Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sam Firestrike wiosny nie czyni, ale jeżeli prawda to może być ciekawie.

Jednak nawet jeżeli 6900XT będzie szybsze od 3080 to nvidia ma ten atut w ręku co się zwie DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to nie jest najszybsze Navi, gdyż AIBs nie mają do niej dostępu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Smogsmok napisał:

 

Nic nie wiadomo o procesorach w teście oraz ustawieniach BigNavi, 3080 wygląda na stock, a nawet stockowe mają wyższe wyniki niż 10600.

Recenzje rozwieją wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrenalin 20.10.1

Wreszcie działa jak powinien freesync i nie ma migotania ekranu w Horizon Zero Dawn.

Sama gra też lepiej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Nic nie wiadomo o procesorach w teście oraz ustawieniach BigNavi, 3080 wygląda na stock, a nawet stockowe mają wyższe wyniki niż 10600.

Recenzje rozwieją wątpliwości.

Wiadomo już kiedy jakieś recenzję się pojawią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera pokazowa dopiero za 5 dni - przecieki mówią o sklepowej premierze ~~17 listopada, więc pewnie dzień wcześniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ray tracing miał być taki kulawy na navi2 a tu widzę, że poziom 2080ti a nawet ciut lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kochan4 napisał:

ray tracing miał być taki kulawy na navi2 a tu widzę, że poziom 2080ti a nawet ciut lepiej 

No ale to nadal jest kulawy, bez DLSS przeciez nawet 2080ti jest kulawe :rotfl: I to na topowej karcie, to jak ktos kupi cos z segmentu 5700XT to co zoabczy z tego RT, cinematic experience. RT jeszcze dlugo bedzie kulawe bez takich tecnik jak DLSS. Jest sie czym chwalic poziom karty sprzed 2lat, no brawo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego ryjesz glebę, jak ktoś sobie kupi tańsze navi2 to sobie wyłączy, dla niektórych to zbędny bajer, jak w przeszłości physx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musi być wsparcie, ktoś tu się kiedyś wymądrzał że jak działa na NV to  znaczy że będzie działać i na AMD, a okazało się że w FC 6 jakoś tak nie będzie i RT na razie NV only.  :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kochan4 napisał:

nie wiem czego ryjesz glebę, jak ktoś sobie kupi tańsze navi2 to sobie wyłączy, dla niektórych to zbędny bajer, jak w przeszłości physx

Stara spiewka tych co wlaczyc tego nie moga lub wlacza ale dzialac  bedzie zle to zawsze dziwenym przypadkiem jest to niepotrzebne :rotfl:

2 minuty temu, Mar_S napisał:

Najpierw musi być wsparcie, ktoś tu się kiedyś wymądrzał że jak działa na NV to  znaczy że będzie działać i na AMD, a okazało się że w FC 6 jakoś tak nie będzie i RT na razie NV only.  :E

Jak ma cos wspierac na kartach, ktorych oficjalnie nie ma? Wbijcie sobie do glowy ze Raytracing amd/nvidia bedzie obslugiwalo te same gry przez jedno API., wysatrczy dodac obsluge w sterowniku ale nikt nie doda poki co do czegos czego nie ma ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w sprzedaży ale nawet pseudo testerzy z Jutuba już dawno je dostali, więc czemu miałoby nie być wsparcia od Ubisoftu skoro sample od dawna są?
A premiera gry chyba dopiero w lutym więc tym bardziej bez sensu to zapowiadać z góry skoro mamy jeszcze prawie pół roku a całość jest taka prosta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

Nie ma w sprzedaży ale nawet pseudo testerzy z Jutuba już dawno je dostali, więc czemu miałoby nie być wsparcia od Ubisoftu skoro sample od dawna są?
A premiera gry chyba dopiero w lutym więc tym bardziej bez sensu to zapowiadać z góry skoro mamy jeszcze prawie pół roku a całość jest taka prosta?

Jesli nie rozumiesz tak prostej rzeczy to nie potrafie ci innaczej wytlumaczyc bo sie nie da prosciej. Nie ma kart=nie ma oficjalnego wspracia. Proste?? A jednak nie :heu: Jak randomy z neta maja reklamowac cos co samo AMD nie zaprezentowalo?? Wspolczuje myslenia :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Stara spiewka tych co wlaczyc tego nie moga lub wlacza ale dzialac  bedzie zle to zawsze dziwenym przypadkiem jest to niepotrzebne :rotfl:

dzieciaku o czym ty piszesz? jakoś miałem 5 lat hd7850 i mi żadnych fizyksów i innych bajerów nie brakowało w giercowaniu, później 3 generacje od zielonych i też jakoś nie zauważałem, zeby te karty były lepsze bo obsługują "coś" więcej - nie zachowuj się jak dzieciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kochan4 napisał:

dzieciaku o czym ty piszesz? jakoś miałem 5 lat hd7850 i mi żadnych fizyksów i innych bajerów nie brakowało w giercowaniu, później 3 generacje od zielonych i też jakoś nie zauważałem, zeby te karty były lepsze bo obsługują "coś" więcej - nie zachowuj się jak dzieciak

Caly twoj arugment, nazwac kogos dzieciakiem ale pamietaj ze to Tylko o Tobie swiadczy kto jest kim ;)  Fanbojom zawsze jak koncza sie argumenty to zaczynamy takie teskty rzucac ale przypomne ci, nikt dorosly takimi tekstami nie rzuca wiec pomysl kto tu jest dzieciakiem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory miałem po prostu cierpliwość, ale niestety i to się kiedyś kończy, możesz sobie to tłumaczyć na swój pokręcony sposób, mi to lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jesli nie rozumiesz tak prostej rzeczy to nie potrafie ci innaczej wytlumaczyc bo sie nie da prosciej. Nie ma kart=nie ma oficjalnego wspracia. Proste?? A jednak nie :heu: Jak randomy z neta maja reklamowac cos co samo AMD nie zaprezentowalo?? Wspolczuje myslenia :rotfl:

No ja się walnąłem jeżeli chodzi o grę, chodziło mi o CB2077 a nie o FC 6.  :E
Jeżeli gra wychodzi za jakiś czas i jest dużym tytułem to firma od kart mogłaby zadbać o to żeby zapewnić firmie od gry dostęp do informacji umożliwiających wypuszczenie tytułu od razu z pełnym wsparciem naszego sprzętu, no nie?
Z tego co pamiętam to od premiery kart do pierwszego tytułu z RT minęły jakieś dwa miesiące? Myślisz że zaczęto prace nad wsparciem w dzień po premierze kart?

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

No ja się walnąłem jeżeli chodzi o grę, chodziło mi o CB2077 a nie o FC 6.  :E
Jeżeli gra wychodzi za jakiś czas i jest dużym tytułem to firma od kart mogłaby zadbać o to żeby zapewnić firmie od gry dostęp do informacji umożliwiających wypuszczenie tytułu od razu z pełnym wsparciem naszego sprzętu, no nie?
Z tego co pamiętam to od premiery kart do pierwszego tytułu z RT minęły jakieś dwa miesiące? Myślisz że zaczęto prace nad wsparciem w dzień po premierze kart?

Niewazne o jaka gre chodzi, beda karty, bedzie wsparcie i nie bede ci tego wiecej powatarzal bo tak jakbym mowil do slupa. AMD bez podobnej techniki do DLSS bedzie lezec w Cyberpunku wiec nie ma sie czym chwalic i dobrze o tym wiedza ;) Niemniej z czasem napewno taka technika sie pojawi lub szybciej niz myslimy. Pozyjemy, zobaczymy ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych leakach sie może okazać, że AMD wjeżdża z "brute force" czyli bardzo wysoką wydajnością w operacjach, ale - ze względu, że nie ma dedytkowanych jednostek dla RT w tym aspekcie będzie sporo w tyle.

Może to być paradoksalnie ciekawa sytuacja bo osoby grające "competetive" w takie strzelanki (COD / Fortnite/ Apex/CS:GO) RT nie potrzebują, a FPS - zawsze więc dla nich taka karta będzie ideałem ( o ile ta wydajność przełoży się na gry oczywiście).

Fakt faktem - dla wyższych rozdzielczości + RT konieczna jest alternatywa dla DLSS i bez niej ciężko będzie AMD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roothar napisał:

ale - ze względu, że nie ma dedytkowanych jednostek dla RT w tym aspekcie będzie sporo w tyle.

 

Nie ma dedykowanych jednostek osobnych bo ma wszystko zunifikowane w jednym chipie ale to bedzie sprzzetowe wsparcie nadal. Nvidia ma dedykowane jednostki i co ?? Bez DLSS tez lezy w wydajnosci ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie ma dedykowanych jednostek osobnych bo ma wszystko zunifikowane w jednym chipie ale to bedzie sprzzetowe wsparcie nadal. Nvidia ma dedykowane jednostki i co ?? Bez DLSS tez lezy w wydajnosci ;)

No tak - dlatego pisałem - że bez alternatywy dla DLSS to sama wydajność AMD da boost ale w rozdzielczościach 1080p/1440p.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Niewazne o jaka gre chodzi, beda karty, bedzie wsparcie i nie bede ci tego wiecej powatarzal bo tak jakbym mowil do slupa. AMD bez podobnej techniki do DLSS bedzie lezec w Cyberpunku wiec nie ma sie czym chwalic i dobrze o tym wiedza ;)

Jeśli coś ma leżeć w CP2077 to na pewno nie RT w kartach AMD a raczej deweloperzy CP2077. Już dziś bez użycia RT można zrobić świetne oświetlenie . Więc jeśli będzie duża różnica w wyglądzie gry z RT i bez RT to wiadomo kogo można będzie winić ;)

Taki przykład z minecrafta , zainstalowałem córce shadery i cieszyła się jak murzyn z blaszki ? 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...