Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie pudełko powinno takie być - zwykły kawałek kartonu, który łatwo poddać wtórnej obróbce (z tymi lakierowanymi, z mnóstwem grafiki, to jednak różnie bywa).


Kartę na razie sprawdziłem w kompie z Z370i - działa, wentylator faktycznie startuje dopiero od 58-59 stopni i napięcie pod obciążeniem "na bogato" - 1.2V :) Będę miał z czego schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kynareth napisał:

I jeszcze coś, czego nie popuszczę. RX 480 4GB kosztował na start 999 zł w 2016! Co to znaczy, że RX 6500 XT w normalnych czasach kosztowałby 850-900 zł? Chyba raczej 250-300 zł za takie coś. Czy wy rozumiecie, że w maju mija 6 lat od Pascala? 6 lat to dłuższy odstęp niż między PS1, a PS2 albo między PS2 i Xboxem 360. Czemu coraz bardziej obniżacie oczekiwania i podwyższacie ceny, których oczekujecie? Chcecie znormalizować wysokie ceny? Chcecie oczekiwać co dwa lata 30% szybszych kart 15% droższych albo coś takiego? Ja nigdy tak nie będę.

Jak dla mnie to jesteś zwykłym trollem, w wątku o procesorach się uzewnętrzniasz jak to źle że top nie staje się bezużyteczny po 2 latach, w wątku o GPU płaczesz jak to źle że stare karty są stare :E oh wait, sam masz platformę hedt z relatywnie do niej miernym GPU :E

1 godzinę temu, rzymo napisał:

Czas składać bestię...  ?

(12100f + H610 + 3200 @ CL13 + krótki 6500XT + 2x NVMe + 300W gold)



v1qJl5y.jpg

Jedna mała uwaga/pytanie. Opłacało Ci się brać tego asusa h610 w cenie niewiele niższej od najtańszych B660? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioy napisał:

Opłacało Ci się brać tego asusa h610 w cenie niewiele niższej od najtańszych B660?

Chyba srednio to wychodzi, tak laskawie patrzac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pioy napisał:

Jedna mała uwaga/pytanie. Opłacało Ci się brać tego asusa h610 w cenie niewiele niższej od najtańszych B660? 

Stwierdziłem, że:
* RAM: czy będę miał 3200 z ciasnymi timingami, czy 3600+ z luźniejszymi, to przy użytych komponentach (max co tu wpadnie to RX6600 po UV) wydajność w grach będzie taka sama, 
* NVMe ma być, a czy 3.0, czy 4.0, to mi to wisi.

A tak to 2 gniazda m2 są, wifi podłączę, optyka w razie potrzeby też. No i ze względu na obudowę płyta nie mogła być pełnym mATX. 
Nastawiałem się na ASRocka H610M-ITX, ale 4 gniazda USB to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tego nie zauważyć. Wcześniej na początku XXI wieku była seria Radeon 7000,w 2011/2012 seria Radeon HD 7000,a teraz na lata 2022-2023 seria RX 7000 :D

Niesamowite :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuuurła - to jest jakiś spisek wewnętrzny, czy AMD po prostu tak ma, a ja o tym zapomniałem?

Że jak podepnę drugi monitor, to pamieć leci na max, karta się grzeje i nici z trybu półpasywnego to wiedziałem - ale jeden ekran i cokolwiek wideo (jutub/netflix/itp) i pamięć wskakuje na max. Karta pobiera sporo więcej energii niż w idle, rozgrzewa się i co jakiś czas startuje wentylator :/

Na nVidii nigdy tego nie mialem, a tu przykra niespodzianka - kwestia sterów, czy ten typ tak ma i jak najszybciej zmieniać na RTX3050? :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na pokładzie navi. Tak to tu "działa". Dziwne że rozgrzewa go aż tyle, by wentyle załączać. 

Minimalizujesz okienko z tubą, zegary spadają 8:E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - karta jest krótka, więc radiator nieduży, do tego mała obudowa (Jonsbo C2) - jedyne pocieszenie, że na dół obudowy dołożę wdmuchujący 120mm, wiejący prawie że bezpośrednio na kartę, więc temperatury mocno się poprawią. No ale sam fakt, że cokolwiek wideo i już karta chce sporo więcej prądu... :/
RX6600 zachowuje się tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAVI zachowuje się tak samo. Może z jakimiś wyjątkami, bo zaraz i tak ktoś wpadnie i powie, że u niego działa. Ja na 5500XT mam tak od sterów 20.2.2 po dziś dzień. 

Na Polarisach działało wzorowo, choć ponoć też nie wszystkim, na NAVI albo zepsuli, albo po prostu tak ma być. 

 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo - wystarczy, że zminimalizuję yt, pamięć leci w dół i pobór maleje o dobre 10 watów...
Niby nie jest to dużo, ale jest to irytujące, zwłaszcza że konkurencja potrafi zrobić to dobrze i jak na GTX1060 odpalałem jutuba w 1080p60 to pobór rósł może o 2 waty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

Witamy na pokładzie navi. Tak to tu "działa". Dziwne że rozgrzewa go aż tyle, by wentyle załączać. 

Minimalizujesz okienko z tubą, zegary spadają 8:E

U mnie czegos takiego nie ma z zegarami, po minimalizacji okna jedynie pobor spada. Zegar pamieci caly czas 200Mhz, jedynie gpu clock sobie podkakuje, wentyle OFF.

Problem z pamieciami full w idle mialem ale przy monitorze 165hz, teraz na 144Hz brak.

Brak opisu.

Po zminimalizowaniu okna:

Brak opisu.

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

U mnie czegos takiego nie ma z zegarami, po minimalizacji okna jedynie pobor spada. Zegar pamieci caly czas 200Mhz, jedynie gpu clock sobie podkakuje, wentyle OFF.

Problem z pamieciami full w idle mialem ale przy monitorze 165hz, teraz na 144Hz brak.

 

Po zminimalizowaniu okna:

 

 

Na najnowszych sterach też? Bo u mnie na 240 Hz było przez kilka miesięcy ok, a na poprzednich się ...ło :D i znów leci pamięć do góry w idle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wkamil73 napisał:

Na najnowszych sterach też? Bo u mnie na 240 Hz było przez kilka miesięcy ok, a na poprzednich się ...ło :D i znów leci pamięć do góry w idle ;)

Nie mam tych co wczoraj wyszly tylko poprzednie ale kazde wczesniejsze na tym monitorze zachowywaly sie tak samo czyli prawidlowo, a wgrywam kazdy po kolei jak wychodzi. krotko mowiac na obecnym monitorze nie mialem nigdy czegos takiego, ze raz skakaly a raz nie. Tak samo na poprzednim 165hz gdzie problem byl nie mialem przypadku, zeby ktores stery byly ok. Wiec w moim przypadku 100% rozwiazaniem byl po prostu inny monitor. Za chwile wgram te wczorajsze i sprawdze.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pioy napisał:

Jak dla mnie to jesteś zwykłym trollem, w wątku o procesorach się uzewnętrzniasz jak to źle że top nie staje się bezużyteczny po 2 latach, w wątku o GPU płaczesz jak to źle że stare karty są stare :E oh wait, sam masz platformę hedt z relatywnie do niej miernym GPU :E

Piszę, że jak to źle gdy ludzie oczekują 6-letniej wydajności w cenie tylko nieco niższej niż 6 lat wcześniej. A ja zmieniać sprzętu nie muszę, bo gry na nim nadal działają, a szkoda, bo bym chętnie zmienił. Pamiętam, że jak zmieniałem platformę po Crysisie, to na starym te najnowsze najbardziej wymagające gry w ogóle nie działały. Ja ubolewam, że przez takie ceny większość ludzi nie ma możliwości pozwolić sobie na nowoczesnego PC. A zwykło to iść w drugą stronę, bo np. w 2005 było taniej złożyć PC niż w 1995, w którym było taniej niż w 1985. Że też nie wstyd Nvidii sprzedawać wydajność GTX 1660 Super po raz drugi w tej samej cenie msrp... Ja nie jestem żadnym trollem, tylko część ludzi jest zbyt ograniczona, by mnie zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie mam tych co wczoraj wyszly tylko poprzednie ale kazde wczesniejsze na tym monitorze zachowywaly sie tak samo czyli prawidlowo, a wgrywam kazdy po kolei jak wychodzi. krotko mowiac na obecnym monitorze nie mialem nigdy czegos takiego, ze raz skakaly a raz nie. Tak samo na poprzednim 165hz gdzie problem byl nie mialem przypadku, zeby ktores stery byly ok. Wiec w moim przypadku 100% rozwiazaniem byl po prostu inny monitor. Za chwile wgram te wczorajsze i sprawdze.

Sprawdzone, wszystko znów jest ok. Może jakiś chwilowy bug był... a może to tylko monitor się zbiesił na chwilę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem (pobór ze ściany, jutub 1080p60):

i5-8400 igpu - 19-20W
j.w+GTX1650 - 24-26W

12100f + GTX1650 - 25-27W
j.w.+6500XT i jest powyżej 40 watów - gdzie tu oszczędność wynikająca z procesu 6nm :/

mógłbym się założyć, że jakbym wsadził tu RTX3050 to znów miałbym ~30 watów, zamiast 4x W...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rzymo napisał:

12100f + GTX1650 - 25-27W
j.w.+6500XT i jest powyżej 40 watów - gdzie tu oszczędność wynikająca z procesu 6nm :/

Nie ma, bo karta wykręcona na wysoko. Za bardzo oszczędzili na rozmiarze krzemu. Jest mniej niż RX 580 ale nadal niemało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, rzymo napisał:

12100f + GTX1650 - 25-27W

Ile GTX1650 pobiera ci w IDLE? ile wskazuje np: GPUZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wkamil73 napisał:

Sprawdzone, wszystko znów jest ok. Może jakiś chwilowy bug był... a może to tylko monitor się zbiesił na chwilę ;)

Masz racje, wgralem nowe i po chwili tez zegary pamieci max, ale z ciekawosci uruchomilem ponownie komputer i zegary juz normalnie 200Mhz.

Brak opisu.

Po ponownym uruchomieniu.

Brak opisu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra z tym RT w Dying light 2 jest. Serio RT w RDNA2 aż tak odstaje? Nie spodziewałem się aż takich spadków klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żadna nowość, że jak jest "dużo" RT, to Radeony leżą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie stare testy (tu Far Cry 3) i mi trochę smutno.

index.php?ct=articles&action=file&id=1537index.php?ct=articles&action=file&id=75153

Za 230$ GTX 660 oferował wydajność wcześniej topowego GTX 580. HD 7850 za 250$ oferował wydajność wcześniej topowego HD 6970. Skalowanie na rdzenie CPU było właściwie takie samo jak w Far Cry 6. 5-letnich GPU nawet nie uwzględniano w teście. Dzisiaj Nvidia proponuje GTX 3050 (1660 Ti +2GB) za $250, a AMD RX 6500 XT (5500 XT 4GB) za $200. 3060 ma tylko 5 fps więcej niż 2060. 6600 XT ma o 1 fps mniej niż 5700, które kosztowało msrp 349$. Moja karta aż 19 klatek/s osiąga, co jest niesamowite w 4K 5 lat później. Niektóre gry na konsolach działają w 19 kl/s. Ogólnie to co za dziwne czasy. Nie ma co kupować w dobrej cenie. Wtedy taki 660 Ti 3GB (300$) czy 7950 (Boost) 3GB (330$) były fajnymi ofertami.

 

Gdyby zaczęli sprzedawać karty na Steam, jedna sztuka dla jednego konta, to byłoby lepiej. Wtedy skończyłby się scalping i kupowanie na kryptowaluty. Chociaż teraz i tak górnictwo stało się mało opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...