Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kołowaty napisał:

Przeciekacze przecież wspominali o ponad 3ghz bez żadnego problemu, nie mogli się przecież mylić, prawda? 

Jeden przeciekacz skasował konto na Twitterze (Greymon55), a drugi Kepler_L2 przeprosił ludzi za nakręcanie hajpu wokół zegarów przekraczających 3GHz. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

Nic nie pokażą, patrząc na ceny niższy segment to Amperki. Wszystko się zgadza. 

Pytanie czy pompowanie W daje jakieś wymierne korzyści w wydajności. 

Gdzieś wiedziałem na necie parę dni temu 3x8 pin, nie pamiętam tylko gdzie. Może chociaż zegary pójdą jeszcze w górę. Na slajdach są identyczne jak w serii 6000, a te sporo wyżej szły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kołowaty napisał:

Gdzieś wiedziałem na necie parę dni temu 3x8 pin, nie pamiętam tylko gdzie. Może chociaż zegary pójdą jeszcze w górę. Na slajdach są identyczne jak w serii 6000, a te sporo wyżej szły.

Asus TUF ale oni nie umieją w AMD i może to oznaczać zupełnie nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kiedy pojawią się pierwsze testy, jest szansa że to będzie wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ogólnie jak myślicie czy ceny modeli 6900/6950xt pójdą trochę w dół?

Pytam bo już miałem kupić 6950xt za 4500zl ale trochę średnio opłacalne w tym momencie.

Myślcie że ceny w granicach 3500 za te wyżej wymienione modele są w najbliższym czasie realne w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Przemoo18 napisał:

Myślcie że ceny w granicach 3500 za te wyżej wymienione modele są w najbliższym czasie realne w Polsce?

We wrześniu można było wygarnąć z polskiego sklepu 6900 XT od MSI z rdzeniem XTXH. Cena 3600 zł. Od tego czasu taniej tych kart w kraju nie widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

We wrześniu można było wygarnąć z polskiego sklepu 6900 XT od MSI z rdzeniem XTXH. Cena 3600 zł. Od tego czasu taniej tych kart w kraju nie widziałem. 

To tak jeszcze z ciekawości zapytam.

Które wersję 6900/6950 niereferenty są najbardziej godne polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za $1000 to będą referenty w ograniczonych ilościach, reszta nie refow odpowiednio drożej w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Radio_Tirana napisał:

rx-7900-xtx-rt-performance.jpg

I twierdzisz ze to nie stagnacja? 7900xtx bedzie slabsze od 3090, ktore jest samo w sobie prawie 2x slabsze w RT od 4090.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Jeden przeciekacz skasował konto na Twitterze (Greymon55), a drugi Kepler_L2 przeprosił ludzi za nakręcanie hajpu wokół zegarów przekraczających 3GHz. 

Co ten Elon wyprawia, to się w głowie nie mieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz, RT. Mnie i większość interesują klatki, pewnie większość w 1080p i 1440p. RT mnie nie interesuje. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, srekal34 napisał:

Musze przyznac ze po przespaniu sie z nowymi info uwazam ze karty AMD sa nawet ciekawa propozycja dla scisle okreslonego odbiorcy i AMD dosc wyraznie to nakreslilo - to karty kierowane glownie dla ludzi chcacych grac w wysokim odswiezaniu bez RT.

Najwyrazniej uznali, ze nie maja szans dogonic Nv w RT - roznica w tej generacji bedzie nawet wieksza niz poprzednio.

Ale 20% mniej wydajnosci za 60% mniej pieniedzy - czemu nie, znajdzie to swoich odbiorcow. W 1440p pewnie jeszcze mniej - z uwagi na mniejsza szyjke od butelki po stronie cpu u AMD.

Zal tylko stagnacji w RT. Jesli 7900xtx jest wciaz gowniana w RT, to nie ma nadziei na dobre chipy w ps5 pro/xs xx. 

W ps5 wyląduje pewnie coś na poziomie 6800xt to w rasterze poziom 3080 a jak im wierzyc w temacie poprawy wydajność rdzeni rt, to w rt będzie między 3070 a 3080. 

jak dobrze wycenia to i tak będzie znaczny progres, bo teraz nie ma nawet poziomu 2060 z rt w większości przypadków

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Przemoo18 napisał:

To tak jeszcze z ciekawości zapytam.

Które wersję 6900/6950 niereferenty są najbardziej godne polecenia ?

Power Color, XFX, Sapphire, no i wg mnie Asus też ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz ciekawi kiedy nvidia wyda 4080ti. W rasteryzacji będzie na podobnym poziomie jak 7900xtx i znacznie wydajniejszy w rt. Cena obstawiam, że 1199, a zwykła 4080 trochę zleci. Ale coś chyba nie będą się spieszyć pewnie najwcześniej na wiosnę.

2 minuty temu, ernorator napisał:

Słowo klucz, RT. Mnie i większość interesują klatki, pewnie większość w 1080p i 1440p. RT mnie nie interesuje. 

To po co w ogóle zmieniać GPU do rasteryzacji i 1080 czy 1440p z powodzeniem stykna mocniejsze modele obecnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, WORMS napisał:

Ktoś wie kiedy pojawią się pierwsze testy, jest szansa że to będzie wcześniej?

Podbijam pytanie.

Rozumiem, że testy dopiero 13.12??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Radio_Tirana napisał:

rx-7900-xtx-rt-performance.jpg

Wyłącz FSR i wyniki podziel przez 2.5, zobaczysz realny wzrost. 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Przemoo18 napisał:

Hej. Ogólnie jak myślicie czy ceny modeli 6900/6950xt pójdą trochę w dół?

Pytam bo już miałem kupić 6950xt za 4500zl ale trochę średnio opłacalne w tym momencie.

Myślcie że ceny w granicach 3500 za te wyżej wymienione modele są w najbliższym czasie realne w Polsce?

Jest 6950 za 3800 w deutsche w mindfactory.

https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/594384

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, srekal34 napisał:

I twierdzisz ze to nie stagnacja? 7900xtx bedzie slabsze od 3090, ktore jest samo w sobie prawie 2x slabsze w RT od 4090.

Ja sam jestem rozczarowany wynikami w RayTracingu, liczyłem na wzrost 100%, tym bardziej że mieli bite dwa lata na zmiany w architekturze. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Passt napisał:

Podbijam pytanie.

Rozumiem, że testy dopiero 13.12??

Testy pewnie dzień przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem rozczarowany wynikami z RT. Niektórzy tłumaczą sobie, że RT im nie potrzebne. No, ale nie oszukujmy się to jest dalej drogie GPU za 1000 zielonych, lepsze niereferenty pewnie będą za 1200+. 

To już jest 3 generacja GPU z RT, chcąc nie chcąc wiele jak nie większość gier AAA które będą wydane w nastepnych 2 latach będzie miało to RT. Ja tam zmieniajac GPU na nowe jednach chce się bawić bajerami. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie mniejsza cena/ lepsza wydajność energetyczna przekona mimo, że trzeba będzie zrezygnować z RT.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wkamil73 napisał:

Od dawna jest w tej cenie.

BodyCar

Kojarzysz może jak to fizycznie nie odbywa .?

No i czy jest bezpieczne?

Edytowane przez Przemoo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie podział - bogaci 4090 - biedniejsi jeśli chcą RT to 4080 16GB - jak nie to  7900 :) a reszta .. 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...