Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W sensie po uruchomieniu pc, bez żadnych softów.

Artów nie widziałem, ale ... Wentylator w menu gry, przedmuchuję radiator na 3000rpm :E. Podczas gry około 1500-1600rpm, napięcie 1.15v pobór mocy 228w odnotowany, zegar max 2050mhz wskoczył. Wieczorkiem pogram dłużej to coś więcej powiem.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Panowie, potrzebuję porady odnośnie freesynca, monitor mam aoc 24" full HD 75hz, Windows widzi te 75 Hz w Chillu mam ustawione min 74,max 75 Hz, próbowałem 73 a nawet 72 I nic nie pomaga, mianowicie w gdzie Cod warzone jak ruszam myszkę na boki jest ok ale zaczyna się problem gdy ruszam góra dół, najbardziej jak z dołu do góry widzę nie pasujace klatki. Vsync mam off enhanced sync off, monitor wyświetla że freesync działa ale coś jest nie tak, czy w takim razie działa czy nie skoro klatkuje?

 

@novi

Vid karty masz na myśli to jak Ci adrenalin pokazuje napięcie? U mnie od początku zakupu aorusa jest 1.2.

Edytowane przez H4SSINGTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sensie po uruchomieniu pc, bez żadnych softów.

Artów nie widziałem, ale ... Wentylator w menu gry, przedmuchuję radiator na 3000rpm :E. Podczas gry około 1500-1600rpm, napięcie 1.15v pobór mocy 228w odnotowany, zegar max 2050mhz wskoczył. Wieczorkiem pogram dłużej to coś więcej powiem.

 

Novi, przecież tam nie ma żadnej zaawansowanej technologii - karta dostaje prąd, to zasilanie idzie na LEDy i tyle.

U mnie tak właśnie Sapphire świeci, proste elektryczne połączenie, nie da rady tym sterować.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam Panowie, potrzebuję porady odnośnie freesynca, monitor mam aoc 24" full HD 75hz, Windows widzi te 75 Hz w Chillu mam ustawione min 74,max 75 Hz, próbowałem 73 a nawet 72 I nic nie pomaga, mianowicie w gdzie Cod warzone jak ruszam myszkę na boki jest ok ale zaczyna się problem gdy ruszam góra dół, najbardziej jak z dołu do góry widzę nie pasujace klatki. Vsync mam off enhanced sync off, monitor wyświetla że freesync działa ale coś jest nie tak, czy w takim razie działa czy nie skoro klatkuje?

 

 

Chill nie działa jako limiter 100%. Ktoś to chyba gdzieś opisywał, to działa bardziej jak przewidywanie do przodu względem tego, jak karta aktualnie daje. Ja u mnie na 75Hz musiałem ustawić max na 70, a i tak zwykle znajdowałem jakieś elementy w grze, że coś tam wyskakiwało ponad. Niestety taki jest efekt boosta w Navi, który dopala kartę właśnie przy większej złożoności sceny. I faktycznie ruchy góra - dół to najbardziej demaskują, miałem grając ostatnio taką lokację w pierwszej wiosce w "The Plague Tale", gdzie siedziałem z 20 minut wpisując różne wartości w Chilla.

Szukałem po forach i ogólnie problem z tym przyhamowaniem Navi na 75Hz jest, kojarzę że ktoś pisał o max 69 ustawianych w RTSS (u mnie RTSS działał jeszcze gorzej w tym limitowaniu od Chilla).

Ostatecznie parę dni temu zmieniłem monitor na 144Hz i tyle, Chill ustawiłem na zakres 70-140, chodzi to sobie dynamicznie pomiędzy i kłopot zniknął.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ledy nie świecą.

Mi to nie przeszkadza , ale kiedyś najwyżej na gwarancje pójdzie. Ewentualnie sprawdzę softem od asusa, może się uruchomia.

 

Tak, w sterowniku mam 1150mV@2100mhz bez dotykania palcem. Niższy vid to może większy potencjał podkręcania. Na kartach za mocno się nie znam, ale na logikę niższy vid ma lepszy krzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to ledy nie świecą.

Mi to nie przeszkadza , ale kiedyś najwyżej na gwarancje pójdzie. Ewentualnie sprawdzę softem od asusa, może się uruchomia.

 

Tak, w sterowniku mam 1150mV@2100mhz bez dotykania palcem. Niższy vid to może większy potencjał podkręcania. Na kartach za mocno się nie znam, ale na logikę niższy vid ma lepszy krzem.

 

Gorszy materiał do podkręcania :) , opisywałem to kilka stron do tyłu. Wyższe napięcie jest potrzebne wtedy kiedy prądy upływu są większe (niedoskonałość struktury krzemu). A ten większy upływ równocześnie szybciej "zdejmuje" ładunek kiedy trzeba, czyli właśnie przy przełączaniu stanów logicznych. Zdolność do szybszego przełączenia stanu to zdolność do poprawnej pracy przy wyższym taktowaniu.

Nie da rady mieć samych korzyści, ale za to będziesz mieć chłodniej :)

 

Jakby to wytłumaczyć w jakiś prosty sposób, to masz kondensator, ale kiepski, z dużym upływem (po naładowaniu ze względu na kiepski dielektryk pomiędzy okładkami szybko się rozładowuje). Ładujesz go ładunkiem, który on szybko traci. Więc żeby trzymał te >3V dłużej musisz naładować go bardziej (stąd większe napięcie ładowania). Ale kiedy chcesz go rozładować, to idzie szybciej, bo sam ma tą swoją sporą upływność. Jeśli teraz zależy ci na jak najszybszym ładowaniu - rozładowaniu i tak w kółko (czyli odpowiednik taktowania, da radę szybciej z nim pracować w takich cyklach), to jest lepszy od dobrego kondensatora, który po naładowaniu trzyma ładunek jak trzeba, ale wolniej się rozładowuje.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to będzie, na razie na stock pogram, żeby zobaczyć czy karta nie ma problemów żadnych. Potem się wezmę za oc/UV, zobaczę co się bardziej oplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tymi LEDami może jakaś wtyczka się poluzowała, bo one są na bocznym kawałku plastiku, nie jako element PCB. Pewnie gdzieś są podpięte jak wiatraki.

Albo i nie, tak na szybko z netu o Aorusie: "Nowa karta jest również kompatybilna z z oświetleniem RGB Led Fusion 2.0"

To jest pomysł Gigabyte'a i tam jest chyba jakiś program do sterowania oświetleniem:

https://www.gigabyte.com/MicroSite/512/rgb2.html

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, wieczorem zobaczę. Byle działała poprawnie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, wieczorem zobaczę. Byle działała poprawnie xd

 

Ja bym się cieszył z takiego niższego napięcia. Mniej ciepła, mniej wiatraków. Nie rozumiem tego parcia na fps'y powyżej Hz monitora, przecież tego nie ma jak zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rgb w niej po włożeniu do płyty od razu powinno świecić :hmm:

 

U mnie świeciło od razu bez odpalania żadnego softu, zmienia pulsacyjnie kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciło od razu bez odpalania żadnego softu, zmienia pulsacyjnie kolory.

 

Może jest tam jakaś pamięć programowalna i ktoś to wcześniej wyłączył.

Ja przy głupich LEDach w taniej obudowie, jak ustawię stan i kolor, to trzyma nawet jak napięcie odetnę do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak jest że ustawisz ledy przez program producenta i zapisuje się na karcie. Przekładasz do innego kompa i są te ustawienia co wybrałeś wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma ktoś RGB-FUSION2_B20.0430.1 na dysku? pobieranie 13h 75mb, a net normalnie śmiga :D . Aura sync jak próbuję zainstalować to mam blue screena :P. Chyba na tufach to norma ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aorusa rgb fusion, tylko uważaj novi bo jak odpalisz za wiele razy to się zatnie i przestanie widziec kartę. Wtedy dopiero na drugi dzień po nocy sam się naprawia. Usuwanie, ponowna instalacja nic nie daje, trzeba po nocy kompa odpalić i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś odpalać aorus engine z tą kartą? Ja odpaliłem i miałem tylko do wyboru power limit i szybkość pamięci do zmiany a w gratisie migotanie ekranu, nie wiem czy ten soft to dopiero beta czy full ale straszna bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dobrą godzinę, albo i dwie. I tak Karta rdzeń/memory zimne po 6x* , ale hot spot łapie 102* :E. To na devilu miałem po 92* max na stock . Ogólnie karta działa, rgb nie odpalałem. Jeszcze zobaczę, czy wszystkie wentyle na karcie kręcą, może jeden stoi i dlatego hot spot tak wysoki :hmm: .

Karta niby cichsza od red devila, ale szum powietrza to tak ala gwizd taki cichy. Black screenów, artefaktów nie miałem, więc jest git. Idę pograć dalej, będę obserwował.

 

Gigabyte nie mają plomb fabrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dobrą godzinę, albo i dwie. I tak Karta rdzeń/memory zimne po 6x* , ale hot spot łapie 102* :E. To na devilu miałem po 92* max na stock . Ogólnie karta działa, rgb nie odpalałem. Jeszcze zobaczę, czy wszystkie wentyle na karcie kręcą, może jeden stoi i dlatego hot spot tak wysoki :hmm: .

Karta niby cichsza od red devila, ale szum powietrza to tak ala gwizd taki cichy. Black screenów, artefaktów nie miałem, więc jest git. Idę pograć dalej, będę obserwował.

 

Gigabyte nie mają plomb fabrycznie?

 

 

u mnie po kilku godzinach w Cod warzone hot spot max 87 w hwinfo, karta tym razem spuszczona ze smyczy bo jednak wiecej fps niweluje moj problem z freesync.

Jako ze mamy te same karty jak bedziesz potrzebowal cos porownac badz sprawdzic, daj znać : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Coś wysoko ten Hot Spot Ci łapie.

Ja żeby do 90C dobić to muszę się mocno postarać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temperatury chyba w normie jak na tą kartę , przynajmniej porównując z tym testem :

 

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po UV na 1960Mhz 1.05v przy ~1250rpm HotSpot łapie u mnie 80C, mem 82C, GPU 61C a sekcja zasilania 68C. Ponad godzinna rozgrywka w AC: Odyssey

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...