Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Bo AMD sie nie chce tego rozwiazac tak jak trzeba, tak jak wiele innych napotykanycvh bledow a juz lepiej dzialajacy Freesync na kartach zielonych niz na kartach amd to jest dla mnie cyrk.

Do tej pory myślałem, że to może działać (monitor zmienia odświeżanie zgodnie z GPU) albo nie (monitor nie zmienia odświeżania). Teraz widzę, że może być jeszcze wersja "lepiej" :)
Niektórym się wyraźnie nudzi, że mają czas wymyślać głupoty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DjXbeat napisał:

Na monitorze Asus MG279Q, który kiedyś miałem wszystkie RX470/480/570/580 a było ich z kilkanaście sztuk zrzucały prawidłowo taktowanie w iddle w rozdzielczości 1440p 144hz

To pytanie czemu w przypadku AMD zależy od monitora a w przypadku nV, nie i działa na wszystkich?

Jeden z adminów albo współpracowników AMD oficjalnie na  forum AMD się o tym wypowiedział, i raczej nic w tym temacie się nie zmieni.

 

I checked with the product team and their feedback is that depending on specific display configurations (resolution and refresh rate combinations) and background tasks, RX 5000 Series GPUs may maintain memory frequency to ensure an optimal user experience. This behavior is expected and does not impact the RX 5000 GPU in any way.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, GregM00 napisał:

Do tej pory myślałem, że to może działać (monitor zmienia odświeżanie zgodnie z GPU) albo nie (monitor nie zmienia odświeżania). Teraz widzę, że może być jeszcze wersja "lepiej" :)
Niektórym się wyraźnie nudzi, że mają czas wymyślać głupoty.

 To raczej Ty głupotą próbujesz usprawiedliwiać problemy, których nie powinno być a ta Twoja wersja "lepiej" po zabawie z CRU oznacza downgrade z 8bit na 6bit więc to "lepiej" jest trochę nie na miejscu.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, DjXbeat napisał:

 To raczej Ty głupotą próbujesz usprawiedliwiać problemy, których nie powinno być a ta Twoja wersja "lepiej" po zabawie z CRU oznacza downgrade z 8bit na 6bit więc to "lepiej" jest trochę nie na miejscu.

Można zrobić 8bit 143Hz 

 

https://ibb.co/2gxChxk

 

2020-07-04-13-51.png

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DjXbeat napisał:

 To raczej Ty głupotą próbujesz usprawiedliwiać problemy, których nie powinno być a ta Twoja wersja "lepiej" po zabawie z CRU oznacza downgrade z 8bit na 6bit więc to "lepiej" jest trochę nie na miejscu.

Coś ci się Kolego, grubo pomieszało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DariŽ napisał:

To może miałeś inny monitor ? U mnie na RX580 i RX5700  vram w idle przy 144hz działały tak samo czyli nie spadały, ale po ustawieniu 142Hz i modyfikacji już tak, na obydwu kartach :)

Ja mam ten co w sygnie, ma 75hz. Na rx570 nie było problemu. Używałem do grudnia jak jeszcze były sterowniki z serii adrenalin 2019. Teraz grafa od jakiegoś czasu jest u kuzyna ale on ma stary 22' 60hz i też nie ma problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak o monitorach znowu mowa, od jakieś czasu, pierwszy raz jadę na tandemie monitor (u2515h 1440p60) + TV (1080p60). Spodziewałem się może jakiś jajec w działaniu takiego połączenia, trochę martwiły mnie różne wartości skalowania, 100% na monitorze, 125% na tv, ale wszystko śmiga, przy klonowaniu jak i rozszerzaniu pulpitu.

No obu wyświetlaczach oddzielnie - 200MHz memki na pulpicie. Czyli jest OK. W przypadku używaniu obu na raz 1750MHz - ale to chyba normalne? Przy włączonej opcji rozszerzania pulpitu, ale wyłączonym jednym z ekranów dalej 1750MHz. Widocznie wpięte HDMI wystarcza, by pamięć wskakiwała na profil. Trochę to dziwne, że przy wyłączonym (przyciskiem, nie od sieci/prądku) drugim wyświetlaczu nadal da się włączyć klonowanie/rozszerzanie. W takim przypadku ratuję się opcją Windows + P i wybieram opcję "tylko ekran komputera" lub "tylko drugi ekran", w zależności, co mi jest akurat potrzebne - wówczas memki znów wskakują na 200MHz. 

Takie luźne przemyślenia. Spodziewałem się gorszego działania, jakiś komplikacji, dlatego omijałem wieloekranowe setupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GregM00 napisał:

Coś ci się Kolego, grubo pomieszało :)

No ja dzięki Tobie miałem 141Hz 8bit i memki spadały w idle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja mam 143hz 8bit i memki spadają w idle :). Cru oczywiscie ogarnęło temacik. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

No ja dzięki Tobie miałem 141Hz 8bit i memki spadały w idle. 

No to coś Ty i DariŽ musicie źle robić, bo przecież za znafcą tematu (cyt.) "... CRU oznacza downgrade z 8bit na 6bit ..." :)

O, i jeszcze @novi też zepsuł, bo miało być 6bit ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra odpalona, dlatego nie ma 200 , tylko 2xx :P 

43201c53f680b6a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego mojego filmiku na yt powstaje nowa rozdzielczość w 6 bitach , można było ustawić w sterownikach zamiast CVT Reduced Blanking na  CVT i też było 8 bit ale mogło powodować konflikt z freesyncem na niektórych monitach . AMD coś jednak zmieniło w nowych sterownikach i teraz nawet mój monitor nie przyjmuje ustawień z CVT. 

Jedynie w CRU mogę ustawić 8 bit i 142Hz z freesyncem albo 143hz 8bit ale już powoduje u mnie mały konflikt z freesyncem, a mianowicie rozmyte trochę litery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, DjXbeat napisał:

Pytanie jest takie czemu nV wbija normalnie taktowanie pamięci idlle w pulpicie a AMD nie?

Monitor jak w sygnie, pamięć w idle na pulpicie + przeglądarka 200 MHz. Zero problemów.

f58c2b757761.jpg

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z ciekawości odpaliłem na szybko FireStrike bo coś starsznie dziwne wyniki wam wychodzą w porównaniu do moich. Rozbieżność wersji? czy coś innego bo te odchylenia nie są normalne :/ .

https://www.3dmark.com/3dm/48448553?

W ogóle zauważyłem, że na sterownikach 20.5.1 musiałem zjechać sporo z taktowaniem, ale możne to wina ustawienia ciaśniejszych timmingów na ramach bo udało mi się w końcu je poprawić.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie wrzucalem ze zwyklego FS wyniku a z Ultra i Extreme, ponizej masz zwykly FS.

Skad rozbieznosc wynikow?? Na wydajnosc karty ma wplyw cpu/ram/zegary GPU no i ja mialem 5700XT a wy macie 5700 co jest glownym powodem rozbieznosci w wynikach.

https://www.3dmark.com/fs/21540906

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ja nie wrzucalem ze zwyklego FS wyniku a z Ultra i Extreme, ponizej masz zwykly FS.

Skad rozbieznosc wynikow?? Na wydajnosc karty ma wplyw cpu/ram/zegary GPU no i ja mialem 5700XT a wy macie 5700 co jest glownym powodem rozbieznosci w wynikach.

https://www.3dmark.com/fs/21540906

Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi że to było Ultra i Extreme. Bardziej mnie martwią rozibeżności wyników w porównaniui do tego co osiągnął DariŽ a on też ma RX 5700 i ma prawię o 50% gorszy wynik w Physics Score i to mnie w szczególności zdziwiło.

Zrobiłem jeszcze test w TimeSpy dla porównania i tu tataj już jest ok
https://www.3dmark.com/3dm/48448759?

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Physic Score nie patrz bo pomimo iz masz wiecej rdzeni i watkow to ten 9400F w grach zjada tego ryzena. 3DMark to syntetyk i jesli chodzi o procesor niekoniecznie odzwierciedla realna sytuacje w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Na Physic Score nie patrz bo pomimo iz masz wiecej rdzeni i watkow to ten 9400F w grach zjada tego ryzena. 3DMark to syntetyk i jesli chodzi o procesor niekoniecznie odzwierciedla realna sytuacje w grach.

Dzięki za wyjasnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejna ciekawostka....

Wjechał kolejny panel, tym razem Lenovo G34w-10.
Domyślnie ma 60/100/144Hz odświeżania.
I wiecie co? Na żadnym memki Radeona nie zbijały zegarów w idle :P
Z pomocą kolegi 
GregM00 douczyłem się w temacie używania programu CRU i ogarnąłem problem.
Poniżej przykład ze 144Hz.
Należy zablokować pixel clock i dodawać linie vertical blinking aż karta zacznie zbijać taktowanie pamięci w idle.
Odbywa się to kosztem odświeżania, także z fabrycznych 144Hz, mam 140Hz.
Pamięci zbijają zegar, zachowana jest głębia kolorów 10bpc.

FHkapR7.png

AMD zajebiste sterowniki pisze a i producent zapewne oszukuje, skracając ilość linni aby uzyskać pełne, marketingowe 144Hz.

 

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

AMD zajebiste sterowniki pisze a i producent zapewne oszukuje, skracając ilość linni aby uzyskać pełne, marketingowe 144Hz.

 

Tak se tłumacz ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne ustawienia mogą wymuszać wysokie taktowania pamięci tylko to nie jest problem monitora tylko sterów. To sterowniki mają wpływ na zarządzanie energią i taktowania.

Na fermi pomimo ograniczenia ze strony sprzętu dało się na dwóch monitorach wymusić pełne 2d.

Gdyby był konkretny szum wokół tego problemu z łącznie z artykułami na różnych portalach to byś się przekonał czy da się to poprawić czy nie :szczerbaty:

Nawet Nv trzeba odpowiednio stymulować by to i owo poprawili też się opieprzają jak AMD ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć jak się ma 10bpc głębi kolorów do 10 bitowego formatu pixeli?

Bo ta druga opcja pojawiła się w Adrenalin 20.5.1 HWS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...