Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ścierwo 5500 XT kosztuje koło 2k a często więcej to czego wy się spodziewacie, że 6600xt będzie tyle kosztować??

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena powinna byc max tyle ile chce nvidia za 3060 czyli 329% a najlepiej 299$, wtedy bylaby wyzsza wydajnosc od 3060 w standardowej rasteryzacji i slabiej w wiadomo czym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być,ale z wyceną 6700 XT zrobili dokładnie to samo czyli także wyższa od segmentowego konkurenta (6700 XT vs 3060 Ti)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Spl97 napisał:

Powinna być,ale z wyceną 6700 XT zrobili dokładnie to samo czyli także wyższa od segmentowego konkurenta (6700 XT vs 3060 Ti)

Tanie ajemde sie skonczylo, wczesniej dawali chociaz nizsza cene z powodu braku RT i DLSS a teraz juz ida na calego no bo maja RT i odpowiednik DLSS :szczerbaty: Zreszta co tu duzo mowic, obecne ceny 6700XT to poziom cen 3070ti :gitarzysta: Ceny RTX 3080 schodza do poziomu cen 6800XT:boink:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w sumie nie jest problem tego typu, że rynkowa cena karty będzie wysoka, bo oczywiście że będzie i nikt tego po MSRP nie kupi. Szczególnie, że referentów nie będzie. Tu jest raczej kwestia tego, że sama oficjalna cena jest zbyt wysoka, a dotyczy przecież wirtualnego referenta - ile zawołają sobie producenci, to temat na inną rozmowę. Widziałem wyliczenie, że porównując RX 6600 XT z RX 5600 XT pod względem stosunku wydajność/cena to ta nowa karta jest prawie na tym samym poziomie. 

Do tego RX 6600 XT jest według AMD idealną kartą do grania w 1080p i kosztuje prawie tyle, co na premierę RX 5700, który był reklamowany jako idealna karta do 1440p :E Karta do 1080p za wirtualne 379 dolców. Ciekawe, że do porównania wzięli RTX 3060 za wirtualne 329 dolarów i nie wspomnieli o różnicy w ilości pamięci xD Niedawno to było ważne, teraz już nie jest ważne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii ktoś tam wyliczał, że jest 40% wydajniejsza od 5600xt, ale 39% droższa. No a sklepach wiadomo co będzie. Stracona generacja się szykuje pod względem wydajność/cena. Także:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten wykres się sprawdzi ale w przybliżeniu wygląda to jakoś tak:

op-acalno-kart-graficznych-1982-2035-wyk

Jak tak dalej pójdzie, to w latach 30-tych zmiany w opłacalności będą minimalne albo zerowe. A potem może jakaś rewolucja i nowy wykres zacznie się od nowa, znowu zobaczymy +60%, +100% itp. Tak może być ale pewności nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam pojęcia dla kogo ta karta(6600xD), RTX'y wypadają przy tym padle o wiele lepiej pod względem funkcjonalności i opłacalności, tym bardziej że teraz DLSS jest już bardzo dobrze rozwinięty, że ciężko odróżnić obraz od tego natywnego, fsr póki co obsługują gry które nikogo nie interesują. Wszyscy czekamy na Zbawiciela, czyli Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSR dopiero zadebiutowało, jak na taką nowość to bym powiedział że zainteresowanie jest spore. Jest łatwe do implementacji i działa również na kartach nVidii, a w przyszłości pewnie również Intela, tymczasem DLSS pozostanie na wyłączność dla zielonych i tytułów przez nich opłaconych.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Armage169 napisał:

Szczerze to nie mam pojęcia dla kogo ta karta(6600xD), RTX'y wypadają przy tym padle o wiele lepiej pod względem funkcjonalności i opłacalności, tym bardziej że teraz DLSS jest już bardzo dobrze rozwinięty, że ciężko odróżnić obraz od tego natywnego, fsr póki co obsługują gry które nikogo nie interesują. Wszyscy czekamy na Zbawiciela, czyli Intela.

Czy padło ? nie był bym tego taki pewny, swoich nabywców znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rtx3060 ti i z chęcią wziąłbym takiego 6600xt jakby był w normalnej cenie, cały ten Ray tracing i dlss w ogóle mnie nie urzekł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 XT jest 96% szybsze (w 1080p) i 75% droższe po 5 latach od RX 480. To 12% poprawy opłacalności w ponad 5 lat (zakładając ceny MSRP).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, kochan4 napisał:

Miałem rtx3060 ti i z chęcią wziąłbym takiego 6600xt jakby był w normalnej cenie, cały ten Ray tracing i dlss w ogóle mnie nie urzekł

Dokładnie, wielu jest takich których RT nie urzekło, dlatego uważam, że jeśli nie zaszaleją z ceną to ta karta będzie miała swoich zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

6600 XT jest 96% szybsze (w 1080p) i 75% droższe po 5 latach od RX 480. To 12% poprawy opłacalności w ponad 5 lat (zakładając ceny MSRP).

Dodatkowo spodziewajmy się wyższych cen, wyczuwam minimum 2300-2500zł na polskim rynku za biedne wersje. A to i tak optymistyczna wizja. Pieprzyć ten rynek, RX570 zadomowi się w moim kompie na stałe w takim razie. Liczę na to, że intel pogmatwa trochę ceny jak w końcu wydadzą swoje własne dGPU, ale to marzenia ściętej głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 2300, ta karta ma być szybsza od 3060, a RTX jakoś nie chce trwale schodzić poniżej 2800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Żeby 2300, ta karta ma być szybsza od 3060, a RTX jakoś nie chce trwale schodzić poniżej 2800zł.

Żeby 2500, nie muszę wam przypominać, ile x-kom zaśpiewał sobie za 6700XT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom (MLID) też dobrze i sensownie mówi w tym konkretnym filmiku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to wyliczyłem, zapomniałem że 6600 XT kosztuje nie 349, a 379 $ w teorii. To jest jakieś 100% szybciej za 90% drożej po ponad 5 latach, czyli 5% opłacalniej... ??‍♂️

...............

5 procent w 5 lat

...............

to już praktycznie postęp bliski zera, a ludzie nadal kupują ... ja nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kynareth napisał:

Źle to wyliczyłem, zapomniałem że 6600 XT kosztuje nie 349, a 379 $ w teorii. To jest jakieś 100% szybciej za 90% drożej po ponad 5 latach, czyli 5% opłacalniej... ??‍♂️

...............

5 procent w 5 lat

...............

to już praktycznie postęp bliski zera, a ludzie nadal kupują ... ja nie wiem

Czego tu nie widzieć. Jak komuś brakuje mocy to ma sobie powiedzieć jest tylko 5% opłacalniej po tylu latach. Zostaje na R9 380 z 20 fps. Przyzwyczaję się do braku płynności?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Saren7 napisał:

Czego tu nie widzieć. Jak komuś brakuje mocy to ma sobie powiedzieć jest tylko 5% opłacalniej po tylu latach. Zostaje na R9 380 z 20 fps. Przyzwyczaję się do braku płynności?

Nie grać w najbardziej wymagające gry. Oto odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia, co pokazywali i o czym mówili na Computexie ponad 5 lat temu, hipokryci:

AMD-Live-at-Computex-2016-1.png


AMD-Live-at-Computex-2016-2.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w średnio-niskim segmencie nie ma żadnego postępu. Gdyby wyszła karta za 199$ od AMD stawiam, że byłaby niewiele szybsza od 5500 XT. W tej półce cenowej wydajność zatrzymała się na 980 Ti z 2015 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Segment poniżej 1500 całkowicie zanika.  APU zaczynają powoli być jego odpowiednikiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim odpowiednikiem? Ktoś ma dobry CPU bez apu to już musi ponad 1k wydawać, żeby w ogóle coś kupić? Obecnie jest taka żenada że mamy RX 550/gt1030 potem grubo nic i karty za 1000-1300

Przydałoby się coś w przedziale 700-900

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Segment poniżej 1500 całkowicie zanika.  APU zaczynają powoli być jego odpowiednikiem.

Brak kart spowodowany slaba dostepnoscia a brak kart w tym segmencie cenowym to dwie rozne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...