Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3600 daje w kilku grach lepszy średni fps, ale ogólnie różnicy prawie nie ma względem 2600. Do wysokich rozdziałek mój 2600X wystarczy. No ale kolega Phoenixsuple się kłóci.

Nie masz racji, nawet w tym temacie robiliśmy testy z @novi Ryzen 1700@4Ghz vs Ryzen 3600@4,2 i wyżej przy rx5700xt ustawione na rdzeniu 1900-2000mhz. Różnica wynosi ok. 10% na korzyść Ryzen 3600. Jak sam kiedyś robiłem test Ryzen 1700@4,0, Ryzen 2600@4,2 i Ryzen 3600 na stock, to różnice były tylko kilkuprocentowe. Jednak jak się uda dobrze podkręcić Ryzen 3600 to np w grach ubisoftu różnica jest nawet 15%.

 

AMD podkręca 5600XT jako odpowiedź na obniżkę ceny RTX2060.

https://www.techpowerup.com/263059/amd-allegedly-bolstering-radeon-rx-5600-xt-in-response-to-rtx-2060-price-cut

 

Ciekawy ruch, cuda działa konkurencja na rynku. Ceny spadają, produkty stają się szybsze.

 

Różnica do RX5700 zaciera się. Lada moment będzie je dzielił tylko podsystem pamięci.

Teraz tylko, żeby cena RTX2060 i RX5600XT spadła do 1000zł i wrócimy na półkę cenową sprzed 3-4 lat, gdzie GTX960 4GB kosztował poniżej 1000zł. Dzięki AMD rynek CPU i GPU wraca do normalności inaczej za RTX 3060 płacilibyśmy 2000zł... a procesory 6/12 widzielibyśmy tylko na wykresach planów produkcji Intela w 2030 roku :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te czasy jak w listopadzie 2008 kupowałem drugą najlepszą kartę od amd za 650 zł? Kupiłem wtedy Radeona 4850 1GB, a najlepszy był wtedy 4870 (coś jak teraz rx5700 vs rx5700xt). E8400 kosztował 600 zł, więc procesory jeszcze bez tragedii podrożały, zasilacze, obudowy, dyski, ram itd wszystko w zbliżonych cenach a gpu odleciało, a od kilku lat moim zdaniem żadnej rewolucji w grafice nie ma w stosunku do wzrostu ogólnej wydajności sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko, żeby cena RTX2060 i RX5600XT spadła do 1000zł i wrócimy na półkę cenową sprzed 3-4 lat, gdzie GTX960 4GB kosztował poniżej 1000zł. Dzięki AMD rynek CPU i GPU wraca do normalności inaczej za RTX 3060 płacilibyśmy 2000zł... a procesory 6/12 widzielibyśmy tylko na wykresach planów produkcji Intela w 2030 roku :)

 

To mówisz, że rynek wraca do normalności dzięki temu samemu AMD, które wydało np. RX 5500 XT? Gdyby nie ruch NV, to AMD w życiu by tej specyfikacji nie zmieniło, więc pytanie, kto tu na kogo wpłynął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz, że rynek wraca do normalności dzięki temu samemu AMD, które wydało np. RX 5500 XT? Gdyby nie ruch NV, to AMD w życiu by tej specyfikacji nie zmieniło, więc pytanie, kto tu na kogo wpłynął.

Dzięki temu, że AMD zapełnia kolejne poziomy wydajnościowe kart. Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałem, bo tego RX5500xt to chyba wyciągnąłeś ze swojego umysłu.

Ja o tej karcie nie wspominałem.

AMD wprowadza RX5700/xt - Nvidia wprowadza RTX2060/2070 w wersja Super.

AMD wprowadza RX5600XT - Nvidia obniża cenę RTX2060 6GB

 

wracając do wspomianego przez ciebie RX5500XT, kiedy AMD ją wprowadziło, pomijając, że wersja 4GB im nie wyszła ale Nvidia od razu zareagowała i z rękawa wyciągnęła GTX 1650 Super, najlepiej wycenioną kartę zielonych, przykrywając ich najgorzej wycenioną kartę, czyli GTX 1650.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o tym RX 5500 XT, bo mnie rozbawiło Twoje gadanie o zbawiennym wpływie AMD na rynek GPU. A przykład tej karty pokazuje, że wcale taki zbawienny nie jest.

W każdym przypadku to Nvidia była pierwsza. Czyli w każdym przypadku to oni się zabezpieczali przed premierą czegoś od AMD, a nie na coś odpowiadali. A to jest różnica. Gdyby nie modele Super, to seria RX 5700 miałaby cenę z dupy - widziałem wykresy opłacalności po naszych testach przed oficjalną zmianą cen to wiem co mówię (wiem, że wiara w jebaited jest silna, choć nielogiczna xD), gdyby nie obniżka RTX 2060 6 GB, wprowadzona oczywiście po to by wyciąć w ten sposób sens zakupu RX 5600 XT, to AMD w życiu by nie zmieniło tej specyfikacji.

Jak Nvidia na coś zareagowała wyciągając z rękawa GTX 1650 Super, skoro to RX 5500 XT był odpowiedzią na tę kartę. To AMD nie potrafiło zareagować na kartę Nvidii, wydając ją przecież po konstrukcji Nvidii, a nie odwrotnie. O czym Ty w ogóle piszesz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Nie masz racji, nawet w tym temacie robiliśmy testy z @novi Ryzen 1700@4Ghz vs Ryzen 3600@4,2 i wyżej przy rx5700xt ustawione na rdzeniu 1900-2000mhz. Różnica wynosi ok. 10% na korzyść Ryzen 3600. Jak sam kiedyś robiłem test Ryzen 1700@4,0, Ryzen 2600@4,2 i Ryzen 3600 na stock, to różnice były tylko kilkuprocentowe. Jednak jak się uda dobrze podkręcić Ryzen 3600 to np w grach ubisoftu różnica jest nawet 15%.

No różnica jest, ale jak sam podkreśliłem " ale ogólnie różnicy prawie nie ma". Dla mnie 10% różnica nie zmienia postaci rzeczy. Nadal mogę grać w 1440p i pierdololo innych mnie nie interesuje. Poza ja mówię o stockowych zegarach. I tak, gram w 144 Hz w CSGo, w Witchera 3 nie, bo nie potrzebuję 144 Hz w takiej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o tym RX 5500 XT, bo mnie rozbawiło Twoje gadanie o zbawiennym wpływie AMD na rynek GPU. A przykład tej karty pokazuje, że wcale taki zbawienny nie jest.

W każdym przypadku to Nvidia była pierwsza. Czyli w każdym przypadku to oni się zabezpieczali przed premierą czegoś od AMD, a nie na coś odpowiadali. A to jest różnica. Gdyby nie modele Super, to seria RX 5700 miałaby cenę z dupy - widziałem wykresy opłacalności po naszych testach przed oficjalną zmianą cen to wiem co mówię (wiem, że wiara w jebaited jest silna, choć nielogiczna xD), gdyby nie obniżka RTX 2060 6 GB, wprowadzona oczywiście po to by wyciąć w ten sposób sens zakupu RX 5600 XT, to AMD w życiu by nie zmieniło tej specyfikacji.

Jak Nvidia na coś zareagowała wyciągając z rękawa GTX 1650 Super, skoro to RX 5500 XT był odpowiedzią na tę kartę. To AMD nie potrafiło zareagować na kartę Nvidii, wydając ją przecież po konstrukcji Nvidii, a nie odwrotnie. O czym Ty w ogóle piszesz teraz?

"Zabezpieczanie się przed AMD", to jest właśnie odpowiedź wyprzedająca korporacji o dużo większej sile i dobrze zarządzanej.

O czym ty wogóle piszesz? Masz ogólne pojęcie jak działają korporacje?

Nvidia działa wyprzedzająco i po pierwszych pogłoskach o navi zwyczajnie przygotowywała wersje Super. Ty uważasz, że nvidia z dobroci serca wydała ulepszone wersje tak szybko po premierze "normalnych" i obniżyła ceny?

Nvidia o prostu ma lepsze zarządzanie niż Intel i reaguje od razu na ruchy AMD, a nawet stara się je wyprzedzać, żeby nie zostać z ręką w nocniku jak Intel.

Tak, to Nvidia reaguje, na najmniejsze pogłoski z AMD, a nie odwrotnie. AMD nawet jakby chciało to nie ma takich mocy przerobowych, żeby wydawać od ręki kolejne modele kart. Może jedynie biosem podbić zegary albo obniżyć cenę. To Nvidia nie mając realnej konkurencji przez ostatnie 2 generacje ciągle podnosi ceny.

Na rynku GPU w końcu zaczyna wracać normalność dzięki AMD, bez niego byłoby jeszcze drożej.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zabezpieczanie się przed AMD", to jest właśnie odpowiedź wyprzedająca korporacji o dużo większej sile i dobrze zarządzanej.

O czym ty wogóle piszesz? Masz ogólne pojęcie jak działają korporacje?

Nvidia działa wyprzedzająco i po pierwszych pogłoskach o navi zwyczajnie przygotowywała wersje Super. Ty uważasz, że nvidia z dobroci serca wydała ulepszone wersje tak szybko po premierze "normalnych" i obniżyła ceny?

Nvidia o prostu ma lepsze zarządzanie niż Intel i reaguje od razu na ruchy AMD, a nawet stara się je wyprzedzać, żeby nie zostać z ręką w nocniku jak Intel.

Tak, to Nvidia reaguje, na najmniejsze pogłoski z AMD, a nie odwrotnie. AMD nawet jakby chciało to nie ma takich mocy przerobowych, żeby wydawać od ręki kolejne modele kart. Może jedynie biosem podbić zegary albo obniżyć cenę. To Nvidia nie mając realnej konkurencji przez ostatnie 2 generacje ciągle podnosi ceny.

Na rynku GPU w końcu zaczyna wracać normalność dzięki AMD, bez niego byłoby jeszcze drożej.

 

Tak, mam pojęcie. Dlatego mówię, że niezmiernie bawi mnie robienie z AMD dobrego wujka.

 

Tak, Nvidia działa wyprzedzająco.

 

Ale wyprzedzenie AMD nie jest obecnie żadnym problemem na polu GPU. Nvidia zabezpiecza swój udział w rynku, robiąc ogromne portfolio produktowe. I oczywiście Super nie wzięły się z powietrza, ale z drugiej strony NV wprowadziła te Super także w te segmenty, gdzie AMD w ogóle nie było, albo AMD oferowało starocie. Bo jakbyś nie zauważył, to np. AMD nie istnieje w segmencie powyżej RX 5700 XT, więc idąc Twoim tokiem rozumowania, taki RTX 2080 Super w ogóle nie powinien powstać. Bo na co według Ciebie Nvidia tutaj odpowiedziała? Może na pogłoski o nieistniejących kartach kolejnej generacji, które nie wiadomo nawet, kiedy wyjdą? :D Na to przecież NV już ma odpowiedź w postaci nowej generacji. AMD najpierw musi wyprzedzić to co jest obecnie.

 

Wybacz, ale sytuacja z GTX 1650 Super i RX 5500 XT to jest porażka AMD na każdym kroku. Nvidia nie wydała tej karty kilka dni przed kartami AMD. AMD miało masę czasu na dostosowanie ceny i wydajności swojego produktu. I nie mów mi, że nie miało, skoro w jeden dzień zrobili to właśnie z RX 5600 XT (tutaj nowy bios), a wcześniej tylko nieco dłużej zajęła im zmiana cen większych Navi. Jeśli sądzisz, że model biznesowy ustala się na pogłoskach odnośnie produktów konkurencji i ktoś w kierownictwie NV podjął decyzję o nowym GPU właśnie na tak kruchej podstawie (przypominam - w spółce giełdowej) to niepotrzebnie mnie pytałeś, jak działają firmy. Lepiej byś się sam siebie o to spytał.

 

Nvidia podnosi ceny, a AMD za nimi podąża. Gdyby AMD było tak dobrym wujkiem, jakim uważasz, że jest, to przecież sama nie przesunęłaby półek cenowych swoich produktów. Więc wybacz, ale gadanie o powrocie do normalności dzięki AMD to jest jedynie pusty slogan. My już nie wrócimy do normalności na rynku GPU, bo i Nvidii, i AMD na tym w ogóle nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem RX5700 XT od Gigabyty Gaming oc i ogólnie to nie jest źle. Wszystko działa od włożenia , żadnych zwiech, żadnego resetowania sterownika jak tu niektórzy straszyli. Nie używałem żadnego DDU i tym bardziej nie reinstalowałem systemu. Wydajność względem GTX1080Ti w RDR2 o 10 fps więcej (ok +16%), przy podobnym poborze prądu. Jedyny mankament to działające z max częstotliwością pamięci w trybie 144 hz, czego w sterownikach raczej nie naprawią, bo związane jest to brakiem trzymania standardu pixel rate dla częstotliwości 144hz monitorów jak wyczytałem. Podbija to zużycie prądu do 30 W w idle (normalnie powinno być 10W) przez co denerwująco załączają się co jakiś czas wiatraki. Przestawienie monitora na 120 hz rozwiązuje jednak problem. Do tego źle skalibrowana jak dla mnie krzywa wentylatorów: 2000 obr pod obciążeniem to jednak za głośno i bez drobnego UV i złagodzenia krzywej się chyba nie obejdzie. Ogólnie jest moc jak na kartę za 1415 zł.

 

Aha msi afterburner pokazuje zły pobór prądu, oraz % wentylatora, gpuz również zły % wentylatora ale dobry pobór. Z watmanem oba się nie gryzą. (no chyba że to sterownik amd pokazuje zły pobór ?? - trzeba by sprawdzić z gniazdka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver Sory ale jak ktoś pisze takie głupoty i jeszcze wmawia i manipuluje tym co ja pisze nie jest dla mnie partnerem do rozmów. Na tym kończę dyskusje z tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadałem jedno kluczowe pytanie o to, czy rzeczywiście sądzisz, że "to Nvidia reaguje, na najmniejsze pogłoski z AMD" i na podstawie pogłosek podejmuje decyzje biznesowe dotyczące wprowadzenia produktu na rynek. Przypominam, piszemy o spółce giełdowej. Bo jeśli choć przez myśl Ci to przeszło, to jednak hamuj z zarzutami o pisaniu przeze mnie głupot :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym %wskaźnikiem prędkości wentylatorów to same sterowniki źle pokazują ? mi one jednak nie trzymają ustawień UV po restarcie kompa. Tutaj nic się więc nie zmieniło. Masakra. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i tak, wiatraki trzymam do 1700 rpm i zegary do 1950 MHz i jest ok.

 

Co do konkurencji amd i nvidia to oczywiście, że każda konkurencja jest dobra i wpłynąć może conajwyżej na spadek cen i/lub poprawę wydajności (co się przekłada na lepszy wskaźnik wydajność /cena). Pomijam sytuację zmowy cenowej, bo już były grube kary w segmencie IT. A Kto przed kim i po co wypuszcza jest z naszego punktu widzenia mniej istotne. Gdyby nie amd to byśmy dalej mieli praktycznie monopol na GPU i CPU, więc nie wiem po co ta dyskusja. Cieszmy się, że jest z czego wybrać. Niestety ceny raczej nie spadną, bo jest ciągle duży popyt, a teraz jeszcze miliony sztuk CPU i GPU pójdzie na obie konsole. Ludzie do PC też zaczną się przerzucać powoli na 8 rdzeni (choć ja do grania na najbliższe 2-3 lata nie widzę sensu, zanim nie powstaną gry na konsole, które to wykorzystają. Po 2-3 latach znowu będzie więc popyt na CPU i znowu ceny nie spadną. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te czasy jak w listopadzie 2008 kupowałem drugą najlepszą kartę od amd za 650 zł? Kupiłem wtedy Radeona 4850 1GB, a najlepszy był wtedy 4870 (coś jak teraz rx5700 vs rx5700xt). E8400 kosztował 600 zł, więc procesory jeszcze bez tragedii podrożały, zasilacze, obudowy, dyski, ram itd wszystko w zbliżonych cenach a gpu odleciało, a od kilku lat moim zdaniem żadnej rewolucji w grafice nie ma w stosunku do wzrostu ogólnej wydajności sprzętu.

A teraz zobacz jak wyglądał kurs złotówki do dolara, a jaka teraz jest korelacja. I masz odpowiedź.

Edytowane przez Fircyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar był wtedy ok 2,75, teraz ok 4, wzrost ok 50%, dodając średnio inflacja 3% rocznie przez 11 lat to jakieś 38 %. Niech to będzie nawet 100%. To karty z najwyższej półki powinny kosztować do 2 tyś zł (w sumie przy amd prawie się idealnie zgadza). No ale 3 tyś zł za kartę to jednak dużo. 

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar był wtedy ok 2,75, teraz ok 4, wzrost ok 50%, dodając średnio inflacja 3% rocznie przez 11 lat to jakieś 38 %. Niech to będzie nawet 100%. To karty z najwyższej półki powinny kosztować do 2 tyś zł (w sumie przy amd prawie się idealnie zgadza). No ale 3 tyś zł za kartę to jednak dużo. 

A no trochę się półki cenowe rozjeżdżają, ale zapaleńcy zawsze dopłacali extra kupon za te kilka % najwyższej wydajności.

 

Pytałem wcześniej Panowie o ekstremalny ultra-volting, byłby ktoś chętny pomóc? Jeżeli RX5600 dostanie identyczne kości pamięci co RX5700, a ostatni news na TPU na to wskazuje, to dla mnie będzie bomba - byle, tak jak wyżej przedmówcy wspomnieli, z ceną nie przesadzili. RX5500 ma oderwaną od rzeczywistości cenę.

Edytowane przez Fircyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem RX5700 XT od Gigabyty Gaming oc i ogólnie to nie jest źle. Wszystko działa od włożenia , żadnych zwiech, żadnego resetowania sterownika jak tu niektórzy straszyli. Nie używałem żadnego DDU i tym bardziej nie reinstalowałem systemu. Wydajność względem GTX1080Ti w RDR2 o 10 fps więcej (ok +16%), przy podobnym poborze prądu. Jedyny mankament to działające z max częstotliwością pamięci w trybie 144 hz, czego w sterownikach raczej nie naprawią, bo związane jest to brakiem trzymania standardu pixel rate dla częstotliwości 144hz monitorów jak wyczytałem. Podbija to zużycie prądu do 30 W w idle (normalnie powinno być 10W) przez co denerwująco załączają się co jakiś czas wiatraki. Przestawienie monitora na 120 hz rozwiązuje jednak problem. Do tego źle skalibrowana jak dla mnie krzywa wentylatorów: 2000 obr pod obciążeniem to jednak za głośno i bez drobnego UV i złagodzenia krzywej się chyba nie obejdzie. Ogólnie jest moc jak na kartę za 1415 zł.

 

Aha msi afterburner pokazuje zły pobór prądu, oraz % wentylatora, gpuz również zły % wentylatora ale dobry pobór. Z watmanem oba się nie gryzą. (no chyba że to sterownik amd pokazuje zły pobór ?? - trzeba by sprawdzić z gniazdka)

Ja nie mam problemu z zegarami memek na 144hz a sterowniki mamy te same.

 

Jak bedziesz uzywal jednoczesnie Watmana i MSI AB to bedziesz mial problem ze wszytskim. Ja watmana nawet nie odpalam i zero problemow z MSI AB oraz odczytami.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple Rozumiem, że Afterburner Ci trzyma ustawienia po restarcie komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Czy miał ktoś styczność z wersjami GP kart od MSI? Jeżeli tak to czy są warte zachodu bardziej niż wersje non-GP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Czy miał ktoś styczność z wersjami GP kart od MSI? Jeżeli tak to czy są warte zachodu bardziej niż wersje non-GP?

 

Ja posiadam Mecha GP, przy zakupie nic innego akurat nie było a posiadałem sporo kart MSI w przeszłości więc zakupiłem, dopiero potem się naczytałem o problemach z termopadami, temperaturami , sterownikami i wogole i już mi nie było wesoło ... Później coś czytałem właśnie o wersji GP dokładniej o Evoke, że coś tam poprawili, czekałem No i karta przyszła... I zeroooo problemów, cicho , chłodno , jak podrecisz wiatraki to już wogole baja, może troszkę głośniej się robi ale temperatura na rdzeniu nie przekracza u mnie 56 stopni a na pamięciach coś koło 76 stopni, w grach oczywiście bo w testach jest ciutek ciepłej.

 

Tu masz linka 1,5h w furmarku https://photos.app.goo.gl/wMkpTS53ZsXm8g7Z8

Edytowane przez Amfol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AMD rynek CPU i GPU wraca do normalności inaczej za RTX 3060 płacilibyśmy 2000zł... a procesory 6/12 widzielibyśmy tylko na wykresach planów produkcji Intela w 2030 roku :)

Tak, tak bo to jest ta wspaniała firma, która daje a nv zabiera :lol2:

Przecież od razu mogli dać 1000zł za 5600XT :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple Rozumiem, że Afterburner Ci trzyma ustawienia po restarcie komputera?

Tak trzyma, nie mam jakichkolwiek problemow z karta odkad posiadam, no ale Watmana nawet nie tykam bo raz ze jestem od nvidia przyzwyczajony do MSI AB a druga sprawa to wszystko dziala tak jak na kartach zielony w kwesti OC prz MSI AB. Uzywam tez Riva Tuner do wyswietlania statystyk podczas gry.

 

Tak, tak bo to jest ta wspaniała firma, która daje a nv zabiera :lol2:

Przecież od razu mogli dać 1000zł za 5600XT :Up_to_s:

Wczoraj na glownej przeczytalem o tym ruchu AMD, jaki to musi byc zapas ze o 2Ghz podwyzszaja memki. Czyli wychodzi na to ze laduja tam normalne 14GHz i programowo je obcinaja. Teraz ta karta bedzie miala sens w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starszym sterowniku, używanie watmana + AB , powodowało, że po dłuższej rozgrywce, nie dało się wejść do panelu sterowania amd , się wieszał , wyłączenie procesu w menadżerze zadań i otworzenie na nowo , i już było oki. Na nowym jeszcze nie testowałem, ale widzę, że nie ma ikony przy zegarku, więc jakby się ten proces ukrywa, więc może i będzie oki.

Tak jak wspominałem , po kablu hdmi mogą w niektórych grach występować problemy z wyświetlaniem obrazu, kabel display port rozwiązuje problem.

Kolejna kwestia , jak ktoś ma red devila i ten nieszczęsny 20pinowy kabel Displayport , to po wyłączeniu pc , śledz karty podświetla się na czerwono , po tym bardzo łatwo poznać, że kabel jest 20pin.

Ja wyrwałem ten 20pin i wszystko jest jak najbardziej oki.

Ogólnie nie mam problemów z kartą , wydajność bardzo fajna, kultura pracy po wyciągnięciu z pudełka całkiem dobra, po uv jest już przepiękna kultura pracy , karta niesłyszalna.

Ogólnie jestem zadowolony z karty, są jakieś małe niedoróbki w sterownikach, ale akurat mi one totalnie nie przeszkadzają.

Po przesiadce z nvidii , karta amd jest tak samo bezproblemowa . Przy reinstalacji sterowników, trzeba używać DDU, powinien eliminować w razie "w" jakieś problemy, ja dla świętego spokoju strzeliłem format po zmianie karty, i problemy same się rozwiązały, a za konflikt sterowników nie można obwiniać amd, jedynie użytkownika, że słabo się przyłożył do wyczyszczenia pc :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Ponawiam pytanie.

Czy miał ktoś styczność z wersjami GP kart od MSI? Jeżeli tak to czy są warte zachodu bardziej niż wersje non-GP?

Ja wersję Mech GP OC mam i właśnie wróciła. Temp takie sobie. Wziąłem Sapphire 5700XT Pulse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak bo to jest ta wspaniała firma, która daje a nv zabiera :lol2:

Przecież od razu mogli dać 1000zł za 5600XT :Up_to_s:

Nominalna cena to chyba 279$, co w prostym przeliczeniu daje 1000zl. To że mieszkasz w UE, a nie USA to już twój problem.

AMD to nie instytucja charytatywna ale za to realna konkurencja dla NVIDII, a bez konkurencji to już widzieliśmy co NVIDIA potrafi robić. Nie wspominając o Intelu. Każda duża firma musi mieć konkurencję, a czy ona nazywa się AMD, MDA, czy DMA to już nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć co MS planował w obecnej generacji konsol i gdyby nie konkurencja od Sony to byłyby już tylko gry cyfrowe. Zresztą MS ponownie wydał konsole bez napędów All Digital i znowu sprawdza rynek.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Nominalna cena to chyba 279$, co w prostym przeliczeniu daje 1000zl. To że mieszkasz w UE, a nie USA to już twój problem.

AMD to nie instytucja charytatywna ale za to realna konkurencja dla NVIDII, a bez konkurencji to już widzieliśmy co NVIDIA potrafi robić. Nie wspominając o Intelu. Każda duża firma musi mieć konkurencję, a czy ona nazywa się AMD, MDA, czy DMA to już nie ma znaczenia. Wystarczy spojrzeć co MS planował w obecnej generacji konsol i gdyby nie konkurencja od Sony to byłyby już tylko gry cyfrowe. Zresztą MS ponownie wydał konsole bez napędów All Digital i znowu sprawdza rynek.

Zgadzam sobie w 100% odnośnie konsol.

 

W USA masz przecież podatek stanowy, dlatego cenę dla produktów podaje się u nich bez niego, stąd te "atrakcyjne" ceny w porównaniu do oferty w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...