Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

o czym ty piszesz w czasie kryzysu krypto walutowego ? jojczysz byle jojczyć

czego nie poprawiła seria rx 6x00 czy RTX30X0 ? poprawiła wydajność w stosunku do ceny ? poprawiła , a to że nie ma kart w sklepach w cenie MRSP to nie wina AMD czy NV  , odnośnie zużycia energii , nie każda architektura skaluje się dobrze z cięciami które producent stosuje ,  aby uzyskać niższe modele i w obrębie danej architektury można zauważyć wzrost efektywności energetycznej , jak i jej teoretyczny spadek , przykładowo 3060Ti jest równie wydajny jak 2080 a mniej żre watów , podobnie 3070 vs 2080ti , a karty serii 3080/3080ti/3090 odlatują z poborem energii , podobnie jest u AMD , tak samo jest z niskimi modelami , raz się udaje lepiej , raz gorzej

nie rozumiem tego jojczenia , skoro w  stosunku do 1060 nie masz wzrostu , to powinieneś się cieszyć bo nie masz po co wymieniać karty , tyle i tylko tyle

a jak chcesz więcej to podziękuj górnikom za wykup na pniu wszystkiego co się pojawia w "rozsądnej" (rozsądnej i opłacalnej dla nich , nie dla reszty) cenie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SylwesterI. napisał:

o czym ty piszesz w czasie kryzysu krypto walutowego ? jojczysz byle jojczyć

Daj spokój, niektórzy do dnia dzisiejszego nie ogarnęli, że rynek się diametralnie zmienił. Oni wiedzą lepiej, nie przegadasz :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

Daj spokój, niektórzy do dnia dzisiejszego nie ogarnęli, że rynek się diametralnie zmienił. Oni wiedzą lepiej, nie przegadasz :E

no kurde jak widzę tę wesołą tfórczośc  co 2 stronę , to przed oczami mam górniakową + szczepionki

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ktoś Crysisa Remastered na radkach 6xxx?
Takie coś mi wywala przy odpalaniu i tak jak komunikatów mówi, wsparcie sprzętowe rt nie działa, bo przy włączonym rt mam 17 fps :E

Jak wrzuciłem nowsze sterowniki, to 2.0.3.6 zmieniło sie na 2.0.3.12, ale komunikat pozostał.
image.png.8106d62f4bfdb6e35c40515b88767194.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marjanoos napisał:

Odpalał ktoś Crysisa Remastered na radkach 6xxx?
Takie coś mi wywala przy odpalaniu i tak jak komunikatów mówi, wsparcie sprzętowe rt nie działa, bo przy włączonym rt mam 17 fps :E

Jak wrzuciłem nowsze sterowniki, to 2.0.3.6 zmieniło sie na 2.0.3.12, ale komunikat pozostał.
image.png.8106d62f4bfdb6e35c40515b88767194.png

Mam to samo na W11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2022 o 15:34, grzegorz1981 napisał:

W końcu kryptosyf leci na pysk. Ceny wrócą do normy i będzie można kupić RX6600 XT za około 2k.

Właśnie rzucili do sklepów RTX 3050 za 2-2,5 tys zł. Akurat na ten model na pewno nie rzucili się kopacze, a rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Skoro ludzie są w stanie zapłacić tyle za takie karty, to te lepsze tym bardziej tak szybko nie stanieją.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 06:09, ShadowMan napisał:

Właśnie rzucili do sklepów RTX 3050 za 2-2,5 tys zł. Akurat na ten model na pewno nie rzucili się kopacze, a rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Skoro ludzie są w stanie zapłacić tyle za takie karty, to te lepsze tym bardziej tak szybko nie stanieją.

Dziwi mnie, że posiadaczy 950, 960, 1050 czy 1050 Ti stać na taki zakup. Ja czekam z moim 1060, a szkoda, bo chciałbym nowe GPU w rozsądnej cenie, najlepiej od AMD. W tym roku będą Radeony 7000 ale znowu może być tak, że skupią się na wyższych modelach dla desktopów. Laptopiarze mają lepiej, oni dostaną efektywniejsze energetycznie i Zen 3+ na 6nm. Desktopy zostaną dla entuzjastów kupujących droższe karty. Ale z drugiej strony są te tańsze Alder Lake 12100 i 12400, więc nie wiem.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby AMD szykowało swojego DLSS ? bo po co im taki chip? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim undervoltingu w 6600 XT ?  w power limicie ma ustawione (-6%) ? 

 

nvm, gościu w komentarzu dopisał że fan speed 100%... 

Edytowane przez psiak91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uv w tych radkach, to bardziej offset, to nie to samo co na kartach nv. Same uv mnie nie interesuje zbytnio, ale optymalizacja tak. Bawiłem się moim radkiem po premierze i imo warto zacząć od nieruszania zegarów (a jak już to, były gdzieś testy, że zegar stabilniej trzyma przy ustawieniach min i max frequency bliżej siebie typu 2600 i 2700, ale imo szkoda czasu na to). Zjechać trochę z mV - na start warto ustawić na 1100 mv jako punkt wyjściowy i powolutku badać temat. Podbić z miejsca pamięci na 2100-2120, bo to pójdzie z palca. Przy opóźnieniach w sterach amd zwanych synchronizacją pamięci nic nie ruszać. PL na max, bo niby czemu nie, potem dostosowanie krzywej wentyli pod siebie i tyle. Testować warto w solidnie obciążających i weryfikujących stabilność gierkach (i w odpowiednich miejscówkach, które gniotą gpu) jak metro exodus czy wiedźmin 3. Mi się ogólnie udało urwać 20-25w poboru przy mocnym obciążeniu gpu w stosunku do def przy takiej samej wydajności. Temperatury też wiadomo nieco lepsze. Ale tak szczerze, to jest sztuka dla sztuki, bo akurat te 6600xt ani jakoś pożerające waty, nie są:szczerbaty: ani też się nie grzeją mocno. Ale jak można, to czemu nie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu karta dla umiejących i chcących ustawiać suwaczki - wtedy te 60+ fps będzie, nawet w (naj)nowszych tytułach.

Sobie wziąłem tego najprostszego Powercolora z jednym śmigłem - bo nie kupuję używanych gpu, bo PCIe 4.0 mam, bo grywam głównie w starsze gierki (wydajności i VRAM starczy), ale jak tylko pojawi się jakiś krótki model RX6600/3060 w rozsądnej dla mnie cenie, to przesiadka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ledwo wydajniejsza od gtx1650 i to jak pracuje na płytach z pcie4.0 i za takie pieniądze,? Toż to jakiś żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rzymo napisał:

Po prostu karta dla umiejących i chcących ustawiać suwaczki - wtedy te 60+ fps będzie, nawet w (naj)nowszych tytułach.

 

Raczej dla desperatów. Nie ma co czarować - takiego kastrata i dna jak 6500xt jeszcze nie było. Gdyby nie ten cały cyrk na rynku gpu, to nikt na to nawet nie napluł za więcej niż 600zł. Zresztą nie byłoby tematu, bo amd tej karty normalnie by nie wypuściło, tylko gdzieś by tam sobie latał ten złomek po budżetowych laptopach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że rynek GPU to jeden wielki cyrk, ale co zrobisz?
6500XT jest jednak szybszy od GTX1650, kosztuje podobnie... 
Natomiast RTX 3050 to - nie będąc botem zakupowym - to już >2k, tanio już było :/


Z chęcią kupiłbym RX6600, ale nie za 2.5k ;) Zwłaszcza, że potrzebuję krótkiego modelu, a te są droższe od pojawiających się w 'promocjach' dwuwentylatorowych XFX czy Powercolorów... 

Edytowane przez rzymo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

6500xt testowaliśmy w zaniżonych detalach, bo inaczej bieda ze ho ho.

Rozumiem zamysł, ale zabawnie to wygląda w takim teście. Nowy radeon jest tak szybki jak produkt konkurencji - wystarczy grać w niższej jakości. Bk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, smilehunter napisał:

6500xt testowaliśmy w zaniżonych detalach, bo inaczej bieda ze ho ho.

Rozumiem zamysł, ale zabawnie to wygląda w takim teście. Nowy radeon jest tak szybki jak produkt konkurencji - wystarczy grać w niższej jakości. Bk. 

ale tam wszędzie na wykresach są ust. max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w metodologii taka notka

"Poza tym, z uwagi na ograniczoną pojemność pamięci graficznej części modeli, byłem zmuszony w ich przypadku dokonać redukcji szczegółowości tekstur, według następujących zasad:

4 GB VRAM (tylko Radeon RX 6500 XT): Battlefield V @ średnie, Call of Duty: Black Ops Cold War @ niskie, Cyberpunk 2077 @ niskie, Ghostrunner @ średnie, Watch Dogs: Legion @ najniższe;

4 GB VRAM (inne GPU): Battlefield V @ wysokie, Call of Duty: Black Ops Cold War @ średnie, Watch Dogs: Legion @ najniższe;

6 GB VRAM (GeForce GTX 1660 i GTX 1660 Ti): Battlefield V @ wysokie, Watch Dogs: Legion @ średnie;

6 GB VRAM (inne GPU): Battlefield V @ wysokie, Call of Duty: Black Ops Cold War @ wysokie, Watch Dogs: Legion @ średnie;

8 GB VRAM: Watch Dogs: Legion @ wysokie."

Z której wynika, że bohater testu dostał solidne fory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolejny test po ... , wykresy jedno, tekst co innego , albo testują low endowe karty w low ustawieniach i takie robią wykresy , do tego dorzucą jakąś kartę z wyższej półki , by było widać jaka to jest kolosalna różnica , albo wszystkie według ujednoliconej procedury , będzie widać które to kupsztale , nie każdy ma czas na czytanie nudnych opisów testów kart które nie są w jego zakresie zainteresowań i tylko chce rzucić okiem , jak takie wynalazki sobie radzą na tle innych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sylwessterl.

mea culpa  ?

 

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mimuszek napisał:

świeży test od naszego kolegi z innego tematu :

 

9 postów wcześniej na tej samej stronie :poke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja uległa zepsuciu w 2011. W 2009 na 40nm wyszedł 5870, w 2010 też na 40nm 6970, a w 2011 nic nowego - nadal produkty na 40nm.  Radeon 290X powinien wyjść w 2011, Fury X w 2012, Vega 64 w 2013, Radeon VII w 2014, a 6900 XT w 2015. Wtedy trend z poprzednich dziesięcioleci utrzymałby się. ATI Radeon 7200 64 MB wyszedł w 2000, 5870 2 GB w 2009, 290X 8 GB w 2013, a 6900 XT 16 GB w 2020. Trend się wyraźnie zaburzył w ostatniej dekadzie. Do tego ceny powędrowały w górę dość mocno. Radeon 390 w 2015 miał 8 GB RAM i był tańszy niż RTX 3070 też z 8GB RAM. Jako nastolatek cieszyłem się, że jako dorosły będę obserwować jak w GPU petaflopsy zamieniają się w exaflopsy, a terabajty zamieniają się w petabajty. Zamiast tego obserwujemy jak średnia półka kosztuje 1000 dolarów i nie oferuje wiele więcej niż wcześniej. Całe życie to jeden długi ciąg zawodzeń i rozczarowań. Gdyby mnie ktoś w 2012 spytał, to bym powiedział, że prędzej kosmici wylądują przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, niż karta taka jak 6500 XT będzie kosztować 2000 zł w 2022. Pamiętam gdy płaciłem 1200 zł w 2016 za GTX 1060 6GB, to myślałem, że to drogo i karta powinna być tańsza ale co poradzić. Teraz ludzie płacą 3800 zł za RTX 3060 Ti. Co to się porobiło z tym rynkiem...

 

INTELU, POTRZEBUJEMY CIĘ! ???

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...