Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Brak kart spowodowany slaba dostepnoscia a brak kart w tym segmencie cenowym to dwie rozne rzeczy ;)

Patrząc na nowe karty RTX dla desktop na 3060 kończy się oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wprowadzić coś za 1030 bo to dziadostwo po 400/500 zł (wersje ddr4/5) to jakiej nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Saren7 napisał:

Patrząc na nowe karty RTX dla desktop na 3060 kończy się oferta.

W tym segmencie masz Turingowe karty a to ,ze jest brak dostepnosci to inna bajka. W Turnigach nie przypominam sobie tez zeby bylo cos ponizej RTX 2060 i jakos wtedy tez nie narzekales na to a teraz wymyslas problem, ktorego nie ma ;)

4 minuty temu, kochan4 napisał:

Powinni wprowadzić coś za 1030 bo to dziadostwo po 400/500 zł (wersje ddr4/5) to jakiej nieporozumienie

Kazda dzis karta jest w dziadowskich cenach, no i nowa karta nic by nie zmienila bo z braku dostepnosci cena bylaby nadal nie do przyjecia, kolo sie zamyka. Dosatepnosc kreauje cene a nie to w jakim segmencie sie karta znajduje.

Ja bardzo liczylem na 6600XT ponizej 2k ale pewnie sie przelicze. Chyba ze w dniu premiery uda sie kupic tak jak 3060ti za 2299zl MSI TRIO.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kochan4 napisał:

16** to też turingi

Wiem, chodzilo mi o przedrostek "RTX" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Wiem, chodzilo mi o przedrostek "RTX" ;)

No tak, przecież bez tego przedrostka nie idzie grać na kartach nvidii ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kochan4 napisał:

No tak, przecież bez tego przedrostka nie idzie grać na kartach nvidii ?

Nie wiem co to ma wspolnego z tym do czego sie odnioslem ale komentowac tego nie bede bo jak widac nie zrozumiales  ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turingi to turingi jeden wykastrowany, drugi nie, nie ma tu się do czego odnosic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kochan4 napisał:

Turingi to turingi jeden wykastrowany, drugi nie, nie ma tu się do czego odnosic

Koniecznie powinny wyjść totalnie mainstreamowe karty, produkowane w dziesiątkach milionów sztuk, o wydajności i pamięci 2060 Super (mogą być w dwóch wersjach: 8 i 16 GB). Tak żeby prawie każdy chętny mógł się w nie wyposażyć. Inaczej oprogramowanie nie pójdzie do przodu, ponieważ deweloperów interesuje co ma w budach większość graczy, a nie co kupiła mniejszość z RTXami 3080 i RXami 6800 XT.

3060 nie byłoby nawet złe, gdyby nie ta cena, gdyby nie był przynajmniej 2x za drogi. Bo tak to mainstreamową kartą jest nic. No nic. 6600 XT będzie o wiele zbyt kosztowne. Źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kochan4 napisał:

Turingi to turingi jeden wykastrowany, drugi nie, nie ma tu się do czego odnosic

Po kolei. 

1. Saren7 stwierdził, że spośród nowych RTXów nie ma nic poniżej 3060.

2. Phoenixsuple zauważył, że spośród rodziny Turing to model RTX 2060 był najniższym modelem spośród dostępnych, więc nic się nie zmieniło. 

3. Wyskakujesz z komentarzem o rodzinie 1660 udowadniając, że nie wiesz, o co chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Koniecznie powinny wyjść totalnie mainstreamowe karty, produkowane w dziesiątkach milionów sztuk, o wydajności i pamięci 2060 Super (mogą być w dwóch wersjach: 8 i 16 GB). Tak żeby prawie każdy chętny mógł się w nie wyposażyć.

 

Ale to juz wyszedl RTX 2060 i RTX 3060 :szczerbaty: A to, ze jest brak dostepnosci co powoduje windowanie cen to juz inna bajka ;) Znowu jakies zyczniowe myslanie nad kartami, ktore przeciez juz dawno mialy swoja premiere. Nam nie potrzeba nowych modeli, nam potrzeba dostepnosci, modeli nie brakuje.

10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Po kolei. 

1. Saren7 stwierdził, że spośród nowych RTXów nie ma nic poniżej 3060.

2. Phoenixsuple zauważył, że spośród rodziny Turing to model RTX 2060 był najniższym modelem spośród dostępnych, więc nic się nie zmieniło. 

3. Wyskakujesz z komentarzem o rodzinie 1660 udowadniając, że nie wiesz, o co chodziło. 

Chociaz jeden zrozumial :thumb:

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ale to juz wyszedl RTX 2060 i RTX 3060 :szczerbaty:

Chociaz jeden zrozumial :thumb:

 

Czyli można rozumieć że nV porzuciła  total niski segment jakim była seria xx50/Ti ?  Ostatni przedstawiciel tej serii był w generacji Pascal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, blubaju napisał:

Czyli można rozumieć że nV porzuciła  total niski segment jakim była seria xx50/Ti ?  Ostatni przedstawiciel tej serii był w generacji Pascal.

Nie nie mozna ;)

Zapomnial?

Analogicznie amd tez nie wydaje poki co nowych kart na RDNA2 w nizszym segmencie.

obraz.thumb.png.4f8ca8dc2e05bec859ddd91544192147.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej po takim czasie od RTX 30X0 to już by nowa bardziej opłacalna seria wyszła. Patrzcie np. seria HD 20X0, 30X0 i 40X0. Po 10 miesiącach to już nowe serie wychodziły. A teraz jest jeno kolejna karta RDNA2 i to do tego bardzo nieopłacalna... straszna kicha - z cenami i dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj w sterownikach że nie działa mi SAM, wie ktoś może jak to włączyć? W Biosie mam włączone "Above 4G Decoding" i "Re-Size BAR", a  mimo to pokazuję że jest niedostępne.

amd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które masz sterowniki? U mnie na najnowszych jest... a na ręcznych ustawieniach też masz off?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wkamil73 napisał:

Które masz sterowniki? U mnie na najnowszych jest... a na ręcznych ustawieniach też masz off?

Najnowsze stery, na ręcznie też jest niedostępne. Próbowałem starszy Bios wgrać i cały czas jest to samo, więc nie wiem w czym jest problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zupełnie to dziwne, bo na Intelu działa a na AMD nie? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MSI nie ma takiej opcji mogę jedynie przełączyć z UEFI na CSM, ale mniejsza o to. Widocznie sterowniki są skopane i źle pokazują bo rzeczywiście SAM działa. Przed chwilą testowałem, wyłączyłem Above oraz Re Size BAR i w AC Valhalla zauważalnie FPS-y spadły o prawie 20, po włączeniu z powrotem tych dwóch opcji wszystko wróciło do normy. Więc widocznie SAM działa prawidłowo tylko oprogramowanie AMD źle pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mógłby mi pomóc? Mam problem z RX 5600XT, mianowicie wszystkie gry wyglądają jakby nie działał w nich anty aliasing, krawędzie są bardzo nie ostre, mimo różnych ustawień jak i w grach jak i w AMD Radeon Software, próbowałem też instalować starsze sterowniki usuwając wcześniejsze, niestety bez sukcesu, w dodatku wszystkie filmy np. na Netflixie, YT itp. wyglądają na rozdzielczość 720p a nie 1080p, jedynie gdy na YouTube włączę jakiś film i zmienię na odtwarzaczu rozdzielczość na 4K, jeśli się da,wtedy filmik wygląda jak 1080p. Ktoś mógłby coś doradzić? Wysyłałem kartę do serwisu, mianowicie do HARD PC, mówili że u nich wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu kupił nówkę 6700xt powercolora i fartem przed montażem zauważył jakieś niebieskie badziewie wystające. Kartę rozkręcił i 

595m63r7emf71.jpg

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...