Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oferują praktycznie RTXa 3090 w cenie $999, to co źle? Dostosowali się do cen ustalonych przez Nvidię. Za $579 dostajesz 16 GB, co jest nowością, bo Radeon VII kosztował $699. Tylko pytanie jak ich DLSS, czyli chyba DirectML sobie poradzi w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Niezłe te nowe karty AMD... takie nie za bardzo tanie, a miał być RTX3090 zaorany w niższej cenie niż RTX 3080

Jakoś mi te ich slajdy brzydko pachną premierą Polarisa. Dodatkowo będą jaja jeśli do osiągnięcia pełnej wydajności nowych Navi potrzeby będzie procesor AMD 5000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą też jaja, jak się okaże, że do pokonania intela potrzeba BigNavi :) 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kynareth napisał:

Oferują praktycznie RTXa 3090 w cenie $999, to co źle? Dostosowali się do cen ustalonych przez Nvidię. Za $579 dostajesz 16 GB, co jest nowością, bo Radeon VII kosztował $699. Tylko pytanie jak ich DLSS, czyli chyba DirectML sobie poradzi w przyszłym roku.

Na slajdach wydajność 6900XT v 3090 była mała gwiazdka - SAM, oraz Rade Mode - który podkręca kartę i z 300 W robi (?  W ), stock v stock wynik będzie troche inny niż na slajdach.

dodatkowo:

https://videocardz.com/newz/amd-ray-accelerator-appear-to-be-slower-than-nvidia-rt-core-in-this-dxr-ray-tracing-benchmark

3080 - 68 rdzeni RT - 630 fps
6900XT - 80 rdzeni RT - 471 fps
2080 TI ( niższe taktowanie względem AMD,  68 rdzeni RT ) ~ 390 - 400  fps - czyli według tego testu rdzenie AMD są słabsze od Turinga 

Już jakiś czasu temu któryś z dev konsolowych mówił że wydajność RT na konsolach równa się mniej wiecej pierwszego 2060 


Dodatkowo wiemy że beż DLSS w grach RT praktycznie jest niegrywalne w 4K nawet na 3090 . A gier z RT i DLSS będzie coraz więcej na rynku. 

Edytowane przez Cin&Cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RyszardGTS napisał:

tenor.gif

Niezłe te nowe karty AMD... takie nie za bardzo tanie, a miał być RTX3090 zaorany w niższej cenie niż RTX 3080 :rotfl: 

No beczunia koluniu... ubaw po pachy. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o legendarnych sterownikach, coś czuję że będzie powtórka z rozrywki z zeszłego roku :E

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Cin&Cin napisał:

 coraz więcej komentarzy potwierdza raczej żę RT AMD jest inne od NV i wymaga oddzielnej implementacji 

 

Eee? Jakiś czas temu ktoś mi tutaj na forum napisał że jest jedno RT bo myślałem podobnie jak Ty, to jak to w końcu jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, nynyny napisał:

Teraz inni będą czekać na Navi ;)

Ja tam czekam niech nVidia zlepi jakiegoś 3070 Ti z 12GB Ramu i za pół roku wymienię swoją na niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem Pół serio  powiem że  jedyna słuszna obsługa  Ray Tracing'u  to   ta z  DX12 Ultimate  czyli   DXR  .

Niestety na  popularyzację  tej implementacji  potrzeba co najmniej 

rok czasu  gdzie  RT od  NVidi   jest   już na rynku od 2 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, joloxx9 napisał:

Ja tam czekam niech nVidia zlepi jakiegoś 3070 Ti z 12GB Ramu i za pół roku wymienię swoją na niego. 

To czekaj na Supery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie trzymało przy oczekiwaniu na RTX Nvidii to wbudowany Gsync w Lg C9, ale właśnie znalazłem moda  jak bez problemu uruchomić Freesync na tym TV (Pewnie na CX też pójdzie). Patrzymy zatem na dostępność AMD :) i pewnie dam sobie spokój z RTX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Eee? Jakiś czas temu ktoś mi tutaj na forum napisał że jest jedno RT bo myślałem podobnie jak Ty, to jak to w końcu jest? 

Według dzisiejszej prezentacji AMD,  na chwilę obecną RT będzie obsługiwało 5 gier i to nowych nie tych starych. Sami Redzi mówili że CP2077 na chwilę obecną nie będzie posiadał implementacji RT dla AMD 

2 minuty temu, darkonza napisał:

To największe zaskoczenie:

 

xt0wfz1povv51.jpg

I to dało największy boost AMD w czystej rasteryzacji. Bez tego byłaby bieda zapewne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darkonza napisał:

To największe zaskoczenie:

 

xt0wfz1povv51.jpg

No wygląda to pięknie, tylko co się stanie jak Infinity Cache ulegnie zapełnieniu? Przypomina mi to aferę z 3.5 + 0.5 GB GTX 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darkonza napisał:

To największe zaskoczenie:

Nie do końca pojmuję to zaskoczenie, to jest tylko bufor o pojemności 128 MB, to równie dobrze można się jarać przepustowością L1 w CPU, taki 10900k dobija do 3TB/s.
Slajdy i teoria to jedno, ale dużo bardziej mnie interesuje jak realnie AMD będzie zarządzać tym buforem, tak aby utrzymać stosowną przepustowość, bo pod kątem suchych liczb VRAM, to ja mam 525GB/s na starym 1080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darkonza napisał:

To nie służy do "napełniania" tylko do "bostowania" przepustowości, te 128MB zapełnia sie od razu, ale tez od razu opróżnia i tak cały czas, to odpowiednik edramu u Intela. Od napełniania  jest 16GB RAM

Czyli wydajność tej technologii będzie zależeć od jej poprawnego wykorzystania w grach jak i w sterownikach. Z tym ostatnim, jak to u AMD może być problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Już abstrahując od plotkarskiego poziomu tego portalu, to chyba zdecydowana większość zakłada, iż w RT Big Navi będzie słabszy od Ampere, a o ile, to się zapewne niedługo dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MroczneWidmo napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem te wykresy to patrzac na specyfikacje XSX to konsola ta ma wydajnosc (w grach "pro amd") na poziomie ok. RTX 2080 Ti. O RT oczywiscie ciągle nic nie wiadomo, ale wszystko okaże się już niedługo przy okazji Legion. z tego co widzialem to ubisoft ani nie obiecuje 4k, ani 60 klatek wiec pewnie 1440p/30 i presety RT na poziomie medium.

Series X ma 52 CU, 64 ROP i 208 TMU, RX 6800 ma 60, 96, 240. Ciekawe czy podobne gpu do XSX sie ukaze na rynku PC i czy bedzie to RX 6700 XT? PS5 to 6700? Pamietam, ze PS4 i Xone tez celowaly w nizsza polke, PS4 mialo bodajze cos pomiedzy 7850 a 7870, a Xone miedzy HD7770 a 7790.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rainy napisał:

Już abstrahując od plotkarskiego poziomu tego portalu, to chyba zdecydowana większość zakłada, iż w RT Big Navi będzie słabszy od Ampere, a o ile, to się zapewne niedługo dowiemy.

Videocardz plotkarski portal LOL Chyba pomyliles z wccftech.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800XT wygląda naprawdę spoko jak mu odkręcimy power limit i zrobimy manualne OC to może ładnie to popylać. Oby tylko karty były i udała im się kiedyś implementacja super resolution to będzie niezły substytut dla RTX 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby karty mialy dobre stery ;) Niby takie oczywiste ale jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Videocardz plotkarski portal LOL Chyba pomyliles z wccftech.

Nie jest to z całą pewnością Wccftech ale przypominam sobie, że bzdury też zdarzało im się publikować.

Btw, ten wynik jest z 17 Sierpnia, więc niewątpliwie nie są to aktualne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem popcorn i czekam spokojnie...ale moze to czas na pierwszego w zyciu radka ? :)

Do proca amd wrocilem po kilkunastu latach,moe wiec warto bedzie tak do parki ...hmmm...nie przypuszczalem ze amd tak wystrzeli i bedzie alternatywa dla topowych kart zielonych.Czekam spokojnie,ale jezeli bedzie warto,to nie bede mial najmniejszych problemow aby porzucic zielonych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rainy napisał:

Ponieważ "niestety" mam dobrą pamięć, to przypominam, iż byłeś jednym z tych, którzy twierdzili, iż AMD w żaden sposób nie będzie w stanie rywalizować z 3080 (circa 25 procent niższa wydajność).

Nawet biorąc poprawkę na marketing, widać gołym okiem, że się jednak srogo pomyliłeś.

Pomylić się rzecz ludzka. Patrząc na suche dane z wcześniejszych specyfikacji RX 6800XT miał być właśnie słabszy tylko nikt nie uwzględniał, że karty będą miały dodatkowy cache w celu podniesienia przepustowości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...