Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to masz wyniki na różnych portalach, na techpower up różnica między rx5700xt vs rx6800 to ok 25% w 1080p, 34% w 1440p, akurat tego hindusa nie oglądałem ,ale jest dużo filmów gdzie te wyniki procentowo się pokrywają, wiadomo , że "zielony Kowal" to wszystko co dotyczy amd i jest mu nie na rękę uzna za fejk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem 6800 moze byc 25% wydajniejszy od 5700xt? 5700xt= 2070s , a do rtxa 3070 2070s traci okolice 40%, do tego 6800 jest wydajniejsza okolo 8-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki może i są poprawne bo pewnie przekleja je z portali, nie sprawdzałem ? no ale wkurza sam proceder i takie kanały powinny być kasowane za spam.

1 minutę temu, novi napisał:

Jakim cudem 6800 moze byc 25% wydajniejszy od 5700xt? 5700xt= 2070s , a do rtxa 3070 2070s traci okolice 40%, do tego 6800 jest wydajniejsza okolo 8-10%

No właśnie nawet na techpowerup jest podane, że 147% dla 6800 i 168% dla 6800XT (średnio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

Jakim cudem 6800 moze byc 25% wydajniejszy od 5700xt? 5700xt= 2070s , a do rtxa 3070 2070s traci okolice 40%, do tego 6800 jest wydajniejsza okolo 8-10%

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800/35.html

a tu masz 6800xt nitro, odpowiednio 33% w 1080p i 42% w 1440p

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-6800-xt-nitro-plus/33.html

a 3070 to przecięzż już od długiego czasu wiadomo, ze bez dlss i rt to żaden killer dla 5700xt

Edytowane przez kochan4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kochan4 napisał:

żadne fajkowe, mogą być co najwyżej gry tak dobrane

Tak, tak. Przykładowo: premiera GTX 3080 była 16 września 2020 r., a filmik porównawczy na tym kanale  pojawił się 17 września 2020 r. 

https://www.youtube.com/watch?v=PxafQA06X7k

Naprawdę wierzysz w to, że w sytuacji gdy wielu uznanych recenzentów nie dostało kart do testowania, a wszystkie sztuki GTX 3080 rozeszły się w parę minut, to Hindus zdążył GTX 3080 kupić (bo nie sądzę, żeby dostał go od NVIDII do testowania), odebrać tego samego dnia i już następnego dnia wrzucić testy porównawcze, które ekspresowo przeprowadził? ;)

Takie bajki to nie dla mnie, chociaż widać, że w przeciwieństwie do innych fejkowych testów, ten stara się zachować pozory, nie wrzucając filmików przed premierą, tylko np. dzień lub kilka dni później. 

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karciocha fajna, ale na Hardware Unboxed podsumowali ja - według nich zupełnie nie warta swojej ceny, bo żadne AiO nie kosztuje dodatkowe 250$ ;)

Poza tym wchodzi mocno w startowy zakres cen 6900xt. 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Jakim cudem 6800 moze byc 25% wydajniejszy od 5700xt? 5700xt= 2070s , a do rtxa 3070 2070s traci okolice 40%, do tego 6800 jest wydajniejsza okolo 8-10%

Kreatywna matematyka. 

Taki prosty przykład: 

5700XT 50%

6800xt 100%

Roznica to 50 czy 100% ?

Załóżmy że 50FPS mamy 5700xt i 100FPS na 6800XT. To jaki jest wzrost wydajności? Na forum PClab wyjdzie że 6800xt jest szybszy o 50%. Jak ktoś umie czytać wykresy ze zrozumieniem to wyjdzie mu 100%.

Jakby tak kreatywnie zmanipulować wykresy raz w jedna raz w druga stronę to udowodniliby, że 5700xt jest nawet szybszy od 6900xt.

Nic nowego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

może przejrzyj sobie wyniki z poszczególnych gier z tego testu w kl/s i włącz sobie przy tym swój "kreatywny mózg" to sobie obliczysz ile jest tych procent (pierwsze klasy podstawówki się kłaniają, więc powinieneś dać radę)

Edytowane przez kochan4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kochan4 napisał:

@up

może przejrzyj sobie wyniki z poszczególnych gier z tego testu w kl/s i włącz sobie przy tym swój "kreatywny mózg" to sobie obliczysz ile jest tych procent (pierwsze klasy podstawówki się kłaniają, więc powinieneś dać radę)

Jak lrowie na rowie wytlumaczylem a Ty nic nie zrozumiales i mnie obrazasz?

Weź się hamuj i wyzeruj skalę na 5700xt, tak żeby tam było 100%. Bo już inaczej tego Ci nie wytłumaczę. 

Podstawówka zdalna takie bystrzaki kształci? Czy to już gimnazjum taki poziom wprowadzało?

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

Załóżmy że 50FPS mamy 5700xt i 100FPS na 6800XT. To jaki jest wzrost wydajności? Na forum PClab wyjdzie że 6800xt jest szybszy o 50%. Jak ktoś umie czytać wykresy ze zrozumieniem to wyjdzie mu 100%.

Gdzie masz idiotow, co wzrost o 100% widzą jako 50% przyrost? 

Przyrost z 50% do 100% to i tak wzrost o 100% względem bazowej wartości (tu 50% czegoś tam) dla kogoś kto ma iq większe od kamienia. 

Poleciałeś po całości...

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 i 100 to symulowane wartości. Serio też nie rozumiesz? 

Weźcie powiedzcie mi patrząc się na wykres wpierw 6800 później 6800xt o ile szybszy jest 6800 od 5700xt. 

Jakim cudem wyjdą wam dwie różne wartości i obie z dupy? Serio to jest dla Was za trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Jak lrowie na rowie wytlumaczylem a Ty nic nie zrozumiales i mnie obrazasz?

Weź się hamuj i wyzeruj skalę na 5700xt, tak żeby tam było 100%. Bo już inaczej tego Ci nie wytłumaczę. 

Podstawówka zdalna takie bystrzaki kształci? Czy to już gimnazjum taki poziom wprowadzało?

Szkoda klawiatury na gościa, który punktów procentowych nawet nie ogarnia ;)

Ciekaw jestem jakie wygibasy będzie robić np. HU jak pojawią się gry szeroko korzystające z VRS, dirta 5 do średniej to chyba będą 3x liczyć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

50 i 100 to symulowane wartości. Serio też nie rozumiesz? 

To było do mnie? 

Przecież opisałem ten przypadek logiczny dodając pojęcie bazowej wartości, bo jest to tu kluczową informacja. 

 

A co do cen 6800xt - jakieś typy na olx próbują te karty sprzedawać po 4000-4200.

Nie ma to jak próbować zarobić 600-950zl za szybkie kliknięcie podczas sklepowej premiery... ;)

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowa matura z matematyki powinna mieć próg 60% a nie 30% bo jak widać to za mało.

6800 wg testu Techpowerup od 5700 jest szybszy o 59 i 69% kolejno w 1080p i 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie łumi w procenty :E to na PCGH czy computerbase mają fajne wykresy gdzie można najechać myszką na dany model i od tego modelu jest robione 100%
https://www.pcgameshardware.de/Radeon-RX-6800-XT-Grafikkarte-276951/Tests/Benchmark-Release-Review-vs-RTX-3080-1361423/3/
https://www.computerbase.de/2020-11/amd-radeon-rx-6800-xt-test/3/

Fajna tabelka
EbegM8M.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Jak ktoś nie łumi w procenty :E to na PCGH czy computerbase mają fajne wykresy gdzie można najechać myszką na dany model i od tego modelu jest robione 100%
https://www.pcgameshardware.de/Radeon-RX-6800-XT-Grafikkarte-276951/Tests/Benchmark-Release-Review-vs-RTX-3080-1361423/3/
https://www.computerbase.de/2020-11/amd-radeon-rx-6800-xt-test/3/

W 1440p 5700XT 100%, 3070 148%, cytując:

2 godziny temu, kochan4 napisał:

a 3070 to przecięzż już od długiego czasu wiadomo, ze bez dlss i rt to żaden killer dla 5700xt

:E:E:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bleidd napisał:

Obowiązkowa matura z matematyki powinna mieć próg 60% a nie 30% bo jak widać to za mało.

6800 wg testu Techpowerup od 5700 jest szybszy o 59 i 69% kolejno w 1080p i 1440p.

Tak samo wystarczy wejść na PCGH i tam przy słupkach jak najedziemy myszą to mamy wartości procentowe.

https://www.pcgameshardware.de/Radeon-RX-6800-XT-Grafikkarte-276951/Tests/Benchmark-Release-Review-vs-RTX-3080-1361423/3/

Odpowiednio w odniesieniu do 5700XT 

to RX 6800 wydajniejsza o 46%

6800XT wydajniejsza o 69% 

Nie wiem jak można mieć zaburzone wyczucie aby mówić o różnicy 33% 6800XT względem 5700XT chyba na jakimś totalnym bottlenecku który nie oddaje realnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kochan4 napisał:

a 3070 to przecięzż już od długiego czasu wiadomo, ze bez dlss i rt to żaden killer dla 5700xt

Wait.. what? :E 

Odnośnie RTX3070 możemy dyskutować czy karta jest wydajniejsza od RTX2080Ti czy nie i mieści się pomiędzy RTX2080 Super a właśnie RTX2080Ti.

Ale chyba RX5700XT nie wygrał z RTX2080 Super a jego wyniki są w przedziale RTX2070 a RTX2070 Super i nawet nie dobija do RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czym miał niby wygrać? z 3070? gdzie tak pisałem? nie jest na tyle wydajniejsza, że to żaden killer, czego tu nie rozumieć? że niektórzy procentów nie potrafią liczyć to rozumiem, ale prostego zdania nie zaczaiłeś, moderatorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kochan4 napisał:

(...) nie jest na tyle wydajniejsza, że to żaden killer (...)

RTX 3070 jest średnio 40-45% wydajniejszy od RX5700XT (czasami 25-30%, czasami 55-60%, większość gier około 40-45%) to nie jest killer? pytań brak :E 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest, rx 5700xt jest warta1500-1600 na gw (mowię o osobach takową posiadających), najtańsze 3070 to 2600-2700, niech ci szpece od procentów wyliczą ile to dopłaty, a ile zyskujesz na wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6900-xt-has-a-gpu-clock-limit-of-3-0-ghz  

Wychodzi  jak z cepami im wyższy model tym lepszy bin się szykuje :E 

I tak największym kagańcem będzie limit mocy, no chyba że AMD przesunie tak powiedzmy na 500W

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, następny etap, porównywanie ceny używki do nowej w sytuacji niskiej podaży. Karuzela śmiechu się rozpędza :D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...