Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To co się dzieje teraz na rynku to jest jakaś masakra, trzeba po prostu kupować to co jest w sklepie bo za chwilę nie będzie nic ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie złe rozumowanie. Nie zamierzam nic kupować do czasu, kiedy w sklepach będzie wszystko.  Za 3070 mam limit 2500 i nie zapłacę ani złotówki więcej, za RX6800 tak samo. Wykupujcie co jest a potem płaczcie, że drogo ;)

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800 nie kosztuje 2500. Jeśli ref 3070 kosztuje 2399 to droższy o 79$ 6800 powinien kosztować tyle drożej +VAT i jakiś transport ~380-400pln

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ketiw555 napisał:

To co się dzieje teraz na rynku to jest jakaś masakra, trzeba po prostu kupować to co jest w sklepie bo za chwilę nie będzie nic ?

To jest dobry czas dla kogoś kto sprzedaje PC :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BladyPL napisał:

Absolutnie złe rozumowanie. Nie zamierzam nic kupować do czasu, kiedy w sklepach będzie wszystko.  Za 3070 mam limit 2500 i nie zapłacę ani złotówki więcej, za RX6800 tak samo. Wykupujcie co jest a potem płaczcie, że drogo ;)

Brawo, wychodzę z tego samego założenia. Fanboje zarówno AMD jak i Nvidii nakręcają się pół roku przed premierą, kupują od razu płacąc jak za zboże, a potem narzekają, że ceny idą w górę. :PBierzcie te 6800XT za 4k, ja was naprawdę o to proszę. I żeby wam na zdrowie wyszło. ;)

Edytowane przez lion_cfs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyną kartą, z tych wydajniejszych,  które trzyma w miarę normalną cenę to RX 5600 XT. Cała reszta to już propozycje dla nie liczących się z pieniędzmi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba uważać, bo Janusze wersje BE (obniżone zegary) sprzedają w tej samej cenie co pełniaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Statystki z Proshop są genialne xD

Zamowien bardzo malo a kart prawie wcale. Ta ilosc zamowien w porownaniu do Ampere to kropelka :D To dopiero AMD sie osmieszylo.

Samego TUF 3080 to bylo ok 2tys szt w proshop.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem powyższą recenzję. 800$ MSRP :E to daje (jeszcze przed januszowym) 3700 PLN na dzień dzisiejszy. masakra. Po tyle można już wyrwać skalpowane 3080 czasem.

Te premiery to generalnie żart, NVIDIA/AMD prezentują kartę po "650/700$" FE o nakładzie paru sztuk :E a potem wszystko dąży do równowagi czyli znacznie wyższych cen za nierefy, trochę żenada i brudna gra ze strony korpo tak jak gość z HU powiedział.


Gdyby tę kartę dało się kupić do powiedzmy 3200 PLN w tym kraju, to byłaby olbrzymim hitem, a tak...? AMD trochę zmarnowało szansę. A dostali ogromną.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kaiketsu napisał:

Właśnie obejrzałem powyższą recenzję. 800$ MSRP :E to daje (jeszcze przed januszowym) 3700 PLN na dzień dzisiejszy. masakra. Po tyle można już wyrwać skalpowane 3080 czasem.

Te premiery to generalnie żart, NVIDIA/AMD prezentują kartę po "650/700$" FE o nakładzie paru sztuk :E a potem wszystko dąży do równowagi czyli znacznie wyższych cen za nierefy, trochę żenada i brudna gra ze strony korpo tak jak gość z HU powiedział.


Gdyby tę kartę dało się kupić do powiedzmy 3200 PLN w tym kraju, to byłaby olbrzymim hitem, a tak...? AMD trochę zmarnowało szansę. A dostali ogromną.

3200? Za 3700 to jest dalej dobra karta, niestety jej realna cena to u nas (jeżeli w ogóle się pojawi) to będzie 4200-4500.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Zamowien bardzo malo a kart prawie wcale. Ta ilosc zamowien w porownaniu do Ampere to kropelka :D To dopiero AMD sie osmieszylo.

Samego TUF 3080 to bylo ok 2tys szt w proshop.

Kilkadziesiąt RX 6800 i trochę ponad 300 RX 6800 XT zamówionych to właśnie pierd komara przy Ampere. I żeby nawet tak małej liczby zamówień nie ogarnąć... Będę to wypominał - ludzie wierzą w jakieś pierdoły w necie i potem je powtarzają, tak jak z tą doskonałą dostępnością RX 6000. Fanbojski reddit AMD tak bólodupi, że aż nie nadążam z robieniem kawy do lektury :E

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że ceny AIB ustalają sami Vendorzy, a nie Nvidia/AMD jednak fakt mizerne dostawy, dodatkowo sytuacja pandemiczna i doskonała wymówka do cen +20% do MSRP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Zawsze myślałem że ceny AIB ustalają sami Vendorzy, a nie Nvidia/AMD jednak fakt mizerne dostawy, dodatkowo sytuacja pandemiczna i doskonała wymówka do cen +20% do MSRP

W materiale, który wrzucił @Phoenixsuple masz taką informację od PowerColora: "Margins are at a historic low for a new product". Podane przez AMD MSRP jest wyjęte z dupy. Dla AMD to nie jest problem, bo oni będą sprzedawać referenta tylko przez bardzo ograniczony czas. Reszta niech się martwi. Przypominam, że AMD miało już w swojej historii premierę kart Vega, gdzie ceny premierowe były na poziomie MSRP tylko dlatego, że AMD dopłacało partnerom do pierwszej partii sprzedanych kart. I gdy ceny wzrosły, to było info, że początkowa kwota była "premierowa". Ale MSRP poleciało w świat i redakcje od niego ustalały wskaźnik ceny do wydajności. Tutaj też ustalają od tej ceny.

I żeby nie było, w necie są doniesienia, że MSRP dla GeForce'ów też jest ustalone z dupy i producenci nie są w stanie nic zarobić, trzymając się tej ceny. Niemniej, to MSRP zostanie na tym poziomie, a referenty NV będą sprzedawane (mają niedługo nawet do pl sklepu wrócić). W przypadku Radeonów takiej opcji mieć nie będziesz, a przynajmniej nie szybko, dopóki jakiś producent pokaże jakiegoś kasztana robionego po kosztach.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie AMD odrobilo kiepsko zadanie domowe prezentujac praktycznie zerowa dostepnosc kart.

Na ta chwile chyba jedynie miejsce gdzie mozna szukac kart w normalnej cenie to w AMD Store, ale tam boty wszystko w pare sekund wykupuja.

Inaczej trzeba sie bujac z cenami w okolicy 3900-4000zl za referenta, co nawet smieszne nie jest.

Tylko, ze w tych cenach karty AMD traca wedlug mnie racje bytu, bo powinny konkurowac z NV mocno na poziomie cen wlasnie.

 

Chyba pozostaje polowac na rtx 3080 w podobnej cenie z wydajniejszym RT i dodatkowo DLSS...

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zachy napisał:

Generalnie AMD odrobilo kiepsko zadanie domowe prezentujac praktycznie zerowa dostepnosc kart.

Na ta chwile chyba jedynie miejsce gdzie mozna szukac kart w normalnej cenie to w AMD Store, ale tam boty wszystko w pare sekund wykupuja.

Inaczej trzeba sie bujac z cenami w okolicy 3900-4000zl za referenta, co nawet smieszne nie jest.

Tylko, ze w tych cenach karty AMD traca wedlug mnie racje bytu, bo powinny konkurowac z NV mocno na poziomie cen wlasnie.

 

Chyba pozostaje polowac na rtx 3080 w podobnej cenie z wydajniejszym RT i dodatkowo DLSS...

Ja tam uważam, że decydowanie się na jedną lub drugą kartę patrząc na RT jest w 2020 lekko śmieszne, no chyba, że ktoś gra w te 4 (?) gry, w których faktycznie jest dostępne i działa sensownie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze ogolnie na to co karty daja w cenie wzgledem swoich mozliwosci.

Mozna sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac na normalniejsze ceny, tylko nie wiadomo ile to potrwa i czy nie zrobi sie blizej premiery Navi3... :o

 

Z RT i tak pewnie zainteresuje mnie tylko CP2077 i na pewno Wiedzmin 3 o ile zdecyduja sie dodac do niego RT zgodnie z taka plotka.

 

Na dluzsza mete duzo gier omijam, bo nie trafiaja w moj target - albo sa kiepskie, albo zainteresowalyby mnie na pare minut/godzin.

Te ktore wyszly to RT nie obslugiwaly a i tak wygladaly swietnie - RDR2, Jedi Fallen Order, choc w obu najbardziej interesowala mnie i akcja i fabula, niz podziwianie widoczkow. :)

 

Musze posledzic informacje co ma wyjsc w najblizszym czasie. Najwyzej odkopie kupke w stydu z obydwoma AC Origins i Oddysey dla frajdy ubijania wrogow na rozne sposoby  i odwlekanym w nieskonczonosc Wiedzminem 3 na czele (choc tu bym z RT z checia to ogral).

 

A co do samych cen kart RX 6800 XT - to nie powiesz ze za produkt wyceniony przez amd na 650$, czyli 2950zl, placenie kwoty o 1000zl wyzszej to normalna polityka i tak powinien wygladac rynek.

Wedlug informacji z TechPowerup 6800 XT Nitro+ powinien kosztowac na starcie 770$, a 6800 XT Red Devil 800$ tez co daje odpowiednio 3525zl i 3690zl +/- te 100 czy 150zl od nowosci na start.

Edytowane przez zachy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zastanawiam czy tu nie zaszła jakaś zmowa cenowa, zarówno u Nvidii jak i AMD cena MSRP to jakiś mit, realna cena to minimum 100$ więcej, o cenach AIB już nie wspominając. 

@Zachy Nitro+ po 3700 to będzie ale RX 6800 a nie XT niestety

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu dałem 2300 zł za RTX 2070 armor i wydawało mi się dużo, teraz dałem 3250zł za referenta RX6800XT i też wydaje mi się to bardzo dużo, a patrząc po tym co się dzieje to  jednak  jestem zadowolony z ceny. Strach pomyśleć ile za następne dwa lata wydam na kartę...

Edytowane przez Duperele29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Duperele29 napisał:

3250zł za referenta RX6800XT

Tyle na start liczac dodatkowo podatek od nowosci to nie jest jeszcze zla cena.

Ja sie na ta premiere w morele wkurzylem mocno - nie patrzylem po 'aktualnosciach' tylko szukalem kart w ich wyszukiwarce, a dopiero po jakims czasie zerknalem na forum i ktos postnal tu informacje, ze sa.

Dla mnie bylo juz po zawodach i sie moglem w zyc pocalowac.

Gdyby jeszcze te karty w nastepnych rzutach pojawily sie w podobnej cenie to OK, ale juz karte 6800 XT ref Gigabyte sprzedawali po 3879zl... a tyle w zyciu bym za referenta nie zaplacil.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te podniety wasze,..  kupiłem HD7950  za 200zl i mam dwukrotny wzrost wydajności.  Kultura konsumpcjonizmu  "tutaj zaraz i natychmiast i na kredyt"  powoduje taki pęd owieczek.

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...