Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2021 o 10:47, galakty napisał:

No jak nie ma znaczenia karta? Oczywiście że ma, to że na innym monitorze działa nie oznacza że GPU/sterowniki są poprawne... 

Podłącz tego AOC pod kartę NV i nagle zegary będą zbijane. 

Dokładnie... 5700XT z moim AOC przy 75Hz nie zbijał taktów, 3070 je zbija. Nie żebym narzekał na radka, uważam, że była to świetna karta jak na swoją cenę :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 11:18, Dario+ napisał:

Nie zrzucanie taktowania vramu występuje w połączeniu z monitorami w których producent "naciąga" trochę swoje specyfikacje ,było to już poruszane wiele razy w tym temacie i ciągle wraca jak bumerang ? W niczym to nie przeszkadza i łatwo można to poprawić jeśli komuś na tym zależy ;)

Wiadomo ze monitor winny a nie gpu i sterownik :rotfl:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wiadomo ze monitor winny a nie gpu i sterownik :rotfl:

AMD oficjancie tak twierdzi, jeśli uważasz inaczej to widocznie jesteś lepszym programistą od nich :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości ATI/AMD twierdziło wielokrotnie, że to nie ich wina lub pewne rzeczy są nie do zrobienia ? Każdy producent będzie kombinował by chronić własne 4 litery.

AMD od lat ma z tym problem wystarczy podkręcić deczko odświeżanie w monitorze i robi się klops. Możesz wziąć starego rupiecia od Nv i nic takiego nie wystąpi. Nawet na Fermi dało się pewne rzeczy poprawić programowo gdzie ewidentnie ograniczeniem był sprzęt.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

 Nawet na Fermi dało się pewne rzeczy poprawić programowo gdzie ewidentnie ograniczeniem był sprzęt.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:j8vq9tzv-UgJ:https://pclab.pl/art3068-9.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

Król jest tylko jeden?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

"GeForce FX nie może pokazać pełni swoich możliwości, gdyż rozwija on skrzydła dopiero wtedy, gdy programiści wykorzystają jego specjalizowane procedury"

To się nazywa teraz DLSS i wszyscy robią WOW ! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Kiedyś to pisali porządne artykuły:)

Może Paweł Pilarczyk autor artykułu jest tu na forum ? ;) Bo faktycznie brakuję dziś takich porządnych  recenzji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dario+ napisał:

GeForce FX nie może pokazać pełni swoich możliwości, gdyż rozwija on skrzydła dopiero wtedy, gdy programiści wykorzystają jego specjalizowane procedury"

To się nazywa teraz DLSS i wszyscy robią WOW ! ?

Raczej poznikało trochę z ekranu i dało boost fps.

Od 20 lat robi to nvidia a od 15 amd  i kiedyś to na radeonie była różnica dzisiaj trzeba sie wpatrywać różnic w jakości obrazu

maxresdefault.jpg

Nvidia vs intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dario+ napisał:

Może Paweł Pilarczyk autor artykułu jest tu na forum ? ;) Bo faktycznie brakuję dziś takich porządnych  recenzji ?

Piła całkowicie zakończył współpracę z spingerem właścicielem onetu któremu to wcześniej piła sprzedał pclab (konta na forum nie usunął, ale praktycznie nie zagląda a tym bardziej się nie udziela, może zajrzy raz na pół roku - ostatnio był w grudniu 2020 czyli całkiem niedawno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, jurekk napisał:

Król jest tylko jeden?

Król wtopy na pewno. Chcieli zrobić wysoką wydajność w PS dzięki obniżonej precyzji, ale im nie wyszło. Nie wiem czy wtedy były wykorzystywane emulatory GPU, ale bez nich było łatwiej o tego typu wpadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dario+ napisał:

AMD oficjancie tak twierdzi, jeśli uważasz inaczej to widocznie jesteś lepszym programistą od nich :rotfl:

To nie jest zaden arument z twoje strony, tak samo nie jest zadnym arumentem brak posiadania w swojej karierze radeona zeby wiedziec co sie dzialo ze sterownikami i jak medialny byl szum wokol tego. Dziwne zeby producent sie do tego przyznal, wiadomo ze lepiej napisac ze tak byc musi i problem sam rozwiazany jest:hahaha: Ja przytaczam tylko fakty, na kotre Ty nie masz zadnej odpowiedzi wiec pozostaja ci tylko jakies przytyki w moja stone, tylko wiesz ze mnie to nie rusza w obliczu faktow.

10 godzin temu, sideband napisał:

W przeszłości ATI/AMD twierdziło wielokrotnie, że to nie ich wina lub pewne rzeczy są nie do zrobienia ? Każdy producent będzie kombinował by chronić własne 4 litery.

AMD od lat ma z tym problem wystarczy podkręcić deczko odświeżanie w monitorze i robi się klops. Możesz wziąć starego rupiecia od Nv i nic takiego nie wystąpi. Nawet na Fermi dało się pewne rzeczy poprawić programowo gdzie ewidentnie ograniczeniem był sprzęt.

Tylko jemu nie przetlumaczysz, tak ma byc i tyle ;) No ale nie kazdy lyka ta papke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dario+ napisał:

AMD oficjancie tak twierdzi, jeśli uważasz inaczej to widocznie jesteś lepszym programistą od nich :rotfl:

Jeżeli przy tym samym monitorze karta zrzuca bez problemu taktowanie na nV a na AMD nie to gdzie leży problem? 

Nie każdy jest głupi by dać sobie wmówić usprawiedliwienie AMD ;)

Miałem jeden z topowych monitorów Asusa i na rx580 taktowanie spadało w idle a na RX 5700XT już nie. Wina monitora? :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Jeżeli przy tym samym monitorze karta zrzuca bez problemu taktowanie na nV a na AMD nie to gdzie leży problem? 

Nie każdy jest głupi by dać sobie wmówić usprawiedliwienie AMD ;)

Miałem jeden z topowych monitorów Asusa i na rx580 taktowanie spadało w idle a na RX 5700XT już nie. Wina monitora? :E

Korporacyjne slowo to wdg niego argument :rotfl: CD Projekt tez twierdzil ze gra na stare konsole jest grywalna :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspomnę, że nie zrzuca taktowania po podpięciu do wielu monitorów z certyfikatem FreeSync, co pokazuje, że ten certyfikat jest gówno warty. Jak więc AMD przeprowadza certyfikację (a twierdzi, że przeprowadza :E), skoro to ma być wina monitora. Jak, skoro nie wyłapuje takich błędów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Jeżeli przy tym samym monitorze karta zrzuca bez problemu taktowanie na nV a na AMD nie to gdzie leży problem? 

W polityce :)

AMD powinno wprowadzić certyfikację Freesync, tak jak zrobiła NV i po problemie. Tymczasem nikt nie sprawdza zgodności timingów monitorów z kontrolerami pamięci stosowanymi przez AMD i tyle. Znaczek Freesync można przykleić do każdego monitora.

5 minut temu, BlindObserver napisał:

Już nie wspomnę, że nie zrzuca taktowania po podpięciu do wielu monitorów z certyfikatem FreeSync, co pokazuje, że ten certyfikat jest gówno warty. Jak więc AMD przeprowadza certyfikację (a twierdzi, że przeprowadza :E), skoro to ma być wina monitora. Jak, skoro nie wyłapuje takich błędów?

A patrz pan, u mnie na dwóch monitorach zrzuca.

YlMrfc3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie, a innym nie. AMD twierdzi, że przeprowadza certyfikację FreeSync. Więc czy oni przypadkiem nie kłamią, czy może jednak Ty mówisz nieprawdę pisząc, że każdy sobie może nakleić znaczek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

AMD twierdzi, że przeprowadza certyfikację FreeSync. Więc czy oni przypadkiem nie kłamią, czy może jednak Ty mówisz nieprawdę pisząc, że każdy sobie może nakleić znaczek. 

Czytałem wcześniej różne rzeczy. Znalazłem teraz YT, z którego wynika, że badają każdy monitor. https://www.youtube.com/watch?v=vhzjcSKaU60

Wygląda na to, że timingi monitora i ich przełożenie na możliwość przełączania stanów pamięci przez GPU nie są brane pod uwagę.

Co do dwóch monitorów i tematu przełączania stanów VRAMów, to jakiś czas temu kolega Jenot rzucił sporo światła ze światka linuxowego (czyli spoza zakresu stosowania sterowników od AMD - info dla tych, którzy z uporem maniaka upatrują winy w sterownikach).
Jest taka istotna informacja sprzed roku: https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMDGPU-Multi-Monitor-vRAM-Clock

Cytat

Alex Deucher of AMD sent out the kernel driver patches today for allowing memory clock switching/re-clocking support for multi-monitor setups so long as the displays are synchronized. Alex explained with the four patches, "This patch set enables mclk switching with multiple monitors when all
monitors are sync. Normally mclk switching is not available with multiple monitors because the vblank timing does not line up. However, if the timing is identical, the display driver can sync up the displays in some cases.
"

Badając sprawę u siebie dokładnie to zrobiłem (pod Windows) - doprowadziłem do pełnej synchronizacji obu monitorów. Plus lekko wydłużyłem metodą prób i błędów timing vblank. Owszem, jest ograniczenie, że w desktopie oba monitory działają z taktowaniem tego wolniejszego (73Hz). Ale jestem pewien, że można rzecz podobną uzyskać także na dwóch 144Hz monitorach, warunkiem jest synchronizacja obu monitorów i dobranie timingu vblank.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten film. Pytam, czy oni kłamią. Bo wygląda, że ta certyfikacja jest gówno warta, jeśli produkt certyfikowany do współpracy z innym produktem danego producenta nie działa optymalnie. Co do tego naklejania samemu, to widziałem wiele monitorów z info o Adaptive-Sync, ale bez logo FreeSync, więc chyba tak sobie sami nie mogli tego naklejać.

Taka obserwacja - wymieniłem monitor Samsunga z FreeSync 2 Premium na Della z G-Sync Compatible i to jest zupełnie inny poziom obsługi. Skończyły się zmiany jasności przy dużej zmianie częstotliwości odświeżania (np. podczas ładowania poziomów, gdzie jest czasem ~30 FPS, wtedy monitor mocno ciemniał, co przy szybkich przeskokach częstotliwości, które występują w masie tytułów, wpływało na mój komfort - mam epilepsję), czy utrata sygnału po kilku resetach pod rząd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 10:43, Dario+ napisał:

Moim zdaniem nie ma żadnego wpływu na żywotność i działanie karty, to raczej aspekt psyhologiczy. ? 

Nie ma znaczenia karta tylko monitor, na mojej rx580 też nie zrzucało zegarów z monitorem aoc 144hz. Podłączyłem pod aorusa 165hz i normalnie zrzucało w idle bez kombinowania .

U mnie przy AOC 24G2U RX 5700 nie zrzucał. Na 3060 Ti zrzuca, nie trzeba używać CRU.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Znam ten film. Pytam, czy oni kłamią.

Kłamią w jakim zakresie? Chcesz to sprowadzić do jakiegoś prostego, 0-1 absurdu?

Czy certyfikują? Wygląda na to, że tak.
W jakim zakresie certyfikują? No i tu jest rzecz otwarta. Bo oficjalnie AMD nie widzi kłopotu w tym, że GPU utrzymuje stale wysokie stany pamięci. 

Od strony czysto technicznej rzecz jest znana i wiadomo z czego wynika: zastosowanie takich a nie innych rozwiązań odnośnie kontrolera pamięci -> minimalny czas potrzebny na przełączanie VRAMów -> timingi monitora. Software'owo zmienić da się tylko to ostatnie. Reszta to bariera hardware'owa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że każdy sobie może naklejkę z FreeSync nalepić, co miało sugerować, że AMD nie ma nad tym kontroli i to do producentów monitorów trzeba uderzać. Okazuje się, że jednak nie jest tak, jak mówiłeś, a przynajmniej nie według AMD. Więc dalej szukam winnych tego stanu rzeczy i opisanych problemów. Kto w tej sytuacji dał ciała? Czy w takim razie ta certyfikacja jest cokolwiek warta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GregM00 napisał:

AMD powinno wprowadzić certyfikację Freesync, tak jak zrobiła NV i po problemie. Tymczasem nikt nie sprawdza zgodności timingów monitorów z kontrolerami pamięci stosowanymi przez AMD i tyle. Znaczek Freesync można przykleić do każdego monitora.

Trzeba mieć niezłą wyobraźnie by sobie wymyśleć, że ma to cokolwiek wspólnego z kontrolerem pamięci.

To jak zwykle wszystko jest powiązane z zarządzaniem energii stąd wyższe taktowania pamięci.

Ten kto nie wierzy to polecam wziąć nawet starego 290x pod Win7 na starych sterownikach + pobawić się clockblockerem to będzie istna magia nie możliwa do zrealizowania przez AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, BlindObserver napisał:

Jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że każdy sobie może naklejkę z FreeSync nalepić, co miało sugerować, że AMD nie ma nad tym kontroli i to do producentów monitorów trzeba uderzać. Okazuje się, że jednak nie jest tak, jak mówiłeś, a przynajmniej nie według AMD.

Wróć do mojego posta i przeczytaj ponownie, bo przekręcasz. To co napisałem miało sugerować, że certyfikację dostaje się bez kontrolowania timingów monitora w odniesieniu do efektu na przełączanie stanu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GregM00 napisał:

AMD powinno wprowadzić certyfikację Freesync, tak jak zrobiła NV i po problemie. Tymczasem nikt nie sprawdza zgodności timingów monitorów z kontrolerami pamięci stosowanymi przez AMD i tyle. Znaczek Freesync można przykleić do każdego monitora.

To co napisałeś jasno pokazuje, że według Ciebie AMD nie miało certyfikacji Freesync, bo powinno ją wprowadzić jak zrobiła to Nvidia. Środkowe zdanie to przecież ciąg dalszy Twojego wywodu z postaw wyżej. Jeśli natomiast chodziło Ci o zgodność timingów monitorów, to musisz teraz potwierdzić, że Nvidia certyfikuje taką zgodność, skoro AMD miałoby wprowadzić certyfikat na wzór NV. A ostatnie zdanie jest nieprawdziwe, niezależnie co byś tam sobie wymyślił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...