Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W szczególności 6700 XT i 6900 XT jest już od pewnego czasu w takiej cenie. Jedyna półka, która może potanieć to w zasadzie 6600 XT - będzie to powrót do cen lipcowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na amazonie widzialem XFX 6900XT MERC za okolo £700. Chyba kuszaca cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radio_Tirana napisał:

W szczególności 6700 XT i 6900 XT jest już od pewnego czasu w takiej cenie. Jedyna półka, która może potanieć to w zasadzie 6600 XT - będzie to powrót do cen lipcowych. 

Pojedyncze modele owszem ale nadal większość ofert daleko mija się z tymi obniżkami.  Mi udało się kupić fartem chyba najtaniej jak było za 3900zl :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Mi udało się kupić fartem chyba najtaniej jak było za 3900zl

Najtaniej był w Vobis za 3850. A tak to przez całe wakacje nie było tygodnia bez Red Devila za 3900. Przedwczoraj choćby w morelach był za tyle. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Tyle, że ja nie jestem pewny tych nowych Radeonów głównie przez sterowniki - jak się człowiek naczyta w necie ewentualnych problemów z freesynciem, jakieś czarne ekrany, niestabilności czy ostatnio na świeżo crashe bety CoD MW 2 głównie na sprzętach z kartami AMD to powiem szczerze wielki znak zapytania nad głową się pojawia czy się w to w ogóle pakować.

Z drugiej strony kiedyś miałem HD 3850, HD 4850, HD 4870, HD 6850, HD 7850 więc 4 serie tych kart obleciałem i nie miałem problemów poza słynną inbą z Rage 1 od Carmacka i wprowadzeniem streamingu tekstur w locie z czym wybitnie sobie AMD w tamtym czasie nie radziło przez długi czas.

Patrząc na twoją sygnaturkę i 5600X to by to ładnie chodziło taki 6600XT czy coś podobnego, może nie ma PCI-E 4.0 ale nie powinno być różnicy dodatkowo odpalisz SAM to w niektórych grach robi sporą różnicę.

Ja siedząc na 6800 to problemy w zasadzie mialem w pierwszych dwoch miesiącach od premiery ze sterownikami, no ale można się spodziewać że jak kupuje się na premierze to jakieś cuda mogą się dziać.

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

będzie to powrót do cen lipcowych. 

otóż to

bo co z tego że 6600XT msrp wynosi 239$, jak teraz trzeba to pomnożyć nie razy 5 jak było przy kursie 3,7 a chyba już ponad 6 .. może faktycznie mech czy inny fighter będzie w sklepie za 1500, w gorącym strzale iks-kuma za 1599, od sąsiadów w promocji za 1400..

na liście brak 6600, zakończyli produkcję ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Najtaniej był w Vobis za 3850. A tak to przez całe wakacje nie było tygodnia bez Red Devila za 3900. Przedwczoraj choćby w morelach był za tyle. 

No pewnie był bo jest za 4499zl tera. Ale ładna cenę ma tez Trio od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżki były już wcześniej np. 6900xt liquid devil po 4k PLN; tylko nie miałem wtedy wizji LC, teraz bez zawahania bym kupił, ale ich nie ma i już w sprzedaży raczej nie będzie. 

Z drugiej ręki od miesiąca śledzę i nie trafił się nawet jeden :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś streścić które teraz wersje kart od AMD są warte uwagi? Wiem, że najlepszy jest RedDevil, ok 2tyś idzie wyrwać RX 6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

No pewnie był bo jest za 4499zl tera

Był kod rabatowy obniżający do 3899. Aczkolwiek trafił on na Peppera, więc ci co nie jęczą na ceny dla sportu się na niego skusili. 

W cenie czterech kafli to 6900 XT schodzi bardzo prędko, więc sklepy nawet nie muszą specjalnie naganiać klientów. 

Teraz, Reddzik napisał:

Wiem, że najlepszy jest RedDevil, ok 2tyś idzie wyrwać RX 6700

Wbrew pozorom to wśród 6700 XT Red Devil nie jest najlepszy, tylko XFX MERC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana Chodziło mi ogólnie o wersje, choć na pewno nadal Szafir i Power Color z RedDevil, a nawet msi też daje radę. Patrząc na test HDU z najlepszą i najgorszą 6600xt to nawet Pulse dobija do 90C na hot spocie przy 1150rpm.
Na razie się rozglądam, ale jak przyjdzie co do czego to zapewne trzeba będzie pójść w RX zamiast RTX w tym budżecie.

edit:
Nawet spoko ta wydajność, temp też w miarę, zapewne po uv i ograniczenie 60fps, gdzie w takie gry bym grał na padzie(oprócz BF5) to był by solidny upgrade, Ryzen może by podołał, zasilacz też powinien dać radę.

 

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Teon1 Zdecydowanie na dłużej, 2-3 lata ;) 1080Ti kupowałem używkę w marcu 2019 więc jest u mnie już 3.5 roku, z wiadomych względów zagościła na trochę dłużej niż to sobie zaplanowałem :P 

Najlepsza zmiana to byłaby 3080Ti ale jest wciąż ciut za droga, staram się ostatnio kupować kartę która nie kosztuje więcej niż kosztuje konsola i postanowiłem sobie, że te 3k to tym razem max. Palić mi się nie pali, Pascal wciąż daje sobie nieźle radę i jeszcze wystarcza do moich potrzeb ale od jakiegoś czasu trzeba się ratować FSR-em i/lub obniżaniem detali i o ile zejście z ultra na very high czy high czyli oczko niżej w zależności od tyłu nie powoduje bólu doopska to granie na medium żeby było te stałe 60fps już mi się trochę mało uśmiecha :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

Obniżki były już wcześniej np. 6900xt liquid devil po 4k PLN; tylko nie miałem wtedy wizji LC, teraz bez zawahania bym kupił, ale ich nie ma i już w sprzedaży raczej nie będzie. 

Z drugiej ręki od miesiąca śledzę i nie trafił się nawet jeden :D 

A nie Strix LC? Jak widziałem w wątku zakupowym, że były Strixy LC za 3.9 kzł... do dziś mnie pieką 4 litery, że sie nie załapałem :(

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

308mm? to chyba jakiś średniak do laptopa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jurekk napisał:

308mm? to chyba jakiś średniak do laptopa xD

Ale przecież wiadomo już od kilku tygodni co najmniej jaki ma rozmiar Navi31 a jaki GA-102 to żadna tajemnica.

Tylko jak wyliczyli perf/W Nvidii 30% pojęcia nie mam no chyba że znają pełną specyfikacje co i jak 

Poza tym przecież to jest sam tylko GCD dolicz jeszcze to co wyleciało na zewnątrz chipa czyli 6xMCD AMD-NAVI-31-GPU-1.jpg

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wkamil73 napisał:

A nie Strix LC?

Nie, nie. Ten to takie AiO, a mi chodzi o kartę z samym blokiem 

7 godzin temu, wkamil73 napisał:

A nie Strix LC?

Nie, nie. Ten to takie AiO, a mi chodzi o kartę z samym blokiem 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam graphics score 21856 przy max 273W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

XFX to jest chinski szajs

XFX to jest prawdziwy top tier jeżeli chodzi o Radeony. Na równi z Power Color i Sapphire. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że nie tylko XFX nie poradziło sobie z wysokimi temperaturami na pamięciach przy RX 5700XT. ASUS z tego co pamiętam odstawił podobną kaszanę(i to ROG!).

Edytowane przez baron6b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, baron6b napisał:

ASUS z tego co pamiętam odstawił podobną kaszanę(i to ROG!).

Strix wtedy był niedokładnie skręcony, przez co radiator nie miał możliwości odbierania ciepła. Aczkolwiek Radeony w wykonaniu Asusa to nigdy nie była szczególnie wysoka półka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, jakiś czas temu sprzedałem dwuletniego RTXa i chciałbym zaopatrzyć się w coś pokroju 3080 Ti, ale te dżiforsy mają trochę zaporową cenę. I tak pomyślałem o konkurencji czyli RX 6900 lub 6950 XT. Nie miałem nigdy Radeona i nie wiem jak jest z kulturą pracy w tym sprzęcie. Znalazłem tego eriksa https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-xfx-speedster-merc-319-radeon-rx-6900-xt-16gb

Czy jest w miarę zjadliwy? Wydajność nie wiele gorsza od 3080 Ti a około 2k tańszy.

Pomóżta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...