Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zegarów pamieci i poboru prądu:

W Win 10 na Rx 5700xt częstotliwości które windows widzi to 60, 90, 120, 144

Ten sam komputer (tylko po czystej instalacji systemu) na Rtx 3070 częstotliwości odświeżania to: 59.99, 89.99, 119.99, 143.99

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, smilehunter napisał:

7-8W, akceleracja włączona? Zresztą w 240p nic nie widzę na tym filmie :C

I tak mam od lutego, na każdym sterowniku. Wysyłałem takie filmy do amd z dokładnym opisem sprzętu. softu, wiem że materiał odtwarzali, ktoś się temu przyglądał. 

podczas oglądania filmu 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=VU9JtMa48dY

a tu poprzedni w lepszej jakości, nie wiem czemu mi się wcześniej w 240p wgrało :E

https://www.youtube.com/watch?v=w-D8CsfH9oI&feature=youtu.be

 

generalnie w trybie 2d, żeby nie kombinowanie z CRU przy 75hz to byłbym super zadowolony, tak tylko do tego mogę się przyczepić, na 60hz zbija mi normalnie takty na vram, na każdym sterowniku, na 75hz na żadnym ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Saren7 napisał:

Mnie ciekawi czy mit o lepszym starzeniu się Radeonów zostanie podtrzymany w konfrontacji RDNA1 vs Turing.

Zapowiada się olewka ze strony AMD, VRS{Variable Rate Shading} nie dali i raczej nie zamierzają dać, to samo pewnie będzie z odpowiednikiem DLSS od AMD. Do tego dochodzi brak obsługi RT. Czyli nie wspierają te karty DX12 ultimate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Saren7 napisał:

Mnie ciekawi czy mit o lepszym starzeniu się Radeonów zostanie podtrzymany w konfrontacji RDNA1 vs Turing.

Nie ma spzetowego wsparcia DX 12 Ultimate wiec software tego nie przeskocza. W takim cyberpunku w wymaganiach do 1440p podany jest RTX 2060 a od strony AMD 5700XT,  DLSS 2.0 bedzie robil robote a ponoc zbedny bajer :rotfl:

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki sprzet dostanie DirectML i czy RDNA1 sie na to zalapie.

Skoro technologia ma byc mniej-wiecej transparentna od strony api istniala by mozliwosc uzywania jej tez na kartach z serii 5000, ale wszystko zalezy od AMD.

 

Co do RT to posiadacze serii 5700 i nizszych, ktorzy musza miec to RT, to wymienia karty albo na serie rtx 3000, albo na rx 6000 w jakims okresie czasu.od premiery. Maja w miare wydajny GPU i nie musza sie z tym spieszyc i moga poczekac do wiosny pewnie na spokojnie do normalizacji cen.

Jesli ktos bez RT nie moze zyc wezmie 3070 albo 3080 juz teraz, zakladajac ze nie przeszkadza mu mocne doplacanie do biznesu, no chyba ze wystarczy mu RT w rx 6000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, zachy napisał:

Ciekawe jaki sprzet dostanie DirectML i czy RDNA1 sie na to zalapie.

 

O ile sie nie myle to do tego potrzeba sprzetowego wsparcia, ktore znalazlo sie w RDNA 2 i ma nawet to XSX. Jak to wyglada na sprzecie poza RDNA 2.0 to nie mam pojecia.

18 minut temu, zachy napisał:

Jesli ktos bez RT nie moze zyc wezmie 3070 albo 3080 juz teraz, zakladajac ze nie przeszkadza mu mocne doplacanie do biznesu, no chyba ze wystarczy mu RT w rx 6000 :)

Bez DLSS to nawet nvidia lezy w wydajnosci RT dlatego licze, ze AMD pokaze Super Resolution jako fajna alternatywe.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie ma spzetowego wsparcia DX 12 Ultimate wiec software tego nie przeskocza. W takim cyberpunku w wymaganiach do 1440p podany jest RTX 2060 a od strony AMD 5700XT,  DLSS 2.0 bedzie robil robote a ponoc zbedny bajer :rotfl:

już widze w Cyberze te 1440p ultra na rtx2060 plus włączone RT  :rotfl:tutaj i dlss 3 czy 4.0 nie pomoże 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kochan4 napisał:

już widze w Cyberze te 1440p ultra na rtx2060 plus włączone RT  :rotfl:tutaj i dlss 3 czy 4.0 nie pomorze 

Nie odnosilem sie do wymagan z RT poniewaz 5700XT go nie obsluguje a do wykorzystania DLSS wiec zamiast glupich uwag przeczytaj najpierw ze zrozumieniem a nie wylewaj swojego bolu tylka na ekran ;)  Wiem dla ciebie DLSS to zbedny bajer :rotfl:

wGrmUD3.jpg

 

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to odniosłeś się do idiotycznej tabelki , gdzie 1060 zestawiają z 1660 super, cóż , więcej po Tobie nie można się spodziewać, tylko jakaś szydera i twój mityczny rotfl na końcu każdej wypowiedzi

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne, ze RX 5700XT jest parowany do 1440p z rtx 2060 i to nie super'a. Przeciez to karty z innego segmentu.

Tak samo troche dziwne ze rx 6800xt pojawia sie w ultra 4k bez RT, a nie np w RT High, tam gdzie RTX 3070.

Ale czytalem opinie, ze RedEngine lepiej wspiera karty NVidii i to moze byc zrodlem takiego pozycjonowania kart.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi w minimalnych RX 470, a w zalecanych do High GTX 1060. Te karty naprawdę niewiele dzieli, ale chyba nie w CP2077. Jakby RDNA1 dostało wsparcie do odpowiednika DLSS to bym otworzył szampana XD.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zachy napisał:

Troche dziwne, ze RX 5700XT jest parowany do 1440p z rtx 2060 i to nie super'a. Przeciez to karty z innego segmentu.

 

Do tego sie odnioslem wyzej, poniewaz przy RTX 2060 zapewne jest wykorzystany DLSS, oficjalnie przy wymaganiach z RT nikt nie pisze o DLSS ale to raczej oczywiste ze karty w poszczegolnych presetach sa podane wraz z DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy standardowych ustawieniach RDNA1 wyprzedza Turninga, ale on włącza DLSS i jest pierwszy na kolejnych światłach.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już w tej tabelce gdzie do 2160p zestawiają RTX 3070 z RX 6800XT to nikomu nie przeszkadza. Z tego co widzialem to w recenzjach (newet wiedźminie) RX 6800 (bez XT) wystarczy by pokonać 3070.

Coś chyba będzie zoptymalizowana jednostronnie gra, zwlaszcza że aż do 1440p Ultra wystarczy max 6GB Vram, a w ultra w takim starociu jak Rainbow Six Siege wg gry to 6,5Gb Vram to trochę za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Radeonach można jeszcze zastosować protezę DLSS, np. przez Sapphire TRIXX, przeskalować do niżej rozdzielczości i włączyć RIS. Wygląda to w miarę pod warunkiem posiadania dość małej przekątnej monitora w porównaniu do rozdzielczości. Wypróbuje sobie dziś jak wygląda skalowanie 90% + RIS względem natywnego 1080p u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka kobyla z Red Devila ;)

Przydalby sie unboxing Nitro+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Art385 napisał:

Mogę ci powiedzieć, że miałem to samo gpu wisiało na zegarach 3D i nie chciało ich zrzucić. Myślę pewnie netflix czy może przeglądarka w tle podbija zegarki. No ale nie bo jeden reset później zegarki zaczęły schodzić normalnie. Próbowałem zreprodukować tę sytuację ale nie mogę xD

 

7 godzin temu, Minciu napisał:

U mnie GPU (3070) wisiało w 3D niezależnie od resetów ;) Wrzuciłem nowsze sterowniki i działa wszystko normalnie. Nie wiem czemu wcześniej coś się popsuło i w jaki sposób. Też było 40+ wat, teraz jest 15w.

Jak zobaczyłem ten zrzut ekranu z GPU-z to stwierdziłem, że czas na aktualizację. Odpaliłem i poszedłem do kibelka po wylogowaniu się Win+L. Wracam a na wykresach karta chodziła na full mocy do czasu ponownego zalogowania. Miałem kilka pomysłów co to może być: koparka, wina msi afterburnera, jakieś wirusy lub coś w panelu nvidii. W panelu nv ustawiłem na adaptacyjną energię i nie pomogło, pobrałem nortona i tez nic nie wykrył, zresetowałem msi af też nic. Wszedłem w panel sterowania windowsa i przestawiłem w opcjach zasilania zarządzanie energią PCIex na średni z wysokiej wydajności i pomogło :E

 

NpGJxya.gif

QZYq2Bv.gif

dzl7Sgh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukibossss napisał:

Dobra, ale po co udostępniają funkcję, która po prostu nie działa poprawnie przez co nikt normalny z niej nie korzysta? Włącz sobie tego antilaga i odpal byle jaką grę i zdaj relacje, na prawdę świetna sprawa...

Ja używam praktycznie w każdej grze, więc bzdury opowiadasz znowu  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

W Radeonach można jeszcze zastosować protezę DLSS, np. przez Sapphire TRIXX, przeskalować do niżej rozdzielczości i włączyć RIS. 

W tym rozwiązaniu nie ma mowy o żadnym skalowaniu do niższej rozdzielczości! Po prostu tworzysz niższą rozdzielczość na zasadzie VSR i grasz w niższej rozdzielczości - tyle ;) 

Edytowane przez DjXbeat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem ponownie sterowniki 20.11.2 z opcją "przywracanie ustawień fabrycznych" nie przez DDU i faktycznie teraz podczas oglądania YT pamięci mają 200MHz, więc koledze z RX6800 proponuje zrobić to samo i sprawdzić czy mu spadnie taktowanie vramu :) 

Edit :

A jednak nie, system po instalacji odpalił się w 60Hz i na takim odświeżaniu jest 200Hz, po ustawieniu wszystkiego powyżej 60Hz u mnie podbija vram do 1800Mhz :/ 

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dario+ napisał:

No to dobrze że już wiadomo co to powoduje u ciebie, ale teraz śmiać mi się chce z tych fanboyow nvdii którzy ślepo wierzą że tylko ich karta i sterowniki są bez wad ?

Ja nie twierdzę, że sterowniki nV są bez wad bo co jakiś czas trafi się coś problematycznego, coś co jednak dość szybko zostaje rozwiązane. Ja tylko stwierdzam, że większość użytkowników mając jakieś problemy których nie ma na nV stwierdza, że tak ma być co jest dla mnie totalną głupotą. 

Jeżeli jest jakiś problem to jest i tyle bez względu na to czy to na nV czy nie ja widzę w tym problem.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lukadd napisał:

 

W jakich sklepach w UK mógłbym się rozglądać ? Mam w sumie wujaszka w UK więc mógłbym tam kupić i by mi wysłał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...