Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, DjXbeat napisał:

Jak na wykresie masz skoki,spadki jak na tym pierwszym to nie ma bata - obraz ma stutering i szarpie

Jakby tak miało być, to cały adaptive-sync byłby do wywalenia w śmieci :)

Nie ma takiego wymogu dla ludzkiego oka, żeby poszczególne klatki zmieniały się co dokładnie ten sam okres czasu. Wystarczy, żeby zmieniały się częściej, niż oko ludzkie potrafi zauważyć (a to nie jest jakiś wyśrubowany czas).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo czyli poluje na gaming x z proshopu lol2 hahaha. Beke krece, na aorusie posiedzę jeszcze dłuższy czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie przenosić się na Ampere czy zostajecie na Navi 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję Amperę ale nie na premierę.

W międzyczasie zobaczymy jak ten ficzer HWS działa pod pełnym sterownikiem a nie Beta.

Bo jeśli zmniejszą faktycznie narzut na CPU to mogę zostać na Radeonie.

Oczywiście też nie na premierę, bo mam w pamięci kulawe stery jak na premierę nabyłem 5700XT :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi konczy się gwarancja w lipcu 2021, więc albo zmiana na poczatku 2021 na Ampere albo zostaje na dłużej bo bez gwarancji dostanę grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, MarcoSimone napisał:

W międzyczasie zobaczymy jak ten ficzer HWS działa pod pełnym sterownikiem a nie Beta.

Bo jeśli zmniejszą faktycznie narzut na CPU to mogę zostać na Radeonie.

Obstawiam, że tak jak były wcześniejsze spekulacje, da to tyle, co teraz (czyli realnie nic).
Rzecz z HWS bardziej się tyczy przyszłych tytułów, które będą mogły bezpośrednio działać na pamięci karty.

Tu jest świeże zestawienie efektu na różnych API na NV: https://www.overclock3d.net/reviews/software/does_hardware-accelerated_gpu_scheduling_boost_performance_-_tested_with_rtx/1
W skrócie, efekt pomijalny.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chyba nie będę się palił na zmianę karty. Wydajnosci do 1080p mi wystarcza, gwarancje mam do 2024r bo zarejestrowałem ja na stronie gigabyte. Wiec mogę ja zdeptać do końca. Ale znając mnie i tak wleci nVidia, daje sobie pol roku nie więcej... Taka choroba, cóż zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, novi napisał:

Wczoraj na Amazonie po 610zl na polskie wychodził z wysylka 3600, do tego gra na 99% dołożona, wiec za prawie zerowa doplata bys mial sporo wyższa wydajnosc. Szczerze bardzo wytrwaly jesteś. Masz karte ktora potrafi zapewnić 3 liczbowy fps , ale procek jest kula u nogi w tym zestawie. Ja bym nie wytrzymał tyle czasu meczac się z dropami fps. Jak się chce to można kupić okazyjnie cos i w razie potrzeby stracić kiedyś nieliczna sumę przy odsprzedaży. Znając życie, masz czekanie do okolo lutego 2021, ja bym już dawno na Twoim miejscu upolowal okazyjnie jakiegoś 3600 i cieszył się lepsza wydajnoscia juz teraz. Navi ma narzut steroenika, nawet na zen2 się go odczuwa w fullhd przy 5700xt i nawet ultra ustawienia gier, intel mi teraz niemiłosiernie gniecie karte, dlatego tak hotspot mi skoczył ostatnio. 

Ja kupiłem ten procesor wczoraj ale na 100% gry nie dodają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to pierwszy raz w historii sterowników Radeona nie ma sterowników z numerkiem danego miesiąca. Chyba następne będą 20.7.1 a nie 20.6.1. Coś zaspało amd w czerwcu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jg77xfx napisał:

Będziecie przenosić się na Ampere czy zostajecie na Navi 10?

Ja czekam na RDNA2. Póki co Red Devil sprawuje się u mnie lepiej niż MSI 2070 Super Gaming X Trio (podejrzewam, że RVII byłby jeszcze lepszy). I jeśli sprawa sterowników pod linuksem będzie nadal wyglądać tak jak wygląda, to zostanę z AMD jeszcze długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie powodem zmiany może być kończąca się za rok gwarancja. Co zrobilibyście na moim miejscu?

Sprzedalibyście dopuki jest na gwarancji czy wymienili jak przestanie dawać radę?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jeszcze nie wróciła z serwisu, ale na stronie pojawiło się już info, że usterki nie stwierdzono. Party Hard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci sie z karta działo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tym wątku. Zielone/czarne ekrany, freezy całego kompa na YT czy nawet pustym pulpicie i takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaw typowo jakbyś miał za wysoko podkręcony ram na karcie. Bynajmniej na aorusie jak podkręciłem ram to tak mialem... pewnie Twój egzemplarz karty nie jest zgodny z biosiem odblokowującym wydajnosc i nie ogarnia taktowania ramu  jakie wprowadza ten bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niczego nie podkręcałem. Problem występował i na "starym" BIOS-ie i na wersji "performance".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwne skoro im rzekomo dziala. Albo wadliwa kość ramu, albo coś u Ciebie broi, np zasilacz. Jak karta wróci to poszukaj jak uruchomić mats mods,  to jest program do sprawdzania, czy kosci ram nie są uszkodzone. Forest z yt uzywa tego programu. Jak karta wróci to na start bym spróbował tym programem ja sprawdzic, jeśli nie pokaże ze jest coś wadliwe, to bym podmienił zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp działa teraz z RTX 2060 i żadnych problemów nie ma więc w sumie nie wiem czy mam siłę się już w tym grzebać. Chyba po prostu sprzedam kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, novi napisał:

Hmm, dziwne skoro im rzekomo dziala. Albo wadliwa kość ramu, albo coś u Ciebie broi, np zasilacz. Jak karta wróci to poszukaj jak uruchomić mats mods,  to jest program do sprawdzania, czy kosci ram nie są uszkodzone. Forest z yt uzywa tego programu. Jak karta wróci to na start bym spróbował tym programem ja sprawdzic, jeśli nie pokaże ze jest coś wadliwe, to bym podmienił zasilacz. 

Ktos kiedys tu pisal ze sporo problemow z radeonami jest w palaczeniu z procesorami ponizej Zen2, na ile w tym prawdy to nie wiem.

11 minut temu, zgredzik86 napisał:

Komp działa teraz z RTX 2060 i żadnych problemów nie ma

Standard ? Szkoda ze nie u AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No innego procka nie mam, to niestety nie sprawdzę heh. Po prostu już nie mam siły na takie zabawy. I tak od lutego do końca maja się męczyłem z tym.

Edytowane przez zgredzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bójda na resorach, 2-3tyg mialem 5700xt w połączeniu z 2600x i działała tak samo bezproblemowo jak z zen2. U kolegi tez testowałem na 1600 ae ryzenie i tez elegancko działała. Ludzie szukają sensacji tam gdzie jej nie ma. Prędzej bym się martwił o zasilacz, np 5700xt w minisekundowych pikach potrafi chcieć pobrać ponad 300w z zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, novi napisał:

Bójda na resorach, 2-3tyg mialem 5700xt w połączeniu z 2600x i działała tak samo bezproblemowo jak z zen2. U kolegi tez testowałem na 1600 ae ryzenie i tez elegancko działała. Ludzie szukają sensacji tam gdzie jej nie ma. Prędzej bym się martwił o zasilacz, np 5700xt w minisekundowych pikach potrafi chcieć pobrać ponad 300w z zasilacza :)

Po czesci sie zgodze z toba ale to tak samo jak problem z radeonami, u jednych dziala a u innych nie. I kazdy ma racje :D

14 minut temu, zgredzik86 napisał:

No innego procka nie ma, to niestety nie sprawdzę heh. Po prostu już nie mam siły na takie zabawy. I tak od lutego do końca maja się męczyłem z tym.

Jesli dziala to nie ruszaj.  Szkoda tylko ze nie oddales karty na 14dniowy zwrot bo pewnie teraz na niej stracisz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...