Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, GregM00 napisał:

Z elektroniką jest ten kłopot, że jej koszt surowcowy jest żaden. Cena wynika z założonej strategii marketingowej. Jeśli AMD będzie chciało odrobić stratę udziału w rynku z ostatniego okresu, to taka będzie cena.

Rozbawiłeś mnie do łez. Istotna jest liczba sprzedanych kart. 

Poza tym koszty R&D też muszą się zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kowal napisał:

Piękny przykład antypostępowej postawy w imię wiary w jedną firmę. Bojownicy bywają niesamowici wręcz, każda rzecz, która na radeonach działa slabo, bądź w ogóle jest niepotrzebna, zbędna i najlepiej jakby nie było jej w ogóle bo poziom frustracji osiąga niebotyczne rozmiary.

No tak, bo każdy ma wydawać kasę na "postępowe" pierdoły. 
Dla mnie karta ma być wydajna w natywnym 4K, tania, cicha i energooszczędna - bo ma działać ponad 5h dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sideband napisał:

Rozbawiłeś mnie do łez. Istotna jest liczba sprzedanych kart. 

Poza tym koszty R&D też muszą się zwrócić.

Standardowa nieumiejętność czytania, beka :)
"koszt surowcowy" napisałem, nie koszt ogólny
mogą wycenić cenę jednostkową dowolnie, bo o tym była mowa.

Wytrzyj łzy i czytaj ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukadd napisał:

Powtórzę to co pisałem jakoś 2 dni temu.

Nawet jak te GPU będą wydajniejsze to na dzień dzisiejszy dla mnie to nic nie zmieni. U AMD brak g-sync, brak DLSS, słabsze RT i wszystko na koniec przypudrowane skopanymi sterownikami, to całkowicie mnie odrzuca od tych kart.

Mam dokładnie to samo, co nie zmienia faktu, że nie każdy tak ma. Są tacy, co mają wywalone, są tacy co nie kumają i tylko byle wykresik bencha spuszcza im smycz zakupu i... SUPER. Cokolwiek i ktokolwiek spowoduje, że kurteczce z nv zafalują poślady ma u mnie bro. Paradoksalnie kibicuje AMD, aby... nv przestała się na mnie odlewać (np. takimi premierami jak 3080).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sideband napisał:

Rozbawiłeś mnie do łez. Istotna jest liczba sprzedanych kart. 

Poza tym koszty R&D też muszą się zwrócić.

No i kochanki do utrzymana. Zwykle prezesi mają drogie kochanki, a Lisa pewnie też ma jakiegoś amigo Don Juana, co pali cygara po 5k$ za sztukę8:E.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

No i kochanki do utrzymana. Zwykle prezesi mają drogie kochanki, a Lisa pewnie też ma jakiegoś amigo Don Juana, co pali cygara po 5k$ za sztukę8:E.

Lisa moze miec takiego ze bys orientacje zmienil :D

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie przebije:

 

of8Sdse.jpg

więc musik zostać po jasnej stronie mocy:lovin:.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big navi chyba bedzie moja kolejna karta, model jeszcze nieznany. Mi wydajnosc 2080s czystej wystarczy, ale i tak wezme mocniejszy model, żeby mocne uv zrobić. Ma pobierać tyle co nic a wypluwac piękne fps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA mogła sporo ugrać na premierze ampere ale teraz po przeciekach big navi nowe karty zielonych nie lśnią już tak jak na starcie, wiele nie zarobili jeśli teraz amd da dostępność i rozsądną cenę to wygrają ten rok na trzech frontach; procki, gpu i konsole, pora odrabiać straty po latach posuchy i klęsk 

Edytowane przez ci4stek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, olek83 napisał:

Hype train, nabiera rozpędu

 

FE robi więcej niż 10600, tym razem dodał (wczoraj nie było) ~ "około", około 10600 to może być 9000 albo 9500 ale też może być 11000 lub ponad 11000... około +/-

Stockowe FE 3080 robią bez problemu więcej niż 10600.

Zresztą praktycznie wszędzie mają polewę z tych wyssanych z palca liczb. Dlaczego wyssanych? bo już wczoraj zapytali się kolesia skąd je wziął to on nagle znika i udaje że nie przeczytał pytania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze big navi to ostatnia seria przed "tanio to juz było",  teraz chcą swoj kawałek tortu na imprezę dorzucić, następna seria to już będzie droższy tort jak nowe ryzeny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wyjdą radki, to bez względu na cenę detaliczną i tak nie będzie tanio. Znów janusze się rzucą jak świnie na kartofle i potem będą wystawiać na allegro czy olx z przebitką po 1k+:-). Bo zalania rynku falą gpu amd raczej nie będzie, żeby zaspokoić naraz fanów amd, usychających z oczekiwania na nowe rtxy i rekiny biznesu.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zdzisiu napisał:


Dla mnie karta ma być wydajna w natywnym 4K, tania, 

:rotfl:Frytki do tego ?? 

10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

FE robi więcej niż 10600, tym razem dodał (wczoraj nie było) ~ "około", około 10600 to może być 9000 albo 9500 ale też może być 11000 lub ponad 11000... około +/-

Stockowe FE 3080 robią bez problemu więcej niż 10600.

Zresztą praktycznie wszędzie mają polewę z tych wyssanych z palca liczb. Dlaczego wyssanych? bo już wczoraj zapytali się kolesia skąd je wziął to on nagle znika i udaje że nie przeczytał pytania :E

AIB vs FE :rotfl: Miedzy Fe a takim Strix nie ma roznicy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, novi napisał:

Podejrzewam ze big navi to ostatnia seria przed "tanio to juz było",  teraz chcą swoj kawałek tortu na imprezę dorzucić, następna seria to już będzie droższy tort jak nowe ryzeny :)

ja podejrzewam że tanio już było z z tego co pamiętam to ceny topowych kart amd w stosunku do kart nvidi nigdy nie były specjalnie konkurencyjne vega radeon vii i patrząc wstecz tez raczej średnio to wyglądało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie oceniać tych wyników jeżeli okażą się prawdziwe AMD nieźle namiesza. Gier wartych uwagi z rt i dlss jest naprawdę mało. Te które są sprawiają problemy przy dziwnych rozdzielczościach i proporcjach ekranu. Ja u siebie nie mam możliwości zagrać z dlss bez kombinowania. 

5120x1440p

Control - ręczne grzebanie w exec

Metro exodus - DLSS nie aktywne 

nowa lara - dlss nie aktywne 

Mechwarrior 5 - dopiero po jednym z ostatnich patchy DLSS działa ok

Wolftenstein i Maincraft- Jedyne gry które działają ok z DLSS i RT.

 Reszta to jakieś śmieci nie warte instalacji na dysku. Lista gier z RT wartych czekania to kilkanaście miesięcy czekania. Poza oczywiście produkcją redów. Jeżeli 6900x będzie wydajniejszy w normalnych grach o 15% od 3080 to mój idzie pierwszego dnia po premierze na allegro. Dla mnie RT to obecnie taki sam fetysz dla fanów nv jak dla posiadaczy ryzena - rendering. 95% tytułów w które gram nie ma i nie będzie miało rt i dlss a w mojej rozdziałce i tak kwiczą. Poza tym mam mój monitor chodzi 120HZ przy 5120 więc fps też się liczy.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dobra wycena i będę musiał dołożyć poniżej tysiąca po odsprzedaży RX 5700 to zmiana jest pewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Saren7 napisał:

Jak będzie dobra wycena i będę musiał dołożyć poniżej tysiąca po odsprzedaży RX 5700 to zmiana jest pewna.

To na top chyba nie liczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, RyszardGTS napisał:

FE robi więcej niż 10600, tym razem dodał (wczoraj nie było) ~ "około", około 10600 to może być 9000 albo 9500 ale też może być 11000 lub ponad 11000... około +/-

Stockowe FE 3080 robią bez problemu więcej niż 10600.

Zresztą praktycznie wszędzie mają polewę z tych wyssanych z palca liczb. Dlaczego wyssanych? bo już wczoraj zapytali się kolesia skąd je wziął to on nagle znika i udaje że nie przeczytał pytania :E

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3090_strix_oc_review,27.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Wiem, że to człowiek od plotek, ale sporo ostatnio jego informacji się potwierdziło no i jako pierwszy miał zdjęcia rdna2. Jak nie przyjdzie 3080 do tego czasu to chyba zapoluję na tę kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechowe są te wrzuty. 

A teraz poproszę jeszcze zegary z 3dmarka 06 ? 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Kowal, jeszcze by przegrał z 9700 Pro.  :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sideband napisał:

Śmiechowe są te wrzuty. 

A teraz poproszę jeszcze zegary z 3dmarka 06 ? 

Może nie pójść, u mnie wywala test po po pierwszej scenie  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...