Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, baron6b napisał:

Ale syf. Spodziewałem się minimum poziomu 1660Ti...

Też się tego spodziewałem ale 1660 Ti za $200 z mniej VRAM to i tak byłoby źle ale przynajmniej nie aż tak źle jak poziom 1650 Super okrojony z kodowania i dekodowania wideo. No praktycznie zero postępu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kynareth napisał:

Też się tego spodziewałem ale 1660 Ti za $200 z mniej VRAM to i tak byłoby źle ale przynajmniej nie aż tak źle jak poziom 1650 Super okrojony z kodowania i dekodowania wideo. No praktycznie zero postępu.

Zastanawia mnie też pobór mocy. GTX1650 Super bierze 100W i jest zrobiony w 12nm. 6500XT jest w 6nm i chyba ma podobny albo niewiele mniejszy pobór*. Obie karty porównywalne w klatkach, więc dlaczego ten 6500XT tyle żre prądu skoro jest w 6nm ?

dopisane, edycja: *w teście wyszło 90W

Edytowane przez xm700
edycja
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubicie kabaret i macie Facebooka, to polecam sobie poczytać posty przedstawiciela AMD (AMDovsky - swoją drogą, prowadzi też chyba sam profil i sam sobie odpowiada xD) pod ogłoszeniem dotyczącym premiery RX 6500 XT. 

https://www.facebook.com/amdpolska/photos/a.599304666797936/4891478047580555/

Ta karta jest memem. Zadziwiające, że RX 6500 XT został zjechany przez zagraniczne media, ale w recenzji Liptona już delikatnie tym razem. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenua krótko mówiąc, 2,5 letni gtx 1660 dostal przy tym co się teraz dzieje drugiej młodości

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreflektowali się, jak się głośno zrobiło :E Chyba nawet największa czerwona rebelia się poirytowała na to zagranie, więc musieli się rakiem wycofać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, dramat, śmiech przez łzy. Ciężkie czasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xm700 napisał:

6500XT jest w 6nm i chyba ma podobny albo niewiele mniejszy pobór*. Obie karty porównywalne w klatkach, więc dlaczego ten 6500XT tyle żre prądu skoro jest w 6nm ?

Bo jest wykręcony w kosmos.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6500 xt karta nie wiadomo dla kogo. Potencjalni nabywcy przesiadali by się pewnie z takiego rx 460, mając w 99% przypadkach system z pcie 3.0. A wtedy opłacalność zmiany leci na łeb. Jedyny sens kupna tego padła to przeczekanie do rdna3/lovelace. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akcesorium z tego rx6500xt , różne kolory, więc swoją rolę powinno spełniać - podpórka do 6800xt/6900xt, tylko czemu to takie drogie ? Na alie są podpórki już od 50zl , ale fakt ta trochę ładniejsza. A i w pasjansa się da pograć i w simsy 4, taka uniwersalna :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Czorny_Pjeter napisał:

:rotfl:

Widzę kolejny zapas zbanowanego Pioneer83

długo nie podziałasz :thumbup:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już wiesz kogo, kolego. W tak głupi sposób pozbyć się głównego konta to też gratuluję :E 

40 minut temu, Czorny_Pjeter napisał:

Kogo kolego?8:E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja działam wciąż na wiecznie żywym sandy i7 2600 z płytą aspire m3970 z 16gb ramu ddr3 i radeonem rx570 8gb( notabene kupionym ponad rok temu za nieco ponad 600zł :) ). Pcie tam to jest 2.0x16 i z tego co patrze na testy techpowera taki 6500XT działałby tutaj gorzej od 570. :szczerbaty: , normalnie żarty od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kynareth napisał:

Z tego co widzę to 6500 XT to straszne g**no. Ja za swojego 1060 6GB dałem 1200 zł w 2016. Kuzyn za 1650 Super dał chyba 750 zł w 2020. 1060 6GB pobierało 110-120 wat w 2016, 1650 Super pobierało 106 wat w 2019, a 6500 XT pobiera 101 wat (gaming) w 2022. To jest jak jakiś okropny żart. Gdzie w ogóle jakiś postęp!? Taki kawał czasu to odstęp pomiędzy PS1, a PS2! A tu ta sama wydajność, ten sam pobór energii i WYŻSZA CENA!

Jesienią 2016 w polskich sklepach trafiały się Sapphire Nitro RX480 4GB po 900zł + gra (swojego kupilem wówczas za 770zł z Amazon Warehouse).
A podczas dołka Bitcoina na przełomie 2018/2019 pokoparkowe XFX RX580 4GB latały na aliexpress po ~250zł. :)

14 godzin temu, xm700 napisał:

Obie karty porównywalne w klatkach, więc dlaczego ten 6500XT tyle żre prądu skoro jest w 6nm ?

Wykręcony zegar rdzenia i pamięci 18Gbps.

Na marginesie: u Liptona te GDDR6 poszły po OC na 2400MHZ (czyli efektywne 19,2Gbps).
To więcej niż "gorące" i prądożerne GDDR6X, które na stocku mają najczęściej 19Gbps.
Ciekawe jak wyglądają temperatury tych GDDR6'tek?
Z jednej strony radiatory RX6500XT są dość liche, z drugiej- przez 64-bitową szynę ogólna przepustowość jest bardzo niska, mimo wysokich taktowań pamięci.
Niestety, GDDR6 nie dostają czujników.

Edytowane przez Paw79
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Ty już wiesz kogo, kolego. W tak głupi sposób pozbyć się głównego konta to też gratuluję :E 

 

Czy to oznacza, że już tutaj Pioneer83 nie zobaczymy?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem pisząc, to mi do BloodRayne 2 z modami w 4K brakuje VRAMu, a mam go 6 GB. 4 GB w 2022 to straszna bieda. Spotykałem się z za małą ilością pamięci na karcie, a jakbym miał jej mniej to już w ogóle bida z nędzą. Znajomy ma GTX 1080 Ti i czasem mu brakuje VRAMu w Skyrimie z setkami modów w 4K.

Kiedy wreszcie 16+ GB VRAM stanie się standardem? Myślałem, że AMD będzie temu przewodniczyć i ucierać szlak, a tu się okazuje, że oni wracają do przeszłości. Po 1-sze, to karty za $150-300 powinny ukazywać się jako pierwsze, a nie ostatnie. Tak jak to było z Polarisem. Nvidia przynajmniej nie schodzi poniżej 8 GB nawet w low-end (3050). 3070 ma owszem mało jak na wydajność ale przynajmniej da się jako tako grać z tym. Chociaż pewnie coraz bardziej zacznie doskwierać ta ilość VRAMu.

Oni pewnie to specjalnie robią, w kolejnych generacjach tak podniosą pojemność VRAM, że trzeba będzie kupować nowe, bo wymagania urosną. Ale jak ja już pisałem, to nawet dzisiaj 4 GB jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tornado3 napisał:

Widzę kolejny zapas zbanowanego Pioneer83

długo nie podziałasz :thumbup:

Ale ocb? Za co ban niby,  bo ja nie w temacie?

@Kynareth

Liczę na te plotki o 6900xt jako 7600xt/7700xt w kolejnej gen. Najwyższy model monolityczny. Rozumiem z 16G vramu na pokładzie. Na takim gpu dałoby się przesiedzieć całą gen gierek ps5/xsx w godnych warunkach.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kynareth napisał:

Tak nawiasem pisząc, to mi do BloodRayne 2 z modami w 4K brakuje VRAMu, a mam go 6 GB. 4 GB w 2022 to straszna bieda. Spotykałem się z za małą ilością pamięci na karcie, a jakbym miał jej mniej to już w ogóle bida z nędzą. Znajomy ma GTX 1080 Ti i czasem mu brakuje VRAMu w Skyrimie z setkami modów w 4K.

Kiedy wreszcie 16+ GB VRAM stanie się standardem? Myślałem, że AMD będzie temu przewodniczyć i ucierać szlak, a tu się okazuje, że oni wracają do przeszłości. Po 1-sze, to karty za $150-300 powinny ukazywać się jako pierwsze, a nie ostatnie. Tak jak to było z Polarisem. Nvidia przynajmniej nie schodzi poniżej 8 GB nawet w low-end (3050). 3070 ma owszem mało jak na wydajność ale przynajmniej da się jako tako grać z tym. Chociaż pewnie coraz bardziej zacznie doskwierać ta ilość VRAMu.

Oni pewnie to specjalnie robią, w kolejnych generacjach tak podniosą pojemność VRAM, że trzeba będzie kupować nowe, bo wymagania urosną. Ale jak ja już pisałem, to nawet dzisiaj 4 GB jest mało.

Każdy głupi potrafić zapchać pamięć. Trzeba myśleć, a nie tworzyć karty z furmanką pamięci. Nawet Intel pokazał jak można uzyskać super textury przy małym użyciu pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Kynareth napisał:

 

Kiedy wreszcie 16+ GB VRAM stanie się standardem? 

Dzięki temu, że rtx ma mniej vramu, to karty są tańsze a vRAM nie potrzebny. Bo i tak gry bez sensu alokuja za dużo textury zbyt wysokiej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tornado3 napisał:

Widzę kolejny zapas zbanowanego Pioneer83

długo nie podziałasz :thumbup:

Niestety gosc nie jest na tyle madry, zeby pod nowym kontem chociaz udawac tylko znowu te glupkowate komentarze na jego poziomie po ktorych jak widac dal sie poznac :szczerbaty:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie tak bulwersują tymi 4gb w 5500xt... a to nie jest złe... bo to de facto karta low budget! Zadny hard gaming!!! Sprzęt dla niedzielnego gracza.... A że sytuacja na rynku jest tragiczna, to odbieracie to jako jakis "main GPU"... zonk... Gdyby nie ta chora sytuacja, ta karta by pewnie startowała z ceną pokroju 550-700 góra na premiere... a przynajmniej tak powinna być realnie wyceniona za to co oferuje...mimo wszysto w końcu jakis eco navi w 6nm, coś świeżego na rynku gpu po ponad 3-4 lat zastoju...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Niestety gosc nie jest na tyle madry, zeby pod nowym kontem chociaz udawac tylko znowu te glupkowate komentarze na jego poziomie po ktorych jak widac dal sie poznac :szczerbaty:

Przepraszam, że pytam tutaj, co on wykombinował, że stracił swoje konto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...