Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, DjXbeat napisał:

Z tego co mi wiadomo to nV już od dłuższego czasu domyślnie ma ustawioną pełną paletę RGB. 

Różnica po między nV i AMD jest taka, że NV korzysta z Full RGB a AMD z YCbCR. Nic nie stoi na przeszkodzie by w ustawieniach sterownika zmienić paletę kolorów ;) 

Cały czas jest ograniczona kwantyzacja kolorów na NV. Oczywiście dotyczy to tylko HDMI.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Prawie dwa miesiące po premierze 4090. Muszą dać naprawdę dobrą cenę, gdyż wszyscy entuzjaści będą już obkupieni w Lovelace. 

Nikt kto w takim okresie zdecydował się na nv , czy poprostu pierwsza kartę która wyszła nie był naprawdę zainteresowany konkurencją  , ja z decyzją czekam do premiery sklepowej AMD,  wtedy zadecyduję

Ps. Taki sucharek

Może te 4090 sie powypalają do grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, sideband napisał:

Cały czas jest ograniczona kwantyzacja kolorów na NV. Oczywiście dotyczy to tylko HDMI.

Pamiętam, że na 2070S jak instalowałem to miałem Full RGB. Chyba, że ustawienia się zachowały i dlatego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedziałem na GTX 750 Ti, możliwe że na niej jednak z automatu było limited rgb :D 

Jak ustawie limited rgb na aktualnym radeonie, to faktycznie wygląda to dosyć podobnie do tego co miałem na nvidii. Ale zaczynam się powoli przyzwyczajać do tego rozszerzonego spektrum doznań full rgb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Pamiętam, że na 2070S jak instalowałem to miałem Full RGB. Chyba, że ustawienia się zachowały i dlatego. 

Wystarczy, że używałeś ode mnie sterów to tam jest wymuszone full RGB ;) Jak instalowałeś stery na stery to też prawdopodobnie mogły ustawienia zostać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DjXbeat napisał:

Z tego co mi wiadomo to nV już od dłuższego czasu domyślnie ma ustawioną pełną paletę RGB. 

Różnica po między nV i AMD jest taka, że NV korzysta z Full RGB a AMD z YCbCR. Nic nie stoi na przeszkodzie by w ustawieniach sterownika zmienić paletę kolorów ;) 

Możesz coś więcej na ten temat napisać? M rx 5700xt podpięty przez hdmi 2.0 z karty do 2.1 w TV lg oled cx (kablem niby kompatybilnym z 2.1). Oczywiście przepustowość hdmi na gpu mnie hamuje i nie mogę dać wszystkiego na max przy 4k, tj 120 Hz i full RGB 10bit (o hdr nie wspomnę nawet). Zrzuca mi do YCbCr 4:2:2 lub 4:2:0 zależnie od bitów czy Hz. Przy 60 Hz mogę dać chyba wszystko, ale trzymać się wtedy YCbCr 4:4:4 czy RGB 4:4:4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało już tylko 5 dni i dowiemy się prawdy. Mam nadzieję na względnie atrakcyjne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2022 o 08:51, Radio_Tirana napisał:

Tak, ponieważ Nvidia nie wyświetla domyślnie kolorów w pełnej palecie - trzeba sobie to samemu kliknąć. Jak nie klikniesz to wtedy wydaje się, że Radeon inaczej pokazuje kolory. 

Od dawna się to przewija przez fora, a u mnie na 3070 sterownik zawsze domyślnie ustawia zakres na pełny :E Nawet teraz właśnie jestem po postawieniu systemu i oczywiście "pełny".

W dniu 28.10.2022 o 10:44, sideband napisał:

Cały czas jest ograniczona kwantyzacja kolorów na NV. Oczywiście dotyczy to tylko HDMI.

To by tłumaczyło wszystko, ja jadę na DP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kołowaty napisał:

Niech tylko dobrze to wycenią i mamy udane święta

+1

Jak dobrze wycenią, to nVidia będzie zmuszona do lepszego pozycjonowania cenowego 4080 16GB. I się na 3 Króli się jakąś Adę Lovelas weźmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kynareth napisał:

Zostało już tylko 5 dni i dowiemy się prawdy. Mam nadzieję na względnie atrakcyjne ceny.

laughing-giggle.gif

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kynareth napisał:

Zostało już tylko 5 dni i dowiemy się prawdy.

Nie spodziewałbym się prawdy od Lisy, raczej takiej naciąganej półprawdy, a już na pewno nie niskich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JDM napisał:

Nie spodziewałbym się prawdy od Lisy, raczej takiej naciąganej półprawdy, a już na pewno nie niskich cen.

Inaczej nie może być. Wszyscy robią to samo, ale zawsze z tej półprawdy da się wyciągnąć wnioski ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nosze się z zamiarem kupna rx6950xt

Spodobala mi się ta wersja że względu na stosunek ceny do wydajności :

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-amd-rx-6950-xt-i305940?gclid=CjwKCAjw5P2aBhAlEiwAAdY7dNE84c3VhloJOIPt7ftGNXWVb1XrJmmK4XI-DiMZVvSkgkZT7Qb42hoCAdYQAvD_BwE

Posiada może ktoś tą wersję i może powiedzieć jak się sprawuje jeśli chodzi o temperatury oraz kulturę pracy ?

Pytam gdyż nie wiem czy to udana wersja i czy nie szukać czegos innego np Gigabyte gaming oc.

NAjlepsza by była nitro + ale ona już kosztuje 1000 więcej i zabija sens jej kupna za 5500

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem optymistów na Twitterze, którzy piszą, że 7900 XT będzie kosztować $999, niektórzy YouTuberzy też tak mówią. Ja myślę, że może $1199.

34 minuty temu, Przemoo18 napisał:

Hej. Nosze się z zamiarem kupna rx6950xt

Za 3 dni dowiemy się specyfikacji i cen nowych Radeonów, to po tym zdecydujesz. Ta cena byłaby b. dobra rok temu ale dzisiaj to co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzisiejsze standardy topowych wersji kart ta jest jakaś taka mała, oby nie miało to przełożenia na wydajność.
31_amd_radeon_rx_7900_xt_na_pierwszym_zd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Przemoo18 napisał:

Hej. Nosze się z zamiarem kupna rx6950xt

Spodobala mi się ta wersja że względu na stosunek ceny do wydajności :

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-amd-rx-6950-xt-i305940?gclid=CjwKCAjw5P2aBhAlEiwAAdY7dNE84c3VhloJOIPt7ftGNXWVb1XrJmmK4XI-DiMZVvSkgkZT7Qb42hoCAdYQAvD_BwE

Posiada może ktoś tą wersję i może powiedzieć jak się sprawuje jeśli chodzi o temperatury oraz kulturę pracy ?

Pytam gdyż nie wiem czy to udana wersja i czy nie szukać czegos innego np Gigabyte gaming oc.

NAjlepsza by była nitro + ale ona już kosztuje 1000 więcej i zabija sens jej kupna za 5500

 

mam ją u siebie i kultura pracy mega na plus - bardzo cicha - ale kosztem wyższych temperatur - złego słowa nie powiem /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design wentylatorów jest fajny, ale te fikuśne zaokrąglenia na bokach już mnie niezbyt pociągają. Najbardziej cieszy maksymalny pobór mocy na poziomie 370W (+5W jako zapas). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Ciekawe jaka zasiłka będzie potrzebna bo mam 750w cooler mastera i mam nadzieję, że styknie. 

Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Design wentylatorów jest fajny, ale te fikuśne zaokrąglenia na bokach już mnie niezbyt pociągają. Najbardziej cieszy maksymalny pobór mocy na poziomie 370W (+5W jako zapas). 

No to może mi styknie te 750w. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...