Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, zgredzik86 napisał:

Ponownie wracam z moim problemem dotyczącym Gigabyte RX 5600 XT OC. Za pośrednictwem sklepu w którym kupiłem, wysłałem kartę do serwisu w celu weryfikacji. Oczywiście wszystko działa, sprawne, karta w porządku, żadnych problemów nie stwierdzono, ale kartę odesłano mi w takim stanie jak na zdjęciach:

https://imgur.com/a/4eX0IbL

Karta została ponownie odesłana na gwarancję i po kolejnym zwrocie przy próbie mocowania wygląda tak:

https://imgur.com/a/rDchEuj

Do 3x sztuka. Odesłałem na reklamację z tytułu rękojmi, dziś przyszła mailem odpowiedź negatywna, ALE w trosce o dobro klienta sklepowy serwis podobno wyprostował mocowanie. Już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić ;) I pewnie w przypadku dalszych problemów pozostanie tylko zgłoszenie sprawy do UOKiK.

I jak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zgredzik86 napisał:

 

Który to sklep ma tak zdolny serwis ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PietroP napisał:

I jak dziala

Jeszcze czekam na kartę. Nie dotarła jak na razie.

 

13 godzin temu, Doamdor napisał:

Który to sklep ma tak zdolny serwis ? :E

To nie serwis sklepu. Tylko oficjalny 'serwis' firmy Gigabyte. Karta kupiona w x-kom. Szanowna Pani, która rozpatrywała moją reklamację w odpowiedzi przekazała, że 'w trosce o dobro i zadowolenie klienta spółka x-kom dokonała warunkową (cokolwiek by to nie znaczyło) poprawę mocowania karty. No normalnie wielką łaskę mi robią.. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zgredzik86 napisał:

 

To nie serwis sklepu. Tylko oficjalny 'serwis' firmy Gigabyte. Karta kupiona w x-kom. Szanowna Pani, która rozpatrywała moją reklamację w odpowiedzi przekazała, że 'w trosce o dobro i zadowolenie klienta spółka x-kom dokonała warunkową (cokolwiek by to nie znaczyło) poprawę mocowania karty. No normalnie wielką łaskę mi robią.. ??

Taka fuszera u Gigabyte ? Dobrze wiedzieć, GPU Ampere na pewno od nich nie kupię. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nigdy więcej. Pierwszy i ostatni produkt tej firmy. Poza tym czas realizacji też mają koszmarny. Za pierwszym razem ponad miesiąc, a za drugim półtora miesiąca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwię to czytając. Zepsuła mi się płyta główna Gigabyte, wyrobili się z naprawą w ciągu 2 tygodni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 22:36, Phoenixsuple napisał:

Te wybrakowane karty powinny byc 1000zl tansze, wtedy beda oplacalne. Placic 2tys zl za polprodukt i niedorobione sterowniki :rotfl: No i chyba masz klapki na oczach bo 500zl roznicy nie wzielo sie z nikad, placisz mniej wiec dostajesz mniej :frajer:Ale jakos usprawiedliwic sobie trzeba. Jak ktos jest malo wymagajacy od sprzetu to jego sprawa ;) Gdyby AMD mialo tak samo dobre produkty jak nvidia to cena bylaby porownywalna ale oni wiedza ze nie sa wiec moga jedynie wlaczyc cena, tylko niektorzy uzytkownicy lykaja ten ich marketing i pozniej pisza ze dostaja to samo za 500zl mniej :glaszcze:

Tutaj nie chodzi o usprawiedliwianie, ja Kupiłem swoją kartę za 1600 zł jakiś czas temu i w przeciwieństwie do Ciebie nie mogę stwierdzić że te karty są wybrakowane jak to nazwałeś, od początku kiedy zacząłem używać tej karty nie mam problemów ani ze sterownikami ani z samą kartą (temperatury, głośność itp). Do 2K spełnia moje oczekiwania pod każdym względem. I tak dostałem kartę tańszą o porównywalnej wydajność do konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy mają Ci co nieudolnie grzebią w ustawieniach, undervoltingi power table itp itd zamiast grać to wiecej czasu poświęcone na poprawianie fabryki

Rx 5600xt pulse, nic sie nie dzieje. Najlepsza karta jaką miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Sapphire to pewna firma jeżeli chodzi o radeony. Przy reszcie jest loteria i trzeba czekać na opinie użytkowników, którzy kupili je na sapera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wallec napisał:

Problemy mają Ci co nieudolnie grzebią w ustawieniach, undervoltingi power table itp itd zamiast grać to wiecej czasu poświęcone na poprawianie fabryki

Rx 5600xt pulse, nic sie nie dzieje. Najlepsza karta jaką miałem

Moja może nie najlepsza jaką miałem pod względem wydajności, ale pod względem wizualnym najładniejsza xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemowość navi może wynikać nieraz z monitora. 

Na philipsie, musiałem do biosu wchodzić po kablu hdmi, a używałem monitora po dp , jak na dp próbowałem wejść do biosu to black screen ... Na aktualnym monitorze problemu tego nie ma, ale jest inny problem. Niedziałający freesync, co u mnie skreśla karty tej firmy. Ogólnie cena/wydajność to bardzo przyjemne karty, ale pod warunkiem, że wszystko działa od a do z. 

Czekam teraz na amperkę, ewentualnie jakieś 2080s przytule w dobrej kasie. Ale na razie jestem nastawiony na 3070tkę. Jak będą już na półkach sklepowych nowe karty to będę myślał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wallec napisał:

Problemy mają Ci co nieudolnie grzebią w ustawieniach, undervoltingi power table itp itd zamiast grać to wiecej czasu poświęcone na poprawianie fabryki

Rx 5600xt pulse, nic sie nie dzieje. Najlepsza karta jaką miałem

Mój pulse też bajka jeżeli chodzi o wydajność i kulturę pracy. 

Niestety musiałem zejść na vram na 1700 MHz, ponieważ w warzone potrafiło mi wywalić do pulpitu albo dać bs. 

Tak dzialo się tylko w tej grze. 

Ogólnie karta bardzo fajna, szkoda że AMD zablokowało możliwość podniesienia napięcia na soc, prawdopodobnie rozwiało by to moje problemy , a odsyłać kartę na gwarę chyba się nie opłaca .

Edytowane przez rudzik12345
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sapphire Radeon rx 5700 xt nitro+ na monitorze HP Omen 25 co jakis czas gasnie obraz na sekunde i sie zapala. i to na hdmi i dp.  Na monitorze Acer Predator XB253QGP nie mam zadnych problemow.     Ze sterownikami również nic od dłuższego czasu sie nie dzieje. Wszystko smiga az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączy ktoś Navi z AOC 24G2U?

Jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 00:28, rudzik12345 napisał:

Są nowe stery jak coś ?

i mała recenzja ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Was też karta na nowych sterownikach zrzuca teraz taktowania  do minimum  w idle ? Pamięć bez zmian 200MHz natomiast  rdzeń 6 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie elegancko pracuje sobie teraz w idle od 6 do 100 MHz w zależności od tego czy np. włączę przeglądarkę czy inne rzeczy to sobie wbija 70/100MHz. Np. jak teraz czytam forum sztywno mi trzyma 6MHz

 

fa533e4d15fb.jpg

c28ab8d0c4c1.jpg

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy elegancko 6Mhz to nie wiem czy jest , standardowo powinno być ponad 700 ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem. Mając karty NV taktowania w idle były duzo niższe niż 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dario+ napisał:

U mnie nie , jest standardowo ponad 700

22v.png

Standardowo powinno być 700? 

Dziwne, u mnie odkąd mam kartę, czyli koniec lutego na każdych sterach, zawsze taktowanie w idle spadało dużo poniżej 700 MHz, tak jak u kolegi 

11 godzin temu, Pitt_34 napisał:

U mnie elegancko pracuje sobie teraz w idle od 6 do 100 MHz w zależności od tego czy np. włączę przeglądarkę czy inne rzeczy to sobie wbija 70/100MHz. Np. jak teraz czytam forum sztywno mi trzyma 6MHz

 

fa533e4d15fb.jpg

c28ab8d0c4c1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potrzebujacych RX 5700 XT Red Dragon w dobrej cenie w proshopie niecałe 1600 zł + gry. Ja już wziałem rozwód z Navi ale może ktoś skorzysta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja już wziałem rozwód z Navi ale może ktoś skorzysta ?

Nie słuchajcie go to pułapka :D Kupicie i sami się przekonacie jakie to dopracowane są sterowniki AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 20.4.2 tragedii nie było ale do ideału jeszcze daleko ?. Jakbym miał więcej czasu na gry to pewnie bym nie sprzedawał, ale jak mam przykładowo 2h na granie, a przez godzinę muszę rozwiązywać zagadkę czemu gra do pulpitu wywala to słaby biznes ?. Wydajność RX 5700 dla mnie była wystarczająca jak ktoś lubi experymentować to raczej będzie zadowolony ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...