Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Leje na nvidie (już miesiąc czekam...) i biorę AMD 6800XT. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Cin&Cin napisał:

Jak dobrze skumałem, gry z RT które były do tej pory ( RTX) nie odpala na AMD ( potrzebny patch dla ich kart), gier z RT będzie narazie kilka. Brak odpowiednika DLSS. Jeżeli dev nie wesprze AMD w RT to gier będzie bardzo mało.

tylko gry w API Vulkan wymagają patch'a

o ile AMD nie zaimplementuje VK_NV_ray_tracing bo oficjalnym rozszerzeniem jest VK_KHR_ray_tracing

2 minuty temu, lukadd napisał:

Ciekawe jak to kopie ETH. Karty od AMD niekwestionowanie i zawsze były w tym najlepsze :E

 tak jak RDN1 ale 50 60% szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 6900 wygląda mega zachęcająco. Gram w dziwnej rozdzielczości której dlss w sporej liczbie gier nie obsługuje więc dla mnie liczy się raw power karty. W RT będzie na pewno gorzej od nv. Jednak wolę zjechać z efektami rt oczko niżej bez ruszania reszty. Z 5900x wygląda na fajną parkę z którą spokojnie pogra się się do czasu rewolucji ddr5 w cpu i nowej generacji grafik. AMD pokazało wreszcie coś a nie cuś. Teraz widać czemu Nvidia tak się śpieszyła z premierą swoich kart mimo małej dostępności. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PACIK19 napisał:

W jakimś momencie na prezentacji gość powiedział, że już pracują nad odpowiednikiem DLSS, ale nie zrobił tego wprost. Po prostu coś wspomniał o tym przy prezentacji FidelityFX.

To chyba przegapiłem, ale nawet jeśli, to pewnie wyjdzie dopiero na następną generację. Niedługo będą testy z RT tych radeonów, ale niestety z Fiedelity FX to obecnie jest kupa w porównaniu do DLSS 2.0.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny cenami, ale w PL nikt nie zobaczy tych kart w cenie MSRP. Taki 6800 to będzie spokojnie ponad 3k PLN kosztował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Khold napisał:

Ceny cenami, ale w PL nikt nie zobaczy tych kart w cenie MSRP. Taki 6800 to będzie spokojnie ponad 3k PLN kosztował.

Niby dlaczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

Niby dlaczego? 

Nie wiesz ? szklana kula :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Ja też im kibicuję, dobra konkurencja zawsze dobra, ale jeszcze do tego co wyżej, wydajność w RT i sterowniki trzeba dodać. A z prundem to nie wiadomo jak to będzie 300-320W to praktycznie żadna różnica.

Na podstawie wykresów od AMD uśredniając wyniki to 6800XT(300W) ma być na poziomie 3080(320W). To nie są realne testy, a slajdy od AMD wszyscy znamy jak się potrafią przekładać na realną wydajność, więc te słupki jeszcze mogą się skurczyć o dobre 10%+. No i jeszcze pozostaje wydajność RT, nic się nie chwalili czyli nie będzie dobrze.

O pobór prądu się nie martwię, bo to 7nm, ciekawe czy taktowanie jest wyżyłowane, czy jest tam zapas dla OC. No i UV, ile uda się zejść z poborem prądu przy 7nm.

Testy zweryfikują co tak naprawdę te karty potrafią, ale specyfikacja i cena dla mnie rewelacja. W końcu nie muszę wybierać karty z jednego obozu.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Radziuwilk napisał:

6900XT nie pokona 3090 wydajnoscia.

Probowalem na szybkiego przeczytac na jakich prockach bylo testowane i mignal mi 10900k a na drugim 5900x.

Nie zdziwie sie jak gpu nvidii bylo testowane na niekreconym 10900, a gpu AMD na 5900 (pewnie po OC)

6900XT mial tez wlaczone te nowe boosty co nie zadziala jesli ktos ma CPU intela.

Dobor gier tez pewnie selektywny.

Ja wnioskuje ze 6900XT bedzie odstawac o kilka procent od 3090, oprucz kilku gier gdzie bedzie szybsze.

Jesli bedzie tak duza roznica w cenia to AMD i tak pozamiata w Top Hi Endzie.

Na końcu jest notka. Testowali na 5900x obie karty. 6900 ze smart access i rage

 

 

Clipboard01.jpg

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AMD wprowadzi DLSS do konsol, chociaż nawet te 10-30 FPSów dodatkowe wywali przy podobnej jakości jak DLSS 2.0 to może zniszczyć pomysły refreshy od Sony i MS. AMD właśnie przedłużyło życie konsol o x lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaycob napisał:

 

No i to jest wiadomość, o którą mi chodziło. Ciekawe ile się zaraz zrobi fanów odpowiednika DLSS, który niedawno nie był nikomu potrzebny :E 

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radziuwilk napisał:

6900XT nie pokona 3090 wydajnoscia.

Nikt tego nie oczekuję przecież. Dostajesz kartę słabszą o pewien procent, raczej mniejszy niż większy w cenie o 1/3 mniejszą. To taka różnica, jakby te karty były z zupełnie innych segmentów i to jest ten efekt wow. Chcesz dopłacić 2 koła za strzelam +/- 10% więcej wydajności to zawsze możesz, ale licz się też z tym, że sporo więcej straci na wartości relatywnie do ceny zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, msky7300 napisał:

Clipboard01.jpg

RTX 3080 to karta widmo 

6 minut temu, Jaycob napisał:

 

zapewne będzie działać na OpenCL 2.0 czyli nie na katach NVIDIA 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

No i to jest wiadomość, o którą mi chodziło. Ciekawe ile się zaraz zrobi fanów odpowiednika DLSS, który niedawno nie był nikomu potrzebny :E 

Całe mnóstwo, nad tym nawet intel pracuje. Tylko żeby zrobić z gówna miód nie wystarczy SS na AI ?

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MrHardy napisał:

Nikt tego nie oczekuję przecież. Dostajesz kartę słabszą o pewien procent, raczej mniejszy niż większy w cenie o 1/3 mniejszą. To taka różnica, jakby te karty były z zupełnie innych segmentów i to jest ten efekt wow. Chcesz dopłacić 2 koła za strzelam +/- 10% więcej wydajności to zawsze możesz, ale licz się też z tym, że sporo więcej straci na wartości relatywnie do ceny zakupu.

Dokładnie, względem perf/cena 6900 zmiata 3090 z planszy

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gret napisał:

Niby dlaczego? 

Z tego samego powodu dla którego FE 3070 kosztuje 499$ co nvidia przeliczyła na 2359 (przy obecnym kursie powinno być to ponad 2400 zł). Natomiast niereferenty 3070 będą startować z poziomu 2650 zł, a przy słabej dostępności to bóg wie ile.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rosnącym kursie złotówki, polityce sklepów, scalperach to się jeszcze niektórzy srogo zdziwią z cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

No i to jest wiadomość, o którą mi chodziło. Ciekawe ile się zaraz zrobi fanów odpowiednika DLSS, który niedawno nie był nikomu potrzebny :E 

Będzie masa. Bez czegoś w stylu DLSS to można całkowicie zapomnieć o graniu z RT. No chyba, że w 30fps jak na konsolach. AMD musi to mieć i to na wczoraj.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c94ae79fe0fd4272b8726abe79316f0c-png.jpg

Niezły boost to daje. Przy 6900xt vs rtx 3090 było to włączone. Ciekawe czy przy 6800xt też ale nie napisali :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Będzie masa. Bez czegoś w stylu DLSS to można całkowicie zapomnieć o graniu z RT. No chyba, że w 30fps. AMD musi to mieć i to na wczoraj.

może własnie do tego jest potrzebny Patch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie, bo AMD wreszcie dogoniło NVIDIA, a z drugiej strony liczyłem, że będą bardziej konkurencyjni cenowo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...