Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

AMD to nie jest powazna firma, to firma, ktora serwuje smieszne kawaly co roku. Dziwie sie ze nie zainwestowali w dzial sterownikow przy nowej serii, problemy juz sa a kart weszlo na rynek promil to co bedzie jak karty zaleja rynek ?? chcialbym zeby te karty mialy pryma sort sterowniki bo bylaby fajna konkurencja ale jakie by te karty nie byly skreslone sa na start. Dziwie sie ze ktos potrafi ich jeszcze bronic a z braku arumentow napisze ci ze ktos jest fanbojem zielonych :D

 

AMD jest jak amelinium, tego nie pomalujesz :rotfl:

Dla mnie bomba, karty będą miały prima sort sterowniki (pod linuksa, napisane przez społeczność, otwartoźródłowe), a to, że pod Windows będzie bagno z driverami do czasu wydania RDNA3, to dla mnie nawet lepiej, bo może pozytywnie wpłynąć na cenę i dostępność.  Czekaj, gdzie ta emota... :rotfl:

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jack.alderr napisał:

Mnie trzymało przy AMD wsparcie dla macOS, ale właśnie odpaliłem iGPU i opuszczam pokład ?

Ja z pokładu MacOS wysiadłem kilka lat temu przez politykę Apple - szanuję za homogeniczne środowisko i integrację usług, nie szanuję za olanie parę lat temu Pro userów i systematyczne ograniczanie swobody użytkownika/administratora w systemie (kiedyś to jeszcze przypominało UNIX, teraz tego BSD pod spodem już prawie nie widać). Gdy od tego roku migrują na ARMa ze specjalizowanymi, zamkniętymi chipami, będzie tylko gorzej. Przecież Apple nie ma nawet obsługi Vulkana, ubiło OpenGL i OpenCL dwa lata temu, a forsują nieużywanego chyba przez nikogo więcej Metala. Faktycznie integra wystarczy ;)

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.vg247.com/2020/07/15/ps5-production-doubles-10-million-end-of-2020/

Jeszcze się tym chwalą, a mi żylka skacze bo wiadomo komuś innemu zabraknie, w tym przypadku dostępność procków/kart szybko się nie zmieni, Oj dużo Sony musi smarować dużo.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jenot napisał:

Ja z pokładu MacOS wysiadłem kilka lat temu przez politykę Apple - szanuję za homogeniczne środowisko i integrację usług, nie szanuję za olanie parę lat temu Pro userów i systematyczne ograniczanie swobody użytkownika/administratora w systemie (kiedyś to jeszcze przypominało UNIX, teraz tego BSD pod spodem już prawie nie widać). Gdy od tego roku migrują na ARMa ze specjalizowanymi, zamkniętymi chipami, będzie tylko gorzej. Przecież Apple nie ma nawet obsługi Vulkana, ubiło OpenGL i OpenCL dwa lata temu, a forsują nieużywanego chyba przez nikogo więcej Metala. Faktycznie integra wystarczy ;)

W miarę bezbolesna przesiadka na ARM była prawdopodobnie możliwa tylko dlatego, że od lat pchają swoje API.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple zamknęło się także kompletnie hardwarowo.  Sprzdają upgrade dysku z 256gb na 512gb(aaaaale wieeeelki!) za 1000 zł.

MacBook 2009 był ostatnim co kupiłem.  Ciągle dobrze działa btw, szkoda że nie budują już takich maszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, licho52 napisał:

Apple zamknęło się także kompletnie hardwarowo.  Sprzdają upgrade dysku z 256gb na 512gb(aaaaale wieeeelki!) za 1000 zł.

MacBook 2009 był ostatnim co kupiłem.  Ciągle dobrze działa btw, szkoda że nie budują już takich maszyn.

Ale tak jest od zawsze - ostatni mój komputer od Apple to był Mac Pro 2013 (aka "śmietniczka"), dysk nvme z nietypowym interfejsem - rozszerzenie z 250GB do 1TB kosztowało 5000PLN (albo zwykły M.2 i przejściówka z aliexpress za 30zł), karty graficzne niewymienialne (2xfire pro d300 w crossfire - GCN 1.0, ze względu na jakieś babole blender porzucił szybko wsparcie, więc służyły w zasadzie tylko do wyświetlania pulpitu). Na nowego MP (tarka do sera) nawet nie spojrzałem - miał być po 7 latach olewania ukłonem w stronę pro userów, okazał się drwiącym śmiechem ze swoją pro ceną i brakiem wsparcia programowego. Chyba tylko najtwardsi użytkownicy FinalCuta i Logica, którzy przez te kilka lat kisili się na starym sprzęcie albo hackintoshach, kupili. A pewnie niedługo Apple całkiem zleje wsparcie dla x86_64 i zostanie tylko ARM (tak było po przejściu z Motoroli na PPC i z PPC na Intela - dwie wersje systemu na obie architektury, jedna dodatkowa ze wsparciem przez emulację, a potem "spadaj na drzewo"). Nie wiem czy big navi w ogóle będzie miało jakiekolwiek wsparcie pod MacOS (to tak kończąc OT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WJ2I9Bi.jpeg

Nie może być ktoś dorwał autorskiego 6800XT ze sklepu :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, frog67 napisał:

Nie może być ktoś dorwał autorskiego 6800XT ze sklepu

pewnie jakiś tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 1400-1500, podrożały 5700xt i braki na półkach sklepowych sprzyjają dobrym cena do odsprzedania wystaw z blokiem za 1800 albo i za 1900 bo na pewno będą negocjacje i pewnie sprzedasz szybko 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 zł + kw - 50 zł prowizja :P

Czy 16 miesięcy użytkowania kosztowało mnie 250 zł :)

Nie liczę bloku, bo ten oddzielnie wleci :P

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile można dostać za RX 5700 Pulse? 1300?

Niedługo RTX 3060Ti, który nieźle się zapowiada, wiec może udałoby się dołożyć stosunkowo nieduże pieniądze i mieć tego Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Saren7 napisał:

A ile można dostać za RX 5700 Pulse? 1300?

Niedługo RTX 3060Ti, który nieźle się zapowiada, wiec może udałoby się dołożyć stosunkowo nieduże pieniądze i mieć tego Ampere.

Z tysiaka musisz dolozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na święta taki prezent można sobie zrobić, pytanie jak z dostępnością. Teraz sprzedałbym bo jak 3060Ti będą dostępne do ceny  Navi 10 mogą spaść , tylko jak nie będą dostępne zostanę na długo z niczym lub coś przepłacone zostanie XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060ti pewnie z 2,5k będzie stał u naszych Januszy z morelami, za 30% wydajności dokładać 90-100% kasiory to trzeba być też niezłym Januszem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

A ile można dostać za RX 5700 Pulse? 1300?

Niedługo RTX 3060Ti, który nieźle się zapowiada, wiec może udałoby się dołożyć stosunkowo nieduże pieniądze i mieć tego Ampere.

Myślę że taka wymiana nie jest mało sensowna, dla mnie za mały był by przyrost mocy.

Myślę że minimum to chyba RX6700XT 12GB , RTX 3070Ti albo dopiero następna generacja kart bo ceny są absurdalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wymieniać na 3060ti swojego rx 5600xt, ale patrząc na ceny i wróżąc ile będzie kosztował to też mi się wcale nie widzi, już wolę te kilka pasków dać do tyłu i przeczekać do wiosny na kolejne modele "dla ludu", może wtedy coś się unormuje z cenami

zresztą, jak CP2077 będzie dawał radę w tych 1440p na jakimś mix-ie med/high to więcej mi nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7 napisał:

Niedługo RTX 3060Ti, który nieźle się zapowiada, wiec może udałoby się dołożyć stosunkowo nieduże pieniądze i mieć tego Ampere.

Niestety,z tego co ptaki ćwierkają nie będzie wcale lepiej z dostępnością jak z 3070/3080.Nie wspomnę o cenach,które będą pewnie grubo powyżej 2k zł w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Niestety,z tego co ptaki ćwierkają nie będzie wcale lepiej z dostępnością jak z 3070/3080.Nie wspomnę o cenach,które będą pewnie grubo powyżej 2k zł w sklepach

3070 idzie kupic wiele modeli od reki a jak czegos nie ma to przewaznie w ciagu tyg sie pojawia. 3060ti nie bedzie jakiegos wielkiego problemu dostac. Problemem beda jedynie ceny.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będzie jakiegoś dużego skoku cena/wydajność można przeczekać do następnej generacji ale trochę ciężko tak bez wymieniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Saren7 napisał:

Ja nie będzie jakiegoś dużego skoku cena/wydajność można przeczekać do następnej generacji ale trochę ciężko tak bez wymieniania.

3060ti bedzie mialo wydajnosc 2080S a czasem kilka procent wieksza. Wiec juz dzis mozesz sobie sprawdzic roznice miedzy twoja karta a 2080S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...