Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jg77xfx napisał:

 Teraz wymiana na Zen2 według mnie nie ma sensu bo ceny nie są rewelacyjne i blisko Zen3.

 

To zoabaczysz te rewelacyjne ceny Zen3, wtedy stwierdzisz ze kupujesz jednak Zen2 lub czekasz kolejne pol roku na obnizki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe.

W 2020 będzie zmiana CPU, więcej jak 1000 nie zapłacę,

to jest warunek. A jak padnie na Zen2 to będzie na pewno tańszy niż obecnie.

Ostatnio niewiele gram tylko sprzedaje, kupuje, wróże ze szklanej kuli ?

 

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło jeszcze na jedno... jakaś tam chłodnica się poniewiera po szufladach, pompkę też może by znalazł jakby dobrze poszukać...no i naszło mnie że może wartałoby zwodować tę kartę.

https://pl.aliexpress.com/i/4000169366626.html

 

Jakieś opinie o ich produktach? Miał ktoś do czynienia?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawcioo10

Mam 1600AF + 5500XT 4GB i chyba żadnego z opisywanych przez ciebie problemów. Nie używam hibernacji/ windows + L. Jakieś sekundowe lagi, czy freezy obrazu to nie jest normalne - masz coś nie tak z PCtem. 

15 godzin temu, Pawcioo10 napisał:

Przy okazji zapytam się was jakie sterowniki oraz z jakiego źródła instalujecie po świeżej instalacji windowsa?

chipset od amd, gpu też, zawsze najnowszy, certyfikaty whql zlewam. Od mobo nic nie instaluje. Sieciówkę WiFi mam swoją, za audio robi DAC po usb. Do nich sterowniki "windowsowskie". 

 

15 godzin temu, Pawcioo10 napisał:

Bo wydajność rx 5500 została mocno zdławiona przez ograniczenie przesyłu danych w pcie do x8. 

Ale to nie jest tak, że problem się uwidacznia w momencie grubego przekraczania bufora VRAM, gdy GPU sobie dynamicznie dobiera pamięć z RAM? Czyli w sporej części, scenariusze mało realne dla tego GPU. 
Tj, ja gram sobie w 1440p celując w 60fps, a więc detale i tak muszę na tyle obniżać, że tych 4GB rzadko kiedy znacząco przekraczam. Może w FullHD rdzeń ma wystarczająco pary, bo pocisnąć wyższe detale, które alokują więcej pamięci. 
Koniec końców, 4GB to zwyczajnie mało, niezależnie od GPU, czy magistrali. Kusi mnie teraz przesiąść się na B550, by sprawdzić PCI-E 4.0 x8, ale nie widzę aktualnie sensownego procka do tego. 16AF za 375zł oferuje dla mnie taką wartość, że żadne ryzeniki 3xxx do tego się jeszcze długo nie zbliżą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe pytanie.
Z racji, że nie mam już czego szukać w temacie o ryzenie 3000 ponieważ miałem najlepszego ryzena 3100, teraz mam najlepszego ryzena 3600 dlatego jedno pytanie tutaj.
Moja karta graficzna rx 5600xt pulse jest tak fantastyczna, że przy maksymalnym oc dopuszczalnym przez sterowniki amd tj 1800mhz rdzen i 18600mhz pamięć ma tylko 66stopni i 82 stopnie hot spot szukam jakiegoś oszukaństwa aby ominąć te limity i polecieć na 2000 na rdzeniu i wyprzedzić rx 5700.

Czy jest to możliwe? CZy amd ma swojego @sideband który moduje sterowniki i umożliwia takie wałki?

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

More power tool i podnosisz limity oc . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie działa bo rx 5600xt jest jedyną kartą navi zablokowaną w sterownikach amd.
Maks co się da to 1820/1860.
Ona jest zbyt blisko rx 5700 i dlatego amd zablokowało możliwość oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

More power tool niespecjalnie dużo da, kiedy dojedzie się do limitów gwarantowanych przez a) fizyczne możliwości krzemu b) BIOS karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

More power tool i podnosisz limity oc . 

Na 5600 XT guzik podniesiesz, bo AMD zablokowało w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle wykombinowali sobie :). Fakt, 5600xt po dobrym oc byłby za blisko 5700 wiec cos musieli popsuć by takiej sytuacji nie bylo :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 08:32, GregM00 napisał:

SoC to jest napięcie na kontrolerze pamięci, nie na pamięciach. Te kontrolery pamięci były lepszej jakości na referentach, a AiB w swoich wersjach wstawiają "po taniości" (czytałem kiedyś takie porównania odnośnie stosowanych elementów, co było w referentach AMD a co wstawiają AiB nawet w tych lepsiejszych kartach).

Coś mi się wydaje, że pierwsza rzecz jak kogoś dotykają BSy, to podnieść kontrolnie to napięcie.

tak tez poczynilem bo mialem randomowe bsody, np po dluzszej rozgrywce 2godz+, podnioslem tylko to minimalne napiecie z 750mV na 850mV i juz od tygodnia mam spokoj. Ogolnie po calym dniu urzywania komputera napiecie ani razu nie wskoczylo wyzej niz 850mV, tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak RX 5700 po odblokowanym OC jest blisko XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jg77xfx napisał:

Tak samo jak RX 5700 po odblokowanym OC jest blisko XT.

Ta szczegolnie tez po OC :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XT stock oczywiście.

Według mnie kręcenie XT jest już wymagające dla chłodzenia za to non-XT można łatwo przetaktować do poziomu XT bez rozbudowanego chłodzenia korygując napięcie.

(W nowej wersji można zmienić nick, pisałem kiedys do adminów ale bez odzewu)

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujący wyniki  np w 3dmarku mojej non-xt po OC z wersją xt nie jest źle .

Najlepsze wynik jaki znalazłem na i5 9400F to zaledwie różnica 5-8%

A temperatury i pewnie u mnie będą i tak niższe ;)

https://www.3dmark.com/compare/fs/23126379/fs/23131319

https://www.3dmark.com/compare/spy/12945087/spy/13348154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, H4SSINGTON napisał:

tak tez poczynilem bo mialem randomowe bsody, np po dluzszej rozgrywce 2godz+, podnioslem tylko to minimalne napiecie z 750mV na 850mV i juz od tygodnia mam spokoj. Ogolnie po calym dniu urzywania komputera napiecie ani razu nie wskoczylo wyzej niz 850mV, tak ma być?

A co dokładnie podniosłeś (które napięcie) i jakim narzędziem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dario+ napisał:

Porównujący wyniki  np w 3dmarku mojej non-xt po OC z wersją xt nie jest źle .

Najlepsze wynik jaki znalazłem na i5 9400F to zaledwie różnica 5-8%

A temperatury i pewnie u mnie będą i tak niższe ;)

https://www.3dmark.com/compare/fs/23126379/fs/23131319

https://www.3dmark.com/compare/spy/12945087/spy/13348154

Ja bez modyfikacji w biosie mam

realne taktowanie 1820 przy 950 mV oraz vram na 1860. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, GregM00 napisał:

A co dokładnie podniosłeś (które napięcie) i jakim narzędziem?

Dokladnie to mam teraz tak ustawione, min SOC na 850 i max SOC na 1150, dodatkowo lekki uv na 1.15 i wciaz bez niemilych niespodzianek :)

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat przeszło mi przez myśl, że może moje problemy z RX 5700 (Reset PC przy włączaniu gry lub po kilku sekundach rozgrywki, na sterownikach nowszych niż 19.8.1) spowodowane są zmianą napięć przez te nowsze sterowniki? Możliwe to? Pokażcie jak to u Was wygląda na nowych sterownikach. U mnie w MPT wygląda to tak: 
Maximum Voltage GFX - 1200
Maximum Voltage SOC - 1050
Minimum Voltahe SOC/GFX 800
Karta stock, nic nie grzebane, model Gigabyte Gaming OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Esdi13 napisał:

Przeglądając temat przeszło mi przez myśl, że może moje problemy z RX 5700 (Reset PC przy włączaniu gry lub po kilku sekundach rozgrywki, na sterownikach nowszych niż 19.8.1) spowodowane są zmianą napięć przez te nowsze sterowniki? Możliwe to? Pokażcie jak to u Was wygląda na nowych sterownikach. U mnie w MPT wygląda to tak: 
Maximum Voltage GFX - 1200
Maximum Voltage SOC - 1050
Minimum Voltahe SOC/GFX 800
Karta stock, nic nie grzebane, model Gigabyte Gaming OC. 

U mnie długo wyskakiwały losowe bs w grach , głównie w warzone. 

Ja mam RX 5600xt więc nie mogłem podwyższyć napięcia soc , wystarczyło że obniżyłem taktowanie pamięci z 1750 MHz na 1700 MHz i wszystkie problemy jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, H4SSINGTON napisał:

Dokladnie to mam teraz tak ustawione, min SOC na 850 i max SOC na 1150, dodatkowo lekki uv na 1.15 i wciaz bez niemilych niespodzianek :)

 

min SoC to jest chyba dla niskiego taktowania pamięci (w desktopie)
max SoC jest kluczowy, bo to jest w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś siedzącego w temacie, jakiej grubosci są termopady w 5700xt aorus ? 2mm beda ? Chce sprzedać swoją kartę, i dam świeże termopady, bo wcześniej zlozylem na starych, a są naddarte, tylko ułożone przy sobie.  Nie chce, żeby w razie awarii, gigabyte odrzuciło gwarancje przez termopady ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Mam pytanie do kogoś siedzącego w temacie, jakiej grubosci są termopady w 5700xt aorus ? 2mm beda ? Chce sprzedać swoją kartę, i dam świeże termopady, bo wcześniej zlozylem na starych, a są naddarte, tylko ułożone przy sobie.  Nie chce, żeby w razie awarii, gigabyte odrzuciło gwarancje przez termopady ... 

Czemu sprzedajesz ? Miałem tego Aorusa przez 2 tygodnie i był świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zly nie jest, na aktualnym uv ma po 1000-1100rpm podczas gry . Przeczuwam, że to jest ostatni gwizdek by dostać jakieś normalne pieniądze za ta karte ... I przesiadka na cos mocniejszego by mnie interesowała:). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...