Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lukadd napisał:

Powtórzę to co pisałem jakoś 2 dni temu.

Nawet jak te GPU będą wydajniejsze to na dzień dzisiejszy dla mnie to nic nie zmieni. U AMD brak g-sync, brak DLSS, słabsze RT i wszystko na koniec przypudrowane skopanymi sterownikami, to całkowicie mnie odrzuca od tych kart.

No, ale oczywiście kibicuje im, liczę na to, że dopracują stery, stworzą coś na wzór DLSS, ogarną wydajność RT i w następnym sezonie w końcu staną się realną konkurencją dla kart nvidii. Z procesorami dają radę i idą do przodu, więc jest szansa, że ogarną i GPU.

Każdy ma jakieś priorytety , dla mnie DLSS ,RT nie jest żadnym priorytetem, RT zwykły gadget a DLSS feature w pojedynczych grach. Myślę że sterowniki teraz działają tak samo dobrze ja u nvidii , a o problemach w sterownikach i kartach nvidi dużo tu ostanio na forum , ale to może też dlatego że więcej tych kart ludzie mają niż AMD .

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z komentarzem jednego ludka na wccftech:

Cytat

5 days feels like forever

Dawno już nie było tak ciekawego okresu premier. Za pana Radosława trzymam kciuki, ale w razie jakiejś wtopy 3070 też będzie mile widziany 8:E.

e:

Tylko na karty przyjdzie trochę poczekać :f.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie kwik jak sie okaze ze big navi dobre 100 dolkow tansze i z 10% lepsze od 3080 + RT + ML (odpowiednik DLSS)

:D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kwik tylko konkurencję. Każdy powinien dobierać sobie produkt optymalnie do własnych potrzeb. Dlatego śmieszne jest to fanbojstwo w stronę zielonych / czerwonych, bo niektórzy kierują się sentymentami a nie obiektywną oceną. 
Dla mnie feature typu Raytracing jest bez znaczenia bo wspiera go ledwo kilkanaście gier. Niby lista ma się podwoić do końca roku ale zobaczymy. DLSS podobnie, z tym że zdaje się że o jego implementację łatwiej. AMD też ma swoje technologie i na pewno w dłuższej perspektywie odpowiedzą na DLSS. Do tej pory tak zresztą było, że jeden producent odpowiadał na nowinki drugiego, żeby "nie zostać w tyle". Rynek wymusza takie działania.

Ważne jest żeby tym razem AMD było konkurencyjne przede wszystkim wydajnościowo, bo marka wyraźnie podupadła na czysto cenowej konkurencji. A technologie i wodotryski, które wspiera garstka tytułów obecnie, przyjdą z czasem. Jeżeli te wyniki, którymi się chwalił igors znajdą przełożenie w recenzjach to bardzo dobrze. AMD potrzebuje sukcesu na rynku GPU tak jak konsumenci potrzebują solidnej konkurencji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Dario+ napisał:

Każdy ma jakieś priorytety , dla mnie DLSS ,RT nie jest żadnym priorytetem, RT zwykły gadget a DLSS feature w pojedynczych grach. Myślę że sterowniki teraz działają tak samo dobrze ja u nvidii , a o problemach w sterownikach i kartach nvidi dużo tu ostanio na forum , ale to może też dlatego że więcej tych kart ludzie mają niż AMD .

Dla mnie to nie są priorytety, tyko kompromisy, na które na dzień dzisiejszy nie pójdę, ale jak pisałem jak AMD się ogarnie z sterami i innymi kwestiami i będę zadowolony z tego co poprawią to jak najbardziej w następnym sezonie GPU od AMD u mnie może zawitać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ingen175 napisał:


Dla mnie feature typu Raytracing jest bez znaczenia bo wspiera go ledwo kilkanaście gier. Niby lista ma się podwoić do końca roku ale zobaczymy.

Lista gier wspierających RT będzie bardzo powoli wrastać. Ale jak ja widzę jak na siłe się wciska RT do gier to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ?

Jeśli ta implementacja ma być robiona tak na odpier.... jak np w WoW: Shadowlands to faktycznie lista tytułów będzie rosnąć ale ktoś (nvidia?) robi sobie z ludzi jaja . 

"niestety, jak donoszą gracze (via DSOG), potrafią one dość mocno obciążyć sprzęt i drastycznie wpłynąć na płynność zabawy. Na przykład GeForce RTX 2080 Ti nie jest w stanie zapewnić rozgrywki w stałych 60 klatkach przy uruchomionej opcji Good."
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/ray-tracing-w-wow-shadowlands-zobacz-czy-robi-roznice/za1e587

A gra wygląda koszmarnie ??

Edytowane przez Dario+
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów grał może w tytuł "Mafia: Edycja ostateczna" na RX 5700 lub RX 5700XT? Jeżeli tak, to z jakimi ustawieniami, klatkażem i przy jakiej rozdzielczości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Monn napisał:

6800xl zniszczy 3070 doszczetnie

6800xt bedzie +5-10 lepsza niz 3080

6800xtx po OC pobije 3090

Nvidia RIP, nikt na wami nie bedzie plakal

żeby jeszcze ceną zniszczyli to będzie dobrze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, olek83 napisał:

Hype train, nabiera rozpędu

to już bez hamulca poleciał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dario+ napisał:

Każdy ma jakieś priorytety , dla mnie DLSS ,RT nie jest żadnym priorytetem, RT zwykły gadget a DLSS feature w pojedynczych grach.

Piękny przykład antypostępowej postawy w imię wiary w jedną firmę. Bojownicy bywają niesamowici wręcz, każda rzecz, która na radeonach działa slabo, bądź w ogóle jest niepotrzebna, zbędna i najlepiej jakby nie było jej w ogóle bo poziom frustracji osiąga niebotyczne rozmiary.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ogider napisał:

to już bez hamulca poleciał :D

za pare dni zacznie sie wyprzedaz 3080 :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kowal napisał:

Piękny przykład antypostępowej postawy w imię wiary w jedną firmę. Bojownicy bywają niesamowici wręcz, każda rzecz, która na radeonach działa slabo, bądź w ogóle jest niepotrzebna, zbędna i najlepiej jakby nie było jej w ogóle bo poziom frustracji osiąga niebotyczne rozmiary.

idealny cudowny komentarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kowal napisał:

Piękny przykład antypostępowej postawy w imię wiary w jedną firmę. Bojownicy bywają niesamowici wręcz, każda rzecz, która na radeonach działa slabo, bądź w ogóle jest niepotrzebna, zbędna i najlepiej jakby nie było jej w ogóle bo poziom frustracji osiąga niebotyczne rozmiary.

DLSS jest całkiem zmyślną technologią, ale jednak to nie jest ścieżka rozwojowa moim zdaniem. Bardziej to widzę jako coś zastępczego do czasu uzyskania większych mocy przerobowych (bo jakby nie patrzeć, bazuje na upscalingu i poprawianiu jego efektów, a nie na kreśleniu od razu w wysokiej rozdzielczości). Szczerze - równie dobrze mogłoby tego nie być, to taki kompromis po to tylko, żeby dało radę jakoś pograć z RT. To nie jest krok do przodu, to krok w bok.

Co do RT - nie mam zdania. Wygląda fajnie jeśli się skupić na detalu. Ale takie rzeczy "detaliczne" nie zawsze się przyjmują (typu obraz HDR, czy dźwięk 3D). Czas zweryfikuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Kowal napisał:

Piękny przykład antypostępowej postawy w imię wiary w jedną firmę. Bojownicy bywają niesamowici wręcz, każda rzecz, która na radeonach działa slabo, bądź w ogóle jest niepotrzebna, zbędna i najlepiej jakby nie było jej w ogóle bo poziom frustracji osiąga niebotyczne rozmiary.

Jaki przykład antypstępowej postawy ? Jak by mi na RT zależało to bym zmienił kartę na RTX , DLSS to krok w tył tak jak napisał @GregM00 . Gry z RT do tej pory są tak słabe że nie mam zamiaru przepłacać za RTX . Czy nie wolał byś żeby te gry działały w natywnej rozdzielczość ? To jest taka proteza nvidii aby poczekać na wydajniejsze karty , myślę że gdzieś przy RTX 5070  da się pograć w gry z RT nie przejmując się czy jest to włączone czy nie ;)

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal dwa odbicia to będziesz liczył klatki na palcach.

1080p 23fps na 3080.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pitt_34 napisał:

Karta Stock ?

Pl +10% i ram +500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Aldatha napisał:

Ale bedzie kwik jak sie okaze ze big navi dobre 100 dolkow tansze i z 10% lepsze od 3080 + RT + ML (odpowiednik DLSS)

Na pewno będzie tańsze i lepsze - konkurencja ma problem z dostępnością swoich produktów, więc dobry wujek AMD dopasuje ceny tak żeby zarobić mniej bo to przecież jest instytucja charytatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mag_zbc napisał:

Na pewno będzie tańsze i lepsze - konkurencja ma problem z dostępnością swoich produktów, więc dobry wujek AMD dopasuje ceny tak żeby zarobić mniej bo to przecież jest instytucja charytatywna.

A nie jest tak, że AMD musi odzyskać utracony kawałek tortu i ta premiera to jest najlepsza ku temu okazja. Zobacz co było z Ryzenem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mag_zbc napisał:

Na pewno będzie tańsze i lepsze - konkurencja ma problem z dostępnością swoich produktów, więc dobry wujek AMD dopasuje ceny tak żeby zarobić mniej bo to przecież jest instytucja charytatywna.

Z elektroniką jest ten kłopot, że jej koszt surowcowy jest żaden. Cena wynika z założonej strategii marketingowej. Jeśli AMD będzie chciało odrobić stratę udziału w rynku z ostatniego okresu, to taka będzie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IIMechatronikII napisał:

A nie jest tak, że AMD musi odzyskać utracony kawałek tortu i ta premiera to jest najlepsza ku temu okazja. Zobacz co było z Ryzenem. 

Byłoby miło z ich strony gdyby wykorzystali tą czasową nieudolność nvidii, taka szansa nie zdarza się zbyt często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...