Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odkryłem, że YouTube (przynajmniej w 4K) gubi teraz sporo klatek, mimo że użycie CPU oraz GPU wcale nie jest wysokie. ☹

No jest to dla mnie problem, choć mam jeszcze możliwość odtwarzania 4K bezpośrednio w telewizorze ale wtedy są reklamy. Ktoś ma pomysł na rozwiązanie?

Aż oczy bolą od patrzenia na YouTube'a teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na FireFoxie i nie ma tego problemu co na Chromie, YouTube nie rwie klatek.

A jednak nie prawda... też rwie ale nie od razu.

Nie wiem, wcześniej CPU dekodował wideo i dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk w YT też czasem przerywa. Wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, smilehunter napisał:

LatencyMon zapusc w tle i odpal yt gdy dzwiek rwie.

822,8 microseconds highest measured interrupt to process latency

Kurde, tyle lat z kartą 1060 i żadnych takich problemów nie miałem.

A tu cewki piszczą, dźwięk przerywa, YouTube klatkuje. ☹

W statystykach dla nerdów widać, że co 11 klatka jest opuszczona.

Gdy wstrzymuję YouTube'a to się czarny ekran pokazuje.

Edytowane przez Kynareth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za taką cenę powinna być bezproblemowa. Ale 6750 XT są jeszcze droższe.

Edytowane przez Kynareth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj do USA znaczy może kolega będzie wracać to zabierze..:E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakoś nie wierze ze to jedyny problem.Proponuje pograć z SSAA oraz ogólnie obserwować mhz vram i gpu w grach czy  to dx11 czy12

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne problemy z tą kartą są.

Control działa kiepsko, do 60 fps trzeba 1080p i całkiem wyłączony RT. Do tego są jakieś problemy z uruchamianiem i alt+tab.

Nie jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z control też miałem problem na moim radku. Jakieś dziwaczne problemy z teksturami. Ale to na dx12. Chłopaki z laba polecili grać na dx11 i było spoko. W drugim dodatku gra często się crashowała, ale to ponoć sprawka gry, nie gpu. Ale twoja wydajność coś mi się tutaj nie zgadza - bez rt, ale z msaa ja tam miałem grube fpsy poza może dwoma miejscówkami gdzie testowały dziady z pure.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DirectX 11 to API z 2009 roku. Serio mam grać z tak starym (13-letnim) API? To tak jak gdyby grać z DirectX 2.0 lub 3.0 w 2009. Chore.

11 minut temu, Kelam napisał:

Z control też miałem problem na moim radku. Jakieś dziwaczne problemy z teksturami. Ale to na dx12. Chłopaki z laba polecili grać na dx11 i było spoko. W drugim dodatku gra często się crashowała, ale to ponoć sprawka gry, nie gpu. Ale twoja wydajność coś mi się tutaj nie zgadza - bez rt, ale z msaa ja tam miałem grube fpsy poza może dwoma miejscówkami gdzie testowały dziady z pure.

Sprawdziłem. Z DX11 klatkuje masakrycznie. Kupa, a nie karta.

Edytowane przez Kynareth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz bez RT to DX12 jest zbędne.

Chyba, że na Twoim procku na DX11 widoczny jest problem z narzutem. Generalnie AMD ma duży problem Quantum Break od strony CPU, który śmiga na tym samym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kynareth napisał:

Sprawdziłem. Z DX11 klatkuje masakrycznie. Kupa, a nie karta.

no i co ? robisz zwrot do Hameryki ?  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mimuszek napisał:

no i co ? robisz zwrot do Hameryki ?  ?

Ta osoba będzie w PL krótko, więc wróci i zwróci.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jakis syf masz w systemie, mam rx6600 , chrome, yt chodzi elegancko, gry dozo lepiej niz na gtx1660 poprzednim, nie narzekam jak na razie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kochan4 napisał:

Moze jakis syf masz w systemie, mam rx6600 , chrome, yt chodzi elegancko, gry dozo lepiej niz na gtx1660 poprzednim, nie narzekam jak na razie

To czemu jedyny problem z 1060 6GB (którego nadal mam) był taki, że karta po prostu jest trochę powolna, gdyż to low mid-range z 2016 i nie nadaje się do 4K?

Chciałem po prostu coś co jest 3x szybsze i ma 2x więcej VRAM od 1060 6GB.

A co do Control, to gra wcale nie jest ładna, ma bardzo wysokie wymagania, a Jesse Faden jest brzydka. Niezbyt fajnie mi się w to gra ale przeszedłem gdzieś z połowę gry (bo była za darmo na EPIC Store).

I większość otoczenia jest nie do zniszczenia, nie do przemieszczenia. Czasem można coś fajnie porozwalać ale to wygląda przyjemnie tylko w 60+ fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kynareth napisał:

DirectX 11 to API z 2009 roku. Serio mam grać z tak starym (13-letnim) API? To tak jak gdyby grać z DirectX 2.0 lub 3.0 w 2009. Chore.

Sprawdziłem. Z DX11 klatkuje masakrycznie. Kupa, a nie karta.

No to coś jest nie tak. U mnie było nieco mniej płynnie jak na dx12, ale nie było mowy o klatkowaniu. A 6600xt jest słabsza jak 6700xt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, Kelam napisał:

Z control też miałem problem na moim radku. Jakieś dziwaczne problemy z teksturami. Ale to na dx12. Chłopaki z laba polecili grać na dx11 i było spoko. W drugim dodatku gra często się crashowała, ale to ponoć sprawka gry, nie gpu. Ale twoja wydajność coś mi się tutaj nie zgadza - bez rt, ale z msaa ja tam miałem grube fpsy poza może dwoma miejscówkami gdzie testowały dziady z pure.

Ja u siebie z Control nie mialem absolutnie żadnych problemów czy to w DX.11 czy DX.12 (1440p 80-90fps )no tylko że u mnie RX 6800  a nie 6600 ale Control śmiga (z RT to juz inna historia)

Problem to jedynie mam z niektórymi grami na OGL  jak choćby Wolfenstein Old Blood czy New Order, no i wiadomo z DX.11 to jeszcze ostatnio problemy w Elex2 ale tam to sama Piranha po części spartoliła.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
50 minut temu, Kynareth napisał:

Różne problemy z tą kartą są.

Jaki aktualnie driver masz na RX 6700 XT? Najnowszy WHQL to wersja 22.5.1 i wyszedł dosłownie.. wczoraj. Poprzedni WHQL to z kolei 22.1.2.

Jeśli masz jakiś driver oznaczony jako Beta,to spróbuj usunąć stare przez DDU w trybie awaryjnym oraz wgrać ten najnowszy z WHQL bądź ten poprzedni z WHQL. Może coś pomoże albo i nie pomoże,spróbować zawsze można.
Ogólnie tak szczerze jak Radeon,to lepiej nie bawić w stery Beta,gdyż na tych Bet-owskich driverach potrafią różne przeboje wychodzić :E

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Jaki aktualnie driver masz na RX 6700 XT? Najnowszy WHQL to wersja 22.5.1 i wyszedł dosłownie.. wczoraj. Poprzedni WHQL to z kolei 22.1.2.

Próbowałem obydwu driverów. Z obydwoma jest źle.

Final Fantasy XV ma nierówny framerate. Gra z 2016 i źle działa w 4K na karcie z 2021... co za żal. :-(

W ogóle to mam wrażenie jak gdybym kupił jakieś budżetowe gówienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Ogólnie tak szczerze jak Radeon,to lepiej nie bawić w stery Beta,gdyż na tych Bet-owskich driverach potrafią różne przeboje wychodzić :E

Zależy, ostatnie przygody na Betach miałem jakoś z pół roku temu, a przypomniał mi się jeden problem z Control ale to jest bardziej wina samej gry bo i na forum steam to wisi ze 

SHÜM 2 - na DX.12 wiesza się automatycznie, gdzie na DX.11 możemy grac bez żadnych problemów.

5 minut temu, Kynareth napisał:

Próbowałem obydwu driverów. Z obydwoma jest źle.

Final Fantasy XV ma nierówny framerate. Gra z 2016 i źle działa w 4K na karcie z 2021... co za żal. :-(

W ogóle to mam wrażenie jak gdybym kupił jakieś budżetowe gówienko.

FFXV też testowałem i w zasadzie problemów większych nie ma mimo że Nvidia jest mocno faworyzowana wydajnościowo

xF3M1MN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Imo coś nie teges z kompem albo nawet z gpu. YT zacina, jakieś przerwanie dźwięku, podejrzanie słaba wydajność w control czy innych grach. Z popularnych gier na dysku mam cały czas W3. Mam tam obcykane w detalach miejscówki gpu i można jakieś testy porobić - mógłbym podać dokładnie jak fps wygląda na 6600xt. Tylko czy masz na dysku W3. No i zanim zaczniesz już się nastawiać na zwrot karty, to chyba warto najpierw ustalić ocb.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie poprzednich Radeonów w swoim posiadaniu - RX 460 oraz HD 7850 (tego to mam w szafie do dnia dzisiejszego) jestem nauczony,żeby sterowników Beta po prostu nie wgrywać,gdyż na nich co chwila coś było nie tak :E Z kolei na tych z WHQL co pamiętam zero problemów. To nie jest NV,gdzie każde stery do GeForce-ów są oznaczone jako WHQL.

Szczerze nie wiem jak wygląda sterów Beta na nowszych Radeonach pod kątem potencjalnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Imo coś nie teges z kompem albo nawet z gpu. YT zacina, jakieś przerwanie dźwięku, podejrzanie słaba wydajność w control czy innych grach. Z popularnych gier na dysku mam cały czas W3. Mam tam obcykane w detalach miejscówki gpu i można jakieś testy porobić - mógłbym podać dokładnie jak fps wygląda na 6600xt. Tylko czy masz na dysku W3. No i zanim zaczniesz już się nastawiać na zwrot karty, to chyba warto najpierw ustalić ocb.

Nie wiem myślalem że może problem tkwi że nie odinstalował steorwników Nvidii poprawnie i może coś się pieprzy przez to, ostatnie poważne problemy na RDNA2 to miałem w pierwszym miesiącu premiery kart czyli w grudniu 2020, zdarzało się że wieszały się media czy to odtwarzając film w YT czy VLC no i slynne czarne ekrany, ale od dawna żadnych powiażnych problemów nie ma.

Niech sprawdzi ustawienia monitora czy są poprawne czy jest pełne odświeżanie, ustawienie w sterownikach (najlepiej dac klatkę mniej jako maksimum jako bufor - czyli dla 144 to 143fps ) no i wyłaczony enchanced sync, czy Chill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...