Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, GregM00 napisał:

Sprawdź to dobrze :)
To jest u mnie z limitem 160W w BIOSie:

 

wrzucę później wyniki z wyższym napiciem , mam 200W jak nic ;)

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może HWiNFO łapie coś punktowo, bo pewnie najpierw jest pomiar, a potem ograniczenie. Ja to zobaczyłem jak testowałem na OCCT, ten pokazuje wykres, gdzie widać linię oporu.

A tu moje 2GHz na 1050mV, jakie niskie temperaturki. Limit mocy nadal 160W:
result.JPG.3b99dcad71f3fb6887d39b66282625af.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2150Mhz , 1200v power limit +30%

Więcej nie ryzykuje ?

Wynik :

6f60ede81cdcf873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pokaż temperatury w tym pomiarze
2. zrób drugi pomiar z Power limit % w AB na 0 :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywa wentylatorów ogarnięta przez Afterburnera. Teraz vram po 3h grania ma maksymalnie 74 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa specyfikacja.

Tak czy siak Big Navi zapowiada się na małego potworka, a czekanie na dostępność 3080 nie jest takie złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać na big navi, zasilacz 750w wczoraj kupilem to pobor mi nie straszny. I tak jakbym nabył big navi, to jej zrobie potężny uv :). Wydajnosc 5700xt/rtx2080 mi wystarcza, a w lato mam piekarnik na poddaszu, wiec uv u mnie bedzie lepszym wyjściem. A jak braknie wydajnosci to zawsze można karte podkręcić :). Jestem ciekawy oficjalnych cen tych kart . Cos czuje ze w tym roku bedzie ciezko nabyć nowa karte w normalnych pieniądzach, pewnie dostepnosc bedzie leżała to i ceny poszybują :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Saren7 napisał:

Może komuś się przyda, warto napisać. Problemy z mikroprzycięciami u mnie na RX 5700 ostatecznie rozwiązało wyłączenie opcji oszczędzania energii w planie zasilanie dla szyny PCIE. Miałem ustawione na średnie oszczędzanie. Na drugim PC, gdzie mam i5 6400 nie występują mikroprzycięcia właśnie z powodu wyłącznie oszczędzania dla PCIE.

Przestawiłem w Windowsie plan zasilania z zrównoważonego na wydajny i RE3 zaczął działać płynniej , spadki 1%low o wiele mniejsze :). Ale mimo wszystko w pewnych stałych miejscach dziwnie się ta gra przycina :/. BTW Zmiany w ufei dotyczące PCIe nie zmieniły nic w tej grze  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to Navi już tak i nie będzie lepiej. A sprawdzałem na jakimś GTX/RTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Chyba to Navi już tak i nie będzie lepiej. A sprawdzałem na jakimś GTX/RTX?

Nie sprawdzałem na nvidii ,ale tak naprawdę nie wiem czy to wina karty graficznej bo te przycięcia występują w stałych miejscach , nie losowało podczas gry. Co niektórym pomaga wyłaczenie HT w cpu ale mój nie ma .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy ten suttering macie w zakresie free sync? bo u mnie tylko jak mam fps powyżej 75 hz (freesync mi działa pd 48 do 74hz) to mam rwanie ekranu, ale to też zależy od gry jak bardzo to widać, np w takim bf5 praktycznie nie zauważalne (ustawienia mam dobrane tak aby było te 110-130 fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ETS2 mam mikroprzycięcia czasem. Zastanawiam się czy to nie jest wina same silnika gry. Stuttering mam w oknie synchronizacji (43-142).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, zauważyłem u siebie , że jak przesadziłem z uv (karta była niedovoltowana) to te rwania w niektórych grach były bardziej nasilone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz teraz ustawioną? Ja 1850 MHz 930 mV. Ja zauważyłem, że jak gdy lekko za mocno obniży się napięcie spada wydajność natomiast taktowania i stabilność jest bez zmian.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa profile:

1820mhz i 961mV

albo 895mV i 1730mhz, zależy w co gram

mój szafir jest strasznie czuły na voltarz, kiedyś myślałem , że do stock (1780mhz) mi 931mV wystarcza, ale po 3 dniach katowania potrafił mi się sterownik wywalić, później 951mv chodziło jakiś czas bez problemu ale też po jakims czasie był jakiś błąd, w końcu zostawiłem na 961 i dodatkowo podniosłem na 1820 rdzeń i tak działa już sporo czasu

a drugi profil zrobiłem , bo niektóre gry strasznie piłują kartę, np taki Project Cars (jedynka), stara już gra, a potrafił mi ponad 150w wciągać, a na drugim profilu koło 120w już jest a fps minimalnie tylko mniejszy

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowoltuje u siebie i zobaczę, może to jest przyczyna. Mylące jest to, że gdy nie ma tak naprawdę wystarczającego napięcia do prawidłowego działania wszystkie testy przechodzą. U mnie dla 1850 MHz wywala poniżej 925 mV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko przy 2 grach wywalało jak szukałem odpowiedniego ustawienia - wspomniany PC i bf5, reszta wsio hulała, superposition bench, unigine valley godzinami chodził i nic :D

nawet takie killery graficzne jak Metro Exodus czy Wiesiek 3 na modach nic nie wywalało

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyłem z RX 5700XT na RTX2070S - to rozwiązało problem ze stutteringiem praktycznie w każdej grze a na płynność obrazu jestem mocno wyczulony. Największa różnica w działaniu to Battlefield 5 - tutaj to szarpało obrazem jak cholera a fps zablokowany i stały 142kl/s. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, ja miałem w bf5 odwrotnie, dx12 nie grywalny na gtx1660, teraz miód malina i orzeszki, przy nvidii musiałem grać na fast sync i lock 120 żeby jako tako obraz wyglądał, obecnie nawet enhanced sync mi nie potrzebny i gram na full unlock z przyjemnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...