Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pierwszy raz taka sytuacja. Z polarisami i vegami było dokładnie tak samo. Z tymi pierwszymi to w ogóle był cyrk bo w dniu premiery amd nie chciało podać nawet sugerowanej ceny za referenta na polski rynek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BlindObserver napisał:

Fanbojski reddit AMD tak bólodupi, że aż nie nadążam z robieniem kawy do lektury :E

Nawet Jasiu2Grosze nie wytrzymał po premierze RX6000 i rzucił postem pokazującym "podwójne standardy amdkowców oraz ich ból pupy" :lol2: 

4 godziny temu, BladyPL napisał:

Recenzenci zmieszali sterowniki z błotem.

tenor.gif

;) 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, harfnir napisał:

Niestety po zeszłotygodniowej i wczorajszej premierze AMD wyparowała moja chęć do kupienia radeona. Przeprosiłem się z zielonymi i mam już w drodze 3070 od KFA2.

Mam tak samo, zgaduję, że to właśnie Ty kupiłeś ostatnie 3070 z xkom-u? Dobra karta, jest u mnie od tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JDM napisał:

Mam tak samo, zgaduję, że to właśnie Ty kupiłeś ostatnie 3070 z xkom-u? Dobra karta, jest u mnie od tygodnia.

Ostatnią akurat nie, jeszczę parę godzin wisiały jako dostępne po moim zakupie :) jeszcze przez 2 tygodnie póki czas na zwrot postaram się dostać 3080 i będę obserwować co z tymi Radeonami, ale cudów nie oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, frog67 napisał:

Nieoficjalnie partnerzy mówią że na kartach AIB zarabiają ok 10% w zależności od wersji, a nawet poniżej, ciekawe ile w tym prawdy :E  

Niżej nie zejdą, bo się nie da, chyba że AMD zejdzie, albo ktoś tu po prostu kłamie i próbuje wytłumaczyć wysokie ceny autorskich kart.

Z tego wszystkiego by wychodziło że te wysokie ceny to wina AMD i sobie tyle po prostu życzą za chipy.

Patrząc na kraty w tej generacji to nawet gówno wersje są dokoksowane a tylko na tle lepszych wypadają jako tako. Gdzie ja bym myślał, że z zamkniętą budą będę miał 60 stopni na GPU podczas grania xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, cancel napisał:

No ja też niestety czuje niesmak po te wczorajszej premierze. Żadna osoba z forum najprawdopodobniej nie zdobyła niereferenta, a żeby było śmieszniej pewnie do polskich sklepów wcale nie dotarły. Do tego jak wrzucą w sklepy  w cenie 4k za XT to już w ogóle masakra. Od 1 grudnia zaczynam polować na RTX3080 w nadziei patrząc na dostawę RXów...

No niestety AMD chce zarobić, Nvidia chce zarobić https://www.tweaktown.com/news/76468/cant-buy-new-ampere-gpu-thats-because-nvidia-sold-them-to-miners/index.html, każde corpo wyciska ile się da, nie patrząc na zwykłych szaraczków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, olek83 napisał:

No niestety AMD chce zarobić, Nvidia chce zarobić https://www.tweaktown.com/news/76468/cant-buy-new-ampere-gpu-thats-because-nvidia-sold-them-to-miners/index.html, każde corpo wyciska ile się da, nie patrząc na zwykłych szaraczków.

No już kilka dni temu trafiłem na takie ploty że Nvidia sprzedaje wprost do kopalni, ale wierzyć mi się nie chciało  teraz pytanie czy AMD wysłało jednak więcej kart jak mówią ale zamiast trafić do sklepów to pojechały do kopalni ?

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, frog67 napisał:

No już kilka dni temu trafiłem na takie ploty że Nvidia sprzedaje wprost do kopalni, ale wierzyć mi się nie chciało  teraz pytanie czy AMD wysłało jednak więcej kart jak mówią ale zamiast trafić do sklepów to pojechały do kopalni ?

Nie bo navi 2 kopie słabo. 

Ich po prostu nie ma!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Eclipse napisał:

Nie bo navi 2 kopie słabo. 

Ich po prostu nie ma!!!!

Wszystko wskazuje że tak skoro cała para poszła w konsole 

Z pustego to i Salomon nie naleje, z czego oni mają karty robić skoro za bardzo nie ma jak, a później się dziwić że PCMR mówi że wszystkiemu winne konsole :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, frog67 napisał:

No już kilka dni temu trafiłem na takie ploty że Nvidia sprzedaje wprost do kopalni, ale wierzyć mi się nie chciało  teraz pytanie czy AMD wysłało jednak więcej kart jak mówią ale zamiast trafić do sklepów to pojechały do kopalni ?

Tam nie ma nigdzie, że NV sprzedaje wprost do kopalni, tylko że NV zarabia na tym, że górnicy kupują ich karty. A to dwie różne rzeczy. Myślisz że kto poustawiał boty na FE? AMD nie miało z czego wysłać, zresztą Navi 2X jakiejś wielkiej wydajności w kopaniu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dragon w zupełności by mi wystarczył, może zegary takie same jak na referencie, ale wentylatory pod obciążeniem ledwo 36-38% na 1100rpm bardzo cicho, gdyby to tylko bylo dostępne.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Proshop.pl juz nie mozna nabyc 6800XT.

Karty sa dostepne tylko dla Dunczykow.

 

Ja na razie dogaduje sie z jednym uzytkownikiem forum na 3070 Trio X.

Poczekam na tej karcie spokojnie do czasu az sytuacja z RX 6800 XT sie ustabilizuje, wyjdzie DirectML SS i moze jakies inne technologie przydatne i bede mysla, czy wyminic 3070 na RX'a 6800 XT. :)

 

A ten Red Dragon dosyc ciekawie wyglada, jesli cena bylaby zblizona do MSRP to moglaby to byc naprawde fajna karta.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, zachy napisał:

A ten Red Dragon dosyc ciekawie wyglada, jesli cena bylaby zblizona do MSRP to moglaby to byc naprawde fajna karta.

Nie znam ceny tej karty według MSRP XFX,  ale można zakładać że będzie droższe niż referent, i to całkiem sporo jak ktoś będzie szukać w cenie 2800-2900 to myślę ze już nie znajdzie, skoro referenty mają zaraz zniknąć.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Red Dragon to nie jest przypadkiem Power Color, a nie XFX ? :D

 

Wycena kart AMD jest na ta chwile przegiciem.

Kupowanie czegos po znacznie zawyzonej cenie troche mija sie z celem.

Najgorsze jest to, ze tych kart w ogole nie ma i nie wiadomo kiedy beda.

 

Na ta chwile dla tych ludzi, ktorzy szukaja 6800 pozostaje chyba tylko polowanie na jakas okazje z rtx 3070 ?

Podobnie Ci z checia posiadania 6800 XT musza sie rozgladac za rtx 3080 ?

No chyba, ze nagle AMD zaleje rynek BIG NAVI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zachy napisał:

A Red Dragon to nie jest przypadkiem Power Color, a nie XFX ? :D

Oczywiście pomyliło mi się, to taki tańszy Red Devil bez wkręconych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest dopiero co po papierowej premierze, czyli na tym etapie, co była 2 miesiące NVIDIA. 

Będzie podobnie. 2 miesiące od premiery karty zaczną się powoli pojawiać. Kwestią otwartą pozostają jedynie te cholerne ceny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, addept napisał:

AMD jest dopiero co po papierowej premierze, czyli na tym etapie, co była 2 miesiące NVIDIA. 

Będzie podobnie. 2 miesiące od premiery karty zaczną się powoli pojawiać. Kwestią otwartą pozostają jedynie te cholerne ceny ...

To mówisz, że w 2 miesiące TSMC magicznie uwolni nowe zasoby produkcyjne dla AMD, które swoje w większości wykorzystuje na produkcję chipów do konsol? Bo bez tego to nie wiem w jaki sposób chcesz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, addept napisał:

AMD jest dopiero co po papierowej premierze, czyli na tym etapie, co była 2 miesiące NVIDIA. 

Będzie podobnie. 2 miesiące od premiery karty zaczną się powoli pojawiać. Kwestią otwartą pozostają jedynie te cholerne ceny ...

No niestety AMD nie jest na tym etapie co była Nvidia na premierę. Bo oni mieli chociaż trochę kart wtedy i niereferenty i trochę referentów na start.
AMD rzuciło tylko kapkę referentów, a niereferenty to dalej produkt widmo i nie zapowiada się, aby wiele się zmieniło do końca roku. Bo do np. takiego proshop idzie ledwie ~20kart od AMD i nie wiadomo kiedy przyjdą i czy w ogóle będzie ich więcej w tym roku.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

To mówisz, że w 2 miesiące TSMC magicznie uwolni nowe zasoby produkcyjne dla AMD, które swoje w większości wykorzystuje na produkcję chipów do konsol? Bo bez tego to nie wiem w jaki sposób chcesz to zrobić.

Taaa jest! Magicznie.

tenor.gif

 

Miejcie wiarę!

W końcu co wam innego pozostało

:P 

 

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spora liczba uzytkownikow przestala obecnie wierzyc w jakiekolwiek szybkie dostawy kart z serii RX 6000.

Dodatkowo slaba dostepnosc tych GPU przyczynila sie najprawdopodobniej do dalszych wzrostow cen kart z seri rtx 3000.

 

Zyjemy w ciekawym swiecie, gdzie ludzie chca cos kupic - czy to CPU AMD serii 5000, czy gpu NV albo AMD, albo tez konsole PS5 XsX, a towaru po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak raczej będzie, aż do wiosny. Wstępnej poprawy można oczekiwać najwcześniej od lutego 2021. Ale to też tutaj ma dużo do powiedzenia jak się zachowają crypto, bo jak to poleci to the moon. To pozamiatane i będzie jeszcze gorzej niż jest dziś.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darkonza napisał:

Wychodzi ze Nvidia musiała wręcz iść do Samsunga ze swoimi kartami, gdyby nie poszła nie byłoby niczego

Gdyby konsole powiedzmy miały premierę w marcu, a nie teraz to sytuacja była by diametralnie inna, mieli byśmy procesorów pod dostatkiem i kart, a tak... nie ma praktycznie niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darkonza napisał:

Wychodzi ze Nvidia musiała wręcz iść do Samsunga ze swoimi kartami, gdyby nie poszła nie byłoby niczego

Kij go wie, ale tak się zanosi. Ciekawe ile MS i Sony zapłaciło za rezerwacje mocy przerobowych u TSMC

Do tego dochodzi pewnie jeszcze kwestia czy takie AMD lub Nvidia musi na dzień dzisiejszy zawalić rynek najnowszymi GPU.
W sumie nie muszą, dalej mają do sprzedania wiele modeli kart z segmentu jak Turing czy AMD ma jeszcze Navi pierwszej generacji do opchnięcia, więc w sumie, aż tak bardzo się nie pali :E, szczególnie, że marże na te starocia dalej są bardzo wysokie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Kij go wie, ale tak się zanosi. Ciekawe ile MS i Sony zapłaciło za rezerwacje mocy przerobowych u TSMC

To raczej nie poszli do TSMC, tylko do AMD że chcemy tyle i tyle konsol przez pierwszy okres produkcji a jak to zapewnicie to leci bonus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...