Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na testy AMD bo mam ochotę zmienić obóz, od kilka ładnych lat tylko nVidia i nie mówię że nie próbowałem zmienić na ATI,  chyba około 2014 była tak próba, ale z uwagi na niedopracowane sterowniki w tamtym okresie i rwania obrazu wróciłem do nVidi.
Teram mam dylemat, w stylu co się stanie gdy wybiorę 7900XTX, a mam monitor nVidia  G-sync,  jak to będzie razem działać. Zapłaciłem za tą technologię i nie będę z tego korzystał, czy coś stracę, obraz będzie ok i nie będzie rwać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TheMr. napisał:

Przy okazji, twój 6700XT prezentuje w RT poziom 3060Ti może 3060 :E 

https://www.purepc.pl/marvels-spider-man-miles-morales-pc-test-wydajnosci-kart-graficznych-nvidia-geforce-i-amd-radeon?page=0,10

Screenshot-2022-12-06-07-19-34-23-4641eb

Zobaczymy jak na wydajność Radeonów wpłynie RTXGI w zremasterowanym Wiedźminie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TheMr. napisał:

Karta na przeczekanie, na razie starcza do obecnych gier. Chciałem się przekonać do AMD, niestety nie dało rady. A GPU zmieniam często, jak trafi się dobra cena.

Przy okazji, twój 6700XT prezentuje w RT poziom 3060Ti może 3060 :E 

Problem w tym, że ja świadomie kupiłem 6700XT bo była tańsza i mocniejsza od 3060Ti w rasteryzacji i nie mam zamiaru odpalać RT, bo próbowałem na 2060 w 1080p + DLSS i tyłka nie urywa lekko mówiąc. CP to kupa, a Exodus przeszedłem, więcej gier z fajnym RT brak. Po co mi RT? 

Jakbyś śledził moje posty to byś wiedział, że za kilka lat do RT kupię nową kartę ;) 6700XT to zapychacz na chwilę, RTX 2060 miałem 3 lata i już starczy. 

Edytowane przez galakty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BlindObserver napisał:

Zauważ, że AMD też nie oferuje kart o dużej wydajności bez podobnych wynalazków, ale ich kart trudno się doszukać nawet w TOP 20.

Po pierwsze, AMD produkuje chyba znacznie mniej kart niż nv, po drugie, nv jest bardziej popularne. Ludzie wolą nv bo stwarza mniej problemów i łatwiej sprzedać.

A te bajery...dlss, a po co to? Rozmydlenie obrazu by mieć więcej fps? Jak kupuje kartę do 4k, to chcę obraz ostry jak żyleta a nie mydło, jak dla mnie to iluzja a nie technologia, ale może się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, B@nita napisał:

A te bajery...dlss, a po co to? Rozmydlenie obrazu by mieć więcej fps? Jak kupuje kartę do 4k, to chcę obraz ostry jak żyleta a nie mydło, jak dla mnie to iluzja a nie technologia, ale może się nie znam.

Przecież wśród najpopularniejszych kart jest RTX 3060 i RTX 3070 - żadna z tych kart nie jest do 4K. Ja mam RTX 3070 i DLSS jest zbawieniem, gdy gram w wiele nowych tytułów na monitorze 1440p. Są lepsze i gorsze implementacje, ale obecnie korzystanie z DLSS naprawdę nie boli tak, jak na początku. Oczywiście jeśli ma się też monitor o nieco wyższej rozdzielczości, bo na 1080p to chyba zawsze wygląda jak gówno. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

Przecież wśród najpopularniejszych kart jest RTX 3060 i RTX 3070 - żadna z tych kart nie jest do 4K.

Nie to miałem na mysli pisząc o 4K.

A co to w ogóle za ranking? Czasem nie kopaczy? Bo 3060 to karta dla górników a nie do grania.:E To by tłumaczyło jej wysoką pozycję.

Edytowane przez B@nita
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, B@nita napisał:

Nie to miałem na mysli pisząc o 4K.

A co to w ogóle za ranking? Czasem nie kopaczy? Bo 3060 to karta dla górników a nie do grania.:E To by tłumaczyło jej wysoką pozycję.

A co miałeś na myśli? Cenę?

Górnicy odpalają Steama na koparkach? xD

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, RTX4090 napisał:

10 razy mniej niż 4090. I to miała być super dostępność . No niestety to gwóźdź to trumny AMD na rynku GPU - coś jak Vega. 

Czy ty napisałeś że NVIDIA sprzedała 100k fe? ? Sprzedała 100k czipów i to nie na premierę tylko ogólnie przez jakiś czas. 10k kart made by Radeon czyli odpowiednik fe ma być na premiere + nie wiadomo ile aib.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, BlindObserver napisał:

A co miałeś na myśli? Cenę?

Nie, dlss i ten wpis nie miał nic wspólnego z popularnością kart o której pisałeś. Po prostu wyraziłem swoją opinie.

22 minuty temu, BlindObserver napisał:

Górnicy odpalają Steama na koparkach? xD

A jaka karta jest najpopularniejsza na steam, ta z rt i dlss??

I co Ty chcesz, na 3060 odpalać rt albo dlss? Litości.

 

s2.jpg

Edytowane przez B@nita
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"embargo" na recenzje nowych kart AMD znika dzień przed premierą?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, severall napisał:

Other sources of Igor claim that the launch is still affected by BIOS issues (memory leaks resulting in graphics card freezes) and also delays of deliveries. It is reported that some custom cards will not see the light until at least January.

 

:E

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, TheMr. napisał:

Przy okazji, twój 6700XT prezentuje w RT poziom 3060Ti może 3060 :E 

Tak, bo przecież wiadomo, że gry bez RT są kiepskie ?
Myślę, że kolega @galakty powinien teraz popełnić publiczne sepuku, jak mu to oznajmiłeś :)

 

12 godzin temu, lpcl napisał:

W sumie tyle gadania o tym rtx a jak przychodzi co do czego to calisto ograli ludzie bez tego i zadowoleni, że fajna graficzka. 

Sporo ludzi ma problem z racjonalnym postrzeganiem i daje się wpuszczać w kanał o nazwie "RT" :)
 

1 godzinę temu, B@nita napisał:

A te bajery...dlss, a po co to? Rozmydlenie obrazu by mieć więcej fps? Jak kupuje kartę do 4k, to chcę obraz ostry jak żyleta a nie mydło, jak dla mnie to iluzja a nie technologia, ale może się nie znam.

Podoba mi się to podejście, myślę dokładnie w taki sam sposób. A co najbardziej ciekawe dla mnie, to jak marketingowi nV udało się wklepać w ludzi, że poprawę grafiki (RT) da radę pożenić z upscalingiem (który nie jest niczym innym jak pogorszeniem grafiki). I jak to świadczy o tych ludziach, że to bezkrytycznie łyknęli :)

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx fajna sprawa ale z padaki nie zrobi nagle super gierki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Other sources of Igor claim that the launch is still affected by BIOS issues (memory leaks resulting in graphics card freezes) and also delays of deliveries. It is reported that some custom cards will not see the light until at least January.

 

:E

Problemy już przed premierą. Ciekawie :E 

1 godzinę temu, B@nita napisał:

I co Ty chcesz, na 3060 odpalać rt albo dlss? Litości.

CP2077 przegrałem na laptopowej 2070S 115W w ustawieniach Ultra + RT średnie + DLSS Q z wydajnością powyżej 50kl/s. Da się? Da. 

 

25 minut temu, GregM00 napisał:

Sporo ludzi ma problem z racjonalnym postrzeganiem i daje się wpuszczać w kanał o nazwie "RT" :)

Po co AMD poszło tą drogą i wprowadziło "RT" do konsol i swoich kart? 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Other sources of Igor claim that the launch is still affected by BIOS issues (memory leaks resulting in graphics card freezes) and also delays of deliveries. It is reported that some custom cards will not see the light until at least January.

 

:E

Coraz bardziej mój entuzjazm do AMD się zmniejsza i coraz to więcej strasznych myśli żeby dać pieniądze Kurteczce :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DjXbeat napisał:

Po co AMD poszło tą drogą i wprowadziło "RT" do konsol i swoich kart? 

A jakie to ma znaczenie? Mają architekturę, w której CU liczą RT. Jak RT wyłączone, to wszystkie CU liczą "rastry". To dla mnie spora zaleta czerwonych, że to ja decyduję. Nie czuję się "stratny", bo nie włączyłem i że "się marnuje" albo coś podobnego w myśleniu (pewnie jakbym szedł w "zielone", to może bym tak zaczął myśleć, bo RT cores leżą odłogiem z wyłączonym RT :hmm:?)

To, że coś jest w GPU to nie znaczy, że trzeba tego używać, to raczej jasne.

Kupno TV z 3D nie oznacza, że trzeba na nim filmy 3D oglądać.

Edytowane przez GregM00
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, severall napisał:

Coraz bardziej mój entuzjazm do AMD się zmniejsza i coraz to więcej strasznych myśli żeby dać pieniądze Kurteczce :E

Ciekawe jakie jest zrodlo tych informacji konkretnie i czy jest to prawda.

U Igora z teoriami roznie bywa...

Jakbym wietrzyl spisek powiedzialbym, ze to ze strony NV sa rozpuszczane takie plotki, zeby ludzie kart AMD nie kupowali. 

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

Ciekawe jakie jest zrodlo tych informacji konkretnie i czy jest to prawda.

U Igora z teoriami roznie bywa...

Jakbym wietrzyl spisek powiedzialbym, ze to ze strony NV sa rozpuszczane takie plotki, zeby ludzie kart AMD nie kupowali. 

 

Jakby nie było to będzie piękna klęska. Slajdy AMD z kosmicznymi wynikami w RT ( 20 FPS ) , różne ciekawe info np o problemach z biosem.  I pewnie cena bliska 7 tys zł 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RTX4090 napisał:

Jakby nie było to będzie piękna klęska. Slajdy AMD z kosmicznymi wynikami w RT ( 20 FPS ) , różne ciekawe info np o problemach z biosem.  I pewnie cena bliska 7 tys zł 

A ile wyciąga twój rtx bez dlss? 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

A jakie to ma znaczenie?

Takie, że AMD również wpuszcza w "kanał" o nazwie RT i brnie w tą samą drogę. 

 

4 minuty temu, GregM00 napisał:

Mają architekturę, w której CU liczą RT. Jak RT wyłączone, to wszystkie CU liczą "rastry".

A pomimo tego wypada gorzej w rasteryzacji i znacznie w gorzej w RT. 

6 minut temu, GregM00 napisał:

 To dla mnie spora zaleta czerwonych, że to ja decyduję.

Tak samo jak każdy użytkownik karty decyduje o wyborze ustawień graficznych w jakich chce grać. Możliwość wybory to spora zaleta AMD? Przecież każdy ją ma więc Twój argument jest zwyczajnie śmieszny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to niech te amd już zdechnie. Nv będzie mogła srać na mordy bez żadnych oporów. A rtxy się będą jeszcze oblizywać ze smakiem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lpcl napisał:

A ile wyciąga twój rtx bez dlss? 

40 ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RTX4090 napisał:

Slajdy AMD z kosmicznymi wynikami w RT ( 20 FPS )

Konkurencyjny 4080 bez DLSS w 4K wyciąga 32fps więc ani jedna ani druga nie zapewni komfortowej rozgrywki z RT. Słaby argument z Twojej strony ale patrząc na nick widać, że mamy do czynienia z fanbojem. 

Tak wiemy masz, najlepszą kartę i trzeba się tym chwalić. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...