Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, rainy napisał:

Do obliczeń, to AMD ma architekturę pod nazwą CDNA, więc ten argument jest cokolwiek dziwny w kontekście kilku wyników układu graficznego na bazie RDNA 2.

A pisałem coś o rozwiązaniach do HPC? 

Ktoś tu nie rozumie pojęcia obliczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, zachy napisał:

Raczej prezentowali najszybsza karte z najszybszym swoim procesorem.

Watpie, zeby te wyniki byly na srednim Big Navi - po co mieliby w taki sposob postapic chac zaprezentowac sie jak najlepiej.

A czy stery dopala karte to sie okaze z czasem. Rownie dobrze NV moze zoptymalizowac sterowniki pod serie 3000...

No ale mozna byc dobrej mysli. :)

A inna kwestia, to ciekawe jak Big Navi bedzie sie krecilo. Moze jest w stanie odrobic ta roznice 10 fps'ow...

Na 100% to nie był top ;)

Gdyby to miał być top to by siedzieli cicho i by nic nie pokazali.

Albo by pokazali podając pełną nazwę modelu, a tu podali tylko "6000 series" więc czeka na nas coś jeszcze.

 

Edytowane przez Ohoho:)
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przy poprzednich Radeonach też pokazywali zawsze co mieli najlepszego. I też nie mówili, jaki to model.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testowali najsilniejszy procesor to czemu nie mają testwoac z nim najwydajniejszej grafiki? 

Nadzieję można mieć, ale wg mnie wytoczyli wszystkie działa, które byli w stanie wytoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze było jak tymi łbami kręcili tak jakby tam faktycznie publika siedziała, może goście z marketingu robili za sztuczny tłum i machali kartonowymi postaciami.  :D
Jak konfa o navi będzie miała tyle samo treści to usłyszymy też tylko że są zajebiści a konkurencja nie ma żadnych szans.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monn napisał:

No i tak jak mowilem, Big Navi z palcem w nosie dogania 3080, przy tym pobiera pewnie 240w, ma 16GB i kosztuje 550-650$. Nvidia RIP

XL27Ste.gif

Takie rzeczy tylko u Marvela :rotfl: 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć nadzieję że  AMD  swoją  nową topową kartą  powalczy z RTX 3080 .  Już nie mogę się doczekać konkretnych testów wersji OC  od  Asusa , Sapphire i MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Bemx2k napisał:

 

Wg "przecieków" to nawet topowej nie będzie trzeba, topowa będzie niszczyć i miażdżyć RTX 3090 ;) :E 

230458s20l8j0v4b4ki4vk.png

Samą szyną pamięci się nie sugeruj, AMD ma mieć coś nowego zwanego infinity cache, jak to będzie działać to dopiero recenzje pokażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, RyszardGTS napisał:

Wg "przecieków" to nawet topowej nie będzie trzeba, topowa będzie niszczyć i miażdżyć RTX 3090 ;) :E 

Samą szyną pamięci się nie sugeruj, AMD ma mieć coś nowego zwanego infinity cache, jak to będzie działać to dopiero recenzje pokażą.

No to dokladnie o tym pisalem, RIP Nvidia i ich 3090 za $1500. W tabelce brakuje jeszcze "tajnej broni" czyli Navi21 XTX

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Monn napisał:

 

Tak tak, RIP Nvidia ;) >KLIK<

Dzisiaj AMD pokazało jacy "są tani" (prezentacja procesorów Ryzen 5000) zobaczymy tego "miażdzyciela RTX 3090 w cenie RTX 3080, a nawet niższej cenie niż RTX 3080 [tak niektórzy sugerują... ;) ]".

Czekamy na ceny i recenzje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Strzelam, że nowe gpu będą jednak bardziej przystępnie wycenione w stosunku do nvidii, jak nowe procki amd vs intel. Sam się właśnie zapatruje na cosik jak 3070 lub właśnie coś od amd (czyli pewnie lekko obcięty big navi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, BlindObserver napisał:

Swoją drogą wiedziałem, że do porównania dadzą COD-a xD To było bardziej niż pewne.

Ja trafiłem 2 gry - COD I Borderlands :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo zaskoczyło mnie AMD spodziewałem sie hmm tak raczej wydajności około 2080ti. Jest ok jesli to sie potwierdzi w testach niezależnych. No i cena i sterowniki. Warto poczekac chwile jak ktos nie ma jeszcze rtx'a i zobaczyc tak z czystej ciekawosci chociaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Creati2k napisał:

Wydajnościowo zaskoczyło mnie AMD spodziewałem sie hmm tak raczej wydajności około 2080ti. Jest ok jesli to sie potwierdzi w testach niezależnych. No i cena i sterowniki. Warto poczekac chwile jak ktos nie ma jeszcze rtx'a i zobaczyc tak z czystej ciekawosci chociaż

I niereferenty po nowym roku jak juz nvidia zaleje rynek i przestanie miec problemy z dostepnoscia... brawo AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

I niereferenty po nowym roku jak juz nvidia zaleje rynek i przestanie miec problemy z dostepnoscia... brawo AMD.

Podobno "niektórzy" mają planowane dostarczenie 3080 na luty/marzec 2021 :E . Więc mają czas. Big navi będzie prawdopodobnie słabsze od 3080, ale powinno być zauważalnie wydajniejsze od 3070, więc całkiem fajna karta. Tylko niech sterowniki będą ogarnięte i cena dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, radier napisał:

No widać jak zalewa...

Nom problem mają i to duży ale z amd tez bym sie nie spodziewal szału w tym roku. Prędzej 2021. Także nvidia ma jeszcze chwile cos ugrać, zanim ludziom zanczną się budzić umysły ze przeplacaja po 1-2 tysiace za rtx 3080 i postanowia sie wstrzymac troche.

Teraz, novi napisał:

Podobno "niektórzy" mają planowane dostarczenie 3080 na luty/marzec 2021 :E . Więc mają czas. Big navi będzie prawdopodobnie słabsze od 3080, ale powinno być zauważalnie wydajniejsze od 3070, więc całkiem fajna karta. Tylko niech sterowniki będą ogarnięte i cena dobra. 

Beda chyba dwa modele big navi? Jeden bedzie konkurowal z 3080 a drugi pewnie z 3070...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma być 3-4 modeli big navi ? Najsłabszy będzie na poziomie 5700xt lub wydajniejszy, za niższą cenę , co by tłumaczyło status EOL 5700 i 5700xt. 

Stawiam, że będą minimum 3 karty, albo i 4ry. Miejsca w nazewnictwie jest sporo, więc może i być ich więcej. Na start zapewne wejdą 2-3 modele, potem powiększą ofertę. 

Interesuję mnie pobór tych kart, chciałbym osiągnąć wydajność 2080ti z poborem na poziomie 140-150w maksymalnie, oczywiście po uv. W lato mam tragiczne warunki pokojowe i jedynie uv wchodzi w grę. 

Po tej wczorajszej prezentacji z gier, by wychodziło że konkurent dla 3080tki jest w rękach amd, więc dobrze to świadczy, bo nie wiadomo czy karta była już wersją ostateczną, czy tylko wersją testową, coś do premiery jeszcze może się zmienić (np zegary) :) .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

A nie ma być 3-4 modeli big navi ? Najsłabszy będzie na poziomie 5700xt lub wydajniejszy, za niższą cenę , co by tłumaczyło status EOL 5700 i 5700xt. 

Stawiam, że będą minimum 3 karty, albo i 4ry. Miejsca w nazewnictwie jest sporo, więc może i być ich więcej. Na start zapewne wejdą 2-3 modele, potem powiększą ofertę. 

Interesuję mnie pobór tych kart, chciałbym osiągnąć wydajność 2080ti z poborem na poziomie 140-150w maksymalnie, oczywiście po uv. W lato mam tragiczne warunki pokojowe i jedynie uv wchodzi w grę. 

Po tej wczorajszej prezentacji z gier, by wychodziło że konkurent dla 3080tki jest w rękach amd, więc dobrze to świadczy, bo nie wiadomo czy karta była już wersją ostateczną, czy tylko wersją testową, coś do premiery jeszcze może się zmienić (np zegary) :) .

No właśnie nie wiem bo ostatnio było zamieszanie z tymi 5700xt i 5700 i AMD zapewnilo ze pozostawia te modela jako produkt skrojony idealnie pod 1440p :P Chyba ze zjedzie mocno z ceny i w miejsce teraz tych wpakuje RDNA2.

ps. Ciekawe jak amd bedzie sie sprawowalo w poborze pradu i temperaturach karty. Nvidia ma pobor wysoki ale modele dobrze sobie radza i utrzymuja temperatury od 61 stopni do 78 chyba max (najgorszy model).

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze sprawność energetyczna bedzie swietna. Oddawanie ciepła bedzie kluczowe, chyba proces 7nm ma z tym problem, bo porównując chlodzenie 5700xt aorus do msi 2080 duke , konstrukcyjnie aorus jest o wiele wydajniejszym chlodzeniem, więcej rurek cieplnych , radiator na 2.5 slotu a i tak 5700xt jest minimalnie cieplejszy przy poborze o 30w niższym od duke. Duke z chlodzeniem aorusa chyba by nie kręcił więcej niż 1000-1200rpm i temperatura w okolicach 60*. Ale zobaczymy jak to będzie po premierze big navi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

Podejrzewam ze sprawność energetyczna bedzie swietna. Oddawanie ciepła bedzie kluczowe, chyba proces 7nm ma z tym problem, bo porównując chlodzenie 5700xt aorus do msi 2080 duke , konstrukcyjnie aorus jest o wiele wydajniejszym chlodzeniem, więcej rurek cieplnych , radiator na 2.5 slotu a i tak 5700xt jest minimalnie cieplejszy przy poborze o 30w niższym od duke. Duke z chlodzeniem aorusa chyba by nie kręcił więcej niż 1000-1200rpm i temperatura w okolicach 60*. Ale zobaczymy jak to będzie po premierze big navi :)

No ja mam rx 5700xt od sapphire model nitro+, temperatury max do 78 stopni ostatnio jak sie ochlodzilo, a aorus master rtx 3080 ma max u mnie temperatury 64 stopnie. Kolosalna roznica. Firma taka jak Sapphire raczej jest dobra i nie wydaje szrotów. Juz nie wspominam o poborze pradu i kulturze pracy. Wiadomo rtx 3080 je duzo wiecej ale i tak jest cichutki w porownaniu z rx'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, novi napisał:

, co by tłumaczyło status EOL 5700 i 5700xt. 

 

przecież już zdementowali , ze to fake news był

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, mam tak mało czasu, ze nawet o tym nie wiedziałem:). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...