Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
55 minut temu, sideband napisał:

I się teraz okaże że wszyscy "Wyciekacze" będą w błędzie. I ta premiera w 2023... No cóż nvidia sobie zarobi do tego czasu. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bym poczekał na Computex, który jest za rogiem i tam AMD może zapowiedzieć nową generacje ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sobie wszyscy leakerzy w błędzie nikt dosłownie NIKT nie podał danych które byly by choćby zbliżone do tego co obecnie jest sugerowane, ale zaorani.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie drogo i będą problemy. Najlepiej zostać przy 1060/480/580 jak ktoś ma. Każda wartościowa gra i tak pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

I tak będzie drogo i będą problemy. Najlepiej zostać przy 1060/480/580 jak ktoś ma. Każda wartościowa gra i tak pójdzie.

Jeszcze lepiej na GTX 280. Każda wartościowa gra sprzed 10 lat pójdzie. :szczerbaty:

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kynareth napisał:

CS GO działa w 50 fps w 4K max ustawienia. Karta z 2021 ze średniej półki, gra z 2012. Dźwięk przerywa.

Próbowałem wcześniej zainstalować sterowniki AMD 22.1.2 ale się nie udało. Nie wiem skąd pobrać starsze. Na 21.50.21.11-220428a-379219C-AMD-Software-Adrenalin-Edition są ciągle jakieś problemy. Bardzo jestem niezadowolony. Wydałem 2.5 tysiaka żeby w większości gier oraz wideo mieć gorsze doświadczenie niż na 1060. Wygląda na to, że pójdzie do zwrotu, a powiedzieli że odzyskam całą kwotę. Nie polecam kart AMD w tej sytuacji.

Było słuchać co się znajo xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Doamdor napisał:

 

Normalnie archiwum X ! sytuacja nierozwiązana, zmiana BIOS nie pomogła, karta dalej ma ograniczony pobór i tym samym wydajność, część kart działa normalnie, część ma obniżone wartości.

Najlepsze jest to że GB do tej pory się nie odezwal. więc nie wiadomo gdzie sami spierdzielili sprawę, a to że problem dotyczy jak na razie tylko tego modelu no to Gigabyte coś nacudował :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rtx 3080 też oszukali. Jest 350 a nie 370 Wat xd

I chyba zmiana biosu też nic nie robi.sztywniak. pisze chyba bo te karty miałem z rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

W rtx 3080 też oszukali. Jest 350 a nie 370 Wat xd

I chyba zmiana biosu też nic nie robi.sztywniak. pisze chyba bo te karty miałem z rok temu

No tylko że tutaj w przypadku 6950XT to już całkiem pojechali po bandzie, część sztuk działa jak powinno, a część ma limit na 290W - beka była by jakby nagle się okazało że te z limitem 290W to po prostu 6900XT sprzedawane jako 6950XT ale oczywiście przyblokowane aby się nie wysypalo nic ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tylko snuć z jakiego powodu. No ale po co pisać 370 jak jest 350. Dla sprzedaży? Kiedyś ludzie lecieli na najniższe tdp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

20W masz zarezerwowane na wiatraki i rgb na rtx 3080

a z filmiku o 290W na tym gigashrocie to jest prawdopodobnie uszkodzenie sprzętowe na zasilaniu , kiedyś na hwluxx gostek miał podobny problem z 6800xt - za niski kaganiec mocy , serwis stwierdził zimne luty na zasilaniu - tak jak by dostawał zasilanie z 1,5 wtyczki a nie z 2 pełnych i karta dawał tyle ile mogła , najprościej to sporawdzić jak by zastosował MPT , wpisał w mpt np. 400W , jak dalej daje 290W to problem sprzętowy , jak daje więcej po ustawieniu w MPT to problem z biosem

edyta:

nie gigabyte dał w tej karcie w biosie limit mocy na 289W , gdzie power color przy 6800XT liquid devil dawał 300W :rotfl:

red devil 6950 ma 325W limit mocy , szafirki / msi 332W

, wystarczy MPT  ,ustawia  limit taki jaki temperatury katy pozwolą , widocznie giguś wie jak shitowe chłodzenie dał

 

z drugiej strony widać jacy laicy w internetach filmiki kręcą , kupić kartę i nie wiedzieć co się wybrało , ani nie potrafić tego sprawdzić :rotfl:

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, SylwesterI. napisał:

20W masz zarezerwowane na wiatraki i rgb na rtx 3080

?

a na wersji 3070 gigabye czy suprix 3080 juz nie mam?

Maja zblokowane PL i pewnie nic MPT nie da rady zrobić.Tak samo zblokowali na gaming czy vision 3080.

Bios przyjęty wyższy a dalej 350 wat

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie wiem co w innych kartach producent ustalił w biosie , na rtx 3080 WB ek , karta zatrzymuje się na 360W z włączonym RGB i 368W po wyłączeniu RGB i nie wiem w jakich warunkach to sprawdzałeś , ponieważ zapas ustalany jest również na straty na sekcji zasilania , im gorętsza tym straty większe , różnice mogą sięgać kilkunastu W

https://www.igorslab.de/en/graphics-cards-and-their-consumption-read-out-rather-than-measured-why-this-is-easy-with-nvidia-and-nearly-impossible-with-amd/

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jurekk napisał:

?

a na wersji 3070 gigabye czy suprix 3080 juz nie mam?

Maja zblokowane PL i pewnie nic MPT nie da rady zrobić.Tak samo zblokowali na gaming czy vision 3080.

Bios przyjęty wyższy a dalej 350 wat

MPT jest dla kart AMD :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

Czytaj ze zrozumieniem  :E

pisz ze znajomością tematu :E , na AMD tego nie blokują na nv to nie działa :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi.Tego nie blokuja.hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytaj ze zrozumieniem  :E

piszesz o PL , na amd MPT pozwala to ominąć na nv mpt nie działa

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o MPT i radeonie.RTX był tylko przykładem ze giabyte oszukał PL i nie dało sie przestawić i to samo bedzie w tych radeonach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jurekk napisał:

to samo bedzie w tych radeonach

Tego nie wiesz na 100%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma czuja?

W historii kart wiele było przykładów a skoro bios nie zadziałał to i MPT

Tylko wiesz to były karty pokroju r7 7790 za 300zł a nie 6950 za 8K xD

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz sam jak to jest jak laik kupuje kartę AMD , nie wie że kupił taką z limitem mocy 289W i kręci cały filmik o tym czemu karta kończy się na 290W :E , wystarczyło trochę poczytać i zastosował by MPT ustawił limit mocy na taki na jaki pozwoli chłodzenie karty , przewiew w budzie , w jego wypadku i problem z głowy , a potem rodzą się mity , w 99% PRZYPADKÓW PROBLEM JEST PO STRONIE TEGO KTÓRY SIEDZI PRZED KLAWIATURĄ , ludzie przyzwyczajeni do tego że nV blokuje wszystko , nawet nie zdają sobie sprawy , że AMD pozwala na obejście pewnych limitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...