Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2020 o 21:04, GregM00 napisał:

Pisałem parę postów do tyłu, podnieś napięcie SoC (przez MPT), bezpieczne jest do 1.2V, ludzie pisali o poprawie stabilności już przy 1.1V.

Dziś rano z nudów troszkę zmieniłem ustawienia mojej navi. 

Zrobiłem mocniejszy uv : 1900mhz w ab @ 0.96v , jest w pełni stabilny, i to daje max fps na tym taktowaniu (testowałem z 1v i z 0.95v), Wynik 139fps w sotr wysokie . (na 2000 w ab miałem 143fps) Więc starta 4 fps. Ale za to poszedłem za wskazówką z cytatu, podbiłem max vsoc z fabrycznego 1.05v na 1.15v, ustawiłem memory 1850mhz , test w sotr przeszedł komp, z wynikiem 141fps .. Czyli jedno w drugie i mam 2 fps straty, a wydzielane ciepło przez kartę sporo spadnie. Przetestuję te memorki na 1850mhz, jak będzie stabilnie to może pójdę wyżej. Bez podbijania vsoc, po 2 minutach w przeglądarce na 1780mhz memory miałem już green/black screena, a 1800mhz przy uruchomieniu sotra dawało black screena :).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez kombinacji 1800 leci. Może to przez to, że karta zalana i kości mają po 50C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na red devilu od kopa memorki leciały na 1900mhz, podobno zaleznie od tego vsoc jak producent ustalil to bedzie inny potencjal ? . No ja mam więcej na memory, pewnie przy bardzo długiej rozgrywce z 78* pokaze się :). 

@up ciężko stwierdzić, podobno sa samsungi i microny , kiedys jak czytalem, to pisali ze micron na red devilu robi okolice 1900mhz, a samsung okolice 1800mhz , ale ile w tym prawdy.  Na aorusie mam microny bo targalem chlodzenie to widzialem :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, jg77xfx napisał:

Navi  ma tylko Vram Microna?

mój referent 5700XT ma samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoC to jest napięcie na kontrolerze pamięci, nie na pamięciach. Te kontrolery pamięci były lepszej jakości na referentach, a AiB w swoich wersjach wstawiają "po taniości" (czytałem kiedyś takie porównania odnośnie stosowanych elementów, co było w referentach AMD a co wstawiają AiB nawet w tych lepsiejszych kartach).

Coś mi się wydaje, że pierwsza rzecz jak kogoś dotykają BSy, to podnieść kontrolnie to napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jg77xfx napisał:

Pobrałem najnowsze steroniki oraz zaktualizowałem sterowniki chipsetu.

Znów obecne są mikroprzycięcia, fps jest stały jednak czasem lekko przytnie.

Mam już tego dosyć, unikać Zen+ i Navi. Niech się pospieszą z Zen3 bo nie wytrzymam.

Ja też miałem problem z mikroprzycinkami na Ryzenie 2700, teraz mam R5 3600 i brak, wszystko chodzi płynnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas kwarantanny zacząłem więcej grać,

wcześniej te mikroprzycięcia mnie nie irytowały

skoro co drugi tydzień coś na chwile włączyłem.

Benchmarki, testy niewiele mówi o rzeczywistych

odczuciach z rozgrywki, które są poprostu słabe,

szczególnie przy wysokim średnim fps takie zachowanie męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 albo Intel aktualnej generacji plus szybki ram i przycięcia na ułamek sekundy odejdą w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ketiw555 napisał:

Ja też miałem problem z mikroprzycinkami na Ryzenie 2700, teraz mam R5 3600 i brak, wszystko chodzi płynnie. 

Nie miałem problemów z R2600. Tylko, że jak go miałem u siebie, to używałem wówczas GTX 1070 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ryzen 3600 albo Intel aktualnej generacji plus szybki ram i przycięcia na ułamek sekundy odejdą w zapomnienie.

Prawda, u mnie podziałało. Na R7 2700 z ramem 3200 MHz CL19 było ultra słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R5 2600 z 3600 cl16,

najdziwniejsze jest to, że fps stoi w miejscu a jest przycięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie na osd odświeżanie parametrow na 50ns bo tyle to chyba jest naj mniej, to zobaczysz co sie z fps stanie :). A najlepiej dodać wykres graficzny i sobie go przeglądnąć. Ewentualnie 1% low leci na śmiesznie niska wartość i stąd te uczucie przyciec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta  ktoś co zmieniało się w Win 10,

żeby nie resetowało za każdym uruchomieniem kompa ustawień w sterownikach Radeonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie uruchamianie w windowsie się wyłączało. Ja ustawiam gpu w afterburnerze i nie mam takich zajawek :). 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak to jest z tym hot spot?? Wiem że mam paściowatą wersję 5700XT (MSI MECH OC, z pewnych powodów tylko ona wchodziła w grę) więc cudów nie oczekuję, ale po zaaplikowaniu thermal grizzly kryonaut na GPU i nowych odpowiednio dużych termopadów na pamięci temperatury w miarę fajne jak na tę konkretną kartę (przy obecnych upałach przy męczeniu grami i syntetykami ~70 na GPU i 80 na mem, wcześniej było sporo więcej), ale właśnie ten hot spot ciągle wysoko bo nawet i do 110 dobija (wcześniej też tak było). Gdzieś mi na netach mignęło żeby olać tę temp, jak to z nią w końcu jest?

7 godzin temu, jg77xfx napisał:

Navi  ma tylko Vram Microna?

U mnie samsung.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot spot to temp złącza.

Przestać na nią patrzeć to problem sam zniknie :szczerbaty:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110 stopni na hot spocie jest as expected wg AMD, więc nie masz się czym przejmować. Oczywiście lepiej chłodzone karty nie dobijają do 100 stopni na hot spocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, novi napisał:

Szybkie uruchamianie w windowsie się wyłączało. Ja ustawiam gpu w afterburnerze i nie mam takich zajawek :). 

Też zrobię w Afterburnerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ketiw555 napisał:

Ja też miałem problem z mikroprzycinkami na Ryzenie 2700, teraz mam R5 3600 i brak, wszystko chodzi płynnie. 

Mikroprzycinki u mnie wyglądają następująco: Jeśli wykonam obrót myszką w bok (zmieni się widok / renderowana scena) to za każdym razem jest pół sekundowa ścina / lag. Mimo instalacji gry oraz windowsa 10 na dwóch odrębnych dyskach ssd. Dopiero po zmniejszeniu ustawień graficznych z wysokich na średnio - niskie oraz zablokowaniu fpsów vsyncem do 60. Gra jest grywalna. Ścinki są pojawiają się zauważalnie rzadziej.

Z innych problemów, które doświadczyłem to czarny ekran po zablokowaniu komputera (Windows+L) w idle / otwartej w tle przeglądarce firefox. Gdy wrócę np. 10 minutach to raz na 10 razy po ruszeniu myszką lub kliknięciu jakiego kolwiek klawisza komputer nie wybudza się. Nie używam hibernacji oraz fastboota. Powinien wyświetlić się ekran logowania. Pomaga jedynie kliknięcie przycisku reset. Kolejny problem dotyczy odtwarzania wideo? W firefoxie, google chromie filmy są odtwarzane poprawie, natomiast w starszej wersji microsoft edge oraz podczas przeglądania steama oraz odtwarzania na nim wideo, raz na jakiś czas komputer potrafił się zawiesić. W tle słychać było zacięty zapętlony dźwięk, buczenie, oraz na ekranie wyświetlał się tylko zamrożony obraz z ostatniej wygenerowanej przez kartę graficzną klatki. W obu przypadkach w podglądzie zdarzeń w tabeli krytyczne pojawił się tylko jeden błąd: 41 Kernel-power.

Przy okazji zapytam się was jakie sterowniki oraz z jakiego źródła instalujecie po świeżej instalacji windowsa?

W moim przypadku wyglądało to następująco: Zainstalowałem najnowsze sterowniki do chipsetu b450, które pobrałem bezpośrednio z strony amd, następnie ponownie uruchomiłem komputer. pobrałem z strony amd oraz instalowałem najnowsze stabilne sterowniki Recommended (WHQL) do karty graficznej, następnie ponownie uruchomiłem komputer. Pobrałem oraz zianstalowałem z strony producenta płyty głównej ( w moim przypadku msi) sterowniki do karty dźwiękowej realtek oraz sieciowej. Po kolejnym uruchomieniu komputera instaluję aktualizacje z windows update. Wcześniej wymienione sterowniki powinny wystarczyć do prawidłowego działania komputera? Czy o czymś zapomniałem? Zauważyłem , że niektórzy korzystają z programów typu driver booster, które instalują same najnowsze sterowniki. Czy używaliście tego typu programu?

W dniu 12.08.2020 o 23:37, czolgista778 napisał:

Ja na R5 2600 cały czas miałem takie przycięcia z 2080Ti w 3440x1440, dopiero z R5 3600 zniknęły.

Myślałem, że to jest wina mojej karty graficznej oraz amdowskich sterowników. A nie procesora. Bo wydajność rx 5500 została mocno zdławiona przez ograniczenie przesyłu danych w pcie do x8. W okolicy premiery pojawiły się informacje o problemy z alokacją pamięci w 4gb wersjach, które nie były aż tak odczuwalne w 8gb wersji. W nowych grach podobno 8 gb wersja potrafi zyskać 20% wiecie fps, ze względu na większą pamięć vram.

Obecny zestaw kupiłem w okolicach jesieni 2019. Do zakupu przekonały mnie zauważalne obniżki cen: Średnio półkowe dyski ssd w 256 gb wersji można było kupić za 130zł. 512gb wersje w okolicy 200zł. (plextory m8v, oraz Crucial MX500) Cena pamięci ram 2x8 3000Mhz oscylowała w okolicy 300zł (Na amazonie 230zł) W tym samym czasie ryzeny 2 gen. zostały mocno przecenione np. ryzen 2600 z 900zł na 500zł. Brałem pod uwagę zakup ryzena 3600 za 900zł, ale zniechęciły mnie problemy z agesą oraz biosami, które wprowadziły obsługę nowych ryzenów. Nikt w tym czasie nie wiedział czy to jest problem z oprogramowaniem, czy fizyczny w płytach opartych na chipsecie b450 lub procesorach z nowej serii 3000. Dlatego wybrałem starszego niby sprawdzonego ryzena 2 generacji, który w połączeniu z płytami b450 nie miał tego typu problemów np. z bootowaniem.

Założyłem, że 2 generacji zen+ jest już  poprawiona względem ryzenów 1600, który miał problemy np. z obsługą pamięci ram. Oraz, że platforma oparta na dwóch głównych podzespołach od jednej firmy procesor od amd + karty graficzna od amd, będzie działać szybciej, stabilniej, bo oba działy należą do amd, więc powinni lepiej ogarnąć kompatybilność swoich produktów oraz wydać bardziej dopracowane sterowniki. Najwidoczniej bylem w błędzie, bo z tego co sam zauważyłem to kilku użytkowników z tego forum po zakupie ryzena 2600, bardzo szybko go sprzedało wymieniając na ryzeny 3000 np. 3600, 3700 lub na platformę intelowską.

14 godzin temu, darkonza napisał:

No jak nie będzie? A co lepszego sie kupi w tej cenie?

To jaka jest lepsza karta w tej cenie skoro ta nie jest okazją?

Moim zdaniem trzeba poszukać kart z min 6 lub 8 gb pamięcią vram np. rx 570,580, nawet 590 można było kupić nowe w okolicy. 800zł. Lub używanego gtxa / rtxa.

15 godzin temu, jg77xfx napisał:

Navi  ma tylko Vram Microna?

U mnie są microny :-( Ciekawe, która seria. Karta ma wgrany bios z grudnia 2019. Czyli okolicy premiery.

Według foresta micorn montował wadliwą serię pamięci ram seria od 6 do 8? Do rtxów 20xx bez końcówki super. Według niego Nvidia źle zaprojektowała niektóre rdzenie gpu dla serii rtx 20xx.

Nvidia naprawiła swój błąd wydając na jesieni 2019 karty z końcówką super, jakby chcieli się odciąć od poprzednio produkowanych wadliwych serii kart, w superach poprawili rdzenie gpu oraz zaczęli montować microny z najnowszej serii 9, które powinny pracować bezawaryjnie zdecydowanie dłużej.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki vram ma mój aorus 0d908a5011c13cb2.jpg

 

Co do mojego wczorajszego uv, i oc memory to wydaję się stabilnie. Dziś poszedłem z memory o krok wyżej, dałem 1900mhz, w sotrze tracę tylko 1fps przez oc memory do wcześniejszego uv, co był 100mhz wyżej ustawiony. Karta wczoraj pobierała całkiem małe ilości watów, w pokoju udało mi się wychłodzić wieczorem, więc mniej ciepła z budy się wydostaję :D . Temperatury przy 240fps w apexie mam takie, w pokoju miałem 31-28*

ff7bee618e91052f.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie w przypadku przycinania na Navi. Początkowo byłem przekonany, że to sterowniki. Dużo nie gram więc późno się zorientowałem kto jest winny(cpu) sytuacji. Teraz wymiana na Zen2 według mnie nie ma sensu bo ceny nie są rewelacyjne i blisko Zen3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była możliwość niedrogiej wymiany w czerwcu. Niemiecki Amazon dał Ryzena 3600 za 607 zł już po wyrównaniu VAT do 23%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że były ale niestety nie skorzystałem

wejdę od razy na Zen3 ;).

Żeby nie było samych narzekań to z RX 5700 Pulse

jestem zadowolony, wykonanie, kultura pracy, temperatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...