Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna miec obie syhcnroznizacje tak jak mam w swoim monitorze ale faktem jest , ze pomimo uzywania Freesync teraz z radeonem naklejke na monitorze mam nvidia, a nie amd wiec widac  komu zalezy bardziej  :E

Brak opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RTX4090 napisał:

Miedzy Cert Free a G-sync jest OLBRZYMIA różnica jakościowa.

Cert Free nigdy nie sprawdzał pod względem jakości obrazu monitorów. Monitory te miały olbrzymi problem z migotaniem obrazu po włączeniu synchro.
Cert G-sync monitor dostaje jak przejdzie testy jakościowe. W pierwszy miesiącu na 500 przetestowanych modeli z Free, cert G-sync dostało kilka sztuk. Reszta odpadła.   

Po tym dopiero producenci wzięli się za poprawienie obrazu i można spokojnie powiedzieć że dzięki podejściu NV jest olbrzymia poprawa jakości obrazu.  Szukając jakiegoś monitora od razu szukałbym czy ma cert G-sync bo mam pewność że jakościowo będzie OK. Tej gwarancji nie ma w przypadku Free od AMD. 

Przecież to kilka stron do tyłu powiedziałem, że lepiej brać monitor z certyfikacją nV, bo ktoś to sprawdza.
Niemniej w aktualnym podwątku ?chodziło o marketing, którego moim zdaniem w tym przykładzie trudno się doszukiwać, bo dotyczy sprzedaży monitorów. Nie sądzę, żeby ktoś zabawy z GPU zaczynał od kupna monitora i dopiero potem dobierał kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, B@nita napisał:

Lapki ? Chyba klapki..na oczach...:rotfl:

Zdziwilbyś się ale po wprowadzeniu kart z DLSS sprzedaż laptopów nV wzrosła kilkunastokrotnie. 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Sklepy na kartach produktu podają długość gwarancji. A jak sprawdzisz w jakimś sklepie należącym do dystrybutora elektroniki (np. Sferis) to już będzie pewna informacja. 

morele podaje 36

natomiast x-kom podaje 24 

electro.pl podaje znowu 36

W takiej sytuacji kto ma racje?

 

Podobnie trochę tutaj

x-kom 24

electro 24

mediaexpert 36

 

Edytowane przez Markiz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DjXbeat napisał:

Zdziwilbyś się ale po wprowadzeniu kart z DLSS sprzedaż laptopów nV wzrosła kilkunastokrotnie. 

W jakim okresie? Czasem nie ma to związku z dostępnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Mozna miec obie syhcnroznizacje tak jak mam w swoim monitorze ale faktem jest , ze pomimo uzywania Freesync teraz z radeonem naklejke na monitorze mam nvidia, a nie amd wiec widac  komu zalezy bardziej  :E

 

obraz.png.287e740607b54f45bcd501daa5db83b8.png

U mnie w monitorach jest w jednym "Freesync/AdaptiveSync", a w drugim po prostu DP1.2a (bo w tej wersji do protokołu wszedł AdaptiveSync).

Rzecz w tym, że o ile przy G-Sync do monitora trafia odpowiednie ustrojstwo (apropos, coś czytałem że w Kalifornii chcą zakazać, bo to przy uśpieniu monitora dalej żre prąd?), tak w pozostałych przypadkach nie ma nic extra (tylko odpowiednie sterowanie w ramach protokołu DP).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Markiz88 napisał:

Podobnie trochę tutaj

x-kom 24

electro 24

mediaexpert 36

Electro i Media Expert to ten sam sklep. 

18 minut temu, Markiz88 napisał:

W takiej sytuacji kto ma racje?

Ten, który daje więcej ma się rozumieć :banan::banan:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Markiz88 napisał:

Ja bym napisał/zadzwonił, bo już tutaj na forum było coś z jakimś szafirem, że któryś sklep się "pomylił" i miał dłuższy czas gwarancji, niż w rzeczywistości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, B@nita napisał:

W jakim okresie? Czasem nie ma to związku z dostępnością?

Po wprowadzeniu pierwszej generacji RTX. 

Mam idealny przykład ze sklepu gdzie ten sam laptop z 1660Ti nie sprzedawał się względem 2060 a był prawię 800-1000zł tańszy. Wydajnościowo 1660Ti i 2060 w laptopach dzieli mała różnica ale klienci zdecydowanie woleli dopłacić prawię 1000zl do DLSS i dodatkowej, darmowej wydajności. Dzisiaj ta dodatkowa wydajność jest na wagę złota i w wielu grach przewaga nad 1660Ti zwiększyła się do ponad 65%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DjXbeat napisał:

Zdziwilbyś się ale po wprowadzeniu kart z DLSS sprzedaż laptopów nV wzrosła kilkunastokrotnie. 

Hmm, ciekawe. Z tego co wiem, to trend przesuwania się na laptopy jest obecny od wielu lat, nie wiedziałem, że to przez DLSS ?.
Na początku roku kupiłem gamingowego Strixa, z nV i Ryzenem, ale nie ze względu na to, że DLSS tam jest, tylko potrzebowałem w chacie jeszcze jednego kompa do pogrania z żoną w sieciówkę, a nie ma już miejsca na kolejną budę :)
Znajomek krótko po też nabył gamingowego lapka, z podobnej przyczyny - siedzi w DE z drugim człowiekiem w jednym pokoju i nie ma miejsca na budę i monitor. Poleciłem mu lapka, kupił tylko po taniości (nie Strixa, coś Acera) i mu się to strasznie przegrzewa (raz już serwisował, bo coś się przepaliło). Ostatecznie dał sobie spokój z graniem na laptopie i kupił PS5 :)

A ten Strix całkiem sobie radzi, musiałem tylko w sterownikach fps przykręcić, bo szum głośny, ale tak na pół gwizdka da się grać.

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DjXbeat napisał:

Po wprowadzeniu pierwszej generacji RTX. 

Mam idealny przykład ze sklepu gdzie ten sam laptop z 1660Ti nie sprzedawał się względem 2060 a był prawię 800-1000zł tańszy. Wydajnościowo 1660Ti i 2060 w laptopach dzieli mała różnica ale klienci zdecydowanie woleli dopłacić prawię 1000zl do DLSS i dodatkowej, darmowej wydajności. Dzisiaj ta dodatkowa wydajność jest na wagę złota i w wielu grach przewaga nad 1660Ti zwiększyła się do ponad 65%. 

Magia marketingu, ktoś już o tym wspominał. Po za tym, granie na lapku...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, B@nita napisał:

Po za tym, granie na lapku...

Pewnie już nie raz mówili Ci że marudzisz jak baba... ;)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do premiery nowych radków jeszcze tydzień, a już widzę, że robi się gorąco. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, B@nita napisał:

Magia marketingu, ktoś już o tym wspominał. 

Ja napisałem o sytuacji gdzie karty RTX były już od dawna na rynku więc marketing się przejadł. Klienci świadomie dopłacali do 2060 z DLSS bo to był kluczowy czynnik przewagi nad 1660Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, BlindObserver napisał:

@GregM00Przecież pisałeś o kwestii marketingowej, a nie implementacji.

Dobra, po kolei, marketing nie jest "w próżni", celem marketingu jest takie wystymulowanie potencjalnego klienta, żeby kupił produkt i żeby na tym zarobić. Pewnie co do tego stwierdzenia się nie różnimy.

Marketing monitorów prowadzi do sprzedaży monitorów. To raczej też jasne. Więc zostawmy to dla działu monitory :)

Teraz z powrotem do RT. W teorii - super sprawa. Ale w rozwiązaniu proponowanym przez nV wydaje mi się, że słabo atrakcyjna, bo ogromny koszt to spadek fps (niemniej nie mam pretensji, że w ten sposób nV chce sprzedać produkt, bo w marketingu o to chodzi, a podbijanie fps w nieskończoność nie ma sensu). Więc RT tak, ale nie w tym rozwiązaniu. Przemyślałem sprawę jakiś czas temu, 200W to max co wsadzę z GPU do kompa ? bo wyżej to już zaczynam się niebezpiecznie zbliżać w zakres poboru mocy lodówki. To co aktualnie robi nV to jak dla mnie ślepa droga, którą pójdą tylko wytrwali zwolennicy marki. Racjonalnie patrzący człowiek popuka się w czoło, bo wizualny efekt końcowy jest nieproporcjonalny do kosztów pośrednich (cena, pobór mocy, temperatury, hałas, itd.).

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym Cię wystymulowano, że kupiłeś lapka z GPU Nvidii?

Monitory zmieniasz rzadziej niż GPU. I wiele osób dobiera nowe GPU pod posiadany już monitor. To nie jest zawieszone w próżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

Czym Cię wystymulowano, że kupiłeś lapka z GPU Nvidii?

Najpierw spędziłem chyba zbyt dużo czasu na stronach nV, potem pojawiła się trzęsawka i nadmierny wypływ śliny, no i jak już byłem w sklepie, to odczułem potrzebę otarcia się o jakość przez duże J :)

 

5 minut temu, BlindObserver napisał:

Monitory zmieniasz rzadziej niż GPU. I wiele osób dobiera nowe GPU pod posiadany już monitor. To nie jest zawieszone w próżni.

To prawda. Ale też tutaj mamy VESA i jej standardy, więc na ten moment jak ktoś nie władował się w monitor który "gada" tylko przez G-Sync, to nie ma problemu, może brać dowolne GPU. A jak się władował, to na drugi raz będzie uważał, żeby trzymać się ustandaryzowanych, a nie autorskich rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

Najpierw spędziłem chyba zbyt dużo czasu na stronach nV, potem pojawiła się trzęsawka i nadmierny wypływ śliny, no i jak już byłem w sklepie, to odczułem potrzebę otarcia się o jakość przez duże J :)

 

To prawda. Ale też tutaj mamy VESA i jej standardy, więc na ten moment jak ktoś nie władował się w monitor który "gada" tylko przez G-Sync, to nie ma problemu, może brać dowolne GPU. A jak się władował, to na drugi raz będzie uważał, żeby trzymać się ustandaryzowanych, a nie autorskich rozwiązań.

Czyli podsumowując - dałeś się wydymać Nvidii w taki sam sposób, jak według Ciebie dymani są nieświadomi, niewyedukowani klienci, którzy są zbyt głupi, żeby rozpoznać "stymulowanie" klientów? :E  Jeszcze powiedz, że kupiłeś lapka z jakimś RTX-em, a nie prawilnie kartą bez obsługi RT i DLSS.

Nie ma problemu. Tylko powiedz to zwykłemu użytkownikowi, który ma na monitorze G-Sync Compatible, więc sądzi, że to jedyny standard, który jest dla niego istotny i tylko pod to powinien kupować GPU. Utrata widoczności marki FreeSync na rynku to równocześnie utrata potencjalnych klientów na GPU AMD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, BlindObserver napisał:

Utrata widoczności marki FreeSync na rynku to równocześnie utrata potencjalnych klientów na GPU AMD. 

Ja się tak zastanawiam o jakiej Ty utracie widoczności piszesz, w tym roku kupiłem chyba kilka jak nie kilkanaście monitorów do różnych komputerów (karty nv jak i AMD), 90 % z nich miały naklejone freesync, ceny od 800 zł do 4000 tys. Ja zadowolony bo tańszy sprzęt,  klient zadowolony bo ma freesync i kompatybilność z g-sync.

 

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu np. na X tam w jaki monitor nie klikniesz praktycznie masz w każdym freesync

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch latach czekania i po roku korzystania z pożyczonej karty(gtx 1070, przed tą kartą miałem jeszcze RTX 2060) w końcu zdecydowałem się na zakup karty. Wybór padł na XFX RX6700xt Speedster Qick(świetna nazwa swoją drogą XD) :D

Miałem ambicje na więcej, ale aktualna cena tego modelu(ok. 2k) jest dla mnie spoko.

Potrzebowałem czegoś ciut mocniejszego pod ekran 2k 165hz. Ale tak szczerze mówiąc, to 1070 nadal całkiem spoko daje sobie radę w grach, w których nie ma nacisku na RT.

Edytowane przez Cypers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Pewnie już nie raz mówili Ci że marudzisz jak baba... ;)

 

Znasz to z własnego doświadczenia?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BlindObserver napisał:

Czyli podsumowując - dałeś się wydymać Nvidii w taki sam sposób, jak według Ciebie dymani są nieświadomi, niewyedukowani klienci, którzy są zbyt głupi, żeby rozpoznać "stymulowanie" klientów? :E  Jeszcze powiedz, że kupiłeś lapka z jakimś RTX-em, a nie prawilnie kartą bez obsługi RT i DLSS.

Nieeee, to był świadomy zakup, głównie kierowałem się systemem chłodzenia, bo to uważam za najważniejsze w laptopach do grania (po wcześniejszych doświadczeniach z różnymi markami). Z tego systemu wyszło, że Strix, potem kwestia wyboru specyfikacji z tego, co było. I zakup w sklepie, bo przecież żona musi dotknąć i zobaczyć na własne oczy :) choć akurat co do działania klawiszy to i racja. Na GPU nie zwracałem większej uwagi, bo tu szału się nie spodziewałem, wiadomo że to co do lapków idzie to wszystko cięte i jedzie na throttlingu.

 

7 minut temu, BlindObserver napisał:

Nie ma problemu. Tylko powiedz to zwykłemu użytkownikowi, który ma na monitorze G-Sync Compatible, więc sądzi, że to jedyny standard, który jest dla niego istotny i tylko pod to powinien kupować GPU. Utrata widoczności marki FreeSync na rynku to równocześnie utrata potencjalnych klientów na GPU AMD. 

Dawno nie byłem w żadnym salonie RTV, ciężko mi się odnieść co jest na naklejkach (nawet z tym laptopem to nie zachodziłem na dział monitorów). Z tego co piszesz, to wynika jakby producenci monitorów działali wbrew logice sprzedaży (bo jeśli sprzedaję monitor obsługujący oba GPU, to co szkodzi dać takie info, brak miejsca?). Chyba że coś wynika z papierów w ramach certyfikacji od nV (jeśli tak, to wtedy logika sprzedaży to procent udziału GPU w rynku).

Niemniej dla zwykłego użytkownika pozostaje jeszcze net, jak nie ma sam wiedzy "o co chodzi". Realnie, mnie to ziębi co ktoś tam robi z niewiedzy, znam jeleni, którzy przy zmianie protokołu HDMI w TV na wyższy numerek dawali się wkręcić w "specjalny kabelek" w cenie premium, bo chyba lepsza miedź w środku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, B@nita napisał:

Znasz to z własnego doświadczenia?;)

Wybacz ale to Ty marudzisz na granie na laptopach... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Ja się tak zastanawiam o jakiej Ty utracie widoczności piszesz, w tym roku kupiłem chyba kilka jak nie kilkanaście monitorów do różnych komputerów (karty nv jak i AMD), 90 % z nich miały naklejone freesync, ceny od 800 zł do 4000 tys. Ja zadowolony bo tańszy sprzęt,  klient zadowolony bo ma freesync i kompatybilność z g-sync.

Ty kupiłeś, bo jesteś świadomy i jak sam twierdzisz, wybrałeś ze względu na kwestię ceny. W dużych elektromarketach jest z tym jednak trochę inaczej, dokładnie tak samo, jak z dużymi sieciami sprzedaży internetowej. Tam wystawiają często wybitne paździerze, które są najtańsze i nie ma przy nich żadnej wzmianki o obsłudze czegokolwiek, a te bardziej sensowne mają już znaczek NV. 

Sklepy pokroju xkoma,morele itd, często odpalają specjalne pasaże z monitorami G-Sync Compatible. Z monitorami z FreeSync tego nie ma, bo pewnie nie ma też komu za to zapłacić. 

No i ostatnią kwestią jest to, że do chwili wprowadzenia G-Sync Compatible, FreeSync było dosłownie wszędzie. Tą techniką reklamowano dosłownie każdy zgodny monitor, nawet padło. Po wejściu techniki NV częściej reklamują ją. 

To nie jest tak, że FreeSync utraciło widoczność do zera, ale obecnie G-Sync Compatible ich przyćmiewa. Producent woli reklamować podstawową techniką NV niż najwyższą w hierarchii techniką AMD. FreeSync nadal jako taki będzie częściej widoczny, szczególnie w niższym segmencie, bo wymogi do uzyskania tego certyfikatu na podstawowy "znaczek" są nadal śmiesznie niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baron6b napisał:

Do premiery nowych radków jeszcze tydzień, a już widzę, że robi się gorąco. :D 

Temat rozgrzany niczym

_20221206_171135.JPG

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...