Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na amd.com  nIe masz opcji  wysylki do Polski.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Widze zainteresowanie nowym radkiem, ze hoho :D

Częste problemy ze sterami, freesync. może i szybsze czasem od odpowiednika Nvidia, ale i tak przy sprzedaży mniejsze zainteresowania co w rezultacie prowadzi do większej straty kasy. Przerabiałem wiele razy, tylko w kryptokryzysach można dobrze sprzedać. Ale z czystej chęci zmiany na coś nowego przy braku dopłaty wymieniłbym na RX 6700 XT.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

:E

 

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Juz wiem ocb z tymi temperaturami, referenta 6800/6900 nie wolno absolutnie montowac pionowo bo wtedy komora parowa nie dziala jak trzeba i robi sie dziwna sytuacja typu 65*C die / 110 hotspot i karta zbija zegary. Obracasz obudowe i hotspot spada ponizej 90*C, die rosnie do 72*C (delta 20*C jest jak najbardziej akceptowalna).

Szkoda ze AMD chowa głowe w tyłek zamiast to opisać. U mnie jakimś cudem odbarwiło tez niektóre kondy mimo tego że karta nie była az tak gorąca po zmierzeniu termometrem IR.
Radeon to taka młoda nimfomanka, gorąca i zawsze gdzieś się pieprzy. Jak nie sterowniki, to hardware...

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 19:09, tomcug napisał:

Git, wreszcie dasz ludziom żyć w temacie NV :cool:

Aaaaa , to jak się nie ma karty zielonych to nie można brać udziału w dyskusji RTX ?? ?

Bo ja widzę że w dziale czerwonych to najwięcej mają do powiedzenia i narzekają Ci którzy nie mają Radeonów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dario+ napisał:

Bo ja widzę że w dziale czerwonych to najwięcej mają do powiedzenia i narzekają Ci którzy nie mają Radeonów

Ale miewali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mała rada dla posiadaczy 5700xt i pewnie nie tylko, otóż od zakupu karty miewałem problemy z niestbilnością , to się sterownik wysypał, to jakiś black screen, czy totalna zwiecha systemu. O problemach przy zakupie karty wiedzialem, mimo to mam sentyment do AMD. Próbowałem wielu rzeczy , zmieniałem napiecie na ramach, UV, niektore pomagaly w wybranych grach, np COD MW/WARZONE nigdy mi nie chcial dzialac na ultra nastawach. Myslalem ze to wadliwa karta, ale nie wysylalem na gwarancje bo wiadomo jak jest z dostepnoscia teraz.

I teraz rozwiazanie wszystkich problemow... dwa tygodnie temu zauwazylem ze piszcza mi cewki w zasilaczu, mialem corsaira vs650.

Zamowilem corsair RM750x i wszystko dziala jak nalezy, nawet udalo mi sie zrobic stabilne OC na tej karcie co wczesniej bylo nie mozliwe, COD smiga na ultra. 

Także warto sprawdzić zasilacz przed wydaniem wyroku :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kupic mocny zasilacz nie musi byc o wielkiej mocy wazne zeby mial mocna linie v12 ja mam superflower gold w polsce w ogole firma nieznana a trzyma napiecia ma golda i niewiele kosztowal nie wiem jak teraz http://pcfoster.pl/artykul/super-flower-golden-green-550-w-–-test-zasilacza/1133-1.html

od 7 lat sluzy nieprzerwanie teraz z rx 6800 nie ma problemow czy to po mocnym OC czy teraz UV ktorym ta karta bierze 170W a wydajnosc wieksza 50% od mojego starego 5700 xt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700xt to 250 wat wiec zasilacz był uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi śmigał RX5700 po mocnym OC 2050Mhz i teraz 3060Ti na 450W zasilaczu , mocniejszy nie potrzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wciąż zasilacz 450W z Devilkiem śmiga. Fakt proc r5 3600, więc tutaj jest luz, bo jednostka oszczędna. Ale j.w. jak dobry zasił z mocną 12stką to będzie działać i nie ma bata. Także coś z tą 650tką musiało być nie tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i lipa, popytalem na innym forum uzytkownikow referentow 6800/6900 i wszystkim karta odwalala po obroceniu obudowy, tak zeby wyjscia video byly na gorze, od razu 110*C hotspot. Nie wolno ich absolutnie montowac pionowo czyli budy typu SS Raven, TT900, InWin Dframe odpadaja.

AMD glowa w piach, nie chca sie odezwac a w erze ITXów to moze byc z czasem bardzo duzy problem.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych już kartami RX 6800(XT): Które sterowniki instalować? Whql czy non-whql?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwile uzywam najnowszych 21.2.3  i wszystko dziala  OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, AMD nie ma innej opcji poza Enhanced Sync? Chodzi mi o płynność obrazu kiedy fps wykracza poza odświeżanie monitora... Fast Sync u zielonych działa idealnie, a teraz mimo włączenia tej opcji u czerwonych nie wygląda to idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2021 o 19:21, forfun napisał:

Hmm, AMD nie ma innej opcji poza Enhanced Sync?

Alternatywa to użycie Chill i ograniczenie klatek żeby nie wyskakiwały ponad górny zakres monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob posiadajacych nowe radeony. Jak sterowniki? Jest stabilnosc czy kwiatki jak z seria 5000?

Ja mam 5700xt i po tym co przeszedlem i nadal przechodze (sterownik wysypuje sie jak karta dobija do max swoich ustawien fabrycznych czyli ponad 2000MHz LOL) nie polecam wiecej radeonow.

I tak nie mialem wyboru, bo doplata do 2070 byla zbyt duza i nieoplacalna.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radziuwilk napisał:

sterownik wysypuje sie jak karta dobija do max swoich ustawien fabrycznyc

Ale czego oczekujesz? 

Karta osiąga max możliwości to i sterownik szaleje i się wysypuje. 

Trafiła Ci się cienką sztuka, albo masz kiepski zasilacz (bo nie widzę co masz) to na nic więcej nie możesz liczyć według mnie. 

U mnie, tak jak u @wkamil73  karta pracuje bez zarzutu.

Jak kartę za mocno docisnę, albo ustawie za niskie napięcie to wywala się sterownik i resetuje ją do ustawień fabrycznych. 

Według mnie to jest OK i szybko można wgrać zapisany profil z odpowiednią konfiguracja. 

Edytowane przez zachy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zachy napisał:

Ale czego oczekujesz? 

Karta osiąga max możliwości to i sterownik szaleje i się wysypuje. 

Trafiła Ci się cienką sztuka, albo masz kiepski zasilacz (bo nie widzę co masz) to na nic więcej nie możesz liczyć według mnie. 

U mnie, tak jak u @wkamil73  karta pracuje bez zarzutu.

Jak kartę za mocno docisnę, albo ustawie za niskie napięcie to wywala się sterownik i resetuje ją do ustawień fabrycznych. 

Według mnie to jest OK i szybko można wgrać zapisany profil z odpowiednią konfiguracja. 

Zastanowilo mnie co napisales i zaglebilem sie w temacie.

Okazalo sie ze moj rx 5700xt ma blednie ustawiony boost w sterowniku. Ktory z automatu jest ustawiony na max 2029MHz. Problem polega na tym, ze jest to zbyt wysoka wartosc dla GPU.

Pierwszy raz zdarzylo mi sie, ze wartosci wybrane przez oryginalny software sa niekompatybilne z karta.

Mimo wszystko moj blad, bo karta wg. Sapphire ma max boost 1925MHz.

Zasilacz mam dobry OCZ 650 nie chce mi sie sprawdzac dokladnie ale topowy.

Teraz, Radziuwilk napisał:

Zastanowilo mnie co napisales i zaglebilem sie w temacie.

Okazalo sie ze moj rx 5700xt ma blednie ustawiony boost w sterowniku. Ktory z automatu jest ustawiony na max 2029MHz. Problem polega na tym, ze jest to zbyt wysoka wartosc dla GPU.

Pierwszy raz zdarzylo mi sie, ze wartosci wybrane przez oryginalny software sa niekompatybilne z karta.

Mimo wszystko moj blad, bo karta wg. Sapphire ma max boost 1925MHz.

Mozna powiedziec AMD wraca do gry.

Zasilacz mam dobry OCZ 650 nie chce mi sie sprawdzac dokladnie ale topowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Radziuwilk napisał:

Zasilacz mam dobry OCZ 650 nie chce mi sie sprawdzac dokladnie ale topowy.

OCZ to nigdy nie były żadne topowe zasilacze, poza tym ta marka już od dawna nie istnieje, więc siedzisz na 7-8 letnim zasilaczu i narzekasz, że ci coś nie działa. Ten wątek jest pełen takich ludzi. :P 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum jest niestety pelne tez omnibusow co nie wiedza (jaki model), ale wiedza i osadzaja (ciekawe po co i dla kogo)

Moj PSU to OCZ TX650M. Zasilacz zbierajacy bardzo dobre opinie wsod posiadaczy jak i recenzentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...