Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przed testowaniem w grach wrzuć cepa na auto i ramy na xmp bo może być tak, że masz niestabilne oc pozostałych komponentów.

Ok, zrobię tak, chociaż wątpię bo occt przechodzi

Edytowane przez rudzik12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wiem czemu karta w pełni mi nie boostowała , w furmarku miałem wylączony antyaliasing, przestawiłem na 8xMSAA i jest chyba dobrze. Boost 1750 a Pobór mocy spadł na 125W...Ja nie rozumiem czemu sie tak dzieje. Zreszta, dodaje w załączniku screena

post-207772-15932022944034_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz wiem czemu karta w pełni mi nie boostowała , w furmarku miałem wylączony antyaliasing, przestawiłem na 8xMSAA i jest chyba dobrze. Boost 1750 a Pobór mocy spadł na 125W...Ja nie rozumiem czemu sie tak dzieje. Zreszta, dodaje w załączniku screena

 

OK, to by się zgadzało teraz, co prawda pamięci dalej sporo cieplejsze niż u mnie. Ale widzę, że teraz napięcie jest wreszcie takie, jak powinno, pewnie wcześniej było niższe, bo karta się nie rozkręcała. Wyższe napięcie to i trochę wyższa moc niż u mnie.

 

To są różne operacje graficzne, związane z innym poborem mocy. Bez antyaliasingu karta robi więcej renderingu i dozwolonej mocy nie starcza. Jeśli zwiększysz power limit, to wtedy trochę zwiększasz ten dozwolony zakres.

 

Może logi z MSI AB coś pokażą, co się dzieje przy BS-ach.

 

Co do testowania stabilności OC pamięci: razem z DRAM Calculator for Ryzen jest dołączony memtest pod windows. Do tego samego katalogu dorzucasz MemTestHelper2 (do ściągnięcia oddzielnie z github'a). Odpalasz to ostatnie, ustawiasz na wolną pamięć w Windows, raczej wykryje wszelkie problemy z pamięcią.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to by się zgadzało teraz, co prawda pamięci dalej sporo cieplejsze niż u mnie. Ale widzę, że teraz napięcie jest wreszcie takie, jak powinno, pewnie wcześniej było niższe, bo karta się nie rozkręcała. Wyższe napięcie to i trochę wyższa moc niż u mnie.

 

To są różne operacje graficzne, związane z innym poborem mocy. Bez antyaliasingu karta robi więcej renderingu i dozwolonej mocy nie starcza. Jeśli zwiększysz power limit, to wtedy trochę zwiększasz ten dozwolony zakres.

 

Może logi z MSI AB coś pokażą, co się dzieje przy BS-ach.

Gram juz w MSI AB , zapisuje log, przy najblizszym BS napisze, podejrzewam ze koło niedzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zdecydowałem się w aorusie na szarpnięcie chłodzenia, 34.5* wczoraj w pokoju, po uv 100* na hot spocie w piku... Bardzo prosto się go rozbiera, tylko parę śrubek od backplate co widać i jest uwolnione pcb. 

Pasty nawalili z 2-3g, wokół rdzenia wszystko uwalone w paście, aż po taką aluminiową ramkę co jest na tym pcb. Wyczyszczone, nałożyłem kropelkę pasty noctuy. Efekt? Bez wygrzewania okolice 10* mniej na hot spocie, i troszkę mniej na temp gpu, rpmy spadły na moim uv w dodatku o dobre 200rpm, może i pod 300. A gigabyte nie raczył mi odpisać przez parę dni nawet. Niestety nie byłem w stanie wczoraj zejść z temp w pokoju poniżej 27*, to była temp graniczna, więc nie wiem jakie karta będzie utrzymywać temperatury w "normalnych" warunkach, ale podejrzewam że będą powiedzmy sobie " w normie". Gigabyte nie zakłada plomby po to aby można było wymienić sobie pastę lub zmienić chłodzenie na ciecz- więc skorzystałem z tego przywileju i na moje oko, gwarancję nadal będę miał na kartę. Szkoda, że nie miałem niedzwiadka resztki, to bym pacnął, może i jeszcze troszkę lepszy efekt byłby. Termopady ocalały, nadarł się kawałek na 1 kości ram, ale ten kawałek pęsetą ułożyłem równo do reszty, wedle odczytów temperatury memory oki są, a problemów graficznych nie mam. Wczoraj miałem luźniejszy dzień to po zabiegu zmiany pasty, karta była męczona przez parę godzin :). Dziś chwilę zagrałem w nfs heat, moje uv tzn 2000mhz@1.04v, pl 0 maksymalna odnotowana temp hot spot 88*, a w pokoju już 30*, średnio hot spot 75*, rpm średnio 1300 :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi, ładnie zjechałeś z hot spotem.

 

Testowaliście już? Ja na razie nie widzę różnicy.

gnFgawg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem ok, teraz to wygląda tak, w dodatku dokładnie mam 31* w pokoju... Wcześniejszy pomiar był przy około 24-25* może i mniej nawet. 

 

Tu po zabiegu pasty, 31* pokój :

 

e21d97b8abe724f9.jpg

91412e5b5bb6fb4a.jpg

 

A tu przed zabiegiem z temperaturą w pokoju w okolicach 25* lub i mniej

 

f8ea8d6c35feb32b.jpg

 

Nie działają spoilery, czy nie wiem jak wrzucić w nie zdjęcia ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2020 o 13:12, Monn napisał:

Z tego co widze po roznych testach na zagranicznych forach, wprowadzenie przez Nvidie w sterownikach Hardware Accelerated GPU Scheduling w wielu grach wyeliminowalo micro-stuttering i spadki FPS (np 1% fps przy HAGS OFF - 35fps, przy HAGS ON - 60fps, roznica ogromna). Wiadomo cos kiedy AMD to wprowadzi?

Jakieś konkretne tytuły, w których na NV jest poprawa?
Z tego co sprawdziłem (3DMark i AC:Origins) to na razie HAGS ON/OFF bez różnicy, może na tym gdzie z NV jest lepiej coś wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, novi napisał:

Jest całkiem ok, teraz to wygląda tak, w dodatku dokładnie mam 31* w pokoju... Wcześniejszy pomiar był przy około 24-25* może i mniej nawet.

 

Nadal ciepławo ale przy tej saunie jaką masz w pokoju faktycznie można to uznać za akceptowalne, 10 gradusów od samej pasty to sporo, może też mocniej dokręciłeś?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20.5.1_HWS w monitoringu na moim 5600XT zaczęło się wreszcie pokazywać prawidłowe taktowanie w desktopie (już nie 0, ale 800MHz). Mała rzecz, a cieszy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dokręciłem chlodzenie wczesniej, bo srubki były różnie dokręcone, niektóre wręcz luźno... Teraz chyba mam okolo 25* w pokoju to zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź jakiś cweter załóż czy cuś, bo się przeziębisz.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chyba można powiedzieć że jest w normie. Na stock w menu nfs heat max 98*, podczas gry dobija do okolo 94* max, trzyma okolice 90* z spadkami niżej. Po uv dyszka mniej, wiec juz wydaje się oki. W pokoju dokladnie 25* mialem teraz. Spokojnie w kurtce zimowej siedzę, wiec się nie przeziębie :). Podejrzewam jednak, że red devil byłby minimalnie chłodniejszy w moich warunkach pokojowych. Ale dobrze, ze udało się ogarnąć samemu problem, a nie czekać miesiąc az karta wroci z gwarancji. Serwis prawie przez tydzień nie raczył nawet odpisać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gigabyte ma wujowy serwis, dlatego śmiech mnie ogarnia jak słyszę o tych 4 latach gwary i próbie ich wyegzekwowania.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, GregM00 napisał:

@Novi, ładnie zjechałeś z hot spotem.

 

Testowaliście już? Ja na razie nie widzę różnicy.

gnFgawg.png

A co to za magiczne stery ? Jaka to wersja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DariŽ napisał:

A co to za magiczne stery ? Jaka to wersja ? 

20.5.1 z dodaną obsługą HAGS, działającą na razie tylko dla 5600/5700, oznaczone jako beta.

RjU8Tiy.png

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się instalują ;) . Tylko nie wiem czy jest sens bo pewnie dziś albo jutro będą oficjalne 2.6.1 

Edit

Na szybko odpaliłem CoD Warzone i w wydajności raczej żadnej różnicy nie widzę . Jedyne co to msi AB przestał pokazywać użycie % GPU

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że konsole będą mieć 2 tryby. Quality z RT i Performance bez RT. Czyli karty bez RT jeszcze pożyją. Według mniej najlepsze jest DLSS 2.0, ciekawe czy AMD wprowadzi podobny ficzer do Navi 10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GregM00 napisał:

20.5.1 z dodaną obsługą HAGS, działającą na razie tylko dla 5600/5700, oznaczone jako beta.

 

A pojawia się ta opcja do włączenia w Windzie w "Ustawieniach grafiki" tak jak na NVidii, czy po prostu z automatu pokazuje "on". ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy pobieracie te stery? Na stronie AMD ich nie ma, w aplikacji też nie, bynajmniej dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko jak na AMD się pojawiło.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...