Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - może ktoś spotkał się z takim problemem. Asrock 5600 XT, w sterownikach ustawiona opcja "zero obr/min". Pomimo, że temperatura GPU wynosi 50-52 st. to zdarza się, że wiatraki rozkręcają się na kilkanaście sekund do 1500-1500 rpm. Kwestia sterów, czy taki urok chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

I co nadal wierzycie w 250W :szczerbaty:

Top będzie miał 3 z przodu jak nic ?

A czemu nie? 2080Ti ma 250W i 2x8 pin. Świat odchodzi od złącz 6-pinowych.

41 minut temu, frog67 napisał:

Ale ten render chłodzenia z dwoma wiatrakami zamiast trzech, i z tą paskudną wielką R z filmu Jaya to jakiś koszmarek i dalej 2x8pin :E 

Jak ktoś nie oglądał, mowa o tym:

QwMhVvJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersje normalne i oc, którą są dokładnie tymi samymi kartami to jaki sens zmieniać gniazda.

2080s wsysa 275W i ma 6pin+8pin ?

Poza tym Nv też zaczęła cwaniakować przy Turingu nie podają całkowitego poboru mocy przez kartę. Dlatego np. 2080ti, który ma na papierku 250W rzeczywiście pobiera ~275W, FE ma 260 = 285W.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć na stronie Techpowerup dostępne są dwa biosy OC dla RX 5700 Pulse.

Różnią się tylko data i oraz numerem. Orientuje się ktoś jakie są różnice?

 

Filename: Sapphire.RX5700.8192.190722.rom
VBIOS Version: 017.001.000.047.000000
UEFI Supported: Yes
BIOS Build date: 2019-07-22 02:47:00
Date added: 2019-08-24 02:44:26
VBIOS Size: 512 KB
MD5 Hash: be33d3d503e2ada00daa8ab96521b263
SHA1 Hash: f7020916cad09110a504dfa63b986e1834ae2408
Same Bios: AMD RX 5700

 

Filename: Sapphire.RX5700.8192.190813.rom
VBIOS Version: 017.001.000.049.000000
UEFI Supported: Yes
BIOS Build date: 2019-08-13 07:01:00
Date added: 2019-09-24 19:24:55
VBIOS Size: 512 KB
MD5 Hash: bfe4a0fdc6ac43e78c534190182b1735
SHA1 Hash: fcdf8c722b46c1989c5bc5ba34c614930badeb04
Same Bios: AMD RX 5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znów sobie wgram bios XT, żeby nie mieć sztucznie ograniczonego taktowania,

można mieć spokojnie około 1900 Mhz bez wzrostu poboru mocy, temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę MorePowerTool. 2030MHz przy 1.043v mam ustawione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy związane ze stabilnością, sterownikami przy MorePowetTool.

Jednak zmiana biosu według mnie jest mniejszą ingerencją, wartości w tablicach są standardowe.

Żadnych problemów nie ma?

A jak wrócić z MorePower do standardowych ustawień?

Mam prośbę, podesłałbyś swoje ustawienia z Toola? Ustawie u siebie takie same.

Jaki masz pobór mocy?

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Saren7(jg77xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Mam obawy związane ze stabilnością, sterownikami przy MorePowetTool.

Jednak zmiana biosu według mnie jest mniejszą ingerencją, wartości w tablicach są standardowe.

Żadnych problemów nie ma?

A jak wrócić z MorePower do standardowych ustawień?

Mam prośbę, podesłałbyś swoje ustawienia z Toola? Ustawie u siebie takie same.

Jaki masz pobór mocy?

Podajesz bios do MPT i on sam sobie z niego wyciąga potrzebne ustawienia.

Ja po prostu ściągnąłem bios MSI Gaming X 5700XT i te ustawienia wgrałem   . Poprawiłem tylko taktowanie GPU i zmniejszyłem napięcie.

A żeby wykasować tablice naciskasz delete SPPT i robisz reset kompa . Wracasz wtedy do standardowych ustawień karty .

Pobór mojego całego kompa ? To max jakieś 325W w piku po OC i UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://adwaitjog.github.io/docs/pdf/sharedl1-pact20.pdf

This paper contributes the following:

• We propose shared L1 caches in GPUs. To the best of our knowledge, this is the first paper that performs a thorough characterization of shared L1 caches in GPUs and shows that they can significantly improve the collective L1 hit rates and reduce the bandwidth pressure to the lower levels of the memory hierarchy.

• We develop GPU-specific optimizations to reduce inter-core communication overheads. These optimizations are vital for maximizing the benefits of the shared L1 cache organization.

• We develop a GPU-specific lightweight dynamic scheme that classifies application phases and reconfigures the L1 cache organization (shared or private) based on the phase behavior.

• We extensively evaluate our proposal across 28 GPGPU applications. Our dynamic scheme boosts performance by 22% (up to 52%) and energy efficiency by 49% for the applications that exhibit high data replication and cache sensitivity without degrading the performance of the other applications. This is achieved at a modest area overhead of 0.09 mm2 /core.

• We make a case to employ our dynamic scheme for deeplearning applications to boost their performance by 2.3×.
 

Ciekawe czy to dotyczy RDNA 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na youtube gość trochę popłynął w spekulacjach o Big Navi i zegarze 2.3ghz. W takim układzie założył, że pokona 3090. Jakoś średnio widzę te zegary, ale mocno Navi kibicuję, żeby wylądowała w okolicy tej 3080 . Ciekawi mnie ten wpis o L1 shared cache. Może to jakoś pomoże w związku z szyna 256 bit jaką też deklarują w przeciekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Roothar napisał:

Dzisiaj na youtube gość trochę popłynął w spekulacjach o Big Navi i zegarze 2.3ghz. W takim układzie założył, że pokona 3090. Jakoś średnio widzę te zegary, ale mocno Navi kibicuję, żeby wylądowała w okolicy tej 3080 . Ciekawi mnie ten wpis o L1 shared cache. Może to jakoś pomoże w związku z szyna 256 bit jaką też deklarują w przeciekach.

Link do video ? Lub nazwa autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie plotek i 

14 godzin temu, Roothar napisał:

Dzisiaj na youtube gość trochę popłynął w spekulacjach o Big Navi i zegarze 2.3ghz. W takim układzie założył, że pokona 3090. Jakoś średnio widzę te zegary, ale mocno Navi kibicuję, żeby wylądowała w okolicy tej 3080 . Ciekawi mnie ten wpis o L1 shared cache. Może to jakoś pomoże w związku z szyna 256 bit jaką też deklarują w przeciekach.

Brał pod uwagę zegar gpu ps5 ~2.3 oraz 80CU. Moja wróżka mówi że nic nie wie ;-) Niech navi2 będzie między 2080TI a 3080 plus dobra cena.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eagle napisał:

Na podstawie plotek i 

Brał pod uwagę zegar gpu ps5 ~2.3 oraz 80CU. Moja wróżka mówi że nic nie wie ;-) Niech navi2 będzie między 2080TI a 3080 plus dobra cena.

Najważniejsze, to niech nauczą się pisać soft. Inaczej nie ma to większego znaczenia co wrzucą na rynek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie podpisane stery z maja (20.4.2), to pokazuje ile błedów jest w nowszych od tamtej pory, skoro certyfikatu mikroszitu nie mogą dostać :/ 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysłali sterów do certyfikacji i tyle. Certyfikowanie jest płatne i nawet stery z serii "bug fest" przejdą certyfikowanie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę macie jakieś problemy z Navi że tak narzekacie na sterowniki ? Ja teraz siedzę na 20.9.1 .  Mam zainstalowane co prawda małą ilość gier ale nic się nie dzieje ?:

 CoD Warzone , Wasteland 3 , Apex Legends, WoT, A Plague Tale: Innocence, Deliver Us The Moon, Resident Evil 3 .

Ostatnio czytam tu na forum że z nowymi sterownikami nVidii są jakieś problemy blue screeny itp .

 

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kochan4 napisał:

ostatnie podpisane stery z maja (20.4.2)

Kto ma wtyki u Lisy, to siedzi na 20.8.3 whql :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie testuję 20.9.1, niezły kop w Metro Exodus w stosunku do 20.4.2, w bf5 też mam wrażenie że trochę więcej klateczek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę na 20.8.3 ale mam tylko ETS2 zainstalowanego. Zauważyłem, że podczas Furmarka GPU nie łapie 100% obciążenia, oscyluje między 85-90%. Jakieś pomysły dlaczego tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...