Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

BO DZIŚ DZIECI są rynkiem docelowym 80% usług - dorośli jedynie płacą.

My jesteśmy w temacie kart graficznych więc Twój argument jest nie trafiony.  Ułamek rodziców pozwoli sobie na zakup dla dziecka 4070, 4080 czy 7900Xt, XTX. Te produkty są targetem dla dorosłych ludzi choć partnerka mówi mi, że tylko dzieci grają w gry :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, BlindObserver napisał:

Ja mam Della, który najpierw był sprzedawany jako zgodny z FreeSync Premium Pro, a po dodaniu go na listę kompatybilności z G-Sync Dell zmodyfikował stronę i pierwsze info jest już o technice Nvidii, a nie AMD. Tak to działa.

Nic dziwnego, podział rynku wszystko tłumaczy i producent długo się nie zastanawia w którą stronę woli kierować marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Tylko Nvidia rozegrała sprawę z wprowadzeniem G-Sync Compatible koncertowo, nawet jeśli założymy, że AMD na nich to wymusiła. Dzisiaj przy monitorach widnieje głównie to oznaczenie, nawet najbliżsi partnerzy AMD, jak np. Samsung, już praktycznie nie eksponują info o FreeSync - za to wszędzie wciskają info o kompatybilności z G-Sync. O tych różnych stopniach FreeSync to nawet najstarsi górale już nie pamiętają, a jakby spytać nawet tutaj na forum, to mało kto będzie z głowy pamiętał, czym się różnią i jakie monitory w ogóle spełniają dane kryteria. To jest marketingowy cios pod żebra. 

Nie postawię się w roli adwokata AMD :), ale nie wiem, czy to się dało jakoś inaczej rozegrać. Przecież realnie Freesync niczego extra nie wnosił po stronie monitorów. Wymogiem chyba była tylko 1.5-krotność (dawno było i nie wiem, czy dobrze pamiętam) min i max odświeżania. Kojarzę z forum CRU, że na samym początku jak Freesync się pojawił, to można to było ustawić dla nie-freesyncowego monitora.
To nV wymyśliła te extra chipy w monitorach (G-Sync) i dodatkowy proces certyfikacji. Nie śledziłem tematu, ale chyba nawet jak chipy odpadły, to proces certyfikacji chyba został (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DjXbeat napisał:

My jesteśmy w temacie kart graficznych więc Twój argument jest nie trafiony.  Ułamek rodziców pozwoli sobie na zakup dla dziecka 4070, 4080 czy 7900Xt, XTX. 

Ja pisałem w kontekście ogólnym GPU (nie 40xx - wiadomo), rankingów steam, i reklamy i marketingu, jako takiego (apropos RT i DLSS - do tego się odnosiłem, że to nie są argumentu reklamowe dla segmentu NIE TOP - a padło stwierdzenie, że jak ktoś zmienia GPU, to już na (reklamowane) RT i DLSS - co moim zdaniem, nie jest prawdą).

 

 

7 minut temu, DjXbeat napisał:

(...) choć partnerka mówi mi, że tylko dzieci grają w gry :E 

Niech Ci się lampka zapali! ;)
Jak długo jesteście razem? ;)

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jak długo jesteście razem? ;)

W Ewę Drzyzgę się bawisz?  To nie ten dział ;) 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DjXbeat napisał:

W Ewę Drzyzgę się bawisz?  To nie ten dział ;) 

 

Tylko przestrzegam. ;)
Znam kilka przypadków (w tym swój), gdzie błahe na początku "dziecinne hobby" kończyło się słabo (albo rozpadem związku, albo pacyfikacją hobbysty i gwałtem na jego hobby). ;)

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wu70 napisał:

Nic dziwnego, podział rynku wszystko tłumaczy i producent długo się nie zastanawia w którą stronę woli kierować marketing

No właśnie o to chodzi. Nvidia więcej zyskała na tej zmianie, niż straciła. U AMD odwrotnie - ich jedyna przewaga poszła się kichać.

Teraz, GregM00 napisał:

Nie postawię się w roli adwokata AMD :), ale nie wiem, czy to się dało jakoś inaczej rozegrać. Przecież realnie Freesync niczego extra nie wnosił po stronie monitorów. Wymogiem chyba była tylko 1.5-krotność (dawno było i nie wiem, czy dobrze pamiętam) min i max odświeżania. Kojarzę z forum CRU, że na samym początku jak Freesync się pojawił, to można to było ustawić dla nie-freesyncowego monitora.
To nV wymyśliła te extra chipy w monitorach (G-Sync) i dodatkowy proces certyfikacji. Nie śledziłem tematu, ale chyba nawet jak chipy odpadły, to proces certyfikacji chyba został (?).

Dało się, choć nie przy zasobach, którymi dysponowało AMD. Proces certyfikacji FreeSync był memem i naprawdę totalne kasztany dostawały ten znaczek. Po wprowadzeniu G-Sync Compatible AMD niby zmieniło proces, ale imho wyższa jakość wynika nie z tej zmiany, a z wymagań samej Nvidii - można powiedzieć, że G-Sync Compatible podciągnął jakość FreeSync xD Podstawowy G-Sync Compatible odpowiada często, jak w przypadku mojego monitora, AMD FreeSync Pro, a nic już wyżej AMD nie ma. 

Co do wymogu 1,5x to niestety nawet tak nie było - na rynku jest wiele monitorów 60 Hz, w przypadku których FreeSync działa od 48 Hz. Dla mnie to jest totalna mina i nie widzę żadnej zalety w tym, że ta technika była taka otwarta, jeśli można było takie gówno sprzedawać. Dla porównania, nie ma żadnego z G-Sync Compatible, w którym jest podobna sytuacja - najgorsze modele, które mają certyfikat, mają zakres od 60 Hz do 144 Hz, a większość od 48 Hz do 120 - 144 Hz. Teraz AMD chwali się certyfikowaniem setek monitorów rocznie, ale czy to ma jakieś znaczenie dla rynku - wątpię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BlindObserver napisał:

Co do wymogu 1,5x to niestety nawet tak nie było

ok, to był chyba wymóg na Freesync oznaczony jako "Premium" ?

Wcześniej to tak jak piszesz, wolna amerykanka, co się trafiło tak było.

Tylko z jednej strony plan wstępny nV to był zarobek z każdej sztuki (bo chip). Samo to, żeby brać aktualnie monitor certyfikowany przez nV to zdecydowanie lepiej, bo mam sam kiepskie doświadczenia z pierwszym Freesync (za wąski zakres). Dopiero "Premium" działał super: szerszy zakres + podwajanie częstotliwości dla fps poniżej zakresu i sprawa rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Wu70 napisał:

A Intelowi przewaga liczebna nie pomogła więc to żaden wyznacznik ;)

Trzeba liczyć mądrę głowy, które rzeczywiście za czymś stoją. Brygadę ludzi od nic robienia znaczy od marketingu itp. to każdy może mieć w dowolnej ilości ;)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszta do wodza amd ze jak nie da do starych radeonów nowego fsr to już wiecej amd nie kupita xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GregM00 napisał:

Tylko z jednej strony plan wstępny nV to był zarobek z każdej sztuki (bo chip).

Nadal sprzedają monitory z chipem. Nie sądzę, by przy ich cenach był jakiś wielki potencjał na zwiększenie liczby klientów. Na tych, na których mieli zarabiać i tak zarabiają. A dzięki G-Sync Compatible ich marka jest widoczna także w niskim segmencie, co z kolei zachęca do kupowania GeForce'ów. FreeSync natomiast właściwie zniknął przez to ze świadomości ogromnej grupy użytkowników. Co AMD po świadomości, że mogli wymusić na NV jakiś ruch, jak NV ich tym ruchem wydymała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Tylko Nvidia rozegrała sprawę z wprowadzeniem G-Sync Compatible koncertowo, nawet jeśli założymy, że AMD na nich to wymusiła. Dzisiaj przy monitorach widnieje głównie to oznaczenie, nawet najbliżsi partnerzy AMD, jak np. Samsung, już praktycznie nie eksponują info o FreeSync - za to wszędzie wciskają info o kompatybilności z G-Sync. O tych różnych stopniach FreeSync to nawet najstarsi górale już nie pamiętają, a jakby spytać nawet tutaj na forum, to mało kto będzie z głowy pamiętał, czym się różnią i jakie monitory w ogóle spełniają dane kryteria. To jest marketingowy cios pod żebra. 

Np ja. Ja od dawna szukam już monitora wyłącznie z naklejką nvidia G-SYNC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BlindObserver napisał:

Nadal sprzedają monitory z chipem. Nie sądzę, by przy ich cenach był jakiś wielki potencjał na zwiększenie liczby klientów. Na tych, na których mieli zarabiać i tak zarabiają. A dzięki G-Sync Compatible ich marka jest widoczna także w niskim segmencie, co z kolei zachęca do kupowania GeForce'ów. FreeSync natomiast właściwie zniknął przez to ze świadomości ogromnej grupy użytkowników. Co AMD po świadomości, że mogli wymusić na NV jakiś ruch, jak NV ich tym ruchem wydymała. 

Eeee, przegięcie w drugą stronę. Nic na tym nie zarabiali, to i nic nie stracili, w ten sposób to marki nie zbudują.

Co najwyżej jakaś grupka osób które patrzą po technologii mogła się bardziej przekonać do "czerwonych", bo pomysł mieli dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Nic na tym nie zarabiali, to i nic nie stracili, w ten sposób to marki nie zbudują.

Oni już zbudowali markę. W tym jest cały myk. Markę, która przyćmiła FreeSync. I jak mieli zarabiać od każdej sztuki, tak zarabiają. G-Sync to nigdy nie miał być rynek masowy, bo przy cenach samych modułów było to niewykonalne. AMD dało za darmo, ale mimo początkowej przewagi przegrali, nie ma tego jak inaczej odbierać, jak porażkę właśnie. NV zrobiła to samo, też za darmo, ale lepiej. I tu jest problem - AMD nawet jak oferuje coś, co realnie powinno dać przewagę nad NV, to najczęściej coś z tym jest nie tak, więc i tak trzeba czekać na NV, by ktoś to zrobił porządnie. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Poza pomysłem kluczowe jest wykonanie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GregM00 napisał:

Skrajna z prawej kolumna: zmiana względem poprzedniego miesiąca:
obraz.png.7bde07f39fba60f1329fa7617978cb75.png

Dla jasności, jak GPU jest w lapku, to widnieje w nazwie "Laptop GPU"

1650 to laptopowe karty. Nie jest rozgraniczone tutaj.

3060 laptopwe tak wysoko bo te karty są obecnie w takich można powiedzieć tańszych laptopach a i jest okres kupowania sprzętu.

2 godziny temu, BlindObserver napisał:

Nadal sprzedają monitory z chipem. Nie sądzę, by przy ich cenach był jakiś wielki potencjał na zwiększenie liczby klientów. Na tych, na których mieli zarabiać i tak zarabiają. A dzięki G-Sync Compatible ich marka jest widoczna także w niskim segmencie, co z kolei zachęca do kupowania GeForce'ów. FreeSync natomiast właściwie zniknął przez to ze świadomości ogromnej grupy użytkowników. Co AMD po świadomości, że mogli wymusić na NV jakiś ruch, jak NV ich tym ruchem wydymała. 

Wygaszają raczej sprzedaż z czipami czyli gsync-ultimate.
One są problematyczne i drogie. Gsync compatible weszło w to miejsce.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/asus-confirms-radeon-rx-7900-xtx-xt-tuf-gaming-clock-speeds

Godzinę temu, Keken napisał:

Wygaszają raczej sprzedaż z czipami czyli gsync-ultimate.

One są problematyczne i drogie. Gsync compatible weszło w to miejsce.

Nic nie wygaszaja, produkuja dalej, a modul ma nowsze rewizje ;)  Gsync compatible nie zastapi g-sync-ultimate bo ze specyfikacji moze wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenix. napisał:

https://videocardz.com/newz/asus-confirms-radeon-rx-7900-xtx-xt-tuf-gaming-clock-speeds

Nic nie wygaszaja, produkuja dalej, a modul ma nowsze rewizje ;)  Gsync compatible nie zastapi g-sync-ultimate bo ze specyfikacji moze wiecej.

Żaden nowy monitor tego nie ma.
W najnowszych oledach samsunga zastąpiono to gsync comp.

Oledy od LG nie mają modułu.
To jest taka spora płytka z wentylatorem biorąca nie mało papu i problematyczne. Może teraz mniej ale Linus pokazywał, że dalej jest to rozwiązanie takie sobie.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Keken napisał:

Żaden nowy monitor tego nie ma.

 

Bzdura! Jeszcze wczoraj ogladalem monitory, ktore to majo :lol2: To, ze jakis tv tego nie ma to nie znaczy ze wygaszaja bo ty tak sobie powiedziales :E  Wiele nowych monitorw ma modul Ultimate jak chociazby Dell Alienware AW2721D.

https://www.x-kom.pl/g-6/c/15-monitory.html?f4366-technologia-synchronizacji=164220-nvidia-g-sync-ultimate

Zaden ?? :boink:

 

Modul jest po prostu ladowany do topowych modeli, ktore sa bardzo drogie ale bajki o wygaszaniu sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Bzdura! Jeszcze wczoraj ogladalem monitory, ktore to majo :lol2: To, ze jakis tv tego nie ma to nie znaczy ze wygaszaja bo ty tak sobie powiedziales :E  Wiele nowych monitorw ma modul Ultimate jak chociazby Dell Alienware AW2721D.

https://www.x-kom.pl/g-6/c/15-monitory.html?f4366-technologia-synchronizacji=164220-nvidia-g-sync-ultimate

Zaden ?? :boink:

 

No i z tego co widzę 3 dostępne niezbyt młode monitory to mają w tym jeden na TN.
Najnowsze monitory na panelu qd oled już tego nie mają.

Gsync ultimate to jest jakaś nisza niszy. W starch modelach gdy jeszcze gsync comp nie było tak poularne były te panele ale ich działanie było mocno takie sobie ale to może ze względu na sterowniki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat o kartach navi , a dyskusje nie związane z tematem , oczywiście prym wiodą ciągle te same osoby , które kart amd nie uznają , w tym "moderator" który bardzo chętnie za to rozdaje bany za podobne zagrywki w temacie zielonym :cool: i jak się dziwić ze ten portal nie upadł , jestem ciekaw kiedy komuś się znudzi płacenie za miejsce na serwerach dla tego forum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Keken napisał:

No i z tego co widzę 3 dostępne niezbyt młode monitory to mają w tym jeden na TN.
Najnowsze monitory na panelu qd oled już tego nie mają.

Gsync ultimate to jest jakaś nisza niszy. W starch modelach gdy jeszcze gsync comp nie było tak poularne były te panele ale ich działanie było mocno takie sobie ale to może ze względu na sterowniki.

 

To z tego, ze piszesz bzdury, ultimate gsync nigdy nie byl popularny i jest to nisza, ale byl, jest  i bedzie dodawany do drogich wybranych monitorow. Ty natomiast wymysliles sobie jakies wygaszanie tylko na podstawie tego, ze nie dodaja tego modulu do cytowanych przez ciebie tv/monitorow:E A ja ci podpowiem, nie dodaja bo ten modul kosztuje sporo kasy i nie bez powodu laduje w topowych modelach za miliony monet ;) A to, ze wysoka polka monitorow jest uboga i malo jest po prostu modeli co przeklada sie na mala ilosc monitorow z gsync ultimate to juz inna bajka. No ale lepiej sobie wymyslic bajeczke pod swoja teze :lol2:

Polecam sobie sprawdzic, ktore monitory to maja ;)

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Keken napisał:

W najnowszych oledach samsunga zastąpiono to gsync comp.

Według listy Nvidii Samsung nigdy nie miał niczego z modułem, więc nic nie zastąpiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, BlindObserver napisał:

Według listy Nvidii Samsung nigdy nie miał niczego z modułem, więc nic nie zastąpiono.

To był tylko jeden model della na matrycy qd oled od samsunga. Samsung swojego nie miał.
AW3423DW

Dopiero teraz będzie lub jest kilka modeli na qd-oled ale już z gsync comp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ześ sobie nawymyślał.

AW3423DW ma moduł (GSYNC Ultimate), to właśnie jedyny dostępny QD-OLED od pół roku, jedyny prawdziwy TOP dostał właśnie moduł.

Dopiero teraz wychodzi tańszy AW3423DWF z GSYNC Compatible i coś od Samsunga.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...