Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@GregM00

 

Żeby przerwać tę karuzelę śmiechu, mam dwie proste propozycje. Po pierwsze, wyszukaj sobie, czym tak naprawdę jest ten "software scheduling" w architekturach po Fermim, którym tak żonglujesz na lewo i prawo (bo nie jest tym, co próbujesz wciskać). Po drugie, zorientuj się, jakie jest naprawdę zadanie HWS obecnego od Polarisa, którym też żonglujesz bez ładu i składu (bo cytat "a new one to schedule execution of draw and compute queues" bynajmniej nie oznacza, że to do niego w pierwszej kolejności trafią draw calls inicjowane przez silnik gry). Bo póki co Twoja działalność w tym wątku to jedynie klepanie jak katarynka głupotek rozpowszechnianych w sieci pewnie już setki razy, od czasów tego pamiętnego filmiku, który tak samo u podstaw przyjętych założeń jest pomieszaniem z poplątaniem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=nIoZB-cnjc0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug,

odnosisz się do czegoś, czego nie napisałem. Wyraźnie chcesz sobie pogadać sam ze sobą :)

Nie przeszkadzam w zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zgredzik86

już kojarzę, Ty jesteś ten Kolega, co od lutego czeka i ma nadzieję, że przez zmianę sterowników karta zacznie działać poprawnie.

Rozważałeś wariant, że to nie kwestia sterowników i możesz tak czekać w nieskończoność?

Wiem, że to nic nie musi znaczyć, ale tutaj nikt ze sterownikami nie ma takiego kłopotu, żeby waliły się "po całości". Owszem, są jakieś konkretne problemy w grach, z jakimś modelem monitora, z dwoma monitorami, itp.

Wiemy i przerabialiśmy problemy z niestabilnością pamięci, która jest chyba głównym źródłem zwiech.

Jest też jakaś niekonkretna informacja, że dla oszczędności część AIB robiła PCB do RX5600XT (czy tylko te modele?) w zaniżonych standardach (w stosunku do referentów), co przekładało się na przekłamania na ścieżkach w komunikacji rdzenia z pamięciami - co też prowadziło do stałych zwiech (w zależności od wysokości taktowania pamięci), albo mniej częstych jeśli taktowanie było na granicy błędu (wysypka po kilku godzinach).

 

Na moje Twoja karta już dawno powinna być w serwisie Gigabyte, bo być może z tym ostatnim masz do czynienia i jedyne co można zrobić, to ją wymienić na model z lepszej jakości PCB (sporo się zmieniło, kiedy AMD ogłosiło, że model 5600XT ma mieć wyżej taktowaną pamięć).

ver 1.0 nie bedzie działać z biosem FA0, kości pamieci są do dupy.micron wypuszcza 3 lub 4 rodzaje kosci o tym samym oznaczeniu,ale różnią sie taktowaniami.

 

ver 1.0 nie bedzie działać z biosem FA0, kości pamieci są do dupy.micron wypuszcza 3 lub 4 rodzaje kosci o tym samym oznaczeniu,ale różnią sie taktowaniami.

 

https://www.micron.com/products/graphics-memory/gddr6/part-catalog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos utrzymywania wyższego taktowania vramu na nie których monitorach na forum amd udzieliła odpowiedz.

 

"I checked with the product team and their feedback is that depending on specific display configurations (resolution and refresh rate combinations) and background tasks, RX 5000 Series GPUs may maintain memory frequency to ensure an optimal user experience. This behavior is expected and does not impact the RX 5000 GPU in any way."

 

 

 

https://community.amd.com/thread/241665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos utrzymywania wyższego taktowania vramu na nie których monitorach na forum amd udzieliła odpowiedz.

 

"I checked with the product team and their feedback is that depending on specific display configurations (resolution and refresh rate combinations) and background tasks, RX 5000 Series GPUs may maintain memory frequency to ensure an optimal user experience. This behavior is expected and does not impact the RX 5000 GPU in any way."

 

 

 

https://community.amd.com/thread/241665

Najszybsze rozwiazanie problemu, uznac takie zachowanie za oczekiwane zeby zachowac niezapomniane wrazenia na pulpicie, "it's not a bug, it's a feature" :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
This behavior is expected and does not impact the RX 5000 GPU in any way."

17W GPU power na pulpicie mam, gdy memki wskakują na 1750MHz (vs 4-5W, gdy siedzimy @ 200MHz) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że problem 'high idle clocks' dotyczy wszystkich producentów GPU, i to od dawna. Widocznie tak ma być. Jedyne co ja bym teraz zrobił wiedząc, że tak się zachowują zegary, to kupiłbym inny drugi monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie podejście. Powinni wprowadzić certyfikację monitorów i sprawa zupełnie inaczej by wyglądała. A tak, to "wina AMD".

Mówię o pojedynczym monitorze, wsparcie dla dwóch to odrębna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz szczerbaty.gif

 

To wszystko jest w gestii AMD i producenci monitorów nie mają nic do tego. Od lat AMD zawsze ma z czymś problem, ale fani marki jak zwykle twierdzą, że to nie wina AMD. I właśnie przez takie idiotycznie myślenie tak to będzie wyglądało nadal, przecież nie ma żadnego problemu ze strony AMD lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robię sobie jaj. Temat był wałkowany parę stron do tyłu. Sterownik pod Linuxem ma ten sam problem.

Przełączanie stanów P-state pamięci w trakcie wyświetlania obrazu da zakłócenia. Dlatego przełączać te stany można tylko w trakcie trwania V-Blank.

Jeśli V-Blank w danym monitorze dla konkretnej rozdzielczości i odświeżania trwa za krótko, to się ich nie przełącza.

 

Korzyść dla twórców monitorów ze skracania V-Blank jest matematycznie oczywista (mniejsze "niewidoczne obszary" -> niższe wartości pixel clock -> tańsza matryca). Dlatego to co ostatnio pisałem - warto rozważyć zakup "G-Sync compatible", bo przynajmniej NV weryfikuje parametry monitorów.

 

Coraz częściej na tym forum mam wrażenie, że nawet lekko trudniejsze tematy to ściana, zamiast tego w kółko jak mantrę powtarza się jakieś banały.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki coś mi nie podeszły. Nagle Mafia 3 miała spadki z 60 do 30 fps (jakby jakiś tryb pół synchronizacji pionowej się włączył, bo gdzieś w jakiejś grze widziałem takie ustawienie, chyba w SoTR). Dźwięk zaczął krzaczyć, ogólnie coś nie halo. Co prawda ustawiłem UV na 1050 mV@2020 MHz, ale potem podniosłem napięcie i dalej to samo było. Wróciłem do poprzednich sterów i jak ręką odjął :)

PS. Mam Plazmę 3D (aktywne) Samsunga E6500 (chyba z 2012 roku), więc moim zdaniem matryca powinna być 100 lub 120 Hz. Dlaczego nie mogę ustawić takiego odświeżania w windows (max to 60 Hz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Mam Plazmę 3D (aktywne) Samsunga E6500 (chyba z 2012 roku), więc moim zdaniem matryca powinna być 100 lub 120 Hz. Dlaczego nie mogę ustawić takiego odświeżania w windows (max to 60 Hz)?

Ta matryca ma 60Hz.

 

btw. To wcina 300W w czasie pracy. Burżuazja po całości.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta matryca ma 60Hz.

 

btw. To wcina 300W w czasie pracy. Burżuazja po całości.

 

Aż tak źle nie jest. 300 W to w trybie 3D, w 2D "tylko" 180-200 W �� nie wiem czy są już lepsze tv do grania - 16 ms input lag w ukrytym nieco trybie PC, świetna rozdzielczość i płynność ruchomego obrazu, plastyczność obrazu, fajna czerń (jednak gorsza niż na początku), brak smużenia, powidoków, duchów itd. Jak wyjdą nowe konsole to być może kupię w końcu coś 4k.

 

Ps. Shadow of Tomb Raider w 3D to zupełnie inna gra i przeżycia. Rozumiem, że już tv 3D nie produkują? Trzeba na VR się przerzucić. 

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne okazje. Aorusa mam za 1440zl od nich, to jest okazja :). Devila tez miałem od nich za 1580zl kupionego :). Teraz nie ma tam okazji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie podejście. Powinni wprowadzić certyfikację monitorów i sprawa zupełnie inaczej by wyglądała. A tak, to "wina AMD".

Mówię o pojedynczym monitorze, wsparcie dla dwóch to odrębna sprawa.

 

Wiedza pieniądze kosztuje ;) wczoraj w lokalnym lombardzie wyrwałem AOC AGON AG352UCG6 35" 3440x1440 120Hz VA (tak, G-Sync only, ale naprawdę tanio i w idealnym stanie z pudłem). No i mam wreszcie solidne pole robocze na jednym monitorze i przyzwoitą częstotliwość odświeżania bez "high idle MCLK". W idle do 100Hz MCLK ładnie się trzyma na 100MHz (przy czym jak coś się dzieje na ekranie to sobie podskakuje do 500 bez artefaktów, czyli zmiany spokojnie mieszczą się w VBlank), dopiero przy 120Hz mam wjazd na full 875MHz. Brak freesynca przeżyję, jedyne z czym jeszcze muszę powalczyć to Vulkan pod linuksem (Doom na Vulkanie ustawiony na Adaptive Sync robi mi hard crash systemu - chyba nie zdaje sobie sprawy, że monitor ma tylko G-Sync): Obrazek

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV coś planowała w zeszłym roku, żeby odblokować ichnie moduły ładowane do monitorów dla innych kart i konsoli, tak, żeby monitory z G-Sync mogły działać jako adaptive-sync. Ale czy coś z tego konkretnie wyszło to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło - "G-Sync compatible", czyli nowe monitory będą zgodne z VESA Adaptive Sync, stare bez update'u firmware'u nihuhu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chodzi o czyste monitory G-Sync, czyli te z układem scalonym od NV. Ten układ miał wspierać też adaptive-sync dla innych kart.

"G-Sync compatible" to jest Freesync + certyfikacja NV parametrów monitora, bez tego dedykowanego układu scalonego NV. Sam układ scalony NV podbija cenę monitora o jakieś $200, bo NV tego nie daje za free.

 

Czyli jest "G-Sync" z układem (LFC działający od 1Hz w górę, robiony po stronie monitora) i "G-Sync compatible" bez (z LFC robionym przez mnożenie częstotliwości po stronie karty graficznej). Te drugie są zgodne z Freesync. A te pierwsze "miały być".

 

https://images.nvidia.com/content/images/nvidia-g-sync-monitor-stack-comparison.png

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - jest sens instalowania tych sterowników z Maja, czy sobie odpuścić? Bo tam widziałem, że ktoś miał problemy z Mafią III, pytanie, jak z innymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musisz za te sterowniki zapłacić żeby sprawdzić? ? Ja używam najnowszych i komputer działa ok, w mafię nie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak to u was jest z black screenami? Bo u mnie na RX 5600XT nadal wystepują, tzn grając w warzona czasami mam bląd Directx 6068, a czasami poprostu zwieche i frez komputera.

Zauwazyłem , ze wystepuje to ttylko raz, tzn wlączam komputer, pogram z 15min i jes black screen.

Zreseuje, wlącze od nowa i juz moge grac cały czas bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warzone jest skopane, posiada wiele błędów.

Chociaż zauważyłem też że gra jest bardzo wrażliwe na OC. Wczoraj podkręciłem za mocno ramy i gra po paru minutach się wysypywała z błedem. Occt, 3dmark i inne programy działały bez problemu. Wróciłem do wczesniejszych ustawień ramów i gra zaczęła śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warzone jest skopane, posiada wiele błędów.

Chociaż zauważyłem też że gra jest bardzo wrażliwe na OC. Wczoraj podkręciłem za mocno ramy i gra po paru minutach się wysypywała z błedem. Occt, 3dmark i inne programy działały bez problemu. Wróciłem do wczesniejszych ustawień ramów i gra zaczęła śmigać

 

Wiem ze jest skopane, ale gram z kolegami i nie maja takich problemów.

Usunąłem ręcznie sterwoniki w trybie awaryjnym, zainstalowałem najnowsze i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Poczytaj coś więcej   https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/modlin-jestesmy-za-duoportem--19761.html Ale ok, źle to ubrałem w słowa. Powinienem napisać, że dzięki działaniom Modlina, na które Ryanair się prawdopodobnie zgodził, bo nie miał wyjścia.
    • @BadalamanTo tak nie działa. Przygotowania do ofensywy oznaczają wielomiesięczne zwożenie mnóstwa amunicji, paliwa i innego zaopatrzenia, budowanie szpitalów polowych, pojawienie się sztabów ofensywnych jednostek wojskowych celem rozpoznania terenu itp. Przywiezienie żołnierzy i ich sprzętu to już ostatni akord. I to wszystko będzie miało charakter polowy, stała infrastruktura nie podoła, no chyba że do ataku  wyznaczą jedynie jedną brygadę.
    • Ja naprawdę nie bardzo wiem jak do ciebie pisać, może zacznę ci rysować. Co ma to co ja napisałem do tych twoich pseudo-intelektualnych wysrywów i osobistych wycieczek. Nie potrafisz dyskutować idz do piaskownicy, zero argumentów jakieś pierdololo o znaniu się lepiej od emerytowanych generałów dorabiających jako eksperci, godzinie W i bieganiu z karbinem, uwielbiam takie głodne kawałki internetowych napinaczy, co to się napinają na forach jak to oni będą bronić kraju a wszyscy inni będą uciekać, a w rzeczywistości siedzą z obsraną zbroją w domku i czytają jak to już za chwilę padnie Ukraina i oni będą walczyć z Putinem. Ale jeżeli to ciebie jakoś pocieszy, to jeżeli faktycznie kiedyś wybuchnie ta wojna, to ja nie ucieknę bo przez wzgląd na nieszczęsny przydział mobilizacyny który od lat leży i czeka to by była dezercja, ale niestety raczej się nie spotkamy w okopach, bo będe miał w tym momencie ważniejsze zadania niż bieganie z karabinem po lini frontu, ale ty baw się dobrze. To się kolego sympatyczny nazywa projekcja
    • Jak chcesz to oddaj rządzącym swoje całe zarobki. Kolejny podatek i pieniądze do przepalenia. 
    • https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-552-22
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...