Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam porównania bo dziś nabyłem swojego rx 5700, zainstalowałem go z sercem w gardle po lekturze w necie, zainstalowałem najnowsze stery i... zaaapierd....la jak trzeba :-) zero problemów z czym kolwiek, jestem zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery rozwiazaly moj problem z wentylatorami, wszytsko dziala cacy teraz :cool: MSI AB nic sie nie gryzie juz i pieknie na pulpicie FAN STOP jest. Jest nadzieja :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania bo dziś nabyłem swojego rx 5700, zainstalowałem go z sercem w gardle po lekturze w necie, zainstalowałem najnowsze stery i... zaaapierd....la jak trzeba :-) zero problemów z czym kolwiek, jestem zadowolony!

Grasz moze w nowe star wars ? Jesli tak to jak chodzi gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz moze w nowe star wars ? Jesli tak to jak chodzi gra ?

 

A no tak się składa ze gram... dokończyłem battlefronta 2, wszystko cacy gruuuboo ponad 100 klatek, no to zapuściłem upadły zakon i tu zdziwko bo na ustawieniach epickich klatek już mniej, miedzy 60 a 80 tragedii nie ma oczywiście ale spodziewałem się ciut więcej :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Wgrywal ktos bios z 5700xt do 5700? Duza roznica? Same takty i napiecia zmienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak się składa ze gram... dokończyłem battlefronta 2, wszystko cacy gruuuboo ponad 100 klatek, no to zapuściłem upadły zakon i tu zdziwko bo na ustawieniach epickich klatek już mniej, miedzy 60 a 80 tragedii nie ma oczywiście ale spodziewałem się ciut więcej :D;)

Hmm.a jaka wersja gry ?

Bo mi strasznie dropi tak z dupy ze sa zaciecia obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.a jaka wersja gry ?

Bo mi strasznie dropi tak z dupy ze sa zaciecia obrazu

Jaka wersja to nie wiem lookne później... Mi karta zrzucała zegary jak miałem Vsync'a włączonego , pewnie przez to ze mam monitor tylko 75Hz i możne się karta nudziła, jak go wyłączyłem śmiga bez dropów

Edytowane przez Amfol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście ze na piątek proshop podnosi ceny w outlecie o 50zl, a od poniedziałku opuszcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam dostrajanie wentylatorów na nowych serownikach? co ustawie to wraca do wartości 20 w każdym polu w prędkości wentylatorów.

Edytowane przez woda85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male porownanie:

 

Fire Strike Extreme

 

Time Spy

Spoko, szkoda ze w firestrike nie zrobiłeś porównania I7-8700k vs Ryzen 3700x na rx5700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik GPU bylby taki sam na obu procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja to nie wiem lookne później... Mi karta zrzucała zegary jak miałem Vsync'a włączonego , pewnie przez to ze mam monitor tylko 75Hz i możne się karta nudziła, jak go wyłączyłem śmiga bez dropów

Zjechalem do ustawien wysokich i mam 110fps -144fps narazie nie szarpie zobaczymy pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik GPU bylby taki sam na obu procesorach.

Dzięki, dobrze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mających ryzena 3000 i rx 5700. Grał ktoś ostatnio w AC Odyssey? FPS idzie w miastach powyżej 60fps? W filmie Liptona, tym o modzie RX 5700 na xt, widać było ograniczenie ze strony procka - szło na 50 parę FPS w FHD, z tym ze z kartą NV było już ok. Zamówiłem już RX 5700, jest w drodze a w asasyny lubię pograć i taka sytuacja trochę mi nie na rękę. Jak to wygląda na obecnych sterach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mających ryzena 3000 i rx 5700. Grał ktoś ostatnio w AC Odyssey? FPS idzie w miastach powyżej 60fps? W filmie Liptona, tym o modzie RX 5700 na xt, widać było ograniczenie ze strony procka - szło na 50 parę FPS w FHD, z tym ze z kartą NV było już ok. Zamówiłem już RX 5700, jest w drodze a w asasyny lubię pograć i taka sytuacja trochę mi nie na rękę. Jak to wygląda na obecnych sterach?

Duety starszy Ryzen plus Radeon nie lubiły się z AC i u mnie po przejściu z gtx1070 na rx5700xt wydajność w Origins spadła o 10%. Ta gra to ewenement, we wszystkich innych w które gram jest wzrost fpsow. Z Ryzenami 3600 jest już dużo lepiej.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście ze na piątek proshop podnosi ceny w outlecie o 50zl, a od poniedziałku opuszcza?

 

 

Właśnie miałem takie wrażenie, że ceny gpu z outletu na weekend idą w górę^^ . Pewnie pokup na weekend jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem takie wrażenie, że ceny gpu z outletu na weekend idą w górę^^ . Pewnie pokup na weekend jest

Jak zejdzie 50zl to naprawde dobra cena.

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/GIGABYTE-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna-DEMO/2793831d

 

Panowie jak wysoko macie krecone memki i dlaczego gpuz nie pokazuje jakie kosci siedza w srodku :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w środę/czwartek była za 1480zl jak się nie pomyliłem (1500 z wysyłką) .

Faktycznie, gpuz niepokazuje firmy kości pamięci. Osobiście nie kręcilem, ale słyszałem że, realny przedział oc pamięci na rx to okolice 1840-1900mhz i to raczej bez ruszania napięcia pamięci, jeśli oczywiscie jest możliwość jego ustawienia . Przynajmniej u mnie programy pokazują napiecie vram:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duety starszy Ryzen plus Radeon nie lubiły się z AC i u mnie po przejściu z gtx1070 na rx5700xt wydajność w Origins spadła o 10%. Ta gra to ewenement, we wszystkich innych w które gram jest wzrost fpsow. Z Ryzenami 3600 jest już dużo lepiej.

Nie ewenement, tylko problem wynika ze spartolonych sterów AMD i jest widoczny nie tylko w Odyssey, ale w Origins i paru innych grach (np. Watch Dogs 2, większość tytułów na CryEngine) również. Mocniejszy procesor tylko go trochę maskuje, ale on nadal jest i na NV i tak miałbyś lepszą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta w środę/czwartek była za 1480zl jak się nie pomyliłem (1500 z wysyłką) .

Faktycznie, gpuz niepokazuje firmy kości pamięci. Osobiście nie kręcilem, ale słyszałem że, realny przedział oc pamięci na rx to okolice 1840-1900mhz i to raczej bez ruszania napięcia pamięci, jeśli oczywiscie jest możliwość jego ustawienia . Przynajmniej u mnie programy pokazują napiecie vram:)

U mnie na 1900mhz idą bez problemu ale przyrost fps znikomy, więc nie robię OC vRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ewenement, tylko problem wynika ze spartolonych sterów AMD i jest widoczny nie tylko w Odyssey, ale w Origins i paru innych grach (np. Watch Dogs 2, większość tytułów na CryEngine) również. Mocniejszy procesor tylko go trochę maskuje, ale on nadal jest i na NV i tak miałbyś lepszą wydajność.

Złe proporcje lista gier gdzie nie ma problemu będzie krótka.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale zawęziłem się do tych, gdzie u siebie widziałem problem w sposób najboleśniejszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe proporcje lista gier gdzie nie ma problemu będzie krótka.

Bez przesady, głównie gry od ubi. Kilka % mniej to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegłem coś ważnego.

Jak podłączę kartę przez HDMI to mam w niektorych grach kasze (jakby tv nie miał podłączonej anteny, przełączenie gry w okno pomaga). Na DP tego problemu nie ma, jednak wychodzi na to, że sterownik kuleje , a format robiłem akurat w tym samym czasie, co podłączyłem kartę po DP :P.

Więc jak ktoś ma w grach takie zakłócenia, to niech podepnie kartę przez kabel Displayport . Proszę pamiętać o zakupie 19 pinowego przewodu, 20 pin podaję napięcie na płytę , może uszkodzić coś podobno .

U mnie RGB lekko się potrafiło w nocy "Żarzyć" , po wyrwaniu odpowiedniego pinu problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...