Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, aka_rock napisał:

Nic to praktycznie nie daje,

 

Jak nie jak tak.Tylko na vh jest problem i to z 1 czy 2 opcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mapce z trawą w C3 np nie zależnie od detali na w7 jest 50% lepsza wydajność niż na 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z codziennym użytkowaniem radeonów. Coraz bardziej się przekonuje do zakupu 6900xt ale celuje raczej w kartę z którą nie będę się musiał bujać i kombinować ze sterownikami żeby odpalało wszystko. Mam złe wspomnienia z przed kilku lat jak były wieczne problemy z radeonem. 
 

Drugie pytanie. Jak już wybierać, to co z tej 3:

-red devil

-tuf

-merc 319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj miałem pierwszy problem z 6800xt ( po kilku miesiącach korzystania), a mianowicie w FH5 były problemy z grą po wyłączeniu vsync , pomógł lock na fps 165

nie wiem czy będziesz chciał kręcić kartę , jeśli tak to nie na chłodzeniu powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, oposik napisał:

Jak jest z codziennym użytkowaniem radeonów.

Tak jak zawsze.

Przez pierwszy rok od premiery karty graficznej, sterowniki są pełne większych oraz mniejszych błędów, które firma amd dopiero będzie starała się załatać.

Dopiero po ok. roku sterowniki są jako tako połatane, czyli w miarę poprawnie działające.

Najbardziej bezproblemowym połączeniem jest procesor firmy intel + karta graficzna od nvidii.

W przypadku połączenia procesora firmy amd oraz karty graficznej od amd wszystko zależy od szczęścia, czyli od konkretnych sterowników.

Jedne będą działały akceptowanie dobrze (nowa kompilacja windowsa + odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej, + wyselekcjonowane przez siebie sterowniki do karty graficznej), z następnymi (czyli np. nowszymi) będziesz miał problem, bo naprawienie jednego błędu powoduje powstanie kilku mniejszych, których jak zwykle nie zdążyli na czas naprawić) W tym przypadku nic się nie zmieniło od lat. Np. freesync w jednych serownikach działa, w następnych przestaje.

Wiem, bo sam używam połączenia ryzena z radeonem, i z perspektywy czasu wybrał bym droższą opcję czy intel + nvidia, powinna być mniej problematyczna.

Przez pierwsze pół roku miałem problem z losowym zawieszaniem się komputera: czarny ekran, podczas niskiego obciążenia dla komputera: np. otwarta tylko przeglądarka lub odtwarzacz filmów. Inne osoby posiadające radeona z serii 5000 też narzekali na ten sam problem. Dopiero po niecałym roku naprawili problem. Niektórych nie umieją lub nie chcą naprawić np. Od roku nie naprawili błędu z Radeon performance metrics and logging features may intermittently report extremely high and incorrect memory clock values.

W przypadku radeona 5500 xt, którego aktualnie używam, do tej pory nie naprawili kilku dobrze znanych błędów:

Po zainstalowaniu nowszych sterowników dodających wsparcie, obsługę dla radeonów 6000 (listopad 2020), program monitorujący parametry pokazuje, że pamięć vram karty graficznej nie osiąga maksymalnych zegarów: 1736MHz., a powinno być 1750MHz.. Przy okazji znikła też informacja dotycząca temperatury pamięci vram. Program gpuz pwyświetla: 0 stopni.

Na starszych sterownika wydanych przed premierą radeona 6000, programy typu gpu-z, hwinfo64, poprawnie pokazują informację z czujnika temperatury, oraz pamięci osiągają wyższe maksymalne zegary: 1750MHz.

Sterowniki nowsze vs starsze:

image.jpg

 

Edytowane przez Pawcioo10
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ale Ty piszesz o seri 5000 która sprawiała problemy , a kolega się pyta o następcę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z navi 21 nie ma wiekszych problemów , ale musisz sobie zdawać sprawę ze to na powietrzu ciche i chłodne nie będzie , pobór mocy robi swoje , jest lepiej niz z rtx pod tym względem , ale dalej to nie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zalewu postów z narzekaniami na działanie kart. Po części wynika to z dostępności kart, po części z tego, że AMD już dawno ogarnęło sterowniki. Zerknij na stronę AMD, na listę załatanych/niezałatanych bugów. Ja mam 6900XT, na dodatek referenta, więc teoretycznie słabszą, wszystko działa jak należy. Oczywiście musisz zadbać o solidne zasilanie i wentylację w obudowie, ale to pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD widzę znowu zjebało idle w Navi i może nie jest jak na premierę Navi że w multimediach to wciągało ponad 60W, ale latając po windzie, albo odpalając YT to co jakiś czas załączą się na chwile wentylatory na karcie - bo przebije te 60 stopni, w połowie roku to ogarnęli problem zniknął, teraz wróciło.

Chyba że to było na 21.11.1 a na 21.11.2 zniknie... zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej karcie? Bo mam u siebie 21.11.1 i nie zauważyłem zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 21.11.2 wszystko jest ok tez... Ale mam grafike taka jak @wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, wkamil73 napisał:

A na jakiej karcie? Bo mam u siebie 21.11.1 i nie zauważyłem zjawiska.

RX 6800

przebija te 61 stopni w idle załącza się chłodzenie, schładza i cykl się powtarza, nie słychać tego specjalnie, ale cała sytuacja irytuje że znowu coś popsuli.

Na zdjęciu tego nie widać ale taktowanie Vram nie spada, tylko siedzi jak pod obciążeniem.

U33nhDF.png

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co się będę szczypać wróciłem do starszej wersji sterowników, niż te listopadowe i jak ręką odjął 

oIS9tOP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64bity + pci-e x8 (a można by i zjechać na x4 :E) i mamy przepięknie przerośnięte wyświetlacze pulpitu. 

Za rok kończy mi się gw na 5500xt, a ja jestem właśnie idealnym targetem (casual gaming or multimedia) takich sprzętów.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie realne ceny na poziomie GTX 1650,czyli 1500 zł i więcej,bo raczej nie wierzę żeby w obecnej sytuacji te przyszłe karty będą miały poziom cen GTX 1050 Ti i niżej. Chyba że ten długotrwały cyrk z krypto w końcu się skończy ;)

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle będzie, jak 64 bit kastrata za 1500 wypuszczą, a to może być całkiem realne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AMD się cofa? Porównajcie jak ilość VRAM wzrastała w latach 2010-2016, a jak w latach 2016-2022 spada zamiast wzrastać, co jest totalnym absurdem i nigdy nie powinno się wydarzyć.

ilo-VRAM-w-kartach-AMD-za-250-2010-2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kynareth napisał:

Czy AMD się cofa? Porównajcie jak ilość VRAM wzrastała w latach 2010-2016, a jak w latach 2016-2022 spada zamiast wzrastać, co jest totalnym absurdem i nigdy nie powinno się wydarzyć.

ilo-VRAM-w-kartach-AMD-za-250-2010-2022.

to nie ilość vramu spadła tylko cena kart podskoczyła o ile kiedyś za +/-1000 zł mogłeś kupić przyzwoitą kartę to teraz w tej cenie dostaniesz co najwyżej Very low entry level :szczerbaty:

górnicy robią swoje , dzięki temu kartę którą kupowałeś nówkę w sklepie za 1000zł , po kilku latach używania , bez gwary możesz sprzedać z zyskiem :szczerbaty:

wstaw do tego wykresu 1050 / 1050ti , 1060/3gb , 1060/6gb , 1660 , 1660s ,1660ti a wyjdzie ze nigdy w tej cenie od nv nie dostałeś 8 gb vramu :rotfl:

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...