Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam, że jednak problemy z Zen+ i NAVI nie są plotkami.

Po świeżej instalacji sterowników karty nie ma mikroprzycięć.

Wróciłem do kompa po przerwie, włączyłem i znów się pojawiają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jg77xfx napisał:

Stwierdzam, że jednak problemy z Zen+ i NAVI nie są plotkami.

Po świeżej instalacji sterowników karty nie ma mikroprzycięć.

Wróciłem do kompa po przerwie, włączyłem i znów się pojawiają.

 

 

A co masz nie teges? - pytam z ciekawości, bo mam ten sam procek i mi śmiga od 3 dni bardzo dobrze.

Po instalacji 20.7.1 w piątek rano byłem wkurzony, Freesync na monitorze obojętnie jaką ilość klatek bym nie miał ustawioną powodował czarny ekran na 1-2s co kilkanaście sekund. Przeinstalowałem na 20.4.2 i odpukać nic się nie wysrało od 3 dni. Z temperatur też jestem zadowolony, wrzucę po dłuższej sesji wykresy z nimi.

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer kg251QD 240hz wybrane i memorki normalnie na 200mhz są ... Sterownik najnowszy beta :). Problem z wejściem do biosu powyzej 60hz również zniknął. Navi nie takie zle jak je malują. Wyjdzie na to, ze po zmianie monitora jest bezproblemowe.

9165a3fa89e07f70.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomka, karta dobra tylko monito ujowy :D Skoro reszta problemow zniknela to nic tylko sie cieszyc i korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później zobaczę czy freesync działa dobrze, bo na razie mam off. Ale pierwsze uruchomienie jak najbardziej na plus. :D 

Po uruchomieniu freesynca i chwilowy gameplay w apexa czar prysł, obraz szarpie mocniej niż z freesync off. Uruchomiłem w sterowniku dla apexa, fps mam ustawione 237 , odświeżanie 240hz . Czy coś dodatkowo muszę ustawić? W monitorze chyba nie mam możliwości włączenia freesynca, albo nie widziałem 

 

W amd chill ustawiłem 237/237fps i obraz jest płynny mega z freesync, czyli działa ? Muszę tym chillem blokować fps w każdej grze ? 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, zobacze czy vsync nie będzie powodować pływania myszki. 

 

Edit. Wybrałem w apexie vsync dynamiczny - gra mega płynna bez żadnej przycinki , laga zadnego nie odczuwam. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, novi napisał:

 

 

W amd chill ustawiłem 237/237fps i obraz jest płynny mega z freesync, czyli działa ? Muszę tym chillem blokować fps w każdej grze ? 

Wydaję mi się że ja w apexie przy freesycnu musiałem wyłączyć enhanced sync i wtedy było dobrze .

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Luk83bb napisał:

A co masz nie teges? - pytam z ciekawości, bo mam ten sam procek i mi śmiga od 3 dni bardzo dobrze.

Po instalacji 20.7.1 w piątek rano byłem wkurzony, Freesync na monitorze obojętnie jaką ilość klatek bym nie miał ustawioną powodował czarny ekran na 1-2s co kilkanaście sekund. Przeinstalowałem na 20.4.2 i odpukać nic się nie wysrało od 3 dni. Z temperatur też jestem zadowolony, wrzucę po dłuższej sesji wykresy z nimi.

Pojawiają się losowe spadki fps do 58-59 powodujące mikroprzycięcia,

gram ostatnio w mało wymagające gry, proc i karta się nudzi a i tak pojawiają

się przycinki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, novi napisał:

Później zobaczę czy freesync działa dobrze, bo na razie mam off. Ale pierwsze uruchomienie jak najbardziej na plus. :D 

Po uruchomieniu freesynca i chwilowy gameplay w apexa czar prysł, obraz szarpie mocniej niż z freesync off. Uruchomiłem w sterowniku dla apexa, fps mam ustawione 237 , odświeżanie 240hz . Czy coś dodatkowo muszę ustawić? W monitorze chyba nie mam możliwości włączenia freesynca, albo nie widziałem 

 

W amd chill ustawiłem 237/237fps i obraz jest płynny mega z freesync, czyli działa ? Muszę tym chillem blokować fps w każdej grze ? 

Podobno 20.7.1 mają zbugowany FS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale skoro nie mam żadnych przycinek, stutteru, black screenow, to chyba nie mam co kombinowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram praktycznie tylko w CoD Warzone i u mnie freesync działa bez problemu. Za to zauważyłem inny problem w nowych sterach ,czasami pokazuje błędny odczyt taktowania rdzenia gpu  np w idle 6 MHz zamiast 786MHz. Oraz czasami wywala bluescreana przy zamykaniu systemu .

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mhz zawsze pokazywało, zmieniło się to z jakimś sterownikiem i jak karta jest na pulpicie to właśnie takie niskie takty powinna mieć:). Amd twierdzi ze te 800mhz to blad odczytu wlasnie. Bs nie mam żadnych na tych sterach a od paru dni na nich siedze. W apexie mam teraz ustawione wygładzanie krawędzi txaa czy jak to tam, vsync dynamiczny i renderowanie tekstur na 4gb, fsync dla gry w sterowniku on , i gra jest mega plynna. Jedynie jak wlacze frapsa w tle lub msi ab z osd to raz na jakis czas jest microprzyciecie gry. Jak na razie z takiego downgrade wielkosciowego jestem zadowolony, fajniej mi się gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6MHz jest ok ?? Nigdy mi tak nie wyświetlało, zawsze mam 786MHz i chyba gdzieś na forum amd czytałem że te 6MHz jest błędem ;) 

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę i w wątku o Navi nikt nie dyskutuje o Big Navi.
Natomiast w wątku o Ampere można się dowiedzieć więcej o Big Navi niż w wątku o Navi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tu sie tylko dyskutuje jak rozwiazac kolejne problemy wraz z nowymi sterownikami :rotfl: Nie ma czasu na podneicanie sie czyms nowym jak stare karty jeszcze maja problemy wieku dzieciecego.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, nie ma to jak jałowa dyskusja o czymś, czego jeszcze długo nie będzie. 

Bugi z drugiej strony, będą zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

Ta, nie ma to jak jałowa dyskusja o czymś, czego jeszcze długo nie będzie. 

Bugi z drugiej strony, będą zawsze ;)

Jak długo jak w tym roku? W temacie o Ampere mam za każdym razem info o przeciekach w kwestii Big Navi, a tutaj jakieś piereolety o 5700 XT.
To tak żebyście byli na czasie to podsyłam link, który już w temacie o Ampere można sobie kliknąć...

https://www.komputerswiat.pl/amd-radeon-big-navi-moze-byc-nawet-o-50-procent-szybszy-niz-rtx-2080-ti/8dq0lgm

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

i co ten link wnosi?

Plotki o rzekomej +50% większej wydajności od RTX2080Ti były już rozsiewane na początku roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DjXbeat napisał:

i co ten link wnosi?

Kompletnie nic, kolejna porcja fejków od wesołego trio coreteks, adoredtv moore law is dead :E No, ale pewna część ludzi im wierzy bo te bzdurki są idealnie skrojone dla naiwniaków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Althais napisał:

Jak długo jak w tym roku? W temacie o Ampere mam za każdym razem info o przeciekach w kwestii Big Navi, a tutaj jakieś piereolety o 5700 XT.
To tak żebyście byli na czasie to podsyłam link, który już w temacie o Ampere można sobie kliknąć...

 

 

Na całe szczęście jesteśmy na pclab.pl, a nie na pudelku :) Poważnie, takie roztrząsanie niepotwierdzonych plot uważasz za lepsze niż wymianę informacji o użytkowaniu tego, co jest? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby Navi21 mogło stawać w szranki z 3080ti, ale troche ciężko w to uwierzyć, patrząc na obecną sytuacje, no ale pożywiom uwidim.

 

zn0o4t0140b51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi że na rynku jest taka masa 5700XT, praktycznie parotygodniowych. AMD dalej ma AŻ tak zwalone sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w dobrych cenach, to warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...