze rozjaśnił mi czy jest sens dopłacać do "XT" ? generalnie karta będzie obsługiwała trochę już stary monitor tzn. dell ultrasharp u2312hm, nie oczekuję bóg wie jakich efektów. Po prostu chciałbym mieć znowu spokój, nawet grając na mid-high na te parę lat głównie w obszarze wszelakich sandboxów bo w żadne fornity, CeeSy czy Pubgy nie gram.

Ps. konsultant w x-kom doradził mi w tym obszarze cenowym MSI Radeon RX 5700 GAMING X, z tym że ja nie jestem aż taki pewny czy Be Quiet 630w plus bronze 80 da radę z tą kartą na dłuższą metę

Teraz to Bóg wie jak to będzie z sandboxami - RdR2 pokazał że nawet 1080ti klęka, a to przecież jeszcze obecna gen konsol na tym lata. Za rok wyjdzie PS5/Scarlett i każda karta kupiona dziś może odpaść.

Dla przykładu - przed PS4 dostałeś HD 7000 [GCN 1gen] i karty radziły sobie całkiem nieźle przez jakiś czas po premierze PS4, ale zwyczajnie zastąpione przez GCN 2gen w serii 200/300 zaczęły odpadać. O ile obecnie 290 całkiem nieźle daje radę o tyle takie 7970 już nie raczej. PS4 używa GCN 2 gen [za angielską wiki to info] także ja bym kupił GPU używające właśnie wersji chipu taki, jaki będzie w kolejnej generacji konsol. I obawiam się, że Navi w PS5 nie będzie Navi z RX 5700/xt. PS4 wyszło w listopadzie 2013 kiedy na rynku było od miesiąca GCN 2gen pod postacią R9 290 - i pewnie będzie tak samo tutaj, czyli pojawią się "Navi 2gen" i zaraz potem konsole.

Jednak to tylko moje domysły i Bóg wie czym będzie to "Navi v2" i czy będzie się różnić czymś innym niż procesem technologicznym od obecnych kart. AMD odgrzewała archi od dłuższego czasu, czy jednak Navi czeka ten sam los...

Do tego [według mnie] po premierze PS5 czeka nas porzucenie DX11 -> każdy duży wydawca ma już silnik z Vulkanem/DX12 [id Tech 6/EGO/Snowdrop/Rage/UE4/Frostbite [chociaż na nim działa odwrotnie do założeń]/Foundation Engine. Pewnie, są jeszcze skamieliny pokroju Cration Engine Bugthesdy i Diuna Engine/Anvil od Ubisoftu - patrząc jednak na Activision i nowy silnik CoD'a pozostali chyba zainwestują tez w coś nowego. OBY :D

A jakby nie patrzeć - AMD na razie chyba umie lepiej w DX12 niż Nvidia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Radeona to poczekaj chwile na rx5500

 

Ale ten 5500 jest jak yeti, nikt go nie widział choć trąbią o nim od miesięcy szczerbaty.gif Inna sprawa, że to ma być konkurent dla gtx 1650, więc... słabiutko.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 5500 jest jak yeti, nikt go nie widział choć trąbią o nim od miesięcy szczerbaty.gif Inna sprawa, że to ma być konkurent dla gtx 1650, więc... słabiutko.

Nvidia raczej puści 1660 to walki z nim po obniżce ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Bóg wie jak to będzie z sandboxami - RdR2 pokazał że nawet 1080ti klęka, a to przecież jeszcze obecna gen konsol na tym lata. Za rok wyjdzie PS5/Scarlett i każda karta kupiona dziś może odpaść.

Dla przykładu - przed PS4 dostałeś HD 7000 [GCN 1gen] i karty radziły sobie całkiem nieźle przez jakiś czas po premierze PS4, ale zwyczajnie zastąpione przez GCN 2gen w serii 200/300 zaczęły odpadać. O ile obecnie 290 całkiem nieźle daje radę o tyle takie 7970 już nie raczej. PS4 używa GCN 2 gen [za angielską wiki to info] także ja bym kupił GPU używające właśnie wersji chipu taki, jaki będzie w kolejnej generacji konsol. I obawiam się, że Navi w PS5 nie będzie Navi z RX 5700/xt. PS4 wyszło w listopadzie 2013 kiedy na rynku było od miesiąca GCN 2gen pod postacią R9 290 - i pewnie będzie tak samo tutaj, czyli pojawią się "Navi 2gen" i zaraz potem konsole.

Jednak to tylko moje domysły i Bóg wie czym będzie to "Navi v2" i czy będzie się różnić czymś innym niż procesem technologicznym od obecnych kart. AMD odgrzewała archi od dłuższego czasu, czy jednak Navi czeka ten sam los...

Do tego [według mnie] po premierze PS5 czeka nas porzucenie DX11 -> każdy duży wydawca ma już silnik z Vulkanem/DX12 [id Tech 6/EGO/Snowdrop/Rage/UE4/Frostbite [chociaż na nim działa odwrotnie do założeń]/Foundation Engine. Pewnie, są jeszcze skamieliny pokroju Cration Engine Bugthesdy i Diuna Engine/Anvil od Ubisoftu - patrząc jednak na Activision i nowy silnik CoD'a pozostali chyba zainwestują tez w coś nowego. OBY :D

A jakby nie patrzeć - AMD na razie chyba umie lepiej w DX12 niż Nvidia...

Upraszczając nieco - raczej pod koniec 2021 każdy gracz entuzjasta będzie chciał mieć GPU, którego jeszcze nie ma na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady i wskazówki. Opcja z tańszą kartą też jest warta przemyślenia i pewnie wezmę to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 5500 jest jak yeti, nikt go nie widział choć trąbią o nim od miesięcy szczerbaty.gif Inna sprawa, że to ma być konkurent dla gtx 1650, więc... słabiutko.

Nie wiem jak to może być konkurencja dla GTX1650, która ma wydajność 3TFlopsów. RX5500 ma mieć 5,2TFlopsów, a to poziom GTX1660Ti 5,4 i GTX1660 Super 5. Zobaczymy po testach...

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to może być konkurencja dla GTX1650, która ma wydajność 3TFlopsów. RX5500 ma mieć 5,2TFlopsów, a to poziom GTX1660Ti 5,4 i GTX1660 Super 5. Zobaczymy po testach...

AMD tak podaje, a przynajmniej to można wyczytać w plotkach i "newsach". Trochę bez sensu, liczyłem na konkurenta dla 1660Ti. Generalnie coś mi się wydaje, że do końca tego roku i tak nic nie zobaczymy. Póki co same ploty i strzępy informacji...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień bez geenscreena i resetu na nowych sterach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zainstalowałem nowe stery, brak migania obrazu,

niestety problem z maksymalnym taktowaniem pamieci przy f=144 Hz nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto teraz kupić 5700xt z grą za 1900 zł niż rtxa 2070S za 2400? 500 zł różnicy to bardzo duzoooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten 5500 jest jak yeti, nikt go nie widział choć trąbią o nim od miesięcy szczerbaty.gif Inna sprawa, że to ma być konkurent dla gtx 1650, więc... słabiutko.

 

5600 jeszcze większym yeti jest :D

22 listopada - premiera 1650 Super. 1660 super już jest od jakiegoś czasu, więc można przypuszczać że do końca listopada może wreszcie pojawi się jakieś słabsze navi. Bo jakby nie patrzeć, te superki są konkurentem właśnie dla 5500/5600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że AMD nic nie ma w segmencie 1660-1660 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...