Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Red Dragona jednak zwróciłem, było coś nie tak z kontrolerem obrotów np przy 1600 rpm było 7% obr to przy 100% ile by było 10k rpm? :E

Dodatkowo wentyle pomimo ustawień ręcznych krzywej żyły własnym życiem.

Zamówiłem Red Devila XT na niby promocji w media expert ale experci mi przysłali bez XT, brałem z odbiorem osobistym więc olałem przy kasie to zamówienie.

Jak się wkurze to dozbieram do 2070 s.

Co do HDR to mi HDR działał bez problemu na Red Dragonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Red Dragona jednak zwróciłem, było coś nie tak z kontrolerem obrotów np przy 1600 rpm było 7% obr to przy 100% ile by było 10k rpm? :E

Dodatkowo wentyle pomimo ustawień ręcznych krzywej żyły własnym życiem.

Zamówiłem Red Devila XT na niby promocji w media expert ale experci mi przysłali bez XT, brałem z odbiorem osobistym więc olałem przy kasie to zamówienie.

Jak się wkurze to dozbieram do 2070 s.

Co do HDR to mi HDR działał bez problemu na Red Dragonie.

Przez hdmi czy dp?

Mi teraz dziala ale jakies kosmicznie powykrecane kolory mam, jakby gamme dobralo z kosmosu.

Juz mnie to zaczyna draznic, chcialem sie cieszyc nowa karta a nie meczyc z problemami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte gaming oc

 

karta przy pulpicie DRAMAT

 

YHfwuqG.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez hdmi czy dp?

Mi teraz dziala ale jakies kosmicznie powykrecane kolory mam, jakby gamme dobralo z kosmosu.

Juz mnie to zaczyna draznic, chcialem sie cieszyc nowa karta a nie meczyc z problemami....

 

Przez hdmi, a zobacz jak już podłączysz PC pod TV czy klikając prawym na pulpicie i personalizacje ekranu (tam gdzie przełącza się monitor -> TV) czy nie masz czasem zaznaczonego HDR, jeśli tak to odznacz to dziadostwo - ja miałem to zaznaczone i obraz był na TV cały jakby wyprany z kolorów, po wyłączeniu tego jest wszystko ok a włączając gry HDR sam się uaktywnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączam hdr w tv to obraz wyglada bardzo dobrze.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte gaming oc

 

karta przy pulpicie DRAMAT

 

YHfwuqG.png

Pamięci chodzą na maxa to sie karta grzeje :E ,zmniejsz odświeżanie obrazu i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chodzą na maxa to sie karta grzeje :E ,zmniejsz odświeżanie obrazu i sprawdź

 

mam dwa identyczne monitory po 75 hz podlaczone za pomoca DP

 

edit: po zmianie na 60 hz ten sam efekt :/

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie spada tylko jak jest jeden monitor bo podobno potrzeba więcej mocy żeby ogarnąć 2 monitory :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem włączanie hdr z poziomu gry oraz ustawień wyświetlania w windowsie i za każdym razem działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z Pulse naszczęście.

Jednak Sapphire robi solidne Radeony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem włączanie hdr z poziomu gry oraz ustawień wyświetlania w windowsie i za każdym razem działa bez problemów.

W jakich grach sprawdzales? U mnie w ac origins i battlefield v kaszanka z gamma.

Za to nowe star wars jedi wzorowo. Masz szanse sprawdzic te tytuly?

 

Do kolegi wyzej, ja tez mam pulse wlasnie, i problemy z tv 65nu8000. Ale jak wyzej nie w kazdej grze. Moglbys podac co ty sprawdzales i na czym wyswietlasz?

Wydaje mi sie ze to stery

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor AOC 24G2U.

Grałem w Forze Horizon 4, Dishonored 2, Witcher 3.

Freesync działa, zniknęły szarpania obrazu gdy f_generowana!=f_monitora,

poprzednio miałem LG 23MP68 i GTX 1050ti, gdy fps<>60 nie szło grać.

Jak temperatury w Twojej sztuce?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko Star Wars, naOrigins mogę sprawdzić i napisze.

 

U mnie największym problemem są temparstury w 4K na stock ale jakoś je ogarniam przez uv lub otwarcie budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w AC Origins, hdr łączony w windowsie, wszystko działa jak trzeba, kolory bardzo ładne, żadnych przekłamań. Ustawienia wysokie poza antylising, który ustawiłem na niskie, 4K. Karta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, bo trzyma 55-60fps w mieście Siwa i poza nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie freesync działa. I to w połączeniu z odświeżaniem 75Hz :P

Testowałem w BFV.

Chyba pomogło zmniejszenie głębi kolorów z 10bit na 8 w Wattmanie.

Potem restart i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czyli najpredzej u mnie sie cos gryzie, podejzewam ze z tv. Najgorsze ze nie bardo mam gdzie sprawdzic HDR na innym odbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odinstalować sterowniki przez ddu i zainstalować ponownie najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1650 super ma kosztować 160$ wiec i rx5500 pewnie podobnie lub trochę niżej 140-150$. Może w końcu rx580 i rx570 odejdą na zasłużona emeryturę jeżeli chodzi o produkcje. Potem rx5500xt jeżeli się taki pojawi może zastąpić rx’a 590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten referencik robi wrażenie. Radiator solidny, PCB i komponenty również.

 

cooler2.jpg

 

A teraz wróćmy do refa rx 5700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze w GPU AMD nie ma takich możliwości produkcyjnych jak w CPU. Brakuje równowagi na rynku GPU, tak samo jak to było w CPU. Nie wierze trochę w konkurencyjność intela w GPU, ponieważ nie nadarzającą z produkcja CPU, to w jaki sposób nawet maja dobre GPU beda w stanie dostarczyć na rynek odpowiednia ilość chipów graficznych. Teraz AMD pewnie na maksa produkuje już GPU do konsol nowej generacji, wiec nvidia nadal może spać spokojnie. Jednak bardzo ładnie widać, ze nvidia od wprowadzenia navi zaczęła pozytywnie dla klientów reagować na poczynania AMD i nie chce ich olać jak to na początku zrobił Intel z Ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze w GPU AMD nie ma takich możliwości produkcyjnych jak w CPU. Brakuje równowagi na rynku GPU, tak samo jak to było w CPU. Nie wierze trochę w konkurencyjność intela w GPU, ponieważ nie nadarzającą z produkcja CPU, to w jaki sposób nawet maja dobre GPU beda w stanie dostarczyć na rynek odpowiednia ilość chipów graficznych. Teraz AMD pewnie na maksa produkuje już GPU do konsol nowej generacji, wiec nvidia nadal może spać spokojnie. Jednak bardzo ładnie widać, ze nvidia od wprowadzenia navi zaczęła pozytywnie dla klientów reagować na poczynania AMD i nie chce ich olać jak to na początku zrobił Intel z Ryzenami.

Piszesz tak, jakby na rynku brakowało nowych Radeonów, a w każdym sklepie bez problemów można je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja mam dylemat - kupować teraz RX 5700 za 1,4k pln czy czekać na ampere - pewnie jeszcze z rok :/

Z drugiej strony co się lepiej sprawdzi z R7 1700 - RX 5700 czy RTX 2060S ?

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...