Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zadnym fanbojem zadnego sprzetu, przed Ryzenem siedzialem na 8700k i to na sztuce ktora pracowala na codzien na 5.3Ghz z Custom IHS, tak zmienilem boskiego intela na gorsze AMD, dziwne co :E Po to kupuje rozny sprzet zeby sam przetestowac i oceniac oraz wyrobic sobie opinie i poznac wady i zalety kazdej z platfrom wiec kolejna twoja tania zagrywka i nazwanie mnie fanbojem jest nietrafiona ;) Za to Ty masz klapki na oczach i jak ktos cos zlego napisze w strone sprzetu, ktory uzytkujsz to za wszelka cene go bronisz wyzywajac kogos od fanboja, to sa dopiero niskie loty.

 

Nie wiem czy ty potrafisz racjonalnie myslec bo zarzucac osobie ktora miala oba sprzety fanbojstwo to jest absurd :E

 

Jestes zadowolony ze swojego sprzetu?? Wporzadku, ciesze sie ze tak jest, jednak warto nabrac troszke obiektywizmu a nie miec skrzywienie w jedna strone udawajc ze problemow nie ma i nie bylo bo ja ich nie mam a takie tanie zaczepki jak wyzej to juz pozostawie bez komentarza.

 

Ja nie mam problemow ze zmiana sprzetu, zawsze wybiore ten, kotry sprawai najmniej problemow i oferuje mozliwie jak najwiecej nawet gdy trzeba doplacic extra wiecej za to Takie osoby jak Ty beda siedziec i bronic jednej strony jak niepodleglosci nawet jakby sie palilo i tutaj by bardziej pasowaly slowa "fanboj" :lol2:

 

Bardzo bym chcial zebys poprzestal na tych zaczepkach i skonczyl ten temat bo ja juz dawno go zakonczylem a kazdy niech wybiera sobie co chce i korzysta z czego chce ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zrobić, by krzywe z Afterburnera działały i zarazem profil 0 rpm? Bo krzywą wczytuje, ale karta się kręci pod systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadnym fanbojem zadnego sprzetu, przed Ryzenem siedzialem na 8700k i to na sztuce ktora pracowala na codzien na 5.3Ghz z Custom IHS, tak zmienilem boskiego intela na gorsze AMD, dziwne co :E Po to kupuje rozny sprzet zeby sam przetestowac i oceniac oraz wyrobic sobie opinie i poznac wady i zalety kazdej z platfrom wiec kolejna twoja tania zagrywka i nazwanie mnie fanbojem jest nietrafiona ;) Za to Ty masz klapki na oczach i jak ktos cos zlego napisze w strone sprzetu, ktory uzytkujsz to za wszelka cene go bronisz wyzywajac kogos od fanboja, to sa dopiero niskie loty.

 

Nie wiem czy ty potrafisz racjonalnie myslec bo zarzucac osobie ktora miala oba sprzety fanbojstwo to jest absurd :E

 

Jestes zadowolony ze swojego sprzetu?? Wporzadku, ciesze sie ze tak jest, jednak warto nabrac troszke obiektywizmu a nie miec skrzywienie w jedna strone udawajc ze problemow nie ma i nie bylo bo ja ich nie mam a takie tanie zaczepki jak wyzej to juz pozostawie bez komentarza.

 

Ja nie mam problemow ze zmiana sprzetu, zawsze wybiore ten, kotry sprawai najmniej problemow i oferuje mozliwie jak najwiecej nawet gdy trzeba doplacic extra wiecej za to Takie osoby jak Ty beda siedziec i bronic jednej strony jak niepodleglosci nawet jakby sie palilo i tutaj by bardziej pasowaly slowa "fanboj" :lol2:

 

Bardzo bym chcial zebys poprzestal na tych zaczepkach i skonczyl ten temat bo ja juz dawno go zakonczylem a kazdy niech wybiera sobie co chce i korzysta z czego chce ;)

Ja jestem neutralny, większą część mojej przygody z kompami miałem z Nvidią a od listopada 2014 siedzę cały czas na AMD, w tym czasie spalił mi się Geforce 256, padł mi GTX 470 (pomimo, że nie miałem wtedy tych słynnych sterowników palących GTX'y :E ).

Każda z tych firm w mniejszym i większym stopniu kasztani sterowniki i jestem zdania, że potrzebny jest 3 gracz, ktoś świeży, niestety nie zanosi się, by Intel miał być poważnym graczem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomniales dodac ze na hot fixa u zielonych czeka sie 1dzien a nie tygodniami ...

 

Przypomniały mi się te ciągłe instalacje sterowników w poszukiwaniu stabilności i fps'ów :) kiedy jeszcze jechałem na zielonych kartach?

Nadal tak jest że co chwila to wychodzi? Plus te specjalne kompilacje bez części rzeczy? Pytam, bo skończyłem przygodę z zielonymi przed RTXami, tak ze 2 lata do tyłu.

 

Da się jakoś zrobić, by krzywe z Afterburnera działały i zarazem profil 0 rpm? Bo krzywą wczytuje, ale karta się kręci pod systemem.

 

Da się. Resetujesz Wattmana do domyślnych ustawień, wtedy tam zniknie Wattmanowa krzywa i załączy się domyślne 0-RPM (to krzywa w Wattmanie wyłącza tą funkcję). Wtedy ustawiasz w AB, bo tutaj to działa odmiennie - AB sprawdza temperaturę i wstawia konkretną wartość w parametry pracy karty.

OverdriveNTool to fajnie pokazuje:

9KRsOea.png

 

jak widać 0-RPM załączony, a AB we wszystkie 5 pól kontrolnych wstawił 25%, bo tyle aktualnie wynika z jego krzywej dla bieżącej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się te ciągłe instalacje sterowników w poszukiwaniu stabilności i fps'ów :) kiedy jeszcze jechałem na zielonych kartach?

Nadal tak jest że co chwila to wychodzi? Plus te specjalne kompilacje bez części rzeczy? Pytam, bo skończyłem przygodę z zielonymi przed RTXami, tak ze 2 lata do tyłu.

 

 

 

Da się. Resetujesz Wattmana do domyślnych ustawień, wtedy tam zniknie Wattmanowa krzywa i załączy się domyślne 0-RPM (to krzywa w Wattmanie wyłącza tą funkcję). Wtedy ustawiasz w AB, bo tutaj to działa odmiennie - AB sprawdza temperaturę i wstawia konkretną wartość w parametry pracy karty.

OverdriveNTool to fajnie pokazuje:

9KRsOea.png

 

jak widać 0-RPM załączony, a AB we wszystkie 5 pól kontrolnych wstawił 25%, bo tyle aktualnie wynika z jego krzywej dla bieżącej temperatury

No niestety u mnie to co napisałeś nie działa - dalej bez odpalonej gierki chodzą wentylatory, no trudno, będę działał na domyślnych ustawieniach, z takim UV i tak temperatury są fajne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zadnym fanbojem zadnego sprzetu, przed Ryzenem siedzialem na 8700k i to na sztuce ktora pracowala na codzien na 5.3Ghz z Custom IHS, tak zmienilem boskiego intela na gorsze AMD, dziwne co :E Po to kupuje rozny sprzet zeby sam przetestowac i oceniac oraz wyrobic sobie opinie i poznac wady i zalety kazdej z platfrom wiec kolejna twoja tania zagrywka i nazwanie mnie fanbojem jest nietrafiona ;) Za to Ty masz klapki na oczach i jak ktos cos zlego napisze w strone sprzetu, ktory uzytkujsz to za wszelka cene go bronisz wyzywajac kogos od fanboja, to sa dopiero niskie loty.

 

Nie wiem czy ty potrafisz racjonalnie myslec bo zarzucac osobie ktora miala oba sprzety fanbojstwo to jest absurd :E

 

Jestes zadowolony ze swojego sprzetu?? Wporzadku, ciesze sie ze tak jest, jednak warto nabrac troszke obiektywizmu a nie miec skrzywienie w jedna strone udawajc ze problemow nie ma i nie bylo bo ja ich nie mam a takie tanie zaczepki jak wyzej to juz pozostawie bez komentarza.

 

Ja nie mam problemow ze zmiana sprzetu, zawsze wybiore ten, kotry sprawai najmniej problemow i oferuje mozliwie jak najwiecej nawet gdy trzeba doplacic extra wiecej za to Takie osoby jak Ty beda siedziec i bronic jednej strony jak niepodleglosci nawet jakby sie palilo i tutaj by bardziej pasowaly slowa "fanboj" :lol2:

 

Bardzo bym chcial zebys poprzestal na tych zaczepkach i skonczyl ten temat bo ja juz dawno go zakonczylem a kazdy niech wybiera sobie co chce i korzysta z czego chce ;)

 

Tu się zgadzam, kolega @DariŽ zachwala to co użytkuje pod niebiosa, przypadek i5 vs ryzen 3600 , w tych grach co gram dopiero od 4.5ghz z ramem 3700mhz cl14 ta i5 była konkurencyjna dla ryzena 3600 4.35ghz z ramem 3733mhz cl14. Na intelu oczywiscie ram tez w 100% ręcznie ustawiony. Ale to niemożliwe przecież, bo Intel jest na pewno wydajniejszy i to nawet 9400f od ryzena 3600.

 

Nie ma co kolorować, jak komuś navi działa bezproblemowo to świetna wiadomość, ale nie można napisać, ze sterowniki są super. Chociaż jak na spokojnie zacząłem się zastanawiać nad tymi black screenami, to zaczynam podejrzewać, ze niektóre karty, mają słabej jakości krzem, i nie są w stanie stabilnie pracować na tym co producent przewidział. Moja karta była testowana na 2 platformach , 4 płytach głównych (z390,x370,b450,x570), 2 zasilaczach(vero m2 600w i corsair rm550x), 3 modeli procesorów(9600kf,ryzen 1600 I 3600), ogólnie 4 różne egzemplarze Cpu, i na żadnej konfiguracji, problemu nie było. Więc zaczynam coraz mocniej podejrzewać, że te black screeny nie są spowodowane sterownikiem, tylko sama karta. Te objawy bs wyglądają, tak jak przy niestabilnym uv/oc karty. Raz, najnowszy sterownik beta, powodował cuda na kiju z black screenem, ale te testy robiłem w lutym, więc wtedy o tych bs było głośniej niż w przypadku 2 ostatnich sterowników. Jeśli ktoś ma problem z black screenem, to niech spróbuje w sterowniku amd, ustawić 1250mV na maksymalnym zegarze karty, i zejść 50mhz z pamięci karty. Co ważne, warto zrobić te podbicie napięcia w sterowniku, ponieważ napiecie pojdzie do góry, również na niższych taktowaniach, bo może akurat tam jest niestabilność. Może to pomóc z tymi problemami, jeśli pomoże to karta na gwarancję, lub 14 dniowy zwrot z adnotacją, ze karta nie jest w stanie pracować stabilnie na automatycznym ustawieniu i redukcja zegarów daje pełna stabilność. Bo według mnie, zwrot takiej kulejacej karty bez adnotacji, jest lekkim chamstwem, napisać dwa zdania to pare sekund, a komuś co potem kupi ta kartę, oszczędzi nerwów

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie to co napisałeś nie działa - dalej bez odpalonej gierki chodzą wentylatory, no trudno, będę działał na domyślnych ustawieniach, z takim UV i tak temperatury są fajne :P

 

Ustawiałeś coś przy pomocy MorePowerTool? Tam jest przełącznik do zupełnego wyłączenia 0-RPM.

Poza tym dla pewności, sprawdź tym programem, który podałem, jaki masz stan tej funkcji:

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, kolega @DariŽ zachwala to co użytkuje pod niebiosa, przypadek i5 vs ryzen 3600 , w tych grach co gram dopiero od 4.5ghz z ramem 3700mhz cl14 ta i5 była konkurencyjna dla ryzena 3600 4.35ghz z ramem 3733mhz cl14. Na intelu oczywiscie ram tez w 100% ręcznie ustawiony. Ale to niemożliwe przecież, bo Intel jest na pewno wydajniejszy i to nawet 9400f od ryzena 3600.

Mały offtopic

Ja nic nie zachwalałem, wręcz przeciwnie, to wy zachwalaliście, że cpu 6/6 do niczego się już nie nadaję i tylko jeden słuszny cpu 6/12 :E

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o hotfixach sterowników nvidii i listach błędów, poprawek,itp to wydaje mi się że sterowniki AMD to miód malina ??

xD

To jak Ty to czytasz, skoro AMD zawsze ma więcej błędów i zawsze są one poważniejsze niż u NV? :lol2:

 

A Hotfix jest po to, by użytkownik nie musiał czekać tygodnia czy dwóch na nowe sterowniki, tylko dostał poprawkę tego jednego czy dwóch błędów od razu. Drivery w pełni opcjonalne, nawet się na stronie ze sterownikami domyślnie nie wyświetlają. Natomiast prawie każdy driver AMD jest udostępniany w wersji beta, bo są tak zbugowane, że AMD szkoda płacić za certyfikację. I dlatego certyfikacja WHQL zwykle jest dodawana dla jakichś pojedynczych driverów nawet kilka tygodni po ich wydaniu i sprawdzeniu, czy wszystko w miarę chodzi. Rzeczywiście miód malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałeś coś przy pomocy MorePowerTool? Tam jest przełącznik do zupełnego wyłączenia 0-RPM.

Poza tym dla pewności, sprawdź tym programem, który podałem, jaki masz stan tej funkcji:

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

Jak zaznaczam 0 rpm i daję apply, to mi się automatycznie przełącza na off, dobra, daję sobie siana z tym, nie chce z tą kartą to współpracować, ludzie korzystają z kompa bez bawienia się w jakieś krzywe i żyją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Chociaż jak na spokojnie zacząłem się zastanawiać nad tymi black screenami, to zaczynam podejrzewać, ze niektóre karty, mają słabej jakości krzem, i nie są w stanie stabilnie pracować na tym co producent przewidział. (...) Więc zaczynam coraz mocniej podejrzewać, że te black screeny nie są spowodowane sterownikiem, tylko sama karta.(...)

Problem w tym, że to dotyczy całego wachlarza kart z danej rodziny (np. 5700XT), od referentów po różne konstrukcje niereferencyjne. Nie jest możliwe, żeby wszystkie partie krzemu dla różnych producentów były wadliwe, czy niskiej jakości (pracowałem w fabryce Intela i mniej więcej wiem jak to wygląda od środka i na czym polega segregacja krzemu i jak się fajnie rzuca waflem za kilka tyś USD, bo nie spełnia wymogów jakości). Problem ewidentnie jest w sterownikach. Projekt karty jako takiej też jest w miarę ok, mimo dużych temperatur.

 

Nie jestem fanboyem żadnej firmy i zawsze biorę to co w danej chwili ma dla mnie największą wartość użytkową. Wychodziło zawsze tak, że głównie przy GPU siedzę w Radeonach (Matrox Mistique 4MB jeszcze miałem na start), właśnie przez takie dziwne historie. A to można było ołówkiem dorysować ścieżkę na PCB i magicznie odblokowało się więcej ramu czy innej ukrytej mocy i z radka 9500 robił się połowę droższy 9700 (coś jak teraz z biosem 5700->5700XT), a to inne dziwne historie :) To trzeba lubić :) Z procesorami to akurat miałem różnie - start w 97' od Intel Pentium MMX 200 MHz (+ wspomniany Matrox), Potem AMD Athlon 2600+ (do tego Radek 9600 pro, bo nie załapałem się na 9500), potem Intel Core2Duo E8400 (z legendarnej rewizji E0) + Radek 4850 1 GB (pasywnie chłodzony od Gigabyte), no i teraz znowu dublet od AMD 3600+5700XT i sobie ogólnie chwalę :) Człowiek dużo czyta dzięki temu, poznaje ludzi i ich opinie itd :) W dobie koronawirusa taka socjalizacja to wartość dodana do produktów AMD :) To tak jako Offtopic.

 

PS. Wgrałem te ostatnie stery ponownie i nagle działają normalnie (wcześniej spadek wydajności o 50% bez żadnej przyczyny). Oczywiście 0 rpm nie działa, ale już tym się nie przejmuję. Gonienie króliczka dla sportu. Nie można mieć wszystkiego i tyle. Cieszmy się tym co mamy. W dzisiejszych czasach to może być kluczowe, bo ceny pójdą w górę dzięki/przez kurs USD/PLN i zastoje na fabrykach. Zdrowia życzę... do sterów AMD i ogólnie oczywiście ;)

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemach AMD każdy wie i dużo mówi ale o nvidii jakoś cisza, a wcale lepiej nie jest.

Ponad rok czasu używam RTX2060 i nigdy nie spotkał mnie żaden problem ze sterownikami. Wszystko z czego korzystam działa prawidłowo, wszystkie gry uruchamiają się be zproblemów, nie miałem nigdy blacksreena, greenscreena itd.

W zeszłym roku na przełomie września/października w moje ręce wpadł Sapphire RX 5700 Pulse, który kupiłem w atrakcyjnej cenie. Z kartą wytrzymałem 11 dni i poleciała na sprzedaż. Problemy z uruchomieniem 1920x1080 144hz, problem ze stałym taktowaniem 3D dla pamięci po przekroczeniu 75hz na monitorze, problem ze stałym taktowaniem 3D dla pamięci przy podłączonych 2 monitorach, problem z uruchomieniem gier: Pillars of eternity, Anno 1800, wielokrotne, nieoczekiwane blackscreeny, greenscreeny gdzie tylko reset PC pomagał. Żeby nie było to sprawdziłem również inną wersję RX 5700 uwzględniając, że może moja była walnięta i powoduje problemy. Efekt na drugiej karcie był taki sam. Także jak ktoś mi napiszę, że na nv wcale lepiej nie jest to śmiech mnie ogarnia i przypomina mi się moja 11 dniowa walka z Driverami AMD.

Obecnie czekam na przyjście RX 5700XT Pulse - zobaczymy czy te 5-6 miesięcy wystarczyło na naprawę błędów jakie generowały sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też należę do tej bardziej szczęśliwej grupy tandemu amd.

Ale, spokoju mi nie daję te zjawisko black screen, żeby nikt nie miał takich problemów na red devilu, to bym mógł gdybać że może bios danego producenta to powoduję, ale red devile też miały ten problem i to chyba wcale nie mała grupka ich była :).

Najkrócej moją kartę testowałem z ryzenem 1600 + b450 tomahawk (3h, z przerwą na kawę, pc zostawiony na pulpicie, potem chwila przeglądarka).

Potem z390 + i5 9600kf około tygodnia- 10 dni

Ryzen 3600 + x570-p ponad 2 miesiące.

Ryzen 3600 + x370 będzie chyba z 3-4tygodnie.

Oczywiście brak problemów.

Raz, sterownik 20.2.1 Beta powodował u mnie black screeny, ale zwęszyłem po 1 dniu użytkowania taki problem, nawet po paru godzinach.

Ostatni sterownik raz spowodował mi Black screena (również beta), ale zauważyłem, że karta ma skoki taktowania do 2070-2080mhz, więc z moim Uv nie miało to prawa działać, maksymalne piki na moim ustawieniu to okolice 2060-2070mhz , lub stały zegar na poziomie 2040-2050mhz zdaję w 100% rezultat z tak ustawioną kartą jak w sygnie. Więc popuściłem 20mhz w AB i problem znikł :).

Dlatego zaczynam podejrzewać, że problem może leżeć w samej karcie. A nie jestem osobą, która zna budowę tych kart jak własną kieszeń, dlatego mogę tylko snuć domysły.

Jak ktoś będzie miał problem z tym zjawiskiem, to może spróbować to co napisałem wyżej, jak pomoże to mniej więcej będzie wiadomo gdzie leży błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Obecnie czekam na przyjście RX 5700XT Pulse - zobaczymy czy te 5-6 miesięcy wystarczyło na naprawę błędów jakie generowały sterowniki.

 

Mam tę kartę. Problemy są. Co prawda nie mam >60 HZ, ani (przez jakiś czas jeszcze) dwóch monitorów, ale obawiam się, że możesz mieć dalej problemy (patrząc po postępach prac ogólnych w sterownikach) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę. Problemy są. Co prawda nie mam >60 HZ, ani (przez jakiś czas jeszcze) dwóch monitorów, ale obawiam się, że możesz mieć dalej problemy (patrząc po postępach prac ogólnych w sterownikach) :(

Dałem drugą szansę AMD ze względu na stosunek cena/wydajność. Zobaczymy jak tym razem będzie to wyglądało. Jeśli nie będzie blacksreenów, greenscrenów to w końcu będzie można normalnie używać karty to zostanie a RTX2060 poleci na sprzedaż. Jak nic się nie poprawiło to 5700XT poleci na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD

To jak Ty to czytasz, skoro AMD zawsze ma więcej błędów i zawsze są one poważniejsze niż u NV? :lol2:

 

A Hotfix jest po to, by użytkownik nie musiał czekać tygodnia czy dwóch na nowe sterowniki, tylko dostał poprawkę tego jednego czy dwóch błędów od razu. Drivery w pełni opcjonalne, nawet się na stronie ze sterownikami domyślnie nie wyświetlają. Natomiast prawie każdy driver AMD jest udostępniany w wersji beta, bo są tak zbugowane, że AMD szkoda płacić za certyfikację. I dlatego certyfikacja WHQL zwykle jest dodawana dla jakichś pojedynczych driverów nawet kilka tygodni po ich wydaniu i sprawdzeniu, czy wszystko w miarę chodzi. Rzeczywiście miód malina.

A gdzie ja napisałem że ktoś ma więcej czy mniej błędów ? Sam nie dawno stałem przed wyborem kupna RTX 2060S czy właśnie RX5700, z pełną świadomością wybrałem AMD. Obserwowałem Open Issues w sterownikach nvidii i wcale nie było ich mniej niż u amd , są po prostu inne problemy.

Sprawdzałeś kiedykolwiek Release Notes sterowników nvidii ? czy tylko czytasz o problemach amd ?

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0-RPM nie działa, kiedy w Wattmanie włączy się zaawansowane sterowanie wentylatorów. W uproszczeniu, albo krzywa chłodzenia w Wattmanie albo 0-RPM. Głupie, ale tak to sobie AMD wymyśliło.

 

Co do Navi i jakości krzemu. To co zauważyłem przez 2 miesiące używania Navi, to bardzo duża wrażliwość na dwie rzeczy: zasilanie (rdzeń) i taktowanie (pamięci).

Co do pierwszego - myślę, że podniesienie napięcia w ostatnich sterownikach jest próbą AMD rozwiązania części problemów z brakiem stabilności. Być może winne jest PCB. Może na referentach działało, a przy produkcji przez AIB zbyt wąski margines tolerancji zaczął się odzywać.

Popatrzcie na to tak, każdy zasilacz w kompie trzyma się napięć z pewną tolerancją. Przykładowo 5V to z jednego zasilacza może być 5.05V, a z drugiego 4.98V (bo zakłada się te 10% tolerancji). Jak tak patrzę u siebie, to przy każdym napięciu z zasilacza mam więcej: 5V to 5.08V, 3.3V to 3.376V, a 12V to 12.32V. Jednocześnie nie mam problemów z Navi, o ile sam czegoś nie poprzestawiam w zasilaniu albo taktowaniu pamięci.

Też mi się wydaje, że nalepszy sposób na weryfikację problemów - to podnieść zasilanie, względnie obniżyć taktowanie pamięci (do końca nie wiem, jaka tutaj była polityka AMD, ale można w necie znaleźć kilka informacji od AIB, jak to AMD dostarczało do modeli 5600XT pamięci certyfikowane na 12GHz, a potem wypuściło BIOSy podnoszące częstotliwość pracy na 14GHz).

 

...

Sprawdzałeś kiedykolwiek Release Notes sterowników nvidii ? czy tylko czytasz o problemach amd ?

 

:)

 

Myślę, że jest tutaj grupka fanów AMD bez czerwonych kart w kompach, którzy nadal czują się związani z marką i starają się wesprzeć posiadaczy dobrą radą :)

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 min (teraz jak piszę) Furmark + Unigine Valey i jest dobrze!

 

W mieszkaniu mam min. 23 st (kawalerka od strony słonecznej przez cały dzień+ pc stoi przy plaźmie, która generuje więcej ciepła niż cały komp) do tego buda sprzed 12 lat i tylko 3 wiatraki. Obroty wiatraków budy mam uzależnione od temp cpu (a te głupio lubią skakać o 10 stopni) więc nie zawsze dają tyle "chłodnego" powietrze do cpu i gpu ile powinny. Mam więc warunki ekstremalne.

 

Nie mogę załączyć zdjęcia (kur.. 21 wiek a 1 MB nie idzie załączyć), ale temp: hot spot 89, memory 80, napięcie gpu 1100 mV (ustawione w sterownikach i trzyma jak skała), gpu clock 2035 MHz stałe! memory 1750 MHz stałe, cpu 55-60st., no ale rpm gpu to ok 2140 rpm (tak ustawiłem w sterownikach na oko ( to wg sterownika 50%, bo tyle ustawiłem przy temp. 80 stopni).

 

Dla mnie ok. Ja tych wiatraków nie słyszę i tak jak gram! Po co się więc przejmować??? Jak dla mnie tak może zostać. Można zrobić jeszcze UV, ale po co?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem że ktoś ma więcej czy mniej błędów ? Sam nie dawno stałem przed wyborem kupna RTX 2060S czy właśnie RX5700, z pełną świadomością wybrałem AMD. Obserwowałem Open Issues w sterownikach nvidii i wcale nie było ich mniej niż u amd , są po prostu inne problemy.

Sprawdzałeś kiedykolwiek Release Notes sterowników nvidii ? czy tylko czytasz o problemach amd ?

 

XD

Ja piszę newsy o tych sterownikach. Dlatego czytałem wszystkie opisy zmian we wszystkich sterownikach jakie wydano, no nie wiem, może w ciągu ostatnich 7 lat. Wiec te Twoje gadanie o miód malinie mnie niezmiernie rozbawiło, podobnie jak zrozumienie sensu wydawania driverów Hotfix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 + x370 będzie chyba z 3-4tygodnie.

Ooo znowu zmieniłeś płytę :) Co się stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem "posmakować" topowej płytki, a to co w kieszeni zostanie przeznaczyć na jakiś inny komponent lepszy :P. Trafiłem za 400zł, asrocka x370 professional gaming, więc top z tamtych lat, cena przystępna, rok gwarancji i tak jakoś mnie skusiła do siebie. Komp działa tak samo stabilnie, jak na asusie x570-p, który jeszcze czeka na nowego właściciela :P.

Wiesz, trochę wolnego czasu, to i głupie pomysły do łba przychodzą, ale chciałem mieć topową płytę, a za x570 na tym poziomie jednak trzeba położyć z 1500-1800zł. Podświetlenie sekcji, teraz pasuję mi do red devila :D. Na asusie bolał mnie, brak możliwości ustawienia wentylatorów pwm na 0rpm, i brak wzmacniacza słuchawkowego, ale i tak koniec końców, wyszło że bez zewnętrznego daca się nie obędzie, teraz na dacu wszędzie dobrze gra, i nie muszę się bawić w Eq, żeby grało mi pod gry lub pod muzykę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z tego powodu (za dużo czasu) zbudowałem sobie budżetowca :) Ryzen 1600+GTX1650S Miałem kupic lapka i5-9300H+GTX1650 i podłączyć do monitoraale co miałem na łatwiznę iść.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD

Ja piszę newsy o tych sterownikach. Dlatego czytałem wszystkie opisy zmian we wszystkich sterownikach jakie wydano, no nie wiem, może w ciągu ostatnich 7 lat. Wiec te Twoje gadanie o miód malinie mnie niezmiernie rozbawiło, podobnie jak zrozumienie sensu wydawania driverów Hotfix.

Navi mam od niedawna (luty),może teraz stery działają lepiej ? Wcześniej miałem RX 580 8GB i ZERO problemów ze sterownikami , wiec dla mnie miód malina.

Ale to jest u mnie , nie u wszystkich może tak być dobrze ;) Miałem dwa razy black screena w Operze i Chromie, może to przypadek ale od kiedy zrobiłem uv karty nic podobnego się nie wydarzyło. A może pomogły najnowsze sterowniki ?

A tak poza tymi dwoma BS żadnych problemów w żadnej grze.

Jedyne co dziwnego ostatnio zauważyłem to czasami glicze graficzne w CoD WarZone. Ale ta gra jest tak mocno zabugowana że nie wiem czy to przez sterowniki czy przez samą grę , a może i jedno i drugie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, jako że temat ogromny to zapytam o zdanie, stoje przed wyborem nowego GPU do 2k, wybór padł właśnie na 5700XT lecz dowiedziałem się że Navi nie będzie miało wsparcia dla Directx12 Ultimate, i tak się zastanawiam czy to jakiś duży problem czy nie bardzo, bo jeśli ma to wielkie znaczenie to chyba bardziej będę się skłaniał ku RTX 2070. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...